Jump to content
IGNORED

Premier League 2019-20


ArleKino

Recommended Posts

Jeste. 100 poena pre 2 sezone (liveperpul moze do 112)

 

Ja imam osecaj da gubimo od prve tekme sa Noricem, kad je sve krenulo nizbrdo: Alison out, Pukijevih 20 sansi...

Edited by Zlurad
Link to comment

Ima li nekih podataka o gledanosti ove sezone? Ne secam se da je u blizoj proslosti sezona bila ovako jednolicna i dosadna. Da se nije desilo ovo izbacivanje Sitija iz LS, na pola sezone bi se vec znali sampion i tri ucesnika LS.

Link to comment

Guglaš Premier league attendance...

Da li je sezona dosadna (meni sigurno nije :happy:) ne vidim da ima puno veze sa posećenošću, a posećenost je odlična. Kapaciteti stadiona su daleko ispod tražnje. Primer Totenhema i WHU koji su sa stadiona od 35 hiljada prešli na stadione od 60 hiljada i pune ih bez problema...sad čitam da je jesenas utakmicu ženskog fudbala Totenhem-Arsenal gledalo 38 hiljada duša :huh:.

 

Link to comment
11 minutes ago, čekmeže said:

Guglaš Premier league attendance...

Da li je sezona dosadna (meni sigurno nije :happy:) ne vidim da ima puno veze sa posećenošću, a posećenost je odlična. Kapaciteti stadiona su daleko ispod tražnje. Primer Totenhema i WHU koji su sa stadiona od 35 hiljada prešli na stadione od 60 hiljada i pune ih bez problema...sad čitam da je jesenas utakmicu ženskog fudbala Totenhem-Arsenal gledalo 38 hiljada duša :huh:.

 

 

Mislio sam na TV gledanost, jasno mi je da tribine nisu praznije, posebno sa novim stadionima.

Link to comment

Evo mene nije mrzelo da guglam: u sezoni 2018/2019 ukupni broj gledalaca PL na globalnom nivou je bio 3.4 milijardi ljudi ili 1,3 milijardi domova kroz pakete koji razni operateri nude- u toku cele sezone. Kako je paket prenosa za period od 2019-2022 godinu smanjen za 30% i prodat za oko 4.8 milijardi evra ocekuju da se gledanost poveca za 11%. (gledanost u 188 od 193 clanica UN). La liga je kao poredjenje imala cilj da do sezone 2018 (od sezone 2015/2016) ima globalnu gledanost prve dve lige na oko 2.1 milijardi gledaloca i koliko vidim verovatno su do ove sezone prosli tu granicu i priblizili se cifri od 3 milijardi ljudi ali sa manjim prihodom od tv prava (gledanost u 170 clanica UN). Ovde treba reci da su utakmice reala i barselone natrazenije i najgledanije i da samo njih u toku sezone gleda oko 50 miliona ljudi, za razliku od premijer lige gde je prosek po kolu samo u UK oko 2.5 miliona.

 

Premijer liga ima prosecno 819K gledaoca po utakmici dok utakmice lalige imaju prosecno 458K (podaci za sezonu 2018/2019)

Link to comment

Sve je podređeno televiziji, imaju gomilu termina i samo raspoređuju najpopularnije klubove da se što manje preklapaju. Ovo kolo se igra 4 dana, u petak Lester, u subotu Lpool, danas Arsenal i Totnam naravno u dva termina, sutra MUTD i Čelsi...

Link to comment

Citam u daily mailu danas da ce premijer liga najverovatnije da otvori istragu protiv sitija za krsenje ffp-a za tri sezone pocevsi od 2013. i da u pravilniku postoji i mogucnost retroaktivnog oduzimanja bodova. Pa spekulisu da ako bi im recimo skinuli bodove za 2013/2014 bila bi im oduzeta titula a Liverpul bi je dobio.

Link to comment
Just now, Mindaugas Žukauskas said:

Opaaa, znači dve titule u jednoj sezoni! Pa i zaslužili su nakon tolikog posta.

 

Klopp je toliko dobar da je i za Rodžersaru titulu posthumno™ osvojio. :hail:

Link to comment
1 minute ago, Mindaugas Žukauskas said:

Opaaa, znači dve titule u jednoj sezoni! Pa i zaslužili su nakon tolikog posta.

videli od Terze

nije ni čudo što je pomama na tržištu, Lids i ostali sprovode otimačinu.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...