Jump to content
IGNORED

Premier League 2019-20


ArleKino

Recommended Posts

ja sam mislio da je copi najostrašćeniji bazendžija, ali je onda mrđa u ovih par meseci do debelo demantovao
Nemoj više da misliš, molim te [emoji38]
Link to comment
4 hours ago, Pokojni Ruxin said:

da budem iskren navijaću za junajted jer ole igra bolji fudbal od klopa. ovo preskakanje sredine i najdirektnije moguće gađanje udarne trojke možda nekim čudom donosi rezultate ove sezone, ali ne znam koji neutralac može da simpatiše takav krš od fudbala. posebno kad imamo pepa u ligi.

 

4 hours ago, mrdja said:

Razlika u klasi po dosad prikazanom ociglledna. Liverpool igra asolutno fenomenalan fudbal. Nadam se da ce se United popraviti u nastavku utakmice. Engleske sudije bas degradiraju inace visok kvalitet fudbala. Najpre glavni sudija “ne vidi” prilicno ocigledan prekrsaj na golmanu ... onda VAR sudije poniste gol iako je United bio u posledu lopte posle tog gola I izgubio je, sto je practicno novi napad 

 

2 hours ago, renne said:

ja sam mislio da je copi najostrašćeniji bazendžija, ali je onda mrđa u ovih par meseci do debelo demantovao

 

1 hour ago, mrdja said:

Uopste ne navijam za Liverpool ... stavise, i pored cestih putovanja, nikad nisam bio u tom gradu. 
Inace, ostrascenost je lako ptepoznati .... dijagnoza je uvek ista ... sudije su redovno protiv omiljenog tima, bez obzira sto je taj tim jako bogat i mocan.

ako sam nesto cesce stitio Liverpool y komentarima ove godine, ti je zato sto je bolesno pokusati svesti odicne rezultate i igru ovog tima na “sudjenje”. Razlog sto ih gledam cesto je kvalitet, ritam, sistem, organizacija. Ako se to promeni sledece godine, manje cu ih gledati ... kupili su me prosle godine igrom protiv Barce 

Мрђина сурова доминација. :smiley_hail:

Link to comment

po čemu dominacija?

da su sudije ove sezone x puta vukle u korist bazena

bez obzira na surovu i zasluženu dominaciju

a to da ne navija za pool, uopšte me nije ubedio

Link to comment

Није битно да ли те је убедио или није он напросто није навијач Ливерпула. Човек воли добар фудбал и познаје га. За ралику од Покојног Рукса рецимо...

Link to comment

Liverpool dominira u odnosu na ostale jer:

 

1) ima najboljeg svjetskog trenera, golmana, bekove, stopera i igrača svijeta,

 

2) ima filozofiju kojoj je vjeran bez obzira na to kojih 11 je na terenu,

 

3) ima pozitivan mentalitet bez obzira na rezultat,

 

4) ima igrače koji su u prajmu i gladni trofeja jer su prije Liverpoola bili u klubovima koji su osvajali malo ili ništa,

 

5) ima sreće sa ozljedama ključnih igrača, 

 

6) ima vrhunsku transfer-politiku gdje se kupuje probrano, a škart se prodaje za velike pare,

 

7) ima konstantnost kojoj glavni rival za titulu ne može ove sezone parirati, prvenstveno zbog tačaka 4) i 5), dobrim dijelom i 6).

 

 

Btw, ako već govorimo o sticanju posjeda i novim napadima, ne bijaše li to glavni argument za regularnost Kaneovog penala na Anfieldu? 

Link to comment

Mrdja nije sporan, svi ga citaju sa uzivanjem. Ali ima istine i u tome sto Renne prica-sve vise licite na Real, Barsu, Juve, Milan za vreme Ancelotija. I pored surove dominacije uvek ostaje dojam da se su sudije naklonjene Liveu. Verovatno kao za vreme Fergija ali mi to nismo “prihvatali” / tako dozivljavali.

Link to comment
4 minutes ago, John Coltrane said:

Mrdja nije sporan, svi ga citaju sa uzivanjem. Ali ima istine i u tome sto Renne prica-sve vise licite na Real, Barsu, Juve, Milan za vreme Ancelotija. I pored surove dominacije uvek ostaje dojam da se su sudije naklonjene Liveu. Verovatno kao za vreme Fergija ali mi to nismo “prihvatali” / tako dozivljavali.

Мислиш на Јединство у време Пијаног Шкота?

Link to comment
15 minutes ago, renne said:

po čemu dominacija?

da su sudije ove sezone x puta vukle u korist bazena

bez obzira na surovu i zasluženu dominaciju

a to da ne navija za pool, uopšte me nije ubedio

Nadam se da mi neces zameriti da mi ubedjivanje tebe nije jedan od zivotnih prioriteta.

Uglavnom simpatisem manje timove jer je u njima moguca afirmacija mladih igraca usled manjeg pritiska zbog rezultate; a velike timove od sezone do sezone, odnosno od generacije do generacije.

Ovaj Liverpool mi se bas svidja, a onaj pre par godina mi se nije svidjao ... sasvim je ok da se tebi takav pristup ne  svidja, ali dozvoli da ga neko ima.

Gledao sam bar 15 utakmica Liverpoola u PL ove sezone i u svakoj su bili bolji od rivala. Navlacenje? Apsolutno minimalno obzirom da je rec o prvaku Evrope i istorijiski najvecem klubu u drzavi. Za svaki od velikih klubova u Engleskoj sam video navlacenje na ponekoj od utakmica ove sezone (kao i svake druge sezone i lige). Ako neko zna ligu u kojoj se manje navlaci za istorijski i trenutno najveci klub, neka mi kaze ... rado bih to gledao.

Kod ostrascenih navijaca, sudjenje je onoliko dobro koliko je dobra pozicija omiljenog tima. Oni svaku sudisjku procenu protiv svog tima vide kao kradju epskih razmera, a svaku procenu u korist svog tima vide kao situaciju koja se mogla svirati i ovako i onako.

Iskreno, zabrinuo bih se da navijam za veliki i bogat klub i stalno vidim sudijske odluke protiv tog kluba. To bi znacilo da verujem da zivim u svetu u kojem su najbogatiji i najmocniji stalne zrtve zavera protiv njih. Nekako drugacije dozivljavam svet u 2020.

Link to comment
14 minutes ago, ArleKino said:

Btw, ako već govorimo o sticanju posjeda i novim napadima, ne bijaše li to glavni argument za regularnost Kaneovog penala na Anfieldu? 

 

nah, u tom slučaju je ključna definicija bila "namerno igranje loptom", u ovom je "sposobnost odbrane da se resetuje"

Link to comment
6 minutes ago, mrdja said:

Ako neko zna ligu u kojoj se manje navlaci za istorijski i trenutno najveci klub, neka mi kaze ... rado bih to gledao.

 

Gledaj onda Arsenal, najveći klub najvećeg grada u Engleskoj. :D

 

Protiv Sheffielda smo pokradeni za penal kod 1-0 za nas, završilo 1-1. Protiv istog suparnika nam je isti sudija sudio prvu utakmicu, isto tako nismo dobili penal kod 0-0 za faul nad Sokratisom. Protiv Palacea nam je VAR poništio Sokratisov gol za 3-2 jer je Chambers napravio faul tako što ga je igrač Palacea faulirao (i samim tim napravio penal). Protiv Chelsea nam je gol za 1-1 dao Jorginho koji je trebalo da bude isključen zbog drugog žutog kod 1-0. Uglavnom, po procjenama ESPN-a, 11 bodova smo kraći zbog sudijskih grešaka, a historijski smo treći najveći klub u Engleskoj.

 

Suđenje u Engleskoj, kako si lijepo rekao, predstavlja degradaciju fudbala. Dob sudija, broj sudija, njihova neravnomjerna raspoređenost po utakmicama određenih timova, arogancija i bolesna želja da se bude drugačiji od drugih u svemu, pa i po pitanju upotrebe VAR-a...je uzrokovala to da engleske sudije ne mogu pratiti kvalitet engleske lige. Odlazak Clattenburga za saudijskim parama i tjeranje Medleya zbog neukusne šale na račun invalida u privatnoj prepisci sa "prijateljem" ne pomaže jer se radi o sudijama koje su po godinama i fizičkoj spremi mogle da nose teret Premiershipa.

 

Pawson je generalno loš sudija. Imao je danas nekoliko čudnih odluka, a ono što je za mene neoprostivo je dopuštanje fizičkog kontakta igračima Uniteda kod protesta nakon poništenog gola Firmina. Ne smije igrač dirati sudiju, tu odmah ide crveni karton pa nek' tako hvataju matere kod kuće. To ne rade samo Unitedovi igrači, ali englesko suđenje nema Colline i zato nema slanja na hlađenje za takve stvari.

Link to comment

U pravu je Mrdja. Cist gol Liverpulu je ponisten jer je Junajted bio u posjedu i tako resetovao faul nad DDG.

 

@John Coltrane 

 

Ne moze se ponistiti zuti za nesportsko ponasanje... Nema logike jbg.

Edited by MiddleClass
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...