Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

Kanjas bi imao sa kim da igra, a Jovancica treba prodati, samo je problem sto nema ponuda.

 

Propast veznog reda je poceo odlaskom Krsticica i Kange i jos uvek traje

Link to comment
18 hours ago, Dimitrije said:

 

Drugo, to sto Zvezda sada ima vise novca je neophodan ali ne i dovoljan uslov da ima bolji tim i bolju igru.  Dovedeni su igraci od kojih neki imaju solidan pedigre, ali se malo njih do sada pokazalo kao pun pogodak.  Po meni, tim u kome su nosioci igre bili Kanga, Donald, Krsticic, Le Talek i Boaci (+ Borjan) je bolji od sadasnjeg tima.

 

Ja o tome i govorim, trener je odgovoran za to sto nominalno bolji igraci u Zvezdi losije izgledaju od ovih sa slabijom reputacijom. Mi smo bolje izgledali sa Milicem i Srnicem nego sa Garsijom i Benom ili Van La Parom, bolje smo izgledali sa Krsticicem i Donaldom nego sa Ivanicem i Kanjasom, bolje smo izgledali sa Kangom nego sa Marinom, bolje smo izgledali sa Stojkovicem, Savicem, Le Talekom nego sa Gajicem, Milunovicem i Degenekom. Cak i Boaci i Rodic izgledaju gore nego sto su izgledali pre dve godine, kod istog trenera. To ne moze da bude slucajno i do igraca pojedinacno, razlozi se moraju traziti u strucnom stabu i strucnom radu.

Link to comment

S druge strane, neki od gorepomenutih fudbalera (Marin, Boaci, Stojkovic, Savic, Le Talek, Donald, Pesic) su u Zvezdi uspeli da svoje karijere koje su pre toga bile na sporednom koloseku vrate na glavni kolosek.  Sto je isto tako delom zasluga strucnog staba.  Ipak, utisak je da trenutno Zvezda igra slabije nego proteklih sezona.  U tome strucni stab ima udela kao i cinjenica da ima previse igraca u seniorskom timu, sto je jos vise augmentovano pravilom o najvise 4 stranca po utakmici.  Bice jos gore kada se na to pravilo nakalemi i pravilo o dva igraca iz omladniske skole po utakmici.

Link to comment
43 minutes ago, Milosh76 said:

Kanjas bi imao sa kim da igra, a Jovancica treba prodati, samo je problem sto nema ponuda.

 

Propast veznog reda je poceo odlaskom Krsticica i Kange i jos uvek traje

Milose, Zvezda trenutno na mestu na kome igra Krsticic ima sestoricu fudbalera, Kanjas, Jovancic, Vulic, Petrovic i Jovicic (+ Ivanic po potrebi).  Ne treba vise od cetvorice.  Ako bi kojim slucajem Krsticic zeleo da se vrati u klub, onda bi bar dvojca, ako ne i trojca, od gorepomenutih trebalo da odu pre nego se Krsticic vrati.  Petrovic i Vulic po meni treba da ostanu; Jovicica posle povrede tesko mogu da prodaju.  Prema tome, Kanjas i Jovancic (+ Ivanic) bi trebalo da odu.  Cak i da Krsticic ne dodje, Jovancic i Ivanic bi trebalo da odu.

Link to comment
2 hours ago, Dimitrije said:

S druge strane, neki od gorepomenutih fudbalera (Marin, Boaci, Stojkovic, Savic, Le Talek, Donald, Pesic) su u Zvezdi uspeli da svoje karijere koje su pre toga bile na sporednom koloseku vrate na glavni kolosek.  Sto je isto tako delom zasluga strucnog staba.  Ipak, utisak je da trenutno Zvezda igra slabije nego proteklih sezona.  U tome strucni stab ima udela kao i cinjenica da ima previse igraca u seniorskom timu, sto je jos vise augmentovano pravilom o najvise 4 stranca po utakmici.  Bice jos gore kada se na to pravilo nakalemi i pravilo o dva igraca iz omladniske skole po utakmici.

 

Tacno, samo je to bilo pre dve godine, sada stvari iz nekog razloga stoje upravo drugacije. Poketino je pre jedva nekoliko meseci igrao finale Lige sampiona a pre par dana je popio otkaz jer mu ekipa nije licila ni na sta. U sportu je pre dve godine, ili cak i juce, pluskvamperfekat koji ama bas nikog ne zanima, gleda se samo danas i sutra. To je malo nefer i surovo ali tako je kako je, nije to izmisljeno kod nas.

Link to comment

Poredjenje sa slucajem Poketina je dobro uz jedan mali kavijat.  Totenhem nece imati problema da nadje trenera tog kalibra a mozda i boljeg.  Zvezda ce tesko da nadje zamenu za Milojevica.

Link to comment
29 minutes ago, Dimitrije said:

Poredjenje sa slucajem Poketina je dobro uz jedan mali kavijat.  Totenhem nece imati problema da nadje trenera tog kalibra a mozda i boljeg.  Zvezda ce tesko da nadje zamenu za Milojevica.

 

Zato sto nece a ne zato sto ne moze. Mnogi dobri, narocito perspektivni treneri iz trenerski jacih liga od nase bi bez mnogo pitanja dosli da rade u Zvezdi za novac za koji radi Milojevic. Naravno, to se nece desiti jer nam je podvaljena prica da zli stranci ne razumeju nas mentalitet i ne "osecaju" klub kao sto ga "osecaju" domaci treneri, sta god to znacilo, a u stvari se radi o tome da je domace trenere lakse uceniti da ne talasaju mnogo oko lopovskih preprodaja igraca od strane uprave koje stalno remete stanje igrackog pogona.

Link to comment

nedopustivo je da mi posle 1le i evo skoro 2ls, plus vise desetina evra priliva u klub igramo na istom ili nizem nivou nego u prvoj milojevicevoj sezoni

na stranu svi totenhemi, mi tako igramo protiv jsl boranije

naravno da je tui veliki deo trenerove odgovornosti

 

da li zbog loseg rada,lose taktike, pristajanja na terziceve ucene, drugo je pitanje

 

i druga mnogo bitna stvar koja prolazi ispod radara i samo se ponekad stidljivo pomene je to da mi sve to vreme nismo izbacili svog klinca u prvi tim

to je ne samo nedopustivo, vec i skandalozno

 

evo,znace dimitrije bolje, ali ja ne pamtim da je zvezda vezala tri sezone, a da ne izbaci klinca, ako ne za prvih 11, a ono makar za klupu i povremene ulaske na teren

 

 

pisao sam vise puta, ali zaista se ne moguoteti utisku da propustamo prilicno jedinstvenu sansu da se u svakom smislu podignemo kao klub

ljudi to mahom ne zele da vide zbog titula i ls, ali prvi put kad omanemo za titulu i evropu,bojim se cemo jako udariti kurcem o ledinu i da ce trebati godine da se vratimo

Link to comment

Zato sto nam je OS mrtva bar 5-6 godina i sve sto vredi ode kako brzo, Grujic, Manojlovic, Ristic, Jovic, Jovanovic... Sve su to klinci iz OS koji su dobijali sansu, ali su otisli posle sezone najvise dve

Link to comment
22 hours ago, Plajvi said:

Taj tim iz prve Milojeve sezone nije jaci ni od proslogodisnjeg ni od ovog, jednostavno su igrali protiv protivnika na drasticno nizem nivou fudbala, ali nisu primali po 5 komada jer BATE, Krasnodar, Arsenalov B/C tim i Keln nisu ni do clanaka Napoliju, PSG-u, Bajernu, Totenhemu, Liverpulu. Zato sto nisu primali po 5 komada, ostali su u boljem i respektabilnijem secanju svima. Jedino bi iz te ekipe danas Krsticic i Radonja bili u 11 (+ Boaci koji je i dalje tu, i Ben koji je igrao samo protiv CSKA). Le Talek na DM... Videli smo na sta je licilo u sezonama pre te. 

Taj tim je imao srece da u Krasnodaru i Kelnu, pa cak i u Pragu ne primi po 4-5 komada (hvala sudija, hvala gredi, vratnici, Borjanu i Jojicu). Igrali smo kurtonski fudbal i tad, samo sto je Radonja brzi od VLP i Garsije. Marin je bolji od Kange, ni on mi ne bi bio u prvoj postavi, a uz Krsticica (koji kvalifikacije nije ni igrao) je bio glavni igrac te ekipe. 

Bukvalno jedina utakmica koja mi se svidela kako smo odigrali je bila protiv BATE tamo, zasluzili smo glatku pobedu. Sve ostalo smo manje-vise bili egal (BATE i Krasnodar ovde, Arsenalova dijeca x2) ili podredjeni (Keln x2, CSKA x2, Krasnodar tamo). 

Cele te sezone smo imali snage za tipa 60 minuta LE fudbala. U Kelnu je prvo poluvreme bilo dobro, drugo skandalozno. Protiv BATE ovde zadnjih pola sata nismo postojali, protiv Krasnodara takodje, protiv CSKA tamo smo igrali na svojoj polovini 80 minuta i onda zadnjih desetak svi u napad. Mnogo vise mana je imao taj tim nego ovaj (kondicija, tehnika, individualni kvalitet). Siguran sam da onaj tim ne bi usao u LS niti pobedio bilo koga u istoj, ali avaj, ne mozemo to znati sada. 

Za Stojkovica se slazem, sto vise govori o Gobeljicu (pa i Petkovicu i Cvetkovicu :ph34r: pre njega) nego o njemu. 

Borjan, Stojko, Degenek, Milunovic, Rodic, Krsticic, Kanjas, Marin, Radonja, Ben, Boaci. Klupa: Popovic, LTL, Gobeljic, Jovicic, Kanga, Garsija, Joveljic. Ostali u Radnicki/Graficar/Kodzaelispor. 

Oni bi bili treci u ovoj grupi sad, ali sta da se radi. :D 

То је то.

Link to comment

U toku je derbi omladinaca, trenutno 1-1, 70. minut. Za naše omladince igra i Rajin mali, presmiješno. Strijelac bio Pantović. 

Edited by hrkljush boys_2
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...