Jump to content
IGNORED

Premier League 2019-20


ArleKino

Recommended Posts

Ole sjajan protiv ovako dominantnog protivnika. Steta sto ono Pereirino ili Marsialovo nije uslo, ima za cim da se zali.

Sa Liveom je tesko i za jace ekipe ove sezone, a kamoli za UTD bez Rashforda, Pogbe, MekTominija...

Link to comment

Nije ovde Utd imao skoro nikakve šanse, ni sa full rosterom. Još jednom De Hea prima mlohav gol, ostavio je Salahu jedno dva metra bližeg ugla. Fenomenalan fudbal Livdže ove sezone, kudos.

Link to comment
1 hour ago, Mindaugas Žukauskas said:

Iskreno, ne gledam Kalčo, niti mislim da je relevantan za ovu priču. Ako imaš neki izvod iz Var rules da potkrepi ovu priču, bio bih zahvalan. A ne sumnjam da ćeš ga dostaviti jer si izašao sa smelom izjavom da engleske sudije degradiraju fudbal.

 

 

Ovo nisam uspeo da rastumačim

 

 

Ovo je dobro pitanje

Imam (mozda i pogresan) utisak da ti svaki kritiku PL dozivljas bas licno. Iskreno se nadam da gresim, ti bi bilo pateticno. Ono sto nije relevantno je da li ti gledas Calcio ili ne. Ti I ja smo niko, samo neki forumasi. Ono sto je bitno je da su Italijani prvi poceli prmenjivati VAR, imaju najvise iskustva I najvaznije, bili su zaduzeni za to na prethodnom svetskom prvenstvu, najvecem I najvaznijem fudbalskom takmicenju. Izvini, ali mislim da je u komentaru koji se bavio primenom VAR tehnike u nekoj drugoj zemlji (gde se dosta uspesnije primenjuje) ipak daleko relevantnije od toga da li neki forumas prati vise liga ili je fanaticni obozavalac jedne.

izjava da engleske sudije degradiraju fudbal na stpskom forumu je “smela” ... bez uvrede, ali mi je tesko da mentalno svarim ovako nesto. Ali, da pokusam ... kritika sudjenja, igranja, trenerskih odluka je najcesca tema ovakvih foruma, nema u tome nista smelo. Nije da je moje misljenje bitno, vec sam dosta puta rekao da mislim da postoje dva velika problema sa sudjenjem u PL a to su neprihvatanje trendova savremenog sudjenja i starosna granica koja je dosta visa od ostalih kvalitetnih liga, sto se odrazava na kondiciju i dobro poziciiniranje pri donosenju odluka.

Na ovo “dobro pitanje “ sam odvorio gore. Cudna mi je ta dilema. Od svih nedoumica oko VAR-a, ta mi se cinila najlogicnijom. Ali dobro... plasim se da je teska diskusija ako jedan misli da je sve podlozno kritici, a drugi obozava na nivou mantre.

Da li sudjenje u engleskoj ligi degradira kvalitet tog takmicenja, svaka neka formira svoje misjenje. Na poslednjem svetskom prvestvu, veliki broj kvalitetnih igraca PL je dokazao kvalitet, sama Engleska je ostvarila lep rezultat, dok sudija nije ni bilo ... po meni je daleko cudnije (me I smelo 😊) misliti da PL sudjenje ne degradira kvalitet. 
Svako dobro M.Ž

 

Link to comment
10 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Nije ovde Utd imao skoro nikakve šanse, ni sa full rosterom. Još jednom De Hea prima mlohav gol, ostavio je Salahu jedno dva metra bližeg ugla. Fenomenalan fudbal Livdže ove sezone, kudos.

 

Da je trebalo spasavati gol na 1:0 onda bi Dzejms napravio faul i popasao crveni. Ovaj drugi gol ne znaci apsolutno nista.

Link to comment
31 minutes ago, John Coltrane said:

Leb ti jebem cime se drogira Visko.

 

Jesi primetio opštu konfuziju kad je ulazio Dalot? 

 

- Gle, Solskjer budala hoće da uvede defanzivca a ima 1 Lingarda na klupi!

- Ono, jeste da Shaw nešto leži na travi, ali to je samo grč, nije mu ništa, Dalot svakako ne bi ušao umesto LB dakle izaći će Wan-Bissaka sto posto

- (kamera pokazuje da Dalot menja Shawa) Evo dakle Dalota, odlazi na svoju poziciju desnog beka

- (pet minuta kasnije) Wan Bissaka sa loptom... durrr... izgleda da je ipak izašao Shaw što znači da će Dalot... durrr... do kraja igrati kao neka vrsta desnog krila... evo ga doduše na levom boku

Link to comment
4 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Jesi primetio opštu konfuziju kad je ulazio Dalot? 

 

- Gle, Solskjer budala hoće da uvede defanzivca a ima 1 Lingarda na klupi!

- Ono, jeste da Shaw nešto leži na travi, ali to je samo grč, nije mu ništa, Dalot svakako ne bi ušao umesto LB dakle izaći će Wan-Bissaka sto posto

- (kamera pokazuje da Dalot menja Shawa) Evo dakle Dalota, odlazi na svoju poziciju desnog beka

- (pet minuta kasnije) Wan Bissaka sa loptom... durrr... izgleda da je ipak izašao Shaw što znači da će Dalot... durrr... do kraja igrati kao neka vrsta desnog krila... evo ga doduše na levom boku

 

Ali najgore je sto on slavno potvrdjuje da je bio u pravu i da AVB izlazi iz igre i da ga menja Dalou u trenutku kad kamera zumira 4. sudiju koji drzi one brojeve gde se jasno vidi 23 (broj Luks Shoa).

 

Link to comment

elem, pravila

 

What about those dreaded 'phases of play'?

Many decisions will depend on which phase of play the incident occurred in. For instance, a foul or offside can only be reviewed if it occurred in the phase that directly led to a goal.

However, football is an extremely fluid game, so identifying a phase is a subjective exercise.

Factors to consider when the referee or VAR defines a phase of play, and whether a phase has been reset, include:

  • When the team gain possession
  • Whether there are multiple phases and which is the most immediate
  • The ability of the defence to reset
  • Whether the defence gain possession at all

Each example is likely to differ from one another, so this will be an unavoidable area of contention, but one that the Premier League VARs are well-trained on.

Link to comment

@mrdja

Dakle i dalje nismo dobili izvod iz pravila Var koje kaže da ne sme da se pregledava snimak gola kome je pre pet sekundi prethodio faul igrača napada, ako je igrač odbrane na jednu sekundu došao u posed lopte. Smatrao sam da bi neko ko tvrdi da sudije degradiraju fudbal morao da vlada ovakvim nekim detaljima, ako želi da to što je izjavio ima neki kredibilitet. Poređenja sa drugim ligama me ne zanimaju, ne zato što sam arogantan, nego jer zakoni Var variraju od lige do lige. Hell, pa samo u Engleskoj su pravila korigovana više puta od početka sezone. 

 

Na kraju, moguće da imam neki crush na premier ligu, čim samo nju gledam, ali ovo gore 'brecanje', nema veze s tim. Tvrdio si nešto meni nepoznato, pa sam hteo svojim kontrapitanjem da saznam nešto više o tome. ;)

Link to comment
7 minutes ago, John Coltrane said:

Ali najgore je sto on slavno potvrdjuje da je bio u pravu i da AVB izlazi iz igre i da ga menja Dalou u trenutku kad kamera zumira 4. sudiju koji drzi one brojeve gde se jasno vidi 23 (broj Luks Shoa).

 

I posle valjda bleji u telefon, pošto je sledeći kadar bio Shaw kako se pozdravlja sa Portugalcem dok izlaz :D 

 

Viško naravno nema pojma da je Dalot igrao milion puta na levom beku, a to čak i ja znam. Ne, on je 100% ubeđen da ulazak Dalota znači da definitivno izlazi AWB... onoliki čovek u naponu snage, sposoban da trči 180 minuta... verovatno izlazi on, a na terenu ostaje povratnik Shaw kog hvataju grčevi!

 

Ne vredi, što veći debil to jače samopouzdanje...

Link to comment

Dakle @Pokojni Ruxin, ako dobro kapiram ovo, gol je trebao da ostane, jer je ManUtd defanzivac imao posed na jednu sekundu? 

 

8 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

Whether the defence gain possession at all

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...