Jump to content
IGNORED

Premier League 2019-20


ArleKino

Recommended Posts

37 minutes ago, Mercuzzio said:

 

Ni meni se ne sviđa ali mislim da se Murinjo ne bavi preterano trenutno ovim. Da su Kejn i Son zdravi verovatno bi pokušavao da uspostavi kakve takve naznake nekog sistema i organizacije igre jer su to igrači oko kojih treba da se gradi igra sada kada je otišao Eriksen. Sa njima dvojicom koji su povređeni i Lo Celsom, Ndombeleom, Bergwijnom koji se još uvek navikavaju na novi tim i novu ligu mislim da je suviše rano učitavati lošu organizaciju u napadu.

 

OK, fair enough, videcemo.

 

 

23 minutes ago, Glass Joe said:

Ma moze Murinjo da skocka ekipicu da uzme neki bitan trofej, ali onda redovito (posle 2010) dolazi do nekog kurcslusa, igraci pocnu da ga bojkutuju, valjda im dopizdi da stalno stavlja sebe u prvi plan po pitanju zasluga za uspeh

 

Pa ima tu vise faktora rekao bih, mislim da se nakon uspeha u Interu previse zaleteo i poceo da podrazumeva da ce uprava uvek da ga podrzi pre nego bilo kog igraca. Recimo u Realu se pokacio sa Ikerom i izgubio svlacionicu i to ga je kostalo. On takvu zverku nikada ranije nije imao u timu, kad kazem zverku mislim na to da je Kasiljas tamo vise od igraca, legenda spanskog fudbala, za Spance najveci golman svih vremena, "sveti Iker". Igraci danas imaju mnogo vecu moc nego pre samo deset godina i isto toliko vise kostaju. Zatim je u nekom trenutku poceo stalno da jadikuje kako nema s kim, kako mu fali ovo ili ono i da bukvalno javno spusta igrace, sto veoma lose deluje na team spirit i na respekt koji igraci osecaju prema svom lideru. Jbg, nije to lak posao, moras biti mnogo prevejan manipulator ili mnogo jaka faca kao Zidan da bi mogao s takvima. I ako grupa koja je antagonisticki raspolozena oseti krv, oseti da moze da te povredi ona ce to i uciniti. Pa pogledajte samo sa koliko odlicnih igraca je usao u fajt. Da, tacno, nekada su ga igraci obozavali jer je imao auru nepobedivosti, ali ako gradis leadership na neoptimalan, cesto bukvalno toksican nacin, imaces problem pre ili kasnije. 

 

I da, jeste bezveze stereotip da on zna samo autobus i nista drugo, naravno. Ali ja smatram da njegov fudbalski trejdmark, a to je pre svega perfekcionizam u fazi odbrane, ta neka disciplina, zbijanje redova, mi protiv drugih, ko izda pizda - nije za svaku ekipu. Nije za one ekipe prepune igraca koji pre svega gledaju protivnicki gol, koji prirodno streme proaktivnoj igri, ako me razumete sta hocu da kazem. Takvi timovi mozda nece uzivati u tom procesu i mogu da se okrenu protiv trenera u nekom trenutku, recimo kada se desi neki ispad ili prosto vremenom.

Edited by Meazza
Link to comment
1 minute ago, John Coltrane said:

Svetog Ikera Perez šutnuo u dupe, mislim da precenjujes tu situaciju.

Seti se kako je Raul otisao u Shalke. Govnarski klub :dry:

 

Pa sutnuo ga je na kraju, ali pazi koliko je vremena proslo od incidenta. Posle dve godine su vec i navijaci poceli da pricaju kako Iker vise nije ono sto je bio, verovatno su i saigraci shvatili kuda ide stvar, (da se ne lazemo bilo je svima ocigledno). Ali koliko sam citao Murinjo je usao u sukob s njim zbog neke navodne "izdaje plana igre" Barseloni, znaci vec je tu izgubio svlacionicu. I Ozil ga je mrzeo, to nije tajna. Na kraju kad je sezonu zavrsio bez bitnih trofeja izgubio je i tu magicnu auru, a negativne stvari su ostale. A za Raula se slazem, bas kao i sa ocenom tog kluba.

Link to comment

ovo sto su iz vara danas priredili na utakmici chelsea - tottenham je najnizi nivo debilizma ove sezone. a nije da nema zestoke konkurencije.

 

u pet dana da nas ovako pokradu protiv direktnih rivala to nije normalno. srecom danas smo pobedili jer smo igrali protiv 'malog' tottenhama ali u ponedeljak nam nisu dali. mamu vam jebem nesposobnu.

Link to comment

Glede Murinja, covjek svakako i dokazano zna posao, samo sto lik nece da se prilagodjava. Njegova takticka promjena u svakoj sl utakmici je da taj lik markira tog protivnickog igraca (bekovi uglavnom, kojima pomazu krila), sve ostalo se svodi na tehnicku dominaciju individualaca do 70. min, nakon cega ide autobus. On sam je (u Junajtedu) govorio da nikad, ali nikad nece mijenjati pristup ni igru. Takav kakav je sigurno bi napravio rezultate sa ful najboljim timom svijeta kao sto to Pep radi ili sto je imao u Celziju, Interu pa i Portu (svi oni su kasnije bili kljucni igraci u svojim klubovima, izgradili fantasticne karijere) ali bi, vjerujem, napravio rezultate i sa klubovima koji grcaju, bar u Engleskoj gdje jos vrijedi volovska borba i trka. Sve ovo izmedju je osudjeno na propast jer radi sa "velikim" zvijezdama i ego mu ne dozvoljava kompromise bilo gdje. Pa sva ova drama queen kuknjava i predstave kako nema cim igrati traje poslednja 3 kluba. Pa Junajted je igrao bez prvog tima skoro, ili Celzi bez Kantea danas, pa ovi cute, rade svoj posao. On je jednostavno vise glumatalo nego trener. Najgore za Totenhem, ovo mu je prva sezona kad ima kakve takve rezultate, slijedi jedno trulo, ucmalo i otrovno bivanje na stadionu, u svalcionici. Pravice Poka od blata.

Link to comment
3 hours ago, Meazza said:

 

OK, fair enough, videcemo.

 

 

 

Pa ima tu vise faktora rekao bih, mislim da se nakon uspeha u Interu previse zaleteo i poceo da podrazumeva da ce uprava uvek da ga podrzi pre nego bilo kog igraca. Recimo u Realu se pokacio sa Ikerom i izgubio svlacionicu i to ga je kostalo. On takvu zverku nikada ranije nije imao u timu, kad kazem zverku mislim na to da je Kasiljas tamo vise od igraca, legenda spanskog fudbala, za Spance najveci golman svih vremena, "sveti Iker". Igraci danas imaju mnogo vecu moc nego pre samo deset godina i isto toliko vise kostaju. Zatim je u nekom trenutku poceo stalno da jadikuje kako nema s kim, kako mu fali ovo ili ono i da bukvalno javno spusta igrace, sto veoma lose deluje na team spirit i na respekt koji igraci osecaju prema svom lideru. Jbg, nije to lak posao, moras biti mnogo prevejan manipulator ili mnogo jaka faca kao Zidan da bi mogao s takvima. I ako grupa koja je antagonisticki raspolozena oseti krv, oseti da moze da te povredi ona ce to i uciniti. Pa pogledajte samo sa koliko odlicnih igraca je usao u fajt. Da, tacno, nekada su ga igraci obozavali jer je imao auru nepobedivosti, ali ako gradis leadership na neoptimalan, cesto bukvalno toksican nacin, imaces problem pre ili kasnije. 

 

I da, jeste bezveze stereotip da on zna samo autobus i nista drugo, naravno. Ali ja smatram da njegov fudbalski trejdmark, a to je pre svega perfekcionizam u fazi odbrane, ta neka disciplina, zbijanje redova, mi protiv drugih, ko izda pizda - nije za svaku ekipu. Nije za one ekipe prepune igraca koji pre svega gledaju protivnicki gol, koji prirodno streme proaktivnoj igri, ako me razumete sta hocu da kazem. Takvi timovi mozda nece uzivati u tom procesu i mogu da se okrenu protiv trenera u nekom trenutku, recimo kada se desi neki ispad ili prosto vremenom.

+1 Sad tek citam ovo

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...