Jump to content
IGNORED

NBA 2019/2020


Ivo Petović

Recommended Posts

22 minutes ago, freakns said:

da je Divac birao Luku dok jos ima Foxa u ekipi, pa leteo bi ko bela lala, sta je s vama... 

luka moze igrati sve od 1-4 ne znam sta bi bio problem.

 

inace zar nije isla prica pre drafta da doncic ne zeli ici u sacramento?

Link to comment

to je sve ok, i treba da ispuše oni koji filozofiraju umesto da uzmu  najboljeg igrača na draftu, bez obzira na poziciju. pogotovo kad se pojavi takav talenat,  svi dotadašnji planovi moraju da se resetuju, igrači na njegovoj poziciji se trejduju kud koji itd. ali naravno da Divac nije imao kapacitet i autoritet za takav poduhvat, nego je išao kao na "sigurno"

Link to comment

Drago mi je što se Luka već sad poserava po toj "ma bolje uzeti nekog divlju atletičara sa koledža, ovi iz Evrope nisu real deal" filozofiji. 

Plus što će Dalas ispravnim razvitkom imati šanse da uzme titulu, ovi što igru grade na visokim igračima... Pa, posljednji put je ozbiljna konkurentna ekipa sa ključnim visokim bio Popov sistem sa Dankanom. Ove sad ekipe sa dominantnim centrima su anahrone u današnjoj NBA. Tako da, dodatni fejspalm i za Finiks i za Sac. 

Link to comment
3 minutes ago, James Marshall said:

Drago mi je što se Luka već sad poserava po toj "ma bolje uzeti nekog divlju atletičara sa koledža, ovi iz Evrope nisu real deal" filozofiji. 

Plus što će Dalas ispravnim razvitkom imati šanse da uzme titulu, ovi što igru grade na visokim igračima... Pa, posljednji put je ozbiljna konkurentna ekipa sa ključnim visokim bio Popov sistem sa Dankanom. Ove sad ekipe sa dominantnim centrima su anahrone u današnjoj NBA. Tako da, dodatni fejspalm i za Finiks i za Sac. 

Denver ima dominantnog centra, teškaša, i uz to totalno neatletičnog... Procenat pobeda ove sezone je 77%... Malo li je?

 

Spoiler

ZNam šta hoćeš da kažeš, nego zezam... :D

 

Link to comment
9 minutes ago, 189- said:

luka moze igrati sve od 1-4 ne znam sta bi bio problem.

 

inace zar nije isla prica pre drafta da doncic ne zeli ici u sacramento?

Išla je priča, sećam se i da je Divac išao u Madrid da poseti Dončića. Bio je tekst o tom sastanku i Dončićeva izjava da ne žuri u NBA i da će ostati u Evropi ako ga draftuje ekipa koja mu se iz nekog razloga ne dopada. Nije hteo ni da zdravstveni izveštaj da im pošalje. Evo našao sam neki tekst iz tog vremena.

 

https://kosarka.hotsport.rs/2018/06/19/divac-ga-gledao-ali-doncic-ne-zeli-u-kingse/

 

Sad baš Divac da potroši visoki pik na igrača koji možda ni ne dođe prve sezone i koga vlasnik ne želi, mnogo bi bilo i za veća imena od Divca.

Link to comment

ili jednostavno nije bio u poziciji da to uradi

da je uradio sve to, bukvalno bi mu visio mac nad glavom i ocekivali bi da udju prve godine u po, a doncic odigra 20/10/10 sezonu

ima naravno itekako i njegove zasluge sto je dosao u tu poziciju

2 hours ago, Mos said:


Portland ima 3/3 sa Odenom umesto Duranta.

:D

a zapravonajveci zajeb im je sa onima koje jesu draftovali pa im nisu dali (adekvatnu) sansu

ajde, sabonis i nekako, mada su ga trebali uzeti 10 godina ranije

a drazena je smrt sprecila da im se pokenja u facu

1 hour ago, 189- said:

nije se dokazao protiv north new mexica.

:D

 

mada ok,napredovalo se ozbiljno poslednjih 30ak godina i u tom smislu

pomenuta prethodna dvojica koji  su birani  kao klinci iz evrope sa slicnim rezultatima su bili 60ti i 77ti pik

koliko to nestvarno zvuci danas

 

 

jao, jednom sam dal na b92 uglavnom nekom nasem forumu procitao da je suludo uzimati drazea u obzir za najboljeg exyu, jer je jbg bio tek 60ti pik :laugh:

msm, ok, svasta se pise po forumima, ali nije to toliko usamljeno misljenje

meni je fascinantno koliko ljudi, pogotovo klinci sve mere 1/1 bez osvrta na razlicite okolnosti kroz vreme

 

 

Link to comment
16 minutes ago, James Marshall said:

Drago mi je što se Luka već sad poserava po toj "ma bolje uzeti nekog divlju atletičara sa koledža, ovi iz Evrope nisu real deal" filozofiji. 

Plus što će Dalas ispravnim razvitkom imati šanse da uzme titulu, ovi što igru grade na visokim igračima... Pa, posljednji put je ozbiljna konkurentna ekipa sa ključnim visokim bio Popov sistem sa Dankanom. Ove sad ekipe sa dominantnim centrima su anahrone u današnjoj NBA. Tako da, dodatni fejspalm i za Finiks i za Sac. 

pa bagli nije centar

a i ne znam koliko im jetobio plan pored foxa

 

a liga je prepuna dominantnih 3ki i4ki

Link to comment

Ne treba zaboraviti da su ljudi poceli ozbiljnije da shvataju Divca tek u toku prosle sezone, kad su Kingsi napravili ozbiljan iskorak od tanking tima ka 50% ekipi. Vlad u toku tog drafta je bio GM sa jednom nogom vani, i opet, nema teorije da me bilo ko ubedi da on nije hteo Luku.

Link to comment

O jebote, Fox pa Fox... Fox kao temelj ekipe :isuse:

pa jel' Fox bolji od Luke?? Kao, imace bolju NBA karijeru? Ma daaj...

A ovaj Begli - pa taj nema nista. Za dve godine nece trebati nikome.

Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

Išla je priča, sećam se i da je Divac išao u Madrid da poseti Dončića. Bio je tekst o tom sastanku i Dončićeva izjava da ne žuri u NBA i da će ostati u Evropi ako ga draftuje ekipa koja mu se iz nekog razloga ne dopada. Nije hteo ni da zdravstveni izveštaj da im pošalje. Evo našao sam neki tekst iz tog vremena.

 

+1, nije Janez hteo u SAC.

Link to comment
1 hour ago, Djuro said:

O jebote, Fox pa Fox... Fox kao temelj ekipe :isuse:

pa jel' Fox bolji od Luke?? Kao, imace bolju NBA karijeru? Ma daaj...

A ovaj Begli - pa taj nema nista. Za dve godine nece trebati nikome.

aj molim te savladaj citanje pre ostavljanja komentara

 

ko je ovde napisao da je fox bolji od doncica?

pisemo o prosloogodisnjem draftu i razmisljanju menadzmenta klubova, pre svega divca

Link to comment
  • Hamlet Strašni unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...