Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2019/20


Ros

Recommended Posts

28 minutes ago, simple red white said:

Jović jeste bio loš ofanzivno ali je defanzivno sabijao uvek. Markus je jednostavno igrače činio boljim a uz rad sa dobrim trenerom i Jović je sazreo te je sledeće sezone iskoristio priliku i postavio se kao prvi plej dobar pik igrač sa solidnim ulazom i slabim šutem..


To to, na ofanzivu sam i mislio, odbrana standardno odlicna. 

Tek iduce sezone je poceo da bude i asistent i da puca spolja kad mu se odmaknu 2 metra, dojio je Cirbesa za sve pare. Steta sto je krhkog zdravlja, da mi je neko pricao u kakve ce spielere izrasti on i Kalinic... (za obojicu sam se smorio kad su dosli). I te sezone je bio vidjen da bude bekap jebenom Mekelu, kako se ta sezona preokrenula je cudo jedno (citaj Kvinsi Miler, Gudura i Tarens Kinzi). :wub:

U ovom trenutku je bukvalno idealno resenje kad bi mogao da igra kod nas opet. 

Edited by Plajvi
Link to comment
2 hours ago, MiddleClass said:

EuroLeague teams budgets (via @lequipe)

Barça €41M
CSKA €40.7M
Real €40M
Khimki  €33.3M
Milano €31M
Fener €30M
Zenit €26.7M
Efes €24M
MTA €24M
Bayern €23M
Baskonia €16M
Oly €16M
Valencia €15M
Pana €14M
Zalgiris €11.9M
ASVEL €11.4M
Alba €11M
Red Star €8.3M

 

 

:sad:

 

A pre samo deceniju naš predstavnik u EL imao najveći budžet. Šta ti je domaćinsko poslovanje...

Link to comment

Gotivno je gledati ovaj Zvezdin tim bez retardinja, krstarimo lagano kao sto ovako dobar tim i treba protiv ekipa tipa Igokee. Bas je steta sto je porodica Covic morala sve da zasere guranjem svog retardiranog ceda, s dobrim trenerom i makar solidnim back-up plejem ovo je mogla biti sasvim fina sezona za gledanje. Koja god da je petorka na parketu intenzitet u odbrani ne pada, jos Lazic ispade veceras najgori defanzivac. Naterali smo Igokeu na za jedno poluvreme neverovatnih 20 promasaja iz reketa.

 

Lorenzo ce sledece godine finu kosarku da pegla u nekom od jacih evropskih timova, kad se malo bude adaptirao na evropske odbrane. Deluje nezainteresovano i sporo ali kad sune i promeni ritam u trenutku stvori prednost kako god hoce. Steta sto mu je sut za tri liability.

Link to comment

Od prvog dana me strah da ce on biti Silbovan, bukvalno uvek prvo pogledam kako je odigrao kad propustim tekmu, i najsrecniji sam kad on odigra dobro. 

Edited by Plajvi
Link to comment
11 minutes ago, Plajvi said:

Od prvog dana me strah da ce on biti Silbovan, bukvalno uvek prvo pogledam kako je odigrao kad propustim tekmu, i najsrecniji sam kad on odigra dobro. 

Ludilo level "dajte im kolače" sve se može očekivati od familije Čović, pa i da nam Filip bude Nuno i jedini plej. Ali Lorenco i kada izađe sa teškom kurcoboljom odigra onako kako Junior ne može ni na igrici.

 

@harper: pa Filip fali.

Link to comment
1 hour ago, simple red white said:

Ludilo level "dajte im kolače" sve se može očekivati od familije Čović, pa i da nam Filip bude Nuno i jedini plej. Ali Lorenco i kada izađe sa teškom kurcoboljom odigra onako kako Junior ne može ni na igrici.

 

@harper: pa Filip fali.

 

Fali kao ekser u oku. Braun i Beron danas 17 asistencija, od neverovatnih 36, ako je verovati statistici koja je izasla na kraju prenosa. Dzenkins i Davidovac bez problema mogu da pokriju nekih 10-15 minuta na kecu a da se to uopste ne oseti u organizaciji napada. Dzenkins je kod Radonje i pruzao najbolje partije upravo zbog toga sto je imao loptu u rukama, za razliku od coskarenja u Armaniju i Himkiju, neuporedivo je opasniji i ima bolji ritam suta iz driblinga nego iz spot-up-a. Na stranu to sto se ne secam kada je poslednji put izgubio loptu u prevodjenju, ima nizak dribling i jaka ramena da moze da zastiti taj dribling pod pritiskom. Mnogo smo dobili i povratkom Kuzmica, njemu i njegovim blokovima se najvise obradovao Beron koji je poceo da sipa kao u dobrim periodima prosle godine. Vratio se taman kad je Gist malo popustio u formi, na petici bi trebalo da ide sve bolje i bolje kako se on bude oporavljao od dugackih pauza.

 

Videlo se jos protiv Reala koliko sve izgleda logicnije i stabilnije u nasoj igri otkako se onaj Covicev retard "povredio", ovo veceras je bila prva utakmica od pocetka sezone na kojoj smo izgledali kako ova ekipa i treba da izgleda. Igokea je u tranziciji i nije neki reper ali smo svejedno izgledali fokusirano, disciplinovano i energicno, onako kako treba da izgleda ovoliko dubok tim u kojem se 12 igraca prakticno ravnopravno bori za minute.

Link to comment

Lijepo je gledati utakmicu, bez imalo strepnje, ne za rezultat, nego kad znaš da Tatin neće ući u igru. Zo se ponovo popišao po kurtonima level Kuzmanović, ostatak ekipe odigrao borbeno i lepršavo. 

Jedino momenat za brigu bio u 1/4, kada je Gavrilović bez potrebe držao Zoa svih 10 minuta, a ovome noga proklizala baš u 10 minutu, kad je i tražio izmjenu. Nema potrebe u utakmici ovog tipa i intenziteta drži jedinog pleja svih 10 minuta. Sa druge strane, Nenadić pokazao da je daleko od igrača koji bio mogao upasti u rotaciju na 1. Problemi sa prevođenjem, postavljanjem napada, bacanja ne ispravlja, prebrz izbačaj, pa još neprecizan. U odbrani bi se i mogao iskoristit, u napadau, na poziciji 1 - ništa. 

Link to comment

meni je bila ruzna utakmica, igokea igra odbranu ispod kls nivoa, i onda mi nakon reala ovakva kamilica dodje kao neki drugi sport.

ne znam kakva je priroda povrede ili "povrede" malog debelog, ali cim ga nema svi drugi prodisu, pa cak i ako nenadic i djenka nisu neki plejevi, to sve nekako ipak kosarkaskije izgleda.

Edited by Nikodije
Link to comment
50 minutes ago, Nikodije said:

meni je bila ruzna utakmica, igokea igra odbranu ispod kls nivoa, i onda mi nakon reala ovakva kamilica dodje kao neki drugi sport.

ne znam kakva je priroda povrede ili "povrede" malog debelog, ali cim ga nema svi drugi prodisu, pa cak i ako nenadic i djenka nisu neki plejevi, to sve nekako ipak kosarkaskije izgleda.

Naravno jer su oni ipak profi košarkaši a ne da se tim sportom bave jer im je tata neko moodo u klubu, KSS...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...