Jump to content
IGNORED

Premier League 2019-20


ArleKino

Recommended Posts

5 hours ago, Weenie Pooh said:

@Zlurad Ne možeš da vitlaš net spendingom dok se istovremeno žališ što ti je klub postao "kupi samo kad prodas", tj. što bruto trošenje nije veće.

 

Pomiri prvo to u svojoj glavi - da li bi radije da ti klub tim skromnim net spendingom dogura do titule prvaka Evrope i Engleske, ili da u svakom prelaznom roku make it rain samo da bi ti bilo toplo oko srca zbog ovog ili onog vanity signinga. 

 

Ko se zali na "kupi kad prodas" ili gde si video bilo kakav vanity osim u anticipiranju da ce Ruxin da pomene spending jer si ga tagovao? Moj odgovor je bio Arlu kao prosto objasnjenje a koji je napisao da misli  da je "klop cekao 2021. godinu" zbog cega Werner nije kupljen sad. To sto se trigerujes i vidis stvari koje nisu tu, to bi ti trebalo da "pomiris u svojoj glavi".

Link to comment
12 minutes ago, John Coltrane said:

 

Cenim da ce neko dokon, onaj sa moje IL npr, sakupiti tvoja sabrana dela u doba korone i okaciti ih ovde...

 

 

Ova jutra što te muče
Pruži će i tebi sve
Kada sutra bude juče
A ti budeš ko zna gdje

 

On 13.3.2020. at 23:00, copkillah said:

Najrealniji i najpošteniji scenario je naravno da se prvenstvo završi u nekom momentu, kapiram da to svakako može da se organizuje. Naravno bilo bi komplikovanije ako bi prekid trajao npr cela dva meseca ili duže, jer bi izazvao lančanu reakciju nekih daljih odlaganja i pomeranja, ali mislim da je sve to izvodljivo. Ne zaboravite da je svima koji se pitaju (PL i UEFA), glavna motivacija novac i ako se prvenstva ne bi završila, oni bi izgubili ogromne količine para, na šta sigurno nisu spremni. 

 

Poništavanje bi takođe izazvalo sigurno i gomilu tužbi, jer bi bio veliki broj nezadovoljnih. Evo npr, Lids, uložili su sto miliona u tim, na dobrom su putu da se direktno plasiraju u PL. I šta, ostanu u Čempionšipu i umesto PL novca, pripadne im 3 miliona ili koliko već? Teško da bi to prošlo. 

 

Evo ti sublimacija onoga šta sam pisao, a to sam napisao već na samom početku. Posle je bilo i zajebavanja tebe kada si se malo padao u navijački zanos i kada nisi mogao da se kontrolišeš, možemo i to da citiramo, nije frka, tvoj bukvalizam je uvek zabavan, koliko god da je repetitivan. I da, prozivao sam timove sa začelja koji nisu bili presrećni da nastave da igraju (da bi spasili svoja dupeta), u trenutku kada su praktično svi ostali timovi bili za nastavak sezone kad-tad i to je bila informacija iz direktnog razgovora sa Piterom Murom. 

 

I ako već želiš ovo da nastavljaš, molim te makar pročitaj sve što sam pisao, ali sa razumevanjem, koliko ti god to bilo teško, ok? Tu sam da ti protumačim kada budeš bio u dilemi. Fala :*

Link to comment
20 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

Taj Werner mi je ishajpovan samo tako. Kad god sam ga gledao, trebalo mu je 9 šansi da učačka nešto. Jedino ako nije neki firminjo tip špica koji ne daje golove, ali radi gomilu korisnih stvari.

 

Polako, momce, vec si se jednom oprzio i platio danak ne gledanju POR lige...

Link to comment
On 13.3.2020. at 23:00, copkillah said:

Naravno bilo bi komplikovanije ako bi prekid trajao npr cela dva meseca ili duže, jer bi izazvao lančanu reakciju nekih daljih odlaganja i pomeranja, ali mislim da je sve to izvodljivo. Ne zaboravite da je svima koji se pitaju (PL i UEFA), glavna motivacija novac i ako se prvenstva ne bi završila, oni bi izgubili ogromne količine para, na šta sigurno nisu spremni. 

 

a tvoja motivacija, zbog čega tačno ti ovo podržavaš? :fantom:

 

@Zlurad 

ma pusti bezobranog vinija, naravno da je sve to vrlo pomirljivo. poenta je da klop uzme da, ali i da to bude vrlo ogroman podvig, najveći ikad. uzeo švabo titulu igrajući peške po snegu uzbrdo svaki dan 8km, uz tek peti najveći net spend, cela sezona na max 70%, sabotira ga zla uprava koja je donela lš i titulu posle 30 godina, samo mu je golman najskuplji na svetu, crveni mu već prešišali braniča iz iste kategorije...

Link to comment

hvala brate, najzad neko kapira! ja sam oduvek i pričao da je moja uloga ovde da generišem kvalitetnu diskusiju na najboljem topicu na forumu, ali bivši mod reko da je to trolovanje i da je mnogo bolje kad topic umire :dry:

Link to comment
31 minutes ago, John Coltrane said:

 

Polako, momce, vec si se jednom oprzio i platio danak ne gledanju POR lige...

 

Ma neću imati problem da pojedem sva govna koja sam izasvao, ako me mladi Timika demantuje. Čini mi se da nismo imali nativnu njemačku devetku koja isporučuje van Bundes lige još od Klinsmana i Birofa, tako da će mi ova njegova avantura biti još interesantnija za ispratiti.

Edited by Mindaugas Žukauskas
Link to comment
3 hours ago, Zlurad said:

Ko se zali na "kupi kad prodas" ili gde si video bilo kakav vanity osim u anticipiranju da ce Ruxin da pomene spending jer si ga tagovao? Moj odgovor je bio Arlu kao prosto objasnjenje a koji je napisao da misli  da je "klop cekao 2021. godinu" zbog cega Werner nije kupljen sad. To sto se trigerujes i vidis stvari koje nisu tu, to bi ti trebalo da "pomiris u svojoj glavi".

 

10 hours ago, Zlurad said:

Ne ne, hteo je Klop da ga kupi sad, pre isteka kluzule od 60 miliona evra ali je Liverpul postao (zbog FSGa) klub koji je "kupi samo kad prodas". (Koliko pisu tier 1 za Pool, Klopp je zvao Wernera početkom aprila i rekao da je razlog nepotpisivanja čisto ekonomski a ne igrački). Werner je plaćen: 60 miliona evra, 10 mil godisnje plate, 12 miliona za agenta a to su sve novci preostali od Hazarove prodaje. Pool je na zalost (ili na srecu) veliki deo novca od nagrada/tv prava/sponzorstva spucao u novu akademiju, projekat prosirenja tribine (koji je sad stopiran) i na fiksiranje ugovora glavnim igračima (sad ce produzetak da potpisu i VVD i Alison). Dodatno ih je sjebao i novi najk ugovor koji je "povoljniji nego new balance" dok u stvari u doba korone i nepredvidljivosti ekonomija je prilično lošiji (samo 30% potpisanog ugovora je zagarantovano, ostalo je procenat od prodaje dresova, što je sad dovedeno u pitanje jer jedan dres košta i preko 100 evra pa je pitanje koliko ce prodaja da bude ugrozena). Plus, novac od karata je stopiran do ko zna kada, novac od tv prava je smanjen, novac od pre season takodje....Ja se iskreno nadam da ce da prodaju Grujica (koji je nekako vec najavio ostanak u Budesu), Lovrena, Shakirija i da skupe barem deo para za neko pojacanje (narocito u svetlu toga da Lalana ide, da je Milner jednom nogom na gerijatriji, da nemamo rezervnog golmana, da 4 igraca idu na Afcon na mesec dana i da nam je klupa u proseku godina 22)

 

Ovo sve zvuči kao da se žališ što LFC "kupuje samo kad proda" pa je sad eto neplanirano ostao sirotinja raja jer su prodaje stopirane a novci od Kutinja, avaj, potrošeni. A već u sledećem postu hvališ se niskim net spendingom od 75 miliona za 5 godina.

 

Moja je poenta da nepotrebno dramiš. Razmišljaš o ceni proširenja tribine i ugroženoj prodaji dresova kao da igraš FM. U temelju gore citiranog pasusa ti BTW stoji dobro poznata fantazija po kojoj i najbogatiji klubovi u Evropi žive od jutra do sutra, planiraju pojačanja u zavisnosti od toga koliko im je džakova para stiglo od poslednje prodaje i koliko su od toga potrošili da plate grejanje. Umesto da prihvatiš da su budžeti gigantskih firmi ipak maaalo kompleksniji od toga, tj. da uvid u njih ne možeš steći na Tviteru ili nekom forumu.

 

 

Link to comment

Eto ne znam Vini sta da ti kazem. Ja objasnio zasto sam napisao ovo sto si kvotovao pre 6 posta ali i dalje insistiras. Jednostavno objasnjenje ZASTO Pool nije potpisao nekog igraca koji u buducnosti moze da bude Aguero ili Markovic. Just fyi, nisi boldovao najvaznije a to je sto sam napisao na kraju. Da je ista situacija sa Liverpulom i sa manje vise 16 klubova u PL. Nit negoka branim nit nekoga prozivam.

 

I da, evo upravo igram FM. Dominiram u citovanju. #mbappe2020

2020-06-06.png

Link to comment

Ma dobro, da se ne vrtimo u krug bezveze, meni je samo zasmetalo ono kako je LFC (zbog mrske američke uprave) postao pay-go club. Kao da po tim principima nije funkcionisao već dugi niz godina, samo bez ijednog trofeja. Ljudi ovih dana kukumavče o tome online, mahom u kontekstu Čelsijevog Nemca.

 

Nego, nisam ni sumnjao da igraš :D Jedanaest golova na 18 utakmica, mršavo to nešto... bolje da si Wernera uzeo :whistle:

 

 

Link to comment

Pool je Moneyball club. A Celzijev Nemac nek je ziv i zdrav. Masala ekipu imaju.

 

Cuj igram. Citujem, toliko mi dosadno. Napred mi: Mbappe, Sancho, Sander Berge, Rodrygo, Olmo, Goretzka (bez povreda),   Goncalo Ramos  (obratiti paznju u RL-u), Baro i Aouar. Imam 9 igraca u rotaciji + 6 wonderkinda sa PA 185+ samo na te 4 pozicije :lolol: Werner mi je u scoutingu na 65, bledo i mrsavo, to samo londonska sirotinja moze da kupi :whistle:

 

 

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...