Jump to content
IGNORED

Premier League 2019-20


ArleKino

Recommended Posts

Ne verujem da ce se svi problemi resiti stalnim kupovinama igraca i to u sto vecem broju.
Bio sam iznenadjen kad sam citao prognoze na ovom topiku kako ce najveci rival ove sezone Citiyu biti Spursi, a prvak Evrope koji je sacuvao istu ekipu koja je osvojila 26 bodova vise od Spursa (isto toliko vise koliko su Spursi imali od Bournemoutha i Newcastla) smatran tek trecim kandidatom. I izgledalo je da ce Tottenham, po misljenju dosta nasih dragih forumasa, postati bolji od Liverpoola jer su im dosli igrac 10-plasiranog Betisa u Spaniji, 3-plasiranog Lyona u Francuskoj i domaceg Fulhama koji je ispao iz lige.
Prethodne sezone, Liverpool je imao jedan poraz u prvenstvu, Tottenham 13 i odjednom se ocekivalo (valjda zbog neke cene prinova, sta znam) da ce tri igraca za koje uopste nije bilo sigurno da ce imati mesta u prvih jedanaest odjednom preokrenuti odnos snaga.
Novajlija nije uvek i pojacanje, narocito se to u prvoj sezoni ne moze znati. Sessegnon je svakako talentovan mlad igrac, ali Spursima na klupi cesto sedi Moura ili Alli ili ponekad Son, sva trojica u ovom trenutku bolji igraci. Le Celso nije uspeo u PSG, pa bio veoma dobar u Betisu, timu iz sredine tabele La Lige, svakako ne upgrade u odnosu na Eriksena, vec dokazanog u PL. Ndombele je igrao dobro u francuskoj ligi, ipak dosta losijoj od PL. Naravnom, rec je o mladim igracima i dobrom ulaganju u buducnost.
Kod odlicnog trenera vecina igraca igra svoj najbolji fudbal u karijeri i ako su u timu igraci koji igraju dosta ispod svog nivou, velika je mogucnost da je problem u treneru i kupovina novog, nedokazanog igraca u ovoj konkurenciji ne garantuje bas nista.
Vecina povreda (izuzetak su one koje su posledica brutalnih startova) nemaju veze sa srecom. Nije slucajno da se Keita povredjuje vise od Wijnalduna iako ovaj drugi ima puno vise duela po utakmici i kao 29-ogodisnjak ima vec deset sezona u karijeri sa preko 30 nastupa. Najcesce se povredjuju igraci koji kubure sa kilazom, pa oni sa slabijim refleksima i motorikom. 
Ako klub ima ambicije za sam vrh tabele u PL, najvaznija odluka je izbor trenera i davanje vremena tom treneru da ostvari rezultate. Mozda rezultati nece stici prve sezone, ali ce se dobro znati koji igraci mogu izneti ono sto trener trazi a koje treba prodati. Posle toga se dovodi ono sto bas treba i sto ce pojacati klub.

Link to comment

Gledaš li ti ovu bruku od igre obostrano....moj Arle.

 

 

Dok pišem ovo WH ga nekako umuljao nakon što je odbrana Arsenala odbila da raščisti neku gužvu.

Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

UTD je tim koji godinama može se reći tavori za svoje standarde... Pogledaj tim koji je ostavio SAF i koji igrači su se dovodili...

 

SAF je ostavio krš od tima, realno: kvalitetne igrače na izmaku snaga i preplaćene workhorses u najboljim godinama. To što je Moyes posle kupovao Felainija i Matu, to apsolutno nije bilo zbog nedostatka novca.

 

1 hour ago, Mil@n said:

Naravno, ako ne pogodiš transfer možeš da ga platiš i 500 miliona, ali kada se situacija ne može promeniti sama od sebe, a tim si koji je navikao navijače a i sam želi da uvek bude kompetitivan jednostavno nema izbora nego da dovlači pojačanja. 

 

Ne vidim kako povezuješ početak te rečenice sa krajem. Krećeš od ispravnog stava da je bitno šta se kupuje a ne za koje pare, da bi onda ipak nekakao pokušao da opravdaš svoj raniji zaključak kako se nije sipalo dovoljno para u furunu jer, božemoj, to je ipak 1 Man United.

 

1 hour ago, Mil@n said:

Što se tiče liverpoola, da, oni su uvek malo trošili na transfere, zato su i tako trofejni poslednjih godina, jel... Pogotovu od kada su to velikopotrošači Ruskih i ostalih oligarha. Daj ne zajebavaj jbt kad pominješ jednu sezonu u 30 u kojoj liverpool actually ima šansu da uzme titulu kao neki reper za bilo šta. Samo nisi spomenuo da su potrošili 450ish u 3 godine pre toga.

 

Zato što nisu potrošili 450 nego 113.

 

I nisu oni uopšte trošili malo, nego je Man Utd trošio enormno mnogo da bi napadao Ligu Evrope. 

 

Uostalom, evo ti desetogodišnja potrošnja da proveriš tu svoju logiku po kojoj Glejzeri nisu dovoljno para spizdili da bi im se klub takmičio za trofeje:

  • Man City 1,069 miliona
  • Man Utd 835 miliona
  • Chelsea 425 miliona
  • Arsenal 413 miliona
  • Liverpool 289 miliona
  • West Ham 256 miliona
  • Everton 252 miliona

 

@John Coltrane

 

 

Podaci su sa lako dostupnog transfermarkta, oni su ti koji izlistaju net spend. Misliš da bi sa bruto cifrom stvari stajale drugačije, da bi bio opravdan stav Glasa Razumnog po kom su Glejzeri jednostavno prevelike stipse?

 

Link to comment

Ovaj Totenhem je Pok stvarao 5 god. Doveo je tim do redovnog ucesca u CL, nadomak borbe za titulu i igrao finale CL. Velika je glupost otjerati ga zbog lose polusezone, jos veca ocekivati da te iste igrace jedan Murinjo izvede korak dalje. 

Link to comment
16 minutes ago, kipo said:

Ovaj Totenhem je Pok stvarao 5 god. Doveo je tim do redovnog ucesca u CL, nadomak borbe za titulu i igrao finale CL. Velika je glupost otjerati ga zbog lose polusezone, jos veca ocekivati da te iste igrace jedan Murinjo izvede korak dalje. 

 

Drago mi je sto se sada kaze "jedan Murinjo" u tom znacenju. :happy:

Link to comment

Pepe izgleda nije fizicki pripremljen. Nakon par istrcavanja ostaje lezati dok odmori.

 

19 minutes ago, Meazza said:

 

Drago mi je sto se sada kaze "jedan Murinjo" u tom znacenju. :happy:

Moje misljnje samo. Pratio sam ga pazljivo 2,5 godine, mislim da ne grijesim. Vidjecemo kroz 2 god.

Link to comment
2 hours ago, Jean-Luc Picard said:

Gledaš li ti ovu bruku od igre obostrano....moj Arle.

 

 

Dok pišem ovo WH ga nekako umuljao nakon što je odbrana Arsenala odbila da raščisti neku gužvu.

 

Gledao sam ovo. Strašno. Moram da kažem da ste baš u govnima kad ovu našu nesretnu družinu niste dotukli u prvom poluvremenu ili početkom drugog. Servirali smo vam šanse onim debilnim dodavanjima iz zadnje linije.

 

1 hour ago, kipo said:

Ovaj Totenhem je Pok stvarao 5 god. Doveo je tim do redovnog ucesca u CL, nadomak borbe za titulu i igrao finale CL. Velika je glupost otjerati ga zbog lose polusezone, jos veca ocekivati da te iste igrace jedan Murinjo izvede korak dalje. 

 

Krčag, voda, razbijanje. Poch je dao svoje, zasitili se igrači njega i on njih. Ova payers' power era ne trpi decenijske trenere, posebno kad nema trofeja u vitrinama. Poch je za 5,5 godina osvojio Kitchee Cup, Audi Cup i tako tu bižuteriju dok je Mourinho i u svom ne pretjerano bajnom boravku u Unitedu, gdje nije imao Žvaljavog kao devetku nego Debelog, osvojio par pravih trofeja.

 

53 minutes ago, kipo said:

Pepe izgleda nije fizicki pripremljen. Nakon par istrcavanja ostaje lezati dok odmori.

 

Nije prošao pripreme sa Arsenalom. Još se navikava i na suđenje kontakta u Engleskoj. Na Deana se ionako niko ne može navići. Pored finog gola, imao je onaj seksi link-up sa Aubom za treći gol i istrčanu kontru koju nijedan drugi Arsenalov igrač nije pratio.

Link to comment
3 hours ago, mrdja said:

Ne verujem da ce se svi problemi resiti stalnim kupovinama igraca i to u sto vecem broju.
Bio sam iznenadjen kad sam citao prognoze na ovom topiku kako ce najveci rival ove sezone Citiyu biti Spursi, a prvak Evrope koji je sacuvao istu ekipu koja je osvojila 26 bodova vise od Spursa (isto toliko vise koliko su Spursi imali od Bournemoutha i Newcastla) smatran tek trecim kandidatom. I izgledalo je da ce Tottenham, po misljenju dosta nasih dragih forumasa, postati bolji od Liverpoola jer su im dosli igrac 10-plasiranog Betisa u Spaniji, 3-plasiranog Lyona u Francuskoj i domaceg Fulhama koji je ispao iz lige.
Prethodne sezone, Liverpool je imao jedan poraz u prvenstvu, Tottenham 13 i odjednom se ocekivalo (valjda zbog neke cene prinova, sta znam) da ce tri igraca za koje uopste nije bilo sigurno da ce imati mesta u prvih jedanaest odjednom preokrenuti odnos snaga.
Novajlija nije uvek i pojacanje, narocito se to u prvoj sezoni ne moze znati. Sessegnon je svakako talentovan mlad igrac, ali Spursima na klupi cesto sedi Moura ili Alli ili ponekad Son, sva trojica u ovom trenutku bolji igraci. Le Celso nije uspeo u PSG, pa bio veoma dobar u Betisu, timu iz sredine tabele La Lige, svakako ne upgrade u odnosu na Eriksena, vec dokazanog u PL. Ndombele je igrao dobro u francuskoj ligi, ipak dosta losijoj od PL. Naravnom, rec je o mladim igracima i dobrom ulaganju u buducnost.
Kod odlicnog trenera vecina igraca igra svoj najbolji fudbal u karijeri i ako su u timu igraci koji igraju dosta ispod svog nivou, velika je mogucnost da je problem u treneru i kupovina novog, nedokazanog igraca u ovoj konkurenciji ne garantuje bas nista.
Vecina povreda (izuzetak su one koje su posledica brutalnih startova) nemaju veze sa srecom. Nije slucajno da se Keita povredjuje vise od Wijnalduna iako ovaj drugi ima puno vise duela po utakmici i kao 29-ogodisnjak ima vec deset sezona u karijeri sa preko 30 nastupa. Najcesce se povredjuju igraci koji kubure sa kilazom, pa oni sa slabijim refleksima i motorikom. 
Ako klub ima ambicije za sam vrh tabele u PL, najvaznija odluka je izbor trenera i davanje vremena tom treneru da ostvari rezultate. Mozda rezultati nece stici prve sezone, ali ce se dobro znati koji igraci mogu izneti ono sto trener trazi a koje treba prodati. Posle toga se dovodi ono sto bas treba i sto ce pojacati klub.

Ово је напросто ПППту знање великој већини цури из ушију, а велика је штета Мрђа што немаш неки блог или макар емисију на јутјубу. Имало би шта да се научи о лоптању.

Link to comment

ja sam u svoj svojoj zaludnosti malo i vrteo strane da vidim šta se pisalo, i jedino što sam zaključio je da u životu želim da budem jak koliko ljudi koji me ne drže na IL

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
1 hour ago, Pokojni Ruxin said:

da budem iskren ja se uopšte ne sećam te mase koja je stavljalja bilo koga osim sitija i liverpula u top 2

 

Ja sam kontao da će Ndombele voditi Spurse preko Liverpoola do 2.mjesta, a da će City ostati prvi jer Arteta. Ali avaj...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...