Jump to content
IGNORED

Revizionizam, ili svakim danom sve vise napredujemo...


namenski

Recommended Posts

Karl Bilt je popusio golem kolbas sa akcijama Agrobanke..i uvek kad ga cujem kako mu se jedu neka govna, taj podatak mi namami osmeh na lice.

 

Pre neki dan su ga pominjali..opet mu je radio apetit.

 

Link to comment
1 minute ago, Friend said:

Ovaj bilt sere u svom snu nego.... ja bi menjo onih 1.7milki mrtvih za to da smo u ww2 prosli kao svedska sta god.

Nije to san, nije ni samo Biltov, to je 1 narativtm...

 

A sto se trampetm tice, menjaj, ko ti brani :) 

Samo da smo bili pametnitm, danas bismo k'o @Caligula-ini Skandinavci na plazama sedeli mirno, citali, slusali muziku na sluske...

Doduse, i da smo pustili da nas malotm gaze ruski tenkovi danas bismo se lakse oslobodili nasledja komunizma koje nam, eto, ne da da krenemo putem Madjarske, Poljske, Bugarske...., eno imas tamo na Revizionizmu, tacnije vise nemas jer je @moderacija uzela sebi za pravo da uredjuje postove, pa verovatno na zahtev sanjaratm brisala... :isuse: 
Mislim, nadaleko je poznato da je gazenje ruskim tenkovima najbolja vijagra za procvat demokratije, koga ruski tenk nije gazio taj se od demokratije nece leba najesti...

Oce to sa tim sanjarimatm...

:fantom: 

  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, Jozef K. said:

Ribentrop Molotov pakt

Zar nisu zajedničkim snagama raskomadali Poljsku u septembru 1939?

Zvanicno, najzvanicnije:

Договoр о ненападeнии мeжду Гермaнией и Совeтским Союзом, ili, ako ti je lakse, nemacki: Deutsch-sowjetischer Nichtangriffspakt...

Vidis negde ovde rec savez, alliance, allianz, itd, itd...

Kada to resis, onda mozda, tamo negde na Istoriji moze i o raskomadavanju Poljske.

I sovjetskom oslobodjenju okupaciji od strane Sovjeta 1944...

Link to comment

Da, da, Staljin i Hitler nisu imali i tajne sporazume o podeli interesnih sfera, gde je između ostalih upravo bila Poljska na tapetu, baltičke zemlje, pomenuta Finska i otimanje Moldavije od Rumunije.... tako da pakt o nenapadanju je bio daleko više od toga. Naravno da se to zna, ali ima i onih koji vole da se prave toše.

Link to comment

Po ko zna koji put, al' nema veze, ponavljanje je keva sprovodjenja iz dupeta u glavu, a glede svih osuditelja svih totalitarizama, ljubitelja demokratije, narocito onih koji misle da je najbolji pelcer za nju da te malo gaze ruski tenkovi...

Demokratije doduse malo polovne, vozila je samo baba nedeljom do crkve, tek, kriticari savezatm Staljina i Hitera, onog iz avgusta 1939. godine, po pravilu zaborave da napomenu:

- da je CCCP od dolaska nacista na vlast trckarao okolo po Evropi i vukao za rukav sve i svakoga ne bi li se zaustavio Hitler;

- da je jedini (pored Meksika) uzeo da pomaze spansku Republiku protiv Franka, oruzjem i ljudstvom, dok su se Francuska i Britanija strogo drzale principa nemesanja, pa cak odrzavale i pomorsku blokadu Spanije ne bi li sprecile da se zaracenim stranama dotura oruzje. Sa bilo cije strane, osim nemacke i italijanske, buduci da su nemacki brodovi nekim cudom prolazili kroz blokadu, doduse po propisutm, pa su se tako prvi pripadnici takozvane legije Condor Spanije dokopali kao - turisti na krstarenju kojima se, eto, svidela Spanija pa resili malo da ostanu....

- da je nudio vojnu saradnju, savez svima, ukljucujuci i Poljsku i Cehoslovacku, doduse postavljajuci jedan uslov: da to istovremeno urade i Francuska i Britanija, bojeci se da, ako to sam uradi, ne ostane oci u oci sa Nemackom;

- da je za tu bojazan itekako imao razloga gledajuci prethodne, 1938. godine, kako ta ista Francuska i Britanija daju Hitleru Cehoslovacku na tanjiru sa sve mashnicom, sve se nadajuci da ce ga zadovoljiti i konacno okrenuti na Istok, a njih ostaviti na miru...

- da je u danima koji su prethodili potpisivanju ugovora sa Nemackom, kumio i molio Francusku i Englesku da salju delegaciju i prave bilo kakav savez ne bi li se Hitler sprecio da napadne Poljsku i zapocne Svetski rat;

- da mu Francuska i Britanija jesu izasle u susret i poslale delegaciju koju su predvodili oficiri zanemarljivog znacaja, bez ikakvih ovlascenja da potpisu bilo sta sto bi Francusku i Englesku obavezivalo, ponajmanje na vojnu saradnju. I to brodom koji je do Lenjingrada imao da putuje dobru nedelju dana u vreme kada je i vrapcima na grani bilo jasno da se - sto se Hitleta tice - radi o danima, i da je taj Hitler istovremeno:

- stavio svog ministra inostranih poslova u avion i poslao ga u Moskvu sa ovlascenjem da potpise bilo sta sto bi mu dalo odresenje ruke i oslobodilo bojazni da mora da se angazuje na dve strane;

- da je Poljska tih dana nastavila da odbija pregovore o vojnoj saradnji i pomoci od strane CCCP pod parolom: sa Nemcima gubimo slobodu, sa Rusima dusu...

- da je CCCP upravo tih avgustovskih dana 1939. godine, na Dalekom istoku kod Halkin Gola vodio teske bitke sa Japancima, bitke u kojima je bilo angazovano stotine hiljada ljudi i koje su, samo ilustracije kvaliteta i kvantiteta radi, CCCP kostale oko 200, a Japan oko 600 izgubljenih aviona;

- i da se, izmedju ostalog, i zbog toga strahovito i sa razlogom bojao mogucnosti da bude nateran da se tuce na dve strane, narocito s obzirom na cinjenicu da je:

- Japan bio saveznik i to pravi nacisticke Nemacke, overen, potpisan i pecatom overen...

 

Да здравствует 23. avgust, European Day of Remembrance for Victims of Stalinism and Nazism!!!...

download.png

 

Доле мрски окупатори!!!

 

Доле @Caligula БОЦ БОЦ будале које су се дрзнуле да:

Ifyh-1000.jpg

 

Cupic.jpg

 

Doduse, kad bolje dosanjamtm, koji kurac su se lomatali i tamo po nekom Ceru:

srbija.jpg

 

macva-zlocini-austrougarske-nad-srbima.j

 

A i na nekoj tamo Sutjesci su jeli govna umesto da BOC BOC...

Sutjeska-01.jpg

 

Sutjeska-02.jpg

 

Ovako ga graficki predstavljaju u Poljskoj:

165871.png

Naravno, svaka slicnost sa modernimtm vremenima je slucajna.

I privremena, buduci da se zdusno radi da se boje poremete, pomere na istok, sto je sigurno - sigurno...

 

  • +1 8
Link to comment
4 hours ago, radisa said:

Od kad je Hitler bio 1940 u savezu sa Staljinom? U kojoj to istoriji?

 

U istoriji Karla Bilta, švedskog operativca br. 1 za prljave poslove.

 

Koristim priliku da napomenem da je forumska administracija veoma ostljiva na revizionizam Drugog svetskog rata i nastojanje da se treći rajh i SSSR prikažu kao isto zlo koje je zajednički komadalo Evropu. Takve bljuvotine će biti brisane a njihovi autori sankcionisani.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, namenski said:

Ovako ga graficki predstavljaju u Poljskoj:

165871.png

Naravno, svaka slicnost sa modernimtm vremenima je slucajna.

I privremena, buduci da se zdusno radi da se boje poremete, pomere na istok, sto je sigurno - sigurno...

Naravno, da ne gresimo dusu, mutatis mutandis :sleep::

Grande-Crusade-Nazi.jpg

 

Danas je zastava doduse vise, ali od viska glava ne boli, em se na komad, na parce bolje manipulise kupuje/prodaje, onako trzisnotm...

Sad, sto se to po nekad i po negde zvalo шибицарење, boze moj, takva su vremena, ljudi smo...

Link to comment


Naravno, da ne gresimo dusu, mutatis mutandis [emoji99]:
 
Danas je zastava doduse vise, ali od viska glava ne boli, em se na komad, na parce bolje manipulise kupuje/prodaje, onako trzisnotm...
Sad, sto se to po nekad i po negde zvalo шибицарење, boze moj, takva su vremena, ljudi smo...


Morao sam da obrišem sliku jer to sa zastavom nije revizionizam već fašizam, ali to nije ni tako daleko jedno od drugog...

Nego dođoh sa namerom u ovaj topik, da odgovorim na tvoju repliku sa topika gde nas više nema™ Dobar post tvoj, inače... Očekivao sam neka apstraktna razglabanja a dobio više od jednog podsticaja za razmišljanje i diskusiju.

Kad spomenuh raspad komunističkog mentalnog sklopa u kontekstu nacionalističkih antagonizama u odnosu na zapadne revizionizme pitao si o čemu sam mislio. Ne toliko na lične sklopove već društvena ograničenja izrođene iz političkih "mentalnih" šema koje su se izrodile iz partijskog sistema. Malo je nategnuto i apstraktno ali osećam moguću paralelu revizionizma čak i tamo gde ga nema...

Sam raspad Jugoslavije je revizionizam pola veka (+23 godine) posleratnih odnosa koji se evo nastavlja i naglašava kako kojoj "ideji" odgovara. Kao i ideji Ukrajine, Poljske, Baltika, Švedske, Rumunije, Mađarske, Rusije... i svih ostalih! Pakt ili ne, svaka ideja/struja/jezik ima svoju slabost i/ili momenat slave koja stavlja čovečanstvo u drugi plan. Odgovara svima da ne odgovara nikome ubistvo Revizora Velikog.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, mlatko said:

Kad spomenuh raspad komunističkog mentalnog sklopa u kontekstu nacionalističkih antagonizama u odnosu na zapadne revizionizme pitao si o čemu sam mislio. Ne toliko na lične sklopove već društvena ograničenja izrođene iz političkih "mentalnih" šema koje su se izrodile iz partijskog sistema. Malo je nategnuto i apstraktno ali osećam moguću paralelu revizionizma čak i tamo gde ga nema...
Sam raspad Jugoslavije je revizionizam pola veka (+23 godine) posleratnih odnosa koji se evo nastavlja i naglašava kako kojoj "ideji" odgovara. Kao i ideji Ukrajine, Poljske, Baltika, Švedske, Rumunije, Mađarske, Rusije... i svih ostalih! Pakt ili ne, svaka ideja/struja/jezik ima svoju slabost i/ili momenat slave koja stavlja čovečanstvo u drugi plan. Odgovara svima da ne odgovara nikome ubistvo Revizora Velikog.

+1 za bold.

I to veliki.

 

A sto se tice mentalnog sklopa, komunjarskog, bice da se i on najbolje prelama na prici o i oko Jugoslavije koja, uostalom, i jeste bila komunisticka zemlja.

I, kao i sve price o toj pokojnoj, nesrecnoj zemlji, svodi se - buduci da nas jos uvek u ovom ili onom obliku, pozitivnom ili negativnom - jos uvek na fragmente, emocije i cinjenicu da je, sudeci po anketi dole na Deponiji - cirka 95% forumasa - Made in Yugoslavia.... :D 

Ne negiram ja KMS, negiram pozivanje na njega kao na alibi za neuspehe poslednjih 30-ak godina, alibije koji idu cak i do takve gomile gluposti kao sto je zal za ruskim tenkovima, jer, da su nas oni gazili brze bismo se izvukli, pogledaj samo Madjare i ostalu istocnoevropsku bratiju... :) 

Postojala je, postoji jos uvek: u mentalitetu zagrizenih cilangera, penzionera koji su sedeli po mesnim zajednicama (MZ :D) i dodijavali svima i svakome: ali, u tim MZ nisu sedeli mladi - imali su pametnija posla nego da se bave politikom.

Mozda nam se to, ta apoliticnost, danas sveti?

Sumnjam - politike nam je danas preko glave, izliva se u mozak sa veoma stetnim posledicama.

Iznenadices se: napisah jednom i ovde na forumu, ali se niko - zacudo - nije osvrnuo: dva najveca i najjaca rasadnika rigdnosti, netolerancije pa i onog zloglasnog jednoumlja u Jugoslaviji bili su - JNA i SPC...

Obe organizacije su se popunjavale iz relativno siromasnijih slojeva, poreklom iz nerazvijenijih krajeva i skolovale - kvalitetno!!! - sebi podobne i potrebne kadrove.

Ostalo je istorija, posledice znamo, a naravno daleko od toga da su i jedni i drugi krivci za raspad.

U svakom slucaju - ne jedini, a i ako su - samo izvrsioci, neko aktivniji, neko ne: pomenu sam ih samo kao ilustraciju, primer.

Mnogo toga je bila ta Jugoslavija, sa sve KMS: u rasponu od jednog Jovana Cirilova koji je na jednom od poslednjih normalnih kongresa SKJ odrzao govor o pravima homoseksualaca, govor iz koga bi i danas mogli da uce aktivisti raznih pokreta, do mentalnog sklopa 1 Mladica...

Sa svime sto ide izmedju.

Kulturu, dostignuca u nauci, tehnici, umetnosti, medjunarodni ugled i uticaj necu da pominjem: mogu da ga spore samo notorni idioti - u svakom slucaju svecom da trazis neces naci i KMS najzarazenijeg visokog funkcionera ondasnje drzave pa i partije koji bi pristali/dozvolili da ih se u Beloj kuci ili na proslavi Dana primirja u WW1 tretira onako kako nas danas tretiraju.

I, tako sve u svemu: ne mogu, a ne bi trebalo da iko moze da sebi dozvoli da Jugoslaviju tretira (samo) kao nestasicu kafe, benzina, spavanje na klupi: ona je ipak bila, sa sve KMS mnogo, mnogo vise od toga.

I za kraj :D, moj omiljeni projugoslovenski tekst koji - barem sto se mene tice - ponajbolje dokazuje kakav mentalni sklop je mnogo, mnogo gadniji od KMS kada je Jugoslavija u pitanju.

Dakle, Vreme, nedeljnik, broj 611, neka 2002. godina, nisam siguran, lako je proveriti, rubrika Vreme uzivanja, tekst je naslovljen kao Proizvod:

 

 

Quote

Mrzela sam Tita, o svojoj komunističkoj domovini nisam mnogo razmišljala, ali su mi ti uspesi sportista i te kako godili. Radila sam i učila u Kembridžu ispunjena neiscrpnom snagom svojih 19 godina, moj jugoslovenski pasoš je svuda prolazio, putovala sam Student travelom, deviza mi je bila "Svet je jedan".

Imam i ime i (duplo) prezime autorke, necu ga ovde, ali taj stepen bljutavosti, nedostatak objasnjenja kako se drugarica gospodja nasla u Kembridzu sa 19 godina, i to u sred komunjarske diktature, kako joj je pasovao onaj tuzni jugoslovenski crveni pasos koji ju je prevodio preko svih granica jace nego sva energija njenih 19 godina, buduci da je svuda prolazio i ako je izdat od strane vlasti komunisticke domovine o kojoj se mnogo ne razmislja - a i zasto bi - gde je i kako kao tinejdzerka upila devizu Svet je jedan...

Sta da ti kazem: sa KMS, tamo i gde ga ima zaostalog u tragovima jos i mogu i umem.

Sa ovim gore - ne mogu nikako.

Ali, eto, ona se oprala: mrzela je Tita, sta ces vise...

 

 

  • +1 1
Link to comment

meni je zapravo najtuznije,a vala i najbesmislenije sto se sam raspad jugoslavije, te nacin na koji se raspala cesto uzima kao argument protiv same jugoslavije i sistema koji je u njoj postojao kod onih koji su veliki protivnici i jednog i drugog

zaboravljajuci da su medjunacionalni odnosi u jugoslaviji bili mnogo zdraviji nego danas kad smo svak svoj na svome i tu nikakvi ratovi nisu opravdanje, jer od ratova evo prodje 25 godina, a mrznja je jaca nego ikad i to sad kad je sva nacionalna istorija pred ocima, doduse u nekoliko verzija, dok 25 godina posle drugog svetskog rata, kad se istorija i istina "skrivala od javnosti" mrznje nije bilo ni izbliza u ovoj meri i zivelo se ne samo jedni pored drugih nego itekako zajedno jedni sa drugima 

i jos vaznije, zaboravljauci valjda da je raspad i to krvavi raspad krenuo kad se sistem vec itekako raspao i kad su na vlast dosle nacionalisticke opcije u raznim oblicima

izvinjavam se ako je off

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, pbg12345 said:

i jos vaznije, zaboravljauci valjda da je raspad i to krvavi raspad krenuo kad se sistem vec itekako raspao i kad su na vlast dosle nacionalisticke opcije u raznim oblicima

Nije se sistem raspao: raspali su ga majstori koji su procenili da su sanse da se profitiratm mnogo bolje na komad, nego djuture...

I oni ovdasnji i oni spolja...

A sistem jeste bio truo: tako je u svojoj trulezi odgajao - na primer - jednog disidenta :isuse: po imenu dr. Vojislav koji se po kazni baskario muceci se u 1 naucnom institutu...

I disidentisuci sve u 16...

 

Uostalom, da ponovim po ko zna koji put: najjaci argument ZA Jugoslaviju je samo ovlasan pogled na sastav ekipe - od zla oca i jos gore majke - koja joj je, za celog postojanja radila o glavi... 

To vazi i za CCCP...

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, namenski said:

Nije se sistem raspao: raspali su ga majstori koji su procenili da su sanse da se profitiratm mnogo bolje na komad, nego djuture...

I oni ovdasnji i oni spolja...

A sistem jeste bio truo: tako je u svojoj trulezi odgajao - na primer - jednog disidenta :isuse: po imenu dr. Vojislav koji se po kazni baskario muceci se u 1 naucnom institutu...

I disidentisuci sve u 16...

 

Uostalom, da ponovim po ko zna koji put: najjaci argument ZA Jugoslaviju je samo ovlasan pogled na sastav ekipe - od zla oca i jos gore majke - koja joj je, za celog postojanja radila o glavi... 

To vazi i za CCCP...

apsolutno

i kao drugo, ono sto smo svi djuture postali za ovih 30ak godina koliko smo svoji na svome

al u sfrj nije bilo mobilnih,a ni facebooka ni twitera :fantom:

a i vozila se raspala zastava, a sad auto iz evrope, doduse polovan, 10 i vise godina star, ali kao nov

Link to comment

Podela interesnih sfera nije dovoljan uslov da bi se dve sile smatrale saveznicima. Podeljene su kolonije 1884, a to nije ni za jotu doprinelo boljim odnosima, da ne govorimo o nekakvom saveznistvu medju evropskim zemljama. Podela interesnih sfera se desavala i pred kraj i posle WW2, a tekla je gotovo uporedo sa pocetkom hladnog rata istih tih zemalja koje dele interesne sfere. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...