Jump to content
IGNORED

Premier League 2019-20


ArleKino

Recommended Posts

1 minute ago, omiljeni said:

 

ma kakvi. velika većina je potpuno svesna da nema nikakve šanse da postanu pro igrači. 

brojevi su tu neumoljivi. godišnje bude draftovano 250 igrača u NFL, a samo u 1. diviziji college footballa ima 120 timova gde svaki tim ima 100+ igrača

školarina im skupih, ima i jeftinijih, ali da, to u neku ruku jeste igranje za novac. ali šta ćemo sa ovima koji igraju eto tako? njih treba da štitimo a ove ostale što imaju finansijsku korist ko šiša?

To si ti smislio. Svako ko igra, a punoletan je, svestan je rizika koje igra donosi i odlučuje da i dalje igra u skladu sa onim koristima za koje misli da će mu igra doneti bili to novac, slava, samo zadovoljstvo igre ili nešto peto. Ne treba mi nikoga da štitimo od njih samih ukoliko ne krše neke zakone. 

Link to comment

najpre mi je trebalo 5 postova da ti objasnim da ipak postoje i amateri u vrhunskom sportu, sad ću morati da napišem još 5 da se podsetimo o ćemu uopšte pričamo? :D

 

6 hours ago, Luther said:

Trade off zdravlja i visokih prihoda koga su sportisti svesni i dobrovoljno na njega pristaju. 

Tako da ili prestani u potpunosti da gledaš vrhunski profesionalni sport ili namoj da "kukaš zbog zdravlja sportista". Nije tvoje u pitanju.

 

kako funkcioniše taj trade off kod amatera?

zbog zdravlja amatera dakle sme da se kukaTM, a zbog ovih koji imaju korist ne?

 

 

Link to comment
25 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

znaš kako, što bi rekao RTJ na novom hit albumu - And at best I'm just getting it wrong
And at worst I've been right from the start

Ma znao sam ja da je tvoja zdušna borba protiv dodele titule LFC trke za parama od TV prava uvek bila bazirana na left-pop ideologiji! :wub: 


And I told you once before that Brendan Rodgers should have stayed
Now, that’s the line that’s probably gonna get my ass assassinated

 

  • Wub 1
Link to comment
2 minutes ago, omiljeni said:

 

...

 

kako funkcioniše taj trade off kod amatera?

 

....

 

Quote

 Svako ko igra, a punoletan je, svestan je rizika koje igra donosi i odlučuje da i dalje igra u skladu sa onim koristima za koje misli da će mu igra doneti bili to novac, slava, samo zadovoljstvo igre ili nešto peto

Tako funkcioniše, a ako ti ovo nije jasno ne mogu ti pomoći.

Link to comment

e sad kad sam se izbildo...jel ti luthere generalno ne podržavaš koncept borbe za prava radnika, ili je to samo u slučajevima kad su radnici dovoljno bogati?

 

sutra ako pošta stupi u generalni štrajk, i ja dodjem na forum da ih načelno podržim, jel to isto problem? uostalom znali su u šta se dešava upuštaju kad su punoletni potpisali ugovore. uostalom postoje zakonski okviri za rešavanje tih stvari. uostalom komunalci rade u još gorim uslovima pa ćute...

Link to comment
2 minutes ago, Luther said:

Tako funkcioniše, a ako ti ovo nije jasno ne mogu ti pomoći.

 

koji su ti to argumenti? :D

pa svi koji nešto rade su punoletni i svesni rizika. kad rudar siđe dole i pogine, nema mi tu šta da kukamo?

ili vozač autobusa, ako kamion ne zakoči i uleti u njega, šta onda kažemo? bio je punoletan, znao je da je volan rizična stvar?

 

ja sam mislio da se ovde potencira novac koji dobiju sportisti, da prilikom povrede najpre gvirkamo u novčanik pa onda prema tome ravnamo svoje emocije i ponašanje, a sad ispade da je bitno jedino da li je neko punoletan ili ne.

 

Link to comment
1 minute ago, omiljeni said:

kad smo već kod punoletstva, i pro i college sportisti mogu biti i maloletni :fantom:

Onda su odgovorni njihovi roditelji ili staratelji :fantom: Tržište je sveto i slobodno, irska knowledge ekonomija najzdravija na svetu, što bi se država mešala u bilo šta...

 

Hoću reći, apelujete na društvenu svest klasičnog libertarijanca. Džabe vam krečenje.

 

Link to comment
10 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

e sad kad sam se izbildo...jel ti luthere generalno ne podržavaš koncept borbe za prava radnika, ili je to samo u slučajevima kad su radnici dovoljno bogati?

 

sutra ako pošta stupi u generalni štrajk, i ja dodjem na forum da ih načelno podržim, jel to isto problem? uostalom znali su u šta se dešava upuštaju kad su punoletni potpisali ugovore. uostalom postoje zakonski okviri za rešavanje tih stvari. uostalom komunalci rade u još gorim uslovima pa ćute...

Mnogo si otišao u off. Ovo je topik o EPL  i ja sam samo komentarisao tvoje zgražavanje što su nastavili prvenstvo pa ne bi da se širimo na socio-političke i ekonomske teme.  

Link to comment
13 minutes ago, omiljeni said:

 

koji su ti to argumenti? :D

pa svi koji nešto rade su punoletni i svesni rizika. kad rudar siđe dole i pogine, nema mi tu šta da kukamo?

ili vozač autobusa, ako kamion ne zakoči i uleti u njega, šta onda kažemo? bio je punoletan, znao je da je volan rizična stvar?

 

ja sam mislio da se ovde potencira novac koji dobiju sportisti, da prilikom povrede najpre gvirkamo u novčanik pa onda prema tome ravnamo svoje emocije i ponašanje, a sad ispade da je bitno jedino da li je neko punoletan ili ne.

 

Tačno. Oni koji brinu o, zbog Covid-a, navodno dodatno ugroženom zdravlju profesionalnih fudbalera sa ogromnim primanjima ,više od samih tih fudbalera ,mlate praznu slamu. Ili imaju druge motive.

 

A na tvoje osnovno pitanje: "a šta podržavam kad gledam college sport? kako kod njih ide trade off računica?" odgovor je: isto što i profesionalni sport pošto sam kažeš da se tu vrti ogroman novac. Dakle surovi kapitalizam i igranje tuđim zdravljem.

 

Nego koliko dana tačno kukaš kad pročitaš da je u Kini poginulo recimo 10 rudara u nekom rudniku, a stalno ginu i kako to kukanje izgleda.

 

Link to comment
41 minutes ago, Weenie Pooh said:

Onda su odgovorni njihovi roditelji ili staratelji :fantom: Tržište je sveto i slobodno, irska knowledge ekonomija najzdravija na svetu, što bi se država mešala u bilo šta...

 

Hoću reći, apelujete na društvenu svest klasičnog libertarijanca. Džabe vam krečenje.

 

Bolje libertarijanac nego Levijatanac.:fantom:

Link to comment
On 21.6.2020. at 15:13, dragance said:

Vratio se poručnik! 😊

Помало.

On 21.6.2020. at 15:15, Weenie Pooh said:

 Alhamdulillah! 

  

 

Još pet valjda :sad: Prekotrljaće se finish line kao u Nacionalnoj klasi.

 

Gde si ti do sada, zabranio Trump postovanje dok ne prođe pandemija ili šta?

 

Ма где сам, уби ме овај јебени карантин са часовима онлајн, плус Васић 2.0 ми узима све остало време. Напуниће он 15 па да га бламирам пред отраћима.

 

Link to comment
19 minutes ago, copkillah said:
in the other news, Nabi Keita optužen za seksualno napastvovanje. 

Optužen na Tviteru, zaseda časni sudija Jack Dorsey, all rise... 

 

Ja ne bih prenosio ovakve priče dok se ne pojave u iole pouzdanim medijima. A kako je žena opisala slučaj™, ne bi me čudilo da ju je policija stvarno odjebala.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...