Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

3 minutes ago, copkillah said:

 

a i poklon koji vas čeka ispred vašeg stadiona

 

Vidim ponosan si... debilizam ekvivalentan tenku... isti mind set samo malo vise tupav.

Edited by adasevic
Link to comment

GTR humor... postavili nekog plavog stojadina sa carsafom objasnjenja sta je pisac hteo da kaze ispred Marakane... naravno hrabri maloumnici sa one strane brda cekali da ovi sa ove strane brda ne budu tu.

 

No vidim da verni fanovi vrcaju od srece zbog ove sjajne ideje...

Link to comment
Just now, adasevic said:

GTR humor... postavili nekog plavog stojadina sa carsafom objasnjenja sta je pisac hteo da kaze ispred Marakane... naravno hrabri maloumnici sa one strane brda cekali da ovi sa ove strane brda ne budu tu.

 

No vidim da verni fanovi vrcaju od srece zbog ove sjajne ideje...

 

Majke ti, ne nastavljaj se na retardirani deo grobarske populacije. Pusti moderaciju da pocisti govna s naseg topika.

Link to comment
7 minutes ago, harper said:

 

 

Imam utisak da Milojevic ili nema poverenja u sebe ili u ovaj tim, kako smo spustili loptu i prestali da panicimo kod njihovog presinga pokazali smo da je Bajern itekako ranjiv. Naravno, pokazali smo to drugim klubovima, mi mozda to mozemo i da skautiramo ali ne mozemo da iskoristimo jer svaku jebenu evropsku utakmicu, bio to Bajern, Kopenhagen. Young Boys ili Helsinki na strani igramo kao usrani golubovi, bez ikakve ideje da nesto pokusamo osim da nekako izdrzimo pozadi a napred ako nas nesto usere. Dve godine ne umemo da shvatimo da se presing resava brzom izmenom strana i kretanjem u prostor cim se preda lopta, jebena Indjija nam je odrzala lekciju u tom elementarnom segmentu fudbalske igre. Mi presing resavamo taktikom "evo ti lopta samo da bude da sam je ja izgubio". Svaki put kad smo uspeli da probijemo taj Bajernov presing nesto se odmah zakuvalo ispred gola Bajerna ali bi lopta dosla do Jovancica, Pavkova ili Gobeljica i tu bi se svaka nasa akcija zaustavljala.

 

 

To je to, zvezdini igraci veceras nisu odigrali nijednu dubinsku loptu s jedne aut linie na suprotnu da promene teziste igre na stranu gde ima manje protivnickih igraca, a odbrambeni igraci su mislili da se njihov posao u ofanzivi zavrsava cim predaju loptu veznom redu

Link to comment

@harper Jbg, trudim se, al ne ide uvek :)

 

Steta, mogli smo da izvucemo nesto vise iz ove utakmice. Jovancic je bio uzasan. Ne zato sto ne zna nego zato sto i pored toga sto ne zna svaki put zeli da dribla 5 igraca. I svaki put otvori sansu. S druge strane Gobelja je igrao disciplinovano i uopste nije bio los. I onda napravi kiks koji usra sve. Bas bez veze. Stoperi fantasticni, Marin neprimetan do onog maestralnog pasa... Sve u svemu, nije katastrofa, nije bas ni prijatno, ali pregurasmo ovogodisnji potencijalni Pariz...

 

 

Edited by adasevic
Link to comment

Ne znam sta vam je problem sa marinom, ubedljivo najbolji u timu, vracao sa da preuzme loptu, pokusavao sta se moze, sve sto se uradili imalo je veze samo i iskljucivo sa njim. Da ima jos jedan takav, uzela bi zvezda bod. Decko je klasa, cak iako je rovit ili stagod. 

Link to comment
20 minutes ago, harper said:

 

Majke ti, ne nastavljaj se na retardirani deo grobarske populacije. Pusti moderaciju da pocisti govna s naseg topika.

 

da se ne lazemo, nece ih pocistiti. al ko ih jebe u svakom slucaju... 

Link to comment
Just now, MocaVukotic said:

Ne znam sta vam je problem sa marinom, ubedljivo najbolji u timu, vracao sa da preuzme loptu, pokusavao sta se moze, sve sto se uradili imalo je veze samo i iskljucivo sa njim. Da ima jos jedan takav, uzela bi zvezda bod. Decko je klasa, cak iako je rovit ili stagod. 

 

Navikli su na to da sve sto radi bude specijalno pa, kad to izostane, onda ispadne da nije bio dobar. Naravno da Marin bas nikako nije problem u ovoj Zvezdi.

Link to comment

Realan rezultat, dva glupa gola, ali pre toga Bajern je promašio nekoliko zicera. Zvezda ne može da reši presing i mirno iznese loptu pre svega zbog limitiranosti igrača, a ne zbog toga što ne znaju kretnje. Jednostavno, prijem (ili pas iz prve) u pokretu, kada je igrač okrenut leđima protivničkom golu većina naših igrača ne može da odradi. Agresivnost i hitrina bajernovih igrača su nivo iznad onoga što zvezda može da reši. 

Link to comment

Pa to, kad kazem da je Marin neprimetan, to se odnosi na nivo onoga sto moze da pruzi. U principu su ga lepo udvajali i sprecavali da on bude taj koji ce da diriguje. Na momente je uspevao nesto da uradi, ali nas je navikao da moze mnogo bolje i mnogo vise. Bilo je i par losih pasova kad smo uspevali da dodjemo do njihovog gola. 

 

U principu, naravno da nemamo problem sa Marinom i bili bi svakako presrecni da imamo makar jos jednog takvog ako ne i svih 11 tog kvaliteta i znanja :)

 

 

Link to comment
16 minutes ago, adasevic said:

Steta, mogli smo da izvucemo nesto vise iz ove utakmice. Jovancic je bio uzasan. Ne zato sto ne zna nego zato sto i pored toga sto ne zna svaki put zeli da dribla 5 igraca. I svaki put otvori sansu. S druge strane Gobelja je igrao disciplinovano i uopste nije bio los. I onda napravi kiks koji usra sve. Bas bez veze. Stoperi fantasticni, Marin neprimetan do onog maestralnog pasa... Sve u svemu, nije katastrofa, nije bas ni prijatno, ali pregurasmo ovogodisnji potencijalni Pariz...

 

 

Ne zna, jebi ga. Mozemo mi da vilenimo i da se zavaravamo do prekosutra ali je tuzna istina da covek ne zna. Covek njegove sporosti na toj poziciji mora da cuva loptu kao u sefu, da zna da se postavlja i da makar snagom nadoknadjuje manjak brzine. Ako to nema onda ovako spor ne moze da igra ozbiljan fudbal. Jovancic ne samo da je fizicki spor, spor je i mentalno, sporo donosi odluke, ima uzasan pregled igre a pas mu je kriminalan. On je tu negde u rangu Vukanovica, Pavkova, Gobeljica, tih igraca koji su na korak ispred konkurencije u domacoj ligi ali im je tacno tu i plafon, bolje od toga prosto ne umeju. Ista prica je i sa Gobeljicem, on se svaku ovakvu utakmicu odere i odigra svom snagom a onda ili ne izadje na centarsut, ili pokloni loptu protivniku, ili ispadne gde ne treba. Tacno vidis da je u pitanju neobucen igrac koji izvlaci maksimum iz sebe ali taj maksimum prosto nije dovoljan. Njima se uklanja konkurencija glupavim pravilima o ogranicenju broja stranaca i zato moraju da igraju, iako je svima jasno da nemaju kvalitet.

 

Tacno koliko nam u kosarci domaca baza pravi pozitivnu razliku toliko nam domaca baza u fudbalu pravi negativnu. Stvar je prosta, u nasem fudbalu se katastrofalno radi. U fudbalu nemas Gudurica, Dangubica, Davidovca, Dobrica, Kalinica, Jovica, imas Simica, Jovancica, Gobeljica i Vukanovica. I u kosarci najbolji odlaze rano ali ovi sto ostanu budu dobri rotacijski igraci koji mogu da doprinesu i to i cine, u fudbalu ti igraci ne mogu dalje od opanaka. Nama su vec godinama najbolji igraci propaliteti iz Hadersfilda, Mordovije, Tondele, italijanskih treceligasa i nasi igraci koji su odrasli u inostranstvu a nisu se probili do vecih i ozbiljnijih klubova. Ovo sto dolazi iz omladinskog pogona i iz domacih klubova kurcu ne valja, a i kad se slucajno pojavi neki da valja prodamo ga cim neko posalje ponudu. Nije to samo slucaj kod nas, u Partizanu je isto. Dodje lik od 30+ godina koji igra za reprezentaciju Izraela i za 15 minuta odrzi lekciju fudbala svim ovim nasim nabedjenim talentima koji su najbolje utakmice odigrali u Sportskom Zurnalu i Mozzartsportu.

 

Nema tu mnogo filozofije, nije ni do para, jednostavno nam je struka u fudbalu katastrofalna.

Link to comment

Marin može više protiv Napredka, ovo je Bajern Minhen. Imao je par dobrih proigravanja, jedan dva dobra šuta, od njega dovoljno. 

Meni je utisak krajnje sramotan posle ovakve utakmice, od prvog minuta stojimo na 20 metara od golova, oni rade bukvalno šta hoće, naravno da će nam dati gol u nekom momentu, i zbog sopstvenog kvaliteta i našeg raspadanja u odbrani. Bukvalno je bilo situacija kada 2, 3 metra unutar 16 njihov stoji sa loptom, a naš 2, 3 metra ka golu i gleda ga, pa ne znam na koliko da krenemo sa pritiskom, na gol jebenoj liniji? Ono što je tužno je reakcija posle prvog gola, i dalje stojimo kao idioti na 20 metara od gola a ovi nas pritiskaju, ko ne zna da mi gubimo ne bi poverovao u životu, pošto kao oni da jure rezultat, a mi jadnici, ajde samo da primimo što manje, mislim, stvarno sramota, bez obzira što je u pitanju Bajern. Ne kažem da treba srljati, ali barem nešto probati odigrati sa kojim igračem više u napadu, a ne ovo jajarenje na 16 pa u napadu ako istrčimo neku kontru i to sa dva, max tri igrača u završnici ok, ako ne, ništa, svi nazad u bunker.

 

Kada smo ih ubili u pojam takvom igrom, tačnije, kada su ovi već digli ruke i pomislili da nećemo odigrati kršten napad u 20 godina, uspeli smo da iskreiramo 1, 2 poluprilike i to je to, al sve u svemu, prejadan pristup, ziheraški do koske, kukavički, i na kraju primimo 3, bez obzira što su dva krajnje stupidna. Koji si se kurac onda branio celu utakmicu.

Edited by Mil@n
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked this topic
  • Hamlet Strašni unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...