Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2019/20


Ros

Recommended Posts

2 hours ago, hrkljush boys_2 said:

Lijepo je gledati utakmicu, bez imalo strepnje, ne za rezultat, nego kad znaš da Tatin neće ući u igru. Zo se ponovo popišao po kurtonima level Kuzmanović, ostatak ekipe odigrao borbeno i lepršavo. 

Jedino momenat za brigu bio u 1/4, kada je Gavrilović bez potrebe držao Zoa svih 10 minuta, a ovome noga proklizala baš u 10 minutu, kad je i tražio izmjenu. Nema potrebe u utakmici ovog tipa i intenziteta drži jedinog pleja svih 10 minuta. Sa druge strane, Nenadić pokazao da je daleko od igrača koji bio mogao upasti u rotaciju na 1. Problemi sa prevođenjem, postavljanjem napada, bacanja ne ispravlja, prebrz izbačaj, pa još neprecizan. U odbrani bi se i mogao iskoristit, u napadau, na poziciji 1 - ništa. 

 

S obzirom na to da je Nenadic vec par godina trinaesto prase dobro je da bilo sta igra. U svakom slucaju, s njim na parketu u njegovom prvom pojavljivanju smo napravili +12, primili samo dva poena i stavili utakmicu van domasaja Igokee odlaskom na 23 poena razlike. Gresi, ne igra nista posebno, pre svega zato sto je nesiguran u odluke koje donosi, ali ima dobar stav na terenu da se trudi i daje sve od sebe, sto posebno dolazi do izrazaja u odbrani. S njim nema sumanutih preuzimanja kod prvog pika protivnika i trosenja centara da jure bekove po perimetru jer tatin retard trckara iza blokova i svicuje, a onda panicno gleda okolo da se zameni s nekim saigracem kako bi ostao protiv nekog koliko-toliko odbranjivog igraca. Nenadic prosto po kvalitetu ne pripada ovom rosteru ali ima telo kosarkasa i ambiciju da igra kosarku za tim, nema telo sredovecnog, tetoviranog kafedzije iz Cicevca koji lovi sojke iz okolnih sela na pricu o tome kako je nekad bio silan dasa, kao neki cije porodicno ime nema potrebe pominjati.

 

Nikodije, sto se odbrane Igokee tice, istina je da su prerano pustili utakmicu ali i Bajic malo svira kurcu u jos jednom od svojih seljackih pokusaja da nametne autoritet igracima. Mi smo juce na Stevica, Lesica i Dalibora Ilica poslali Kuzmica, Gista, Odza, Simanica i Fajea. Za visinu na kojoj njih petorica igraju Sava Lesic misli da je Red Bull Challenge, da ga neko merdevinama gore popne zamantalo bi mu se u glavi. Nisu oni unutra nista mogli da urade pa su pokusavali da skupe i rizikovali suteve, rezultat smo svi videli. Nismo se mi nesto ni ispucavali preterano, samo je Bili imao jednu od onih svojih utakmica kad mu kos izgleda kao olimpijski bazen pa se nadavao trojki.

Link to comment

sto se tice nenadica, secam se jos superkupa prosle godine u laktasima, kada je on odigrao sjajnu utakmicu u polufinalu, i to u oba pravca, i to na mestu pleja. a kada se videlo da u njemu ima kosarke, onda je brze-bolje sklonjen da slucajno neko ne pomisli da je on bolji igrac od malog debelog, i od tada se uglavnom hladi i ne igra.

a sada kada je mali debeli poceo da se bruka do te mere da je i samim covicima neprijatno, izmislili su mu povredu, a gurnuli nenadica da pogine protiv reala. pokvareno do bola. a evo vec juce je on pokazao neki napredak i odigrao solidno svoje minute. ne sumnjam da bi bio sve bolji. e ali sada dolaze nesto lakse utakmice u evroligi, pa ne sumnjam da ce se i mali debeli oporaviti od povrede.

Edited by Nikodije
Link to comment

Biće interesantno kako ćemo odigrati ovaj mini ciklus...ovo naročito što nam isti može dobrim delom odrediti sezonu u oba takmičenja, naročito u EL.

Tu je neki imperativ minimum 2 pobede u sledeća tri meča, što teško da će ova ekipica moći da izvuče,al sačekajmo.

Naravno, trener nije pronađen, pa ćemo i ovaj mini ciklus odigrati sa Gavrom. Još ako kojom suludom igrom slučaja i dobro prođe u ova 4 meča, eto njega do kraja sezone na klupi.:fantom:

Edited by Apollo Creed
Link to comment

Kad pišem za Nenadića, mislim na ukupan utisak i iz prošle sezone, i sada. Naravno da to što nije igrao nikako ostavlja traga, ali on ako želi neku karijeru na 1, mora ispravljati neke stvari. Normalno, uopšte ga nisam upoređivao sa govancetom, jer je to neuporedivo, ali mora i on sam da radi na sebi. Ja sam i priželjkivao sinoć da on uzme bar 20+ minuta, pa nek se muči i bori sa problemom. Slažem se i da je težak pederluk bio slanje na parket protiv Reala, a bez sekunde na terenu u cijeloj sezoni. 

 

Mislim isto tako da i Boriša mora da unapređuje neke stvari, a ne da iskulirava mismeč situacije. Sad, tu ima dosta i do trenera i njegove filozofije, ako je Gavrilović uopšte ima. 

Link to comment
11 minutes ago, Apollo Creed said:

Biće interesantno kako ćemo odigrati ovaj mini ciklus...ovo naročito što nam isti može dobrim delom odrediti sezonu u oba takmičenja, naročito u EL.

Tu je neki imperativ minimum 2 pobede u sledeća tri meča, što teško da će ova ekipica moći da izvuče,al sačekajmo.

Naravno, trener nije pronađen, pa ćemo i ovaj mini ciklus odigrati sa Gavrom. Još ako kojom suludom igrom slučaja i dobro prođe u ova 4 meča, eto njega do kraja sezone na klupi.:fantom:

 

kako nije, vodio vec 7 utakmica. nema tog vd-a koji je toliko bio na klupi. lik po covicevom ukusu - 53godisnji pocetnik.

Edited by Nikodije
Link to comment
1 hour ago, hrkljush boys_2 said:

Kad pišem za Nenadića, mislim na ukupan utisak i iz prošle sezone, i sada. Naravno da to što nije igrao nikako ostavlja traga, ali on ako želi neku karijeru na 1, mora ispravljati neke stvari. Normalno, uopšte ga nisam upoređivao sa govancetom, jer je to neuporedivo, ali mora i on sam da radi na sebi. Ja sam i priželjkivao sinoć da on uzme bar 20+ minuta, pa nek se muči i bori sa problemom. Slažem se i da je težak pederluk bio slanje na parket protiv Reala, a bez sekunde na terenu u cijeloj sezoni. 

 

Mislim isto tako da i Boriša mora da unapređuje neke stvari, a ne da iskulirava mismeč situacije. Sad, tu ima dosta i do trenera i njegove filozofije, ako je Gavrilović uopšte ima. 

 

Da bi napredovao, pre svega mora da igra.

Link to comment

Naravno da je tanak, kao što sam rekao X puta, čoveka sam gledao barem 10 utakmica dok je igrao u Dunavu što je pre 2 i po godine, jedva da se tu isticao iz proseka. Verujem da je napredovao do sada, ali nije to KK CZV nivo.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...