Jump to content
IGNORED

Premier League 2019-20


ArleKino

Recommended Posts

27 minutes ago, Weenie Pooh said:

Dobar je Arse Macheda, ali ovde ga je Kante častio samo tako...

 

Jeste, ali trebalo je istrčati pola terena i savladati golmana, pa sve i da je bio sam.

Link to comment

Odlican derbi. Arsenal odlican u odbrani bez Luiza, iz 2 suta 2 gola. Chelzi ne zna gde bije. 80% poseda, preko 15 suteva na go, tempo odlican ali nista. 

Link to comment

Kakva utakmica :lolol:

 

Leno sjajan, Veganese Cafu do gola hrđav, Mustafi umobolan, jebemusvemrtvo, Luiz ništa pametniji, Saka super do gola Azpija, stvarno je dečko ovih dana izumro na lijevom beku, Torreira mašina, Xhaka bolji na stoperu nego u vezi, buljavi Turčin najgori, najuplašeniji, najpičkastiji danas, Lacazette se puno trošio, Pepe otvarao prostor, ali je morao više iskoristiti karton Emersona, Martinelli apgrejdovani Henry, apsolutno nevjerovatno da je bio u 4.brazilskoj ligi prošle sezone.

 

Šanse za opstanak rastu, Arteta uštimava stvari sa jako lošim kadrom.

Link to comment

lepo je on bogami uštimao ovu jednu pobedu u šest ligaških utakmica, ni emeri ne bi bolje 

 

a koji je sad kadar jako loš ako vam je napad kažu odličan, toreirra kažu odličan, bekovi kažu valjaju, golman znam da valja...šta ostaje od lošeg kadra, ova 2  preiskusna štopera što skupa imaju 150 nastupa za reprezentaciju i nastupali su za psž, ćelsi, dortmund, milan? :fantom:

Link to comment
12 hours ago, Pokojni Ruxin said:

lepo je on bogami uštimao ovu jednu pobedu u šest ligaških utakmica, ni emeri ne bi bolje 

 

a koji je sad kadar jako loš ako vam je napad kažu odličan, toreirra kažu odličan, bekovi kažu valjaju, golman znam da valja...šta ostaje od lošeg kadra, ova 2  preiskusna štopera što skupa imaju 150 nastupa za reprezentaciju i nastupali su za psž, ćelsi, dortmund, milan? :fantom:

 

Ovaj, govorim u uštimavanju strukture, elementarnih stvari anatomije tima kao što su glava, kičma i rep.

 

Arsenal ima 12 remija, najviše u ligi, s tim da pod Artetom uglavnom bude nesretan što nije pobijedio, a pod Emeryjem je bio sretan što nije izgubio.

 

Golman je odličan shot-stopper, ali kod nekih stvari pliva.

 

Na desnom beku je juče napokon zaigrao Bellerin koji se godinu dana oporavljao od ACL-ozljede (baš protiv Chelsea), a u njegovom odsustvu igra nominalno vezni igrač Maitland Niles jer je Chambers zauzeo Bellerinov bolnički krevet.

 

Stoperi su horror do nivoa da pokušavamo ekshumirati Jeromea Boatenga iz Bayerna. Holding je bio ozlijeđen nedugo nakon povratka od ACL-ozljede, najbolji stoper Chambers je prije tri sedmice fasovao istu ozljedu, Sokratis je bolestan, a i kad nije, njegov je nivo treći-četvrti stoper ozbiljnog tima, David Luiz je cirkusant i hodajuća praonica para, Mustafi je degenerik.

 

Lijevi bek je trebalo da bude Tierney no imao je tešku ozljedu po dolasku, nije prošao pripreme, a nakon povratka se ubrzo ozlijedio pa ga neće biti prije marta na terenu. Kolašinac je drugi lijevi bek, ali i on je ozlijeđen. Simptomatično je to da je Artetin Arsenal dobio dvije utakmice u svim takmičenjima - obje sa Kolašincem, prirodnim bekom, u prvih 11. Zbog tih ozljeda u prvi plan je iskočio Bukayo Saka, krilni napadač, koji ima 18 godina.

 

Torreira je igračina, ali za partnera u vezi može da bira između slabo pokretljivog Xhake i slabog dodavača Guendouzija. Willock je još uvijek zelen i poziciono naivan. Ceballos se nije aklimatizirao na Englesku, a po poziciji više voli desetku nego osmicu.

 

Özil je daleko od najboljeg fudbala koji je igrao, dijelom i zbog kreature Emeryja.

 

Pepe nije prošao pripreme sa Arsenalom, navikava se još uvijek na ligu i povremeno izgleda trapavo no close control, dribling i brzina sugerišu da bi od njega nešto moglo da bude. Druga je stvar što za 72m svi hoćemo igrača koji je odmah dobar.

 

Lacazette se troši po cijelom terenu, ali to nije opravdanje zašto još nije dobacio do 20 golova u prvenstvu i zašto će proći i godinu dana od zadnjeg gola u gostima.

 

Aubameyang je odličan strijelac, ali i njemu će vjerovatno glavu zavrtiti priča oko Barcelone.

 

Martinelli je daleko najpozitivna tačka, 10 golova u svim takmičenjima nije mala stvar, ali puno više od toga o njemu govori glad da uzme svaku loptu od suparnika i inteligencija kad je primi ili osvoji. Kombinacije sa Sakom na boku su nešto što nismo vidjeli od Arsenalovih igrača dobrih 10-ak godina.

 

Nelson je ozlijeđen, ali i kad igra, i dalje je sirov i trapav kad je u pitanju izbor rješenja u zadnjoj trećini.

 

Nketiah je zanimljiva perspektiva, ali ni kod Bielse nije igrao.

Link to comment

znam da imate dosta povreda, ali imajući na umu da će se ti igrači nekad oporaviti, i da imate dosta talentovanih klinaca kojima ne treba zatvoriti put do prvog tima, i da postoje ograničenja u registraciji - koliko tačno igrača treba vašem lošem kadru, na kojim pozicijama, umesto koga?

 

btw mustafi je malo potcenjen jer većinu vremena igra vrlo ok, profil je pravog modernog braniča, ali su mu brainfartovi vazda uočljivi i smijanju pogodni

Link to comment
2 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

znam da imate dosta povreda, ali imajući na umu da će se ti igrači nekad oporaviti, i da imate dosta talentovanih klinaca kojima ne treba zatvoriti put do prvog tima, i da postoje ograničenja u registraciji - koliko tačno igrača treba vašem lošem kadru, na kojim pozicijama, umesto koga?

 

btw mustafi je malo potcenjen jer većinu vremena igra vrlo ok, profil je pravog modernog braniča, ali su mu brainfartovi vazda uočljivi i smijanju pogodni

 

Trenutno fali vrhunski stoper - to idućeg ljeta može, a ne mora da bude, Saliba iz St Etiennea koji je tamo na posudbi. Njega smo i registrovali kako bi što prije stekao status HG-igrača.

 

Vezni igrač koji kontroliše sredinu terena i obezbjeđuje tranziciju koja izvlači najbolje iz napadačke četvorke i minimizira nedostatke odbrane - u postojećoj garnituri je ta uloga pala na nejačka Xhakina pleća.

 

Napadač koji će i zabijati i imati zadovoljavajući link-up play - Aubameyang je dobar za prvo, Lacazette za drugo. Njih dvojica u prvih 11 narušavaju balans tima.

 

Oko Mustafija... Preskup stoper, posebno u kombinaciji sa igračima koje imamo. On i Luiz su katastrofična kombinacija kojoj može parirati samo kombinacija nekog od njih dvojice sa Sokratisom. Što se mene tiče, slobodno uzmite njegovu modernost sebi, a nama pošaljite staromodnog Stonesa. :fantom:

Link to comment
2 minutes ago, ArleKino said:

 

Trenutno fali vrhunski stoper - to idućeg ljeta može, a ne mora da bude, Saliba iz St Etiennea koji je tamo na posudbi. Njega smo i registrovali kako bi što prije stekao status HG-igrača.

 

Vezni igrač koji kontroliše sredinu terena i obezbjeđuje tranziciju koja izvlači najbolje iz napadačke četvorke i minimizira nedostatke odbrane - u postojećoj garnituri je ta uloga pala na nejačka Xhakina pleća.

 

Napadač koji će i zabijati i imati zadovoljavajući link-up play - Aubameyang je dobar za prvo, Lacazette za drugo. Njih dvojica u prvih 11 narušavaju balans tima.

 

Oko Mustafija... Preskup stoper, posebno u kombinaciji sa igračima koje imamo. On i Luiz su katastrofična kombinacija kojoj može parirati samo kombinacija nekog od njih dvojice sa Sokratisom. Što se mene tiče, slobodno uzmite njegovu modernost sebi, a nama pošaljite staromodnog Stonesa. :fantom:

 

da budem iskren na pamet mi nije palo da treba menjati i aubu i lakazeta :D

 

džaka je takođe potcenjen igrač kad god nije budala, svaki upgrade tu neće doneti onoliko koliko mislite da hoće. rekao bih da je sličan profil gundoganu, a za gundoa kod nas vazda ima mesta. defanzivno jeste tanak, ali za taj deo je valjda prevashodno zadužen torreira. plus mislim da ga arteta voli pa ne znam da li i razmišlja o zameni. jedan vrhunski štoper očigledno fali.

 

i da me ne shvatiš pogrešno, navijam ja za pepovog fudbalskog sina, a i ovaj arsenal ima dosta zanimljivih igrača. samo mislim da navijači arsenala često imaju malo previše izgovora za moj ukus :fantom:

Link to comment
14 minutes ago, ArleKino said:

 

Je li Cristiano Ronaldo ukrao sezonu Arturu Lupoliju?

 

Moracu da prodjem moje sveske ne bi li odgonetnuo ko bi to mogao biti...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...