Jump to content
IGNORED

Premier League 2019-20


ArleKino

Recommended Posts

e to već ne znam, ja na ovom forumu čitam samo svoje postove


a oni su kao i obično u sridu :sleep:

 

Spoiler
On 25.8.2019. at 18:59, Pokojni Ruxin said:

posle nepuna tri kola već možemo sa popriličnom sigurnošću utvrditi da na titulu ove godine pretenduju samo siti, liverpul i lester

 

Link to comment
5 hours ago, ArleKino said:

Krčag, voda, razbijanje. Poch je dao svoje, zasitili se igrači njega i on njih. Ova payers' power era ne trpi decenijske trenere, posebno kad nema trofeja u vitrinama. 

Dobro, jasno je to, vec smo apsolvirali. Kontam samo da bi prije Pok s njima ovojio trofej, nego sto ce ovaj odrzati Totenhem na istom nivou.

Link to comment

Junajtedova škola je godinama bila u raspadu, nije to počelo tek kad je Fergi otišao.

 

Vedete kao što su Džoni Evans i Tom Kleverli, na kojima je navodno trebalo da se gradi tim, svakako nisu bile ni blizu potrebnog kalibra. Dalje, 2013. godine se Skols penzionisao po drugi put, Gigs je već bio na kraju, Rio, Vidić i Van Persi su bili povređeni, Runi je izgubio brzinu i krenuli su eksperimenti s njim na raznim pozicijama, tako da sve to nije ličilo ni na šta. Mojes je takođe bio Fergijev izbor.

 

Van Galu se daje kredit za to što ubacio mlade igrače, pre svega Rašforda, ali se zaboravlja da je on prosto bio prinuđen da to uradi zbog povreda i očajne transfer politike.

 

 

Link to comment

Lepo je što dobismo totnam i shitty, ali nisam optimističan, previše podsećamo na dojučerašnji Liverpul - mid-table big game raisers.

 

Ja kod Olea ne vidim nekakav plan i program, glavu i rep igre koja dolazi, sve je nekako na silu, iznuđeno, ho-ruk. Ni Klop ni Pep nisu osvojili ligu u prvoj sezoni, ali se odmah video napredak.

 

Od pojačanja Van Bisaka je zver, Džejms se isplaćuje i više od plaćenog ali je pitanje koliko daleko može, dok je Megvajer baš toplo-hladno.

 

Link to comment
16 hours ago, porucnik vasic said:

Ово је напросто ПППту знање великој већини цури из ушију, а велика је штета Мрђа што немаш неки блог или макар емисију на јутјубу. Имало би шта да се научи о лоптању.

 

Puno ti hvala na lepim recima

Link to comment
8 hours ago, napadaj said:

Junajtedova škola je godinama bila u raspadu, nije to počelo tek kad je Fergi otišao.

 

Vedete kao što su Džoni Evans i Tom Kleverli, na kojima je navodno trebalo da se gradi tim, svakako nisu bile ni blizu potrebnog kalibra. Dalje, 2013. godine se Skols penzionisao po drugi put, Gigs je već bio na kraju, Rio, Vidić i Van Persi su bili povređeni, Runi je izgubio brzinu i krenuli su eksperimenti s njim na raznim pozicijama, tako da sve to nije ličilo ni na šta. Mojes je takođe bio Fergijev izbor.

 

Van Galu se daje kredit za to što ubacio mlade igrače, pre svega Rašforda, ali se zaboravlja da je on prosto bio prinuđen da to uradi zbog povreda i očajne transfer politike.

 

 

 

Junajtedova skola se uvek poredi sa Class '92 pa je u tom kontekstu svaka generacija "raspad". Ipak UTD je u neverovatnom nizu od preko 80 godina sa akademcima u ekipi i to nije mala stvar.

 

3 hours ago, Pečorin said:

Lepo je što dobismo totnam i shitty, ali nisam optimističan, previše podsećamo na dojučerašnji Liverpul - mid-table big game raisers.

 

Ja kod Olea ne vidim nekakav plan i program, glavu i rep igre koja dolazi, sve je nekako na silu, iznuđeno, ho-ruk. Ni Klop ni Pep nisu osvojili ligu u prvoj sezoni, ali se odmah video napredak.

 

Od pojačanja Van Bisaka je zver, Džejms se isplaćuje i više od plaćenog ali je pitanje koliko daleko može, dok je Megvajer baš toplo-hladno.

 

 

Megvajer je bio na radaru Citija i u njegovu cenu si morao uracunati i UK pasos. Prica oko broja stranaca, bregzita, odn. potreba za sto vise Home Grown igraca je nesto sto podize cenu britanskim igracima. Bas kao i AVBisaki.

Link to comment
8 hours ago, napadaj said:

Junajtedova škola je godinama bila u raspadu, nije to počelo tek kad je Fergi otišao.

 

Vedete kao što su Džoni Evans i Tom Kleverli, na kojima je navodno trebalo da se gradi tim, svakako nisu bile ni blizu potrebnog kalibra. Dalje, 2013. godine se Skols penzionisao po drugi put, Gigs je već bio na kraju, Rio, Vidić i Van Persi su bili povređeni, Runi je izgubio brzinu i krenuli su eksperimenti s njim na raznim pozicijama, tako da sve to nije ličilo ni na šta. Mojes je takođe bio Fergijev izbor.

 

Van Galu se daje kredit za to što ubacio mlade igrače, pre svega Rašforda, ali se zaboravlja da je on prosto bio prinuđen da to uradi zbog povreda i očajne transfer politike.

 

 

 

zapravo lujara ima politiku da svesno radi sa manjim squadom kako bi omladinci imali prostora da ulete. a tu upravo i zapinju omladinske škole, po mom skromnom mišljenju.

 

nije junajted zaboravio da pravi igrače, nije ni la masija, niti su nove generacije naprasno izgubile talenat. ali ako se tim klincima blokira putanja do prvog tima tako što se dovode igrači za rotaciju od 50 miliona naravno da će većina da se izgubi vrlo brzo. dani olmo verovatno ne bi bio dani olmo da je ostao u barsi sve ove godine.

 

pep ima neku sličnu ideju kao lujara, ali je totalno fejlovao da actually integriše bilo kakve klince osim fodena (koji svakako igra premalo) u sitijevskoj eri. ne znam dal zbog prejake lige ili zbog nedostatka talenata (u šta sumnjam), ali dosta sam više očekivao.

Link to comment

Da, on jeste izvukao mnoge igrače dok je bio u Barseloni i Bajernu, ali u Mančesteru to nije bio slučaj. Rašford je debitovao zato što se Marsijal povredio pred neku utakmicu, pa je morao da upadne, nije to bilo planski.

 

Ta škola i dalje postoji, naravno, ali ne pamtim kada je poslednji put iz nje izašao neki vrhunski igrač.

Link to comment
52 minutes ago, John Coltrane said:

Megvajer je bio na radaru Citija i u njegovu cenu si morao uracunati i UK pasos. Prica oko broja stranaca, bregzita, odn. potreba za sto vise Home Grown igraca je nesto sto podize cenu britanskim igracima. Bas kao i AVBisaki.

 

Nevezano za njegovu cenu, nije mi ubedljiv(Megvajer).

Link to comment
1 hour ago, John Coltrane said:

Megvajer je bio na radaru Citija i u njegovu cenu si morao uracunati i UK pasos. Prica oko broja stranaca, bregzita, odn. potreba za sto vise Home Grown igraca je nesto sto podize cenu britanskim igracima. Bas kao i AVBisaki.

 

Cenu britanskih igraca ne podize Brexit (jer niko u buducem periodu ne zna kako ce da izgleda bilo sta posle istog a kamoli pravila lige) nego to sto englezi misle da su mnogo dobri fudbaleri i da se iza nekog "talentovanog" mladog Engleza krije potencijal Bekama na primer.

Link to comment

pravila o registraciji, aman zaman

 

imaš pravo na 17 stranaca + 8 domaćih* od kojih minimum 4 treba da bude club grown (proveli u klubu makar 3 godine dok su U21)

 

znači recimo da ti obavezno treba 3-4 engleza* koja nisi napravio. U ligi imamo 6 odličnih klubova i arsenal, i svi se biju za istih tih par engleza* koji valjaju.

vrlo ograničen bazen. šta mislite koliko će da koštaju?

 

 

*nacionalnost nije bitna, pogba je recimo domaći jer je proveo tri godine u engleskoj kao klinac

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...