Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2019/20


Ros

Recommended Posts

35 minutes ago, cedo said:

 

u pravu si, u tom momentu sudja pusta loptu is ruke ka zvezinom igracu, pejdz u odbrambenom stavu stoji, panter ide u njega, zvezdin igrac izvodii loptu, a panter rusi pejdza.

i sve to u otprilike jednoj sekundi, gde je panter okrenut licem ka izvodjacu a pejdz ledjima, gde se pejdz pomera za duzinu stopala unazad pod pritiskom pantera a panter pravi dva koraka napred

 

i dalje mislim da je pejdz inicijalno ostavio dovoljno prostora panteru, a da je on izabrao da inicira kontakt

 

 

:hail: :isuse:

Link to comment
1 minute ago, Dankan Ajdaho said:

 

U ovom trenutku ne postavlja se pitanje šta je Pejdž trebao da uradi, on je već uradio sve što je namerio da uradi. Jedino pitanje je šta je sudija trebao da uradi, a nije, a to je da odsudi namernu Pejdžu, po pravilima igre.

 

 

Već je postavljeno ranije, čisto da se ne zaboravi :)

 

hajde ovako.

umesto pejdza stavi  figuru koja se ne pomera. gde bi bio panter sa moga skrinshota  u momentu levijevog skrinshota, a gde figura ... to je (ni) sekunda? i da li bi bio faul figure nad panterom u tom slucaju ?

Link to comment
4 minutes ago, pbg12345 said:

kako jbt nemaju veze, do pojave generacije kicanovic, delibasic, dalipagic, moka itd dva nasa najbolja igraca

i dan danas su u grupi od 5 do 10 najboljih ex yu ikad

 

ti si izneo tezu da je zvezdin kadar odgovoran za stvaranje moderne jugo kosarke

ja ti ponudio dva "projekta" koji nemaju veze sa zvezdom daleko pre partizanovih titula

 

prilicno je bzvz to nase zvezda/partizan nadjebavanje koje potire sve drugo

daleko je jugoslovoneska pa i srpska kosarka bogatija od samo ta dva kluba

 

a pre tih partizanovih titula tu je i olimpija, prva generacija jugoplastike, cibona/lokomotiva, pa pomenuti vec radnicki itd

 

Cosic je bio i vise od igraca, mnogo vise, ali to je manje bitno, poenta je da igraci ne stvaraju kosarku vec organizacija. Kreso, ako se ne varam, nije ni igrao u reprezentaciji kad smo prvi put postali svetski prvaci i olimpijski vicesampioni jer je tada bio klinac i igrao u Zadru, a tada je jugoslovenska kosarka vec ubirala rezultatske plodove ranije postavljenog sistema. Nije to sve uopste toliko bitno jer je tadasnji odnos Zvezde i Partizana bio mnogo drugaciji nego sto je danas ali je vazno ne zaboraviti danas kada se ispredaju prazne prdnjave o institucijama i zaslugama za kosarkaski narod.

Link to comment

A Čoviću neko brani da sedne u ložu? On ni na utakmicama Zvezde i FMPa ne sedi u loži, nego iza reklama, ispod partera. Penje se gore jedino kad ima važne goste.

 

 

Link to comment
24 minutes ago, harper said:

 

 

Koliko je ceo taj performans u Nisu bio demonstracija sile novog naprednjackog Partizana najbolje govori cinjenica da je u svecanoj lozi medju ostalim zvanicama sedeo niko drugi do izvesni Sasa Pavlovic. 

Pa juče on bio jedini gost na Areni i sat vremena analizirao utakmicu

Ja sarkastično napisao da ima i naših i njinih da analiziraju

Link to comment
13 minutes ago, cedo said:

 

hajde ovako.

umesto pejdza stavi  figuru koja se ne pomera. gde bi bio panter sa moga skrinshota  u momentu levijevog skrinshota, a gde figura ... to je (ni) sekunda? i da li bi bio faul figure nad panterom u tom slucaju ?

 

Drug, kada obgrliš figuru™ obema rukama, jedini način da se ona pomeri jeste da ti skloni ruke.

 

Koje jbg baš i ne bi trebale tu da se nalaze. Al jbg, ko će obraćati pažnju na te sitnice.

Link to comment
Just now, Dankan Ajdaho said:

 

Drug, kada obgrliš figuru™ obema rukama, jedini način da se ona pomeri jeste da ti skloni ruke.

 

Koje jbg baš i ne bi trebale tu da se nalaze. Al jbg, ko će obraćati pažnju na te sitnice.

 

figuru™ koja je usla u tvoj cilindar ... prosao je panter kroz pejdza, a nije morao ... imao je i druge puteve

malo levo ili desno, i verujem da bi faul bio na odbrani ... jbg

Link to comment

Ma ne znam čemu uopšte rasprava o tome, kad bi i Saša Matić vidio da mali Pejdž kreće rukama u tijelo Panteru, sudija je mogao ili da svira faul Pejdža ili ne svira ništa, nikako kontrafaul.

Link to comment
5 minutes ago, Ćenta said:

Ma ne znam čemu uopšte rasprava o tome, kad bi i Saša Matić vidio da mali Pejdž kreće rukama u tijelo Panteru, sudija je mogao ili da svira faul Pejdža ili ne svira ništa, nikako kontrafaul.

 

Zavisi za koga navija taj Matic.:D

Link to comment

Suštinski tu je imao dve opcije; da svira Pejdžu (što bi bila namerna) ili da ne svira ništa (ako ne želi da "ošteti" jedan tim namernom na par sekundi do kraja). Sve ostalo je je jednsotavno tendencija.

 

On je to dosudio po principu silovana je jer je imala kratku suknju.

Link to comment
1 hour ago, levi said:

 

kod sudije je lopta, vidiš da su Lorenzu spuštene ruke, ne drži loptu.   čim je Lorenzo uzeo loptu, Page se zalepio za Puntera nije mu ostavio ni cm za kretanje, to je faul odbrane, tj nesportska lična pošto vreme stoji

 

evo ima živ snimak, dok ne okači arena celu utakmicu

https://www.youtube.com/watch?v=4DrDBvUOkM8&feature=youtu.be&t=200

 

Namera mi je bila da preskočim sve ovo i da ne ostavljam komentar, ali pošto se citiraju pravila igre, a zatim citirano pogrešno tumači, moram da intervenišem u cilju edukacije ljudi na ovom forumu.

Elementi vremena i rastojanja, odnese se na situacije kada se igrač kreće bez lopte. U situaciji o kojoj se raspravlja, Panter se ne kreće, tako da Pejdž nije u obavezi da bude na korak od njega, može da se "zalepi",  odnosno kako je tamo formulisano, može da zauzme bilo koju poziciju na terenu koju nije već zauzeo drugi igrač.

Ovim se pravi razlika između kretanja igrača sa loptom i bez lopte. Dok igraču sa loptom odbrana može da se postavi za faul u napadu u svakom trenutku, kod igrača koji se kreće bez lopte odbrana mora voditi računa o njegovoj brzini i putanji kretanja, ne sme da se postavi tako da igrač napada ne može da u kretanju izbegne taj kontakt.

Dakle, lična (ili nesportska) greška Pejdža ne može zbog toga što nije ostavio prostora Panteru. Nije dužan to da uradi.

 

Link to comment

Kakvo nakaradno upinjanje da se dovede u pitanje očigledno. I sad ako se nađe skrinšot koji dokazuje da Babić nije vozio, sve je ostalo u redu.

Nego čedo, jel bio Beronov faul za 2+1 10 sekundi ranije? 

 

Inače, sedeo sam juče sa 1 košarkaškim sudijom, reče mi da ni onaj Lorencov faul u napadu nije po pravilima (iako sam ja mislio da je čist). Naime, da bi se to sudilo kao faul u napadu mora napadač skroz da odgurne defanzivca sa ispruženom rukom. U slučaju ovakvog kontakta gleda se da li se ovaj dobro postavio kao i kod klasičnog faula u napadu.

 

 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...