Jump to content
IGNORED

Premier League 2019-20


ArleKino

Recommended Posts

4 minutes ago, MiddleClass said:

U pravu je Mrdja. Cist gol Liverpulu je ponisten jer je Junajted bio u posjedu i tako resetovao faul nad DDG.

 

@John Coltrane 

 

Ne moze se ponistiti zuti za nesportsko ponasanje... Nema logike jbg.

Vidi se ko zna... moj Middle

Link to comment
10 minutes ago, ArleKino said:

 

Gledaj onda Arsenal, najveći klub najvećeg grada u Engleskoj. :D

 

Protiv Sheffielda smo pokradeni za penal kod 1-0 za nas, završilo 1-1. Protiv istog suparnika nam je isti sudija sudio prvu utakmicu, isto tako nismo dobili penal kod 0-0 za faul nad Sokratisom. Protiv Palacea nam je VAR poništio Sokratisov gol za 3-2 jer je Chambers napravio faul tako što ga je igrač Palacea faulirao (i samim tim napravio penal). Protiv Chelsea nam je gol za 1-1 dao Jorginho koji je trebalo da bude isključen zbog drugog žutog kod 1-0. Uglavnom, po procjenama ESPN-a, 11 bodova smo kraći zbog sudijskih grešaka, a historijski smo treći najveći klub u Engleskoj.

 

Suđenje u Engleskoj, kako si lijepo rekao, predstavlja degradaciju fudbala. Dob sudija, broj sudija, njihova neravnomjerna raspoređenost po utakmicama određenih timova, arogancija i bolesna želja da se bude drugačiji od drugih u svemu, pa i po pitanju upotrebe VAR-a...je uzrokovala to da engleske sudije ne mogu pratiti kvalitet engleske lige. Odlazak Clattenburga za saudijskim parama i tjeranje Medleya zbog neukusne šale na račun invalida u privatnoj prepisci sa "prijateljem" ne pomaže jer se radi o sudijama koje su po godinama i fizičkoj spremi mogle da nose teret Premiershipa.

 

Pawson je generalno loš sudija. Imao je danas nekoliko čudnih odluka, a ono što je za mene neoprostivo je dopuštanje fizičkog kontakta igračima Uniteda kod protesta nakon poništenog gola Firmina. Ne smije igrač dirati sudiju, tu odmah ide crveni karton pa nek' tako hvataju matere kod kuće. To ne rade samo Unitedovi igrači, ali englesko suđenje nema Colline i zato nema slanja na hlađenje za takve stvari.

Au, izvini. Bas Arsenal sam jako malo gledao. Mnogo su mi bi bili drag klub, igrali fenomenalno, afirmisali gomilu mladih igraca ... ali ono sto igraju u poslednje vreme mi se bas me svidja, pa radije biram Pool, City, Chelsea (otkad ih Lampard vodi i gura mlade igrace), pa i Spurse pre ove sezone. Nekad sam voleo da gledam United, ali mi se sad ni oni ne svidjaju.

Link to comment
33 minutes ago, John Coltrane said:

Ali ima istine i u tome sto Renne prica-sve vise licite na Real, Barsu, Juve, Milan za vreme Ancelotija. I pored surove dominacije uvek ostaje dojam da se su sudije naklonjene Liveu. Verovatno kao za vreme Fergija ali mi to nismo “prihvatali” / tako dozivljavali.

 

Prvo, ovaj Liverpool do pre šest meseci još ništa nije osvojio, a i kad ako na leto uzmu ligu neće imati smisla priča o "dominaciji" posle te jedne titule. Respekt među sudijama (a kamoli poslušnost kakvu je SAF uživao) je mnogo teže zaraditi - morale bi godine i godine da ostanu na ovom nivou, što će teško ići.

 

Drugo, ne znam gde si baš u današnjoj partiji uspeo da uočiš sudijsku naklonost Liverpulu :blink: 

- U tome što Pawson nije prekinuo akciju zbog faula VVD nad DDG nego je pustio da Firmino da gol, a onda prepustio VARu da ga poništi? To je standardna procedura, gol je moguće poništiti ali prekinuta akcija se ne može nastaviti.

- U tome što je nekažnjeno Gomez "obgrlio" Maguiera u scrumu kod prvog gola? Pogledaj još jednom snimak, molim te - najčistiji moguć blok je dečko postavio, ni govora o faulu u napadu.

 

Razumem da vam sveopšta konfuzija oko VAR implementacije možda malo poremeti perspektivu, ali nemojmo se zajebavati. Suđenje je cirkus all around, isti ljudi prave iste greške iz nedelje u nedelju, nekad u korist jednog tima a nekad u korist drugog. To što LFC češće iščupa rezultat nego drugi timovi, to najmanje ima veze sa sudijskim navlačenjem.

Link to comment
3 hours ago, renne said:

što bre?

 

Zato što u 90% slučajeva ne razumeš moje izražavanje i očigledne hiperbole :lol:

 

A ostrašćen je svako ko navija za neki klub, to se valjda podrazumeva, ti si prvi ostrašćen pa nikom ništa. 

 

Što se tiče poništenog gola Firminu, ne znam kakva su pravila i nisam stigao da iščitam šta ste sve pisali, ali Megvajer je posle faula loptu u nogama imao tri sekunde i ako je već puštena prednost, ne vidim zašto bi se gol poništavao samo zato što je ovaj izgubio loptu posle te tri sekunde. Nije Liverpul dao gol zbog faula nad De Heom, već zato što je Megvajer izgubio loptu od Manea. Ali kontam da će neko već da iskopa pravila, možda je odluka bila i ispravna.

Link to comment
9 minutes ago, mrdja said:

Au, izvini. Bas Arsenal sam jako malo gledao. Mnogo su mi bi bili drag klub, igrali fenomenalno, afirmisali gomilu mladih igraca ... ali ono sto igraju u poslednje vreme mi se bas me svidja, pa radije biram Pool, City, Chelsea (otkad ih Lampard vodi i gura mlade igrace), pa i Spurse pre ove sezone. Nekad sam voleo da gledam United, ali mi se sad ni oni ne svidjaju.

 

Ne, igra Arsenala ove sezone je uglavnom grozna. Prije dolaska Artete smo igrali najgori fudbal u ligi. Nije ni čudo da samo tri tima imaju manje pobjeda od Arsenala. Sad Arteta treba da implementira svoju filozofiju, a ima ne baš blistav igrački kadar i hrpu ozljeda/izostanaka.

 

Ali evo, da ti malo prodam Arsenal :D - ove sezone je 30 od 55 golova Arsenala palo nakon asistencije ili je postignut od naših akademaca ili igrača mlađih od 20 godina. 18-godišnji Gabriel Martinelli je jako zanimljiv napadač, zabio je već 9 golova ove sezone u svim takmičenjima i predstavlja najveći plus Arsenala. Doveden je iz brazilske četvrte lige. Juče je dao drugi ligaški gol, i to na asistenciju Bukaya Sake, 18-godišnjeg krila koje mora da igra lijevog beka jer su nam oba lijeva beka ozlijeđena. Ista stvar je i na desnom boku gdje silom prilika igra 22-godišnji Ainsley Maitland-Niles. U sredini terena se (pre)često nalazi 20-godišnji Matteo Guendouzi, a uskače i nešto mlađi Joe Willock. 20-godišnjaci su i krilo Reiss Nelson, poznat navijačima Zvezde sa utakmice iz 2017.godine, i napadač Eddie Nketiah koji je vraćen sa posudbe iz Leedsa.

 

Ako ništa, zbog nabrojanih, ali i talentovanih mladih igrača Chelsea (Mount, Abraham, Hudson-Odoi) ti preporučujem londonski derbi sa Arsenalom koji se igra u utorak. :) 

Link to comment
12 minutes ago, ArleKino said:

 

Ne, igra Arsenala ove sezone je uglavnom grozna. Prije dolaska Artete smo igrali najgori fudbal u ligi. Nije ni čudo da samo tri tima imaju manje pobjeda od Arsenala. Sad Arteta treba da implementira svoju filozofiju, a ima ne baš blistav igrački kadar i hrpu ozljeda/izostanaka.

 

Ali evo, da ti malo prodam Arsenal :D - ove sezone je 30 od 55 golova Arsenala palo nakon asistencije ili je postignut od naših akademaca ili igrača mlađih od 20 godina. 18-godišnji Gabriel Martinelli je jako zanimljiv napadač, zabio je već 9 golova ove sezone u svim takmičenjima i predstavlja najveći plus Arsenala. Doveden je iz brazilske četvrte lige. Juče je dao drugi ligaški gol, i to na asistenciju Bukaya Sake, 18-godišnjeg krila koje mora da igra lijevog beka jer su nam oba lijeva beka ozlijeđena. Ista stvar je i na desnom boku gdje silom prilika igra 22-godišnji Ainsley Maitland-Niles. U sredini terena se (pre)često nalazi 20-godišnji Matteo Guendouzi, a uskače i nešto mlađi Joe Willock. 20-godišnjaci su i krilo Reiss Nelson, poznat navijačima Zvezde sa utakmice iz 2017.godine, i napadač Eddie Nketiah koji je vraćen sa posudbe iz Leedsa.

 

Ako ništa, zbog nabrojanih, ali i talentovanih mladih igrača Chelsea (Mount, Abraham, Hudson-Odoi) ti preporučujem londonski derbi sa Arsenalom koji se igra u utorak. :) 

Definitivno si me ubedio, potrudicu se da ih odgledam par puta 😁

Link to comment
8 hours ago, copkillah said:

 

 

Što se tiče poništenog gola Firminu, ne znam kakva su pravila i nisam stigao da iščitam šta ste sve pisali, ali Megvajer je posle faula loptu u nogama imao tri sekunde i ako je već puštena prednost, ne vidim zašto bi se gol poništavao samo zato što je ovaj izgubio loptu posle te tri sekunde. Nije Liverpul dao gol zbog faula nad De Heom, već zato što je Megvajer izgubio loptu od Manea. Ali kontam da će neko već da iskopa pravila, možda je odluka bila i ispravna.

 

Ma nema prednosti u onoj situaciji nad DDG jer je u opasnoj zoni i odmah se svira faul. Dakle, sudija je procjenio da nije faul nad DDG, nikakvu prednost nije pokazao...

Link to comment
12 hours ago, MiddleClass said:

U pravu je Mrdja. Cist gol Liverpulu je ponisten jer je Junajted bio u posjedu i tako resetovao faul nad DDG.

 

@John Coltrane 

 

Ne moze se ponistiti zuti za nesportsko ponasanje... Nema logike jbg.

 

Kakvo resetovanje kad je faul na golmanu u petercu?! Aman zaman, daj da prekrecimo peterac u zelenu boju onda...

 

Osim ako je nesportsko ponasanje (tj. prigovor sudiji) izazvan nedosudjenim faulom nad golmanom.

Nije da je DDG nabo pesnicom sudiju iz cista mira.

Uostalom VAR moze da pregleda i ponisti/dosudi zuti/crveni karton zbog starta, ne vidim sto ne bi mogao zbog prigovora.

Link to comment
3 minutes ago, John Coltrane said:

 

Kakvo resetovanje kad je faul na golmanu u petercu?! Aman zaman, daj da prekrecimo peterac u zelenu boju onda...

 

Osim ako je nesportsko ponasanje (tj. prigovor sudiji) izazvan nedosudjenim faulom nad golmanom.

Nije da je DDG nabo pesnicom sudiju iz cista mira.

Uostalom VAR moze da pregleda i ponisti/dosudi zuti/crveni karton zbog starta, ne vidim sto ne bi mogao zbog prigovora.

 

 

može da poništi karton zbog starta, ako start nije bio za karton. a ovde je Degeina reakcija bila za karton, dobro je prošao samo sa žutim. ne sme tako da se ponaša, koji god da je povod, pogotovo od kad ima Var

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...