Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

52 minutes ago, Dimitrije said:

Ne znam sta to treba da se desi.  Tim ove sezone ne igra onako dobro kao prethodne.  Bez obzira na to, uspesan je u domacem takmicenju i igra ponovo u grupnoj fazi LS.  Tri godine za redom igra grupna takmicenja u Evropi i dominira u domacoj ligi.  Tesko da vise od toga moze da se ocekuje.  Najbolji fudbaler lige, Marin, i najbolji golman lige, Borjan, igraju u timu.  Uzimajuci sve to u obzir, menjati trenera zato sto se publici (koja ionako ne dolazi na stadion da gleda Zvezdu osim kada dodje da gleda strane timove) ne dopada igra tima i kako trener selektira tim (PPP-ovci se vise uzbude kada procitaju Simicevo ime u startnih 11, nego kada je Marin u timu) je za mene neshvatljivo, pogoto sto neki pominju neuspesnog trenera Prosineckog ili isto tako malo uspesnog Zengu, koji trenira tim pri dnu Serie B, kao alternativu.  Ako bi oterali Milojevica, desilo bi se isto kao reprezentaciji kada su oterali Antica i nedavno Muslina - totalni krah.  Realno, Zvezda nije imala boljeg trenera od Milojevica jos od 1990-ih ako ne i ranije i nece ga imati verovatno jos dugo vremena.   Kada i ako Zvezda pocne da ima lose rezultate, ne osvoji titulu i kup,ne kvalifikuje za jesenje utakmice u Evropi, onda moze da se raspravlja o tome da se rastanak primakao.

 

po mom misljenju bolja opcija je da ostane milojevic a da pola ekipe rasteraju na zimu, posto ga ocigledno igraci vise ne slusasju. svakako mu na prolece nece trebati 45 igraca, nek sam izabere 25 sa kojima moze da radi. al poznajuci nasu upravu, dovesce mu jos 10 novih a prodace dvojicu... 

Edited by Bright Billy
Link to comment
58 minutes ago, Milosh76 said:

Problem je sto se izgleda Milojevic zasitio fudbala u Srbiji, pritisaka da se svaka dobija, raznih menadzerskih i drugih igara. Ne vidi se ta energija iz prve i druge sezone. Vrlo je moguce da ce otici u junu mesecu, ako dobije neku ponudu, pogotovo ako bude iz Grcke.

Ovo je vrlo proizvoljna konstatacija.  Milojevic je u javnim nastupima isti.  Ukoliko ga poznajete blize nego iz njegovih javnih nastupa, onda mozda znate nesto o toj navodnoj zasicenosti. 

 

Mislim da je osnovna greska navijaca je sto ocekuju da svaka sledeca sezona bude bolja od prethodne.  To se gotovo nigde ne dogadja.  Milojevic je dostigao jedan zavidan nivo, koji niko pre njega u Srbiji nije uspeo, i oko tog nivoa oscilira sa prihvatljivim amplitudama vec 3 godne za redom.  Taj nivo je vodeca uloga u domacem prvenstvu i igranje u Evropi na jesen.  Mislim da kvalitativni skok unapred u odnosu na taj nivo nece da postigne, ali ja ne vidim ni trenera a ni klub u ovoj zemlji koji bi to mogao.  Stavise, ne vidim nikoga ko bi uspeo da odrzava taj nivo ako Milojevic bude odlucio da napusti klub.

Link to comment
26 minutes ago, Bright Billy said:

 

po mom misljenju bolja opcija je da ostane milojevic a da pola ekipe rasteraju na zimu, posto ga ocigledno igraci vise ne slusasju. svakako mu na prolece nece trebati 45 igraca, nek sam izabere 25 sa kojima moze da radi. al poznajuci nasu upravu, dovesce mu jos 10 novih a prodace dvojicu... 

Broj igraca je problem koji je potenciran pravilom o ogranicenju na najvise 4 stranca po utakmici u domacim takmicenjima.  Ovo ce jos vise da se pogorsa sledece sezone kada ce dvojca mladih igraca morati da budu prijavljena za svaku domacu utakmicu.  Sa tim ogranicenjima Zvezdin tim moze da izgubi kvalitet jer ima nedovoljno dobru omladinsku skolu da proizvodi kvalitetne mlade igrace koji bi mogli da budu nosioci igre u seniorskom timu, niti u domacoj ligi ima dovoljno kvalitetnih igraca koji bi dosli u Zvezdu.  Na zimu Zvezda hoce da proda Bena i Boacija a za njih nema adekvatne zamene.  Ako treba da se oslobadja stranaca, ja bih umesto Bena i Boacija radije birao Kanjasa, Zandera, Tomanea, Jirku pa i VLP kao potencijalne odlazece na kraju jesenje sezone.  Sto se tice domacih, tesko ih je prodati (osim mozda Njegosa Petrovica) jer nemaju kvalitet.  

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Problem je sto se izgleda Milojevic zasitio fudbala u Srbiji, pritisaka da se svaka dobija, raznih menadzerskih i drugih igara. Ne vidi se ta energija iz prve i druge sezone. Vrlo je moguce da ce otici u junu mesecu, ako dobije neku ponudu, pogotovo ako bude iz Grcke.

 

Kao da u Grckoj nema huligana, menadzera i ludih predsjednika klubova...

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Problem je sto se izgleda Milojevic zasitio fudbala u Srbiji, pritisaka da se svaka dobija, raznih menadzerskih i drugih igara. Ne vidi se ta energija iz prve i druge sezone. Vrlo je moguce da ce otici u junu mesecu, ako dobije neku ponudu, pogotovo ako bude iz Grcke.

 

То се говорило и прошло љето.

Link to comment
4 hours ago, Dimitrije said:

Mislim da je osnovna greska navijaca je sto ocekuju da svaka sledeca sezona bude bolja od prethodne.

 

To uopste nije greska vec sasvim prirodno ocekivanje od kluba koji vec par godina drasticno povecava zaradu u odnosu na prethodnu sezonu. Savrseno je normalno da Zvezda ove godine bude bolja od prethodne a prethodne godine da bude bolja od pretprosle. Razlike u zaradi izmedju nekih godina, na primer izmedju prve i druge Milojeviceve sezone, su bile po 20-30 miliona evra, sto je za nase prilike ogroman novac. Zvezda je od kluba koji nije placao igrace uopste, a i to sto je placao je bilo bedno, dosla do nivoa da je prosle godine prijavila prihod od preko 60 miliona evra i kupovala igrace koji su visestruko skuplji od onih iz prethodnih generacija. Mi ovde ne govorimo o nekom opstem stavu da nije normalno da svaka godina bude bolja od prethodne, to je razuman stav, govorimo o periodu od tri godine u kojem su se znacajno povecali priliv novca i nominalni kvalitet igraca koji se dovode.

 

Naravno da je i za tu zaradu ubedljivo najzasluzniji Milojevic i da se lista zasluga zavrsava s njegovim strucnim stabom i timom ali, ko god da je za to zasluzan, nije normalno i nije ocekivano da Zvezda sa igracima koje sada moze da priusti igra losiji fudbal od prethodnih generacija koje su sacinjavali slabiji ili makar jeftiniji fudbaleri. Ako kupis brzi auto moci ces da vozis brze, ako kupis vec stan imaces veci komfor, isto tako bi i nominalno bolji tim morao da izgleda bolje od nominalno slabijeg. Kada i ako se to ne desi uvek je odgovoran strucni stab jer nije izvukao maksimum iz onoga s cime raspolaze. Dakle, kritike na racun Milojevica zbog ovoga sto igramo su opravdane i razumne. To sto on ima zasluge ga ne abolira od kritika, u sportu minuli rad ne igra nikakvu ulogu.

Link to comment

ne znam moze li konkretnije i jasnije od ovoga

 

sad ces dobiti odgovor :

*) evo ga jedva ceka da ode milojevic, videcemo kad dodje neki dostanic da li ces pricati tu pricu

*)jesi ti svestan gde smo bili pre dve, tri godine

*)jebiga, okolnosti, trt mrt, tako je svuda i oduvek

itd

 

kroz klub je u ove tri godine proslo skoro 100 miliona evra, a mi smo na onom istom nivou kao u prvoj milojevicevoj sezoni

potpuno zavisimo od njegovih taktickih resenja i "bloka"

tad je itekako imalo povoda za to

danas je to vec iskljucivo posledica kradje iz kluba koja prelazi svaku granicu razuma

Link to comment
2 hours ago, pbg12345 said:

ne znam moze li konkretnije i jasnije od ovoga

 

sad ces dobiti odgovor :

*) evo ga jedva ceka da ode milojevic, videcemo kad dodje neki dostanic da li ces pricati tu pricu

*)jesi ti svestan gde smo bili pre dve, tri godine

*)jebiga, okolnosti, trt mrt, tako je svuda i oduvek

itd

 

kroz klub je u ove tri godine proslo skoro 100 miliona evra, a mi smo na onom istom nivou kao u prvoj milojevicevoj sezoni

potpuno zavisimo od njegovih taktickih resenja i "bloka"

tad je itekako imalo povoda za to

danas je to vec iskljucivo posledica kradje iz kluba koja prelazi svaku granicu razuma

1. Milojević posle ovih igara u Zvezdi i u SLS i u LS nema gde da ode. Tačka.

2. Daj hodže da posle odlaska Milojevića i garniture budemo tamo gde smo bili pre 3 (tri) godine ali to neċe biti.

Biċemo u bankrotu

Link to comment

Harpere,

 

Pre svega, ja ne branim Milojevica od kritika vec se protivim sugestijama da se Milojevicu vec na zimu pronadje zamena i umesto njega dovedu mnogo manje uspesni treneri, kao na primer Prosinecki ili Zenga.

 

Drugo, to sto Zvezda sada ima vise novca je neophodan ali ne i dovoljan uslov da ima bolji tim i bolju igru.  Dovedeni su igraci od kojih neki imaju solidan pedigre, ali se malo njih do sada pokazalo kao pun pogodak.  Po meni, tim u kome su nosioci igre bili Kanga, Donald, Krsticic, Le Talek i Boaci (+ Borjan) je bolji od sadasnjeg tima.   Marin i Ben su odlicne akvizicije i njihov doprinos je direktno proporcionalan dobrim rezultatima.  Medjutim, zamene koje su dovedene umesto Krsticica, Donalda i Le Taleka (jos uvek) nisu pokazale da su bolje od ovih koji su otisli i tu najvise skripi u igri.  Uz to, prodaja pa ponova kupovina Degeneka i Boacija i propali transfer Bena se lose odrazila na igru ovih igraca koji su (bili) nosioci igre.  Da ne pominjem da je sa bekovima situacija gora nego sto je bila, sto ilustruje cinjenica da je Stojkovic (fudbalski mediokritet u najboljem slucaju) bolji bek od svih koji su na toj poziciji igrali od njegovog odlaska.  Napomenuo bih jos da je dovodjenje Popovica odlicna akvizicija i dobra zamena za odlazeceg Borjana, kao i da VLP, Garsija, Vulic i Petrovic pokazuju da mogu da budu znacajni igraci. 

Link to comment

Taj tim iz prve Milojeve sezone nije jaci ni od proslogodisnjeg ni od ovog, jednostavno su igrali protiv protivnika na drasticno nizem nivou fudbala, ali nisu primali po 5 komada jer BATE, Krasnodar, Arsenalov B/C tim i Keln nisu ni do clanaka Napoliju, PSG-u, Bajernu, Totenhemu, Liverpulu. Zato sto nisu primali po 5 komada, ostali su u boljem i respektabilnijem secanju svima. Jedino bi iz te ekipe danas Krsticic i Radonja bili u 11 (+ Boaci koji je i dalje tu, i Ben koji je igrao samo protiv CSKA). Le Talek na DM... Videli smo na sta je licilo u sezonama pre te. 

Taj tim je imao srece da u Krasnodaru i Kelnu, pa cak i u Pragu ne primi po 4-5 komada (hvala sudija, hvala gredi, vratnici, Borjanu i Jojicu). Igrali smo kurtonski fudbal i tad, samo sto je Radonja brzi od VLP i Garsije. Marin je bolji od Kange, ni on mi ne bi bio u prvoj postavi, a uz Krsticica (koji kvalifikacije nije ni igrao) je bio glavni igrac te ekipe. 

Bukvalno jedina utakmica koja mi se svidela kako smo odigrali je bila protiv BATE tamo, zasluzili smo glatku pobedu. Sve ostalo smo manje-vise bili egal (BATE i Krasnodar ovde, Arsenalova dijeca x2) ili podredjeni (Keln x2, CSKA x2, Krasnodar tamo). 

Cele te sezone smo imali snage za tipa 60 minuta LE fudbala. U Kelnu je prvo poluvreme bilo dobro, drugo skandalozno. Protiv BATE ovde zadnjih pola sata nismo postojali, protiv Krasnodara takodje, protiv CSKA tamo smo igrali na svojoj polovini 80 minuta i onda zadnjih desetak svi u napad. Mnogo vise mana je imao taj tim nego ovaj (kondicija, tehnika, individualni kvalitet). Siguran sam da onaj tim ne bi usao u LS niti pobedio bilo koga u istoj, ali avaj, ne mozemo to znati sada. 

Za Stojkovica se slazem, sto vise govori o Gobeljicu (pa i Petkovicu i Cvetkovicu :ph34r: pre njega) nego o njemu. 

Borjan, Stojko, Degenek, Milunovic, Rodic, Krsticic, Kanjas, Marin, Radonja, Ben, Boaci. Klupa: Popovic, LTL, Gobeljic, Jovicic, Kanga, Garsija, Joveljic. Ostali u Radnicki/Graficar/Kodzaelispor. 

Oni bi bili treci u ovoj grupi sad, ali sta da se radi. :D 

Link to comment

Sva ova priča oko broja stranaca u Linglong, djeluje kao primjena standarda Euro 6 motora kod nas kao klauzule uvoza, prosječni Srbin navikao na golfa dvojku, kaže ma ta nova auta, elektronika, dijagnostike, ma to sranje obično, šta će nam to, mada je i dvojka stranac ali kao vuče pet vreća krompira sa kvantaške, odličan, a što izbacuje otrovne supstance kroz auspuh koga briga. Onda se država dosjeti da ograničava uvoz do euro 6 standarda, bez obzira što se na našim pumpama toče razni toksini u gorivu i što to gorivo realno klincu ne valja, onda to tako sipaš u nova vozila sve sa euro 5 ili euro 6 motorima, koji lagano počnu da štucaju, trzaju, pale upozorenja, chek injection, chek antipollution system dok se "aditivima" ad blue ne sjebe i sve ostalo, ABS, SP, ARS...i auto završi na servisima sa bacanjem para, znači niko ne pominje gorivo koje se sipa, već samo motore.

 

E tako je i kod nas sa strancima, niko ne govori kako nam je struka užasno ograničena, gotovo nepostojeća, ovo što je Miloje napravio je za svaki respekt, ali su i njegovom izumu dohakali ovi iz uprave i zato će ovo izgledati samo epizodno, a ne standardno nažalost. Ne vrijedi ovako strance redati u nepostojeći sistem koji treba da se izgrađuje kroz sve selekcije jednog tima, tako da umjesto stvaranja sistema u kome bi se znalo ofanzivno-defanzivno postavljanje igre u koju bi se mogli dodavati stranci kao instant pojačanja na određenim pozicijama gdje realno trebaju pokrivati nevezano za broj ni stranaca ni pozicija koje pokrivaju u zavisnosti od ranga takmičenja tima, naročito ako je ovaj najjači rang tj Liga šampiona u pitanju. Teško da će se to ikad desiti, zato će uvijek kriviti strance, a ne sistem po kom naši timovi igraju ovu vrlo niskobudžetnu ligu.

Link to comment

AEK stavio Krsticica na transfer listu, njihov SD je Ilija IVic... sad Terzic samo treba da okrene telefon i cuje se sa Krsticicem i ako on hoce da se vrati, nek zavrsi transfer.

Link to comment
6 minutes ago, Milosh76 said:

AEK stavio Krsticica na transfer listu, njihov SD je Ilija IVic... sad Terzic samo treba da okrene telefon i cuje se sa Krsticicem i ako on hoce da se vrati, nek zavrsi transfer.

...ali pre toga bi morao negde da udomi Jovancica i Kanjasa.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...