Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

opusteni, strance mu je kopao rambo po nekim rupama, a te domace igrace je on napravio, osim tosica, bili su nista pre njega. naravno da su svi kod robija postali dobri igraci i napravili dobre transfere. u poslednje vreme imamo obrnuti proces, dolazili odlicni igraci na vrhuncu, odlaze kao polutani. primeti razliku.

Edited by Nikodije
Link to comment

Poraz od Partizana svakom Zvezdasu pada tesko.  Zbog toga citamo jedikovke, grdnje, nagadjanja i posipanja svim i svacim na poslednjih nekoliko stranica.  To nam olaksava muku, pa zato i lupetamo.  Tu (u lupetala) spadaju i oni koji pokusavaju da se pokazu kao da pisu hladne glave, da im je sve jedno i da su sve znali unapred.  Cak i oni koji su se odrekli Zvezde i na ovom forumu, a neki bogami i pred celom nacijom.  Jedu se zajedno sa svima nama zbog sinocnjeg poraza.

 

Link to comment

Jel sad treba da plačemo što naši jadničići igraju pod pritiskom koliko, poslednjih 10 derbija u kojima praktično nismo konkurentni? 

Razumem i pritisak i sve, ali valjda se negde malo pita i trener, taktika, individualni kvalitet (ok, ovo nam nešto i ne ide u prilog u poslednje vreme), fudbalska veština. U poslednje vreme se i njihov rooster popravio, ali bilo je i derbija gde smo imali 3 puta jači tim pa mrka kapa.

Drugim rečima, ne vidim opravdanje za ove naše slepce. Titule jesu ispred derbija i te pobede mi ne znače ni blizu kao što su Milanu klincu (kao ni fk cz u ovom Terzićevom/mafijačkom/Vučićevom obliku, da budem iskren, pratim radi praćenja, emocija je tu jako malo ili nimalo), ali neretko smo bili bukvalno osramoćeni sa obzirom na okolnosti. Mi šampioni, karamo liverpul 2:0 a grobarima ne možemo da šutnemo na gol. 

 

Drugim rečima, igrali smo često i ispod nivoa igračkog kadra, za šta krivim prvo trenere pa i same igrače.  

Link to comment
2 minutes ago, Dimitrije said:

Poraz od Partizana svakom Zvezdasu pada tesko.  Zbog toga citamo jedikovke, grdnje, nagadjanja i posipanja svim i svacim na poslednjih nekoliko stranica.  To nam olaksava muku, pa zato i lupetamo.  Tu (u lupetala) spadaju i oni koji pokusavaju da se pokazu kao da pisu hladne glave, da im je sve jedno i da su sve znali unapred.  Cak i oni koji su se odrekli Zvezde i na ovom forumu, a neki bogami i pred celom nacijom.  Jedu se zajedno sa svima nama zbog sinocnjeg poraza.

 

 

Razumem bes i frustraciju zbog poraza ali ova ludjenja sa otpustanjem trenera, prizivanjem Lalatovica i proklinjanjem sudbe klete postaje sve teze preskrolovati, posto bi samo ludak to citao. Da je sport nesto gde se zaista posle jedne pobede leti na Mars a posle jednog poraza rusi sve postojece niko nikada nista ne bi uradio a sport bi pratila samo sacica promasenih ljudi. Posle ce opet da bude "jedem govna kasikom" preskakanja u bandwagon posle prve znacajne pobede, pa opet kukumavcenje i proterivanje posle poraza, i tako u krug. Da je Pavlov poznavao navijace Zvezde ne bi pse koristio da testira svoju teoriju o refleksu.

Link to comment
20 minutes ago, Mil@n said:

Jel sad treba da plačemo što naši jadničići igraju pod pritiskom koliko, poslednjih 10 derbija u kojima praktično nismo konkurentni? 

 

U kojim derbijima nismo bili konkurentni? Juce smo porazeni jednim kiks golom posle kojeg se ceo tim Partizana valjao i izlezavao do kraja utakmice, a ovde se pricaju bajke o tome kako su nas nadigrali, rasturili, ponizili i ne znam sta pokazali. Znas li ti sta znaci ne biti konkurentan na jednoj utakmici? Ako ne znas samo pogledaj vecinu nasih utakmica u Ligi Sampiona pa ce ti biti jasno.

 

Hajde, ne blesavite se i ne idite na ruku budalama iz susednog tabora i njihovim debilnim teorijama zavere. Mi smo prosto u slobodnom padu s kvalitetom vec neko vreme a umislili smo svasta o sebi zbog jedne slucajne pobede protiv neopreznog Liverpula i jos slucajnije protiv Olimpijakosa. Jebeni Pavkov koji ne zna da ustopuje loptu nece da potpise za milion dolara po sezoni jer zbog dva slucajna gola Liverpulu misli da je Ibrahimovic licno, a navijaci su sto puta gori od njega po tom pitanju. Onda udjemo u derbi sa ocekivanjima da cemo ne znam sta uraditi Partizanu koji ima sasvim solidan tim i jak motiv da pokaze da je zadnja rupa na svirali ne zbog toga sto im je klub jos vece sranje od naseg nego zato sto ih jebe Vucic.

 

Pustite te gluposti. Igramo lose dosta dugo, otislo nam je brdo vaznih igraca a nismo pronasli adekvatne zamene ili nismo umeli da ih inkorporiramo u tim. Za nasu ligu je dovoljno da bismo u kontinuitetu pravili neke drljave pobede od jednog ili dva gola razlike, na jacim utakmicama se taj nedostatak u kvalitetu jasno vidi. Pred Stankovicem je ozbiljan posao da selekcijom i formiranjem bolje igre zaustavi taj slobodan pad koji je nasledio i preokrene situaciju, tek je poceo i treba ga pustiti da radi.

Edited by harper
Link to comment
15 hours ago, harper said:

 Trece, ne razumem zasto Degenek igra desnog a Milunovic levog stopera ako je prvi levak a drugi desnjak. Pretpostavljam da je to bilo zbog brzine Asana i cuvanja ledja Gobeljicu ali sta god da je bilo razlog, nije se pokazalo uspesnim.

 

Mora ozbiljna rekonstrukcija tima da se napravi, mnogi igraci koji su danas izasli na teren kao i mnogi sa klupe nisu igraci sa kojima se moze igrati kvalitetan fudbal. Igraci poput Vukanovica, Gobeljica, Jovancica, Petrovica, Jovicica, pa i Milunovica koji je danas bio sasvim dobar, mogu biti srafovi u nekim sistemima poput BATE Borisova ili Spartaka Trnava, tako nekog istocnoevropskog tima koji bazira filozofiju igre na disciplini, nama koji igramo mnogo utakmica na kojima smo apsolutni favoriti potreban je drugaciji profil igraca. Sto je najgore, imali smo ih, ali se jednostavno nisu uklapali u Milojevicevu filozofiju i potonuli su na klupi. Ebesilio, Kafu, Ivanic, Gajic, Garsija, to su sve igraci koji su mogli mnogo veci uticaj da imaju na Zvezdinu igru da su bili forsirani u nekom napadackom stilu fudbala, narocito s Marinom koji je sve video na terenu i bio sposoban da realizuje to sto vidi. 


Mislim da je desnjak Degenek, igrao je na nekoliko utakmica prinudno desnog beka, + je penal u Kopenhagenu otkinuo desnom, a u Salcburgu centrirao desnom isto. Nije valjda jos neko podjednako lud kao Dragoljub Brnovic. Milunovic bi mi bio jedan od najomrazenijih likova da ne igra za nas, tezak kauboj i mesar. Pisao sam i juce tokom utakmice, nastavlja da razbija face laktovima, kad posle onog crvenog u 50' nije naucio, imam razloga da verujem da nikada ni nece. 

Gomilu tih industrijskih fudbalera imamo godinama u timu, na kojima ne moze da se zaradi nista. Nekih kao sto su Srnic, Milic, Stojkovic smo se kurtalisali, ali ima ih jos barem 10-15. Tzv. zahvalni klupski™ igraci. Napisano je vec iznad, slicno nam je repstacija izgledala kod Sestka, tim krojen za 0-0 i prolaske na guzove. 

Koliko puta je Kanga gadjao prostor pasovima koje niko nije shvatao i na koje niko nije isao, prvo smo mislili da je on neodgovoran u igri i blesav.  

Al' kod Miloja sam uvek bio siguran da ce proci bilo koga u kvalifikacijama, toliko je bio lud i usran da bi prosao cak i Ajax. :D Mislim da ce Stankovic proci kao Grof, oprace neke obucare i magacionere s Gibraltara i u sledecem kolu stizu batine. 

Ako su se zasitili trofeja i uhvatila ih sve zadovoljstina postignutim, dajte onda remont i oterajte osmoricu kao Vujadina i Stojka. Ako je neceg uvek bilo na ovom svetu, to su srpski fudbaleri koji ne igraju u svojim klubovima napolju. Pa ispocetka, kao i 2017.

Link to comment
40 minutes ago, harper said:

 

Razumem bes i frustraciju zbog poraza ali ova ludjenja sa otpustanjem trenera, prizivanjem Lalatovica i proklinjanjem sudbe klete postaje sve teze preskrolovati, posto bi samo ludak to citao. Da je sport nesto gde se zaista posle jedne pobede leti na Mars a posle jednog poraza rusi sve postojece niko nikada nista ne bi uradio a sport bi pratila samo sacica promasenih ljudi. Posle ce opet da bude "jedem govna kasikom" preskakanja u bandwagon posle prve znacajne pobede, pa opet kukumavcenje i proterivanje posle poraza, i tako u krug. Da je Pavlov poznavao navijace Zvezde ne bi pse koristio da testira svoju teoriju o refleksu.

Naravno da jedan poraz ne zaci kraj sveta, ali je frustracija velika jer je poraz od Partizana.  Tako je uvek bilo i kod nas i u komsiluku.  Zato utakmice imaju naziv derbi, ne zato sto pokusavamo da se pravimo Englezi.  Nisam video da je neko zahtevao da Stankovic kupi prnje.  Ja sam izlupetao scenario u kome ako bi Stankovic podneo ostavku zbog serije poraza do kraja sezone, da bi Lalatovic mogao da postane trener (vise kao "boogie man", a ne kao spasonosno resenje).  Po tom pitanju, kritike idu samo na moju adresu a ne na drese forumasa koji su pomenuli Lalatovica kao reakciju na moj prilog. 

Link to comment

 

1 hour ago, harper said:

 

U kojim derbijima nismo bili konkurentni? Juce smo porazeni jednim kiks golom posle kojeg se ceo tim Partizana valjao i izlezavao do kraja utakmice, a ovde se pricaju bajke o tome kako su nas nadigrali, rasturili, ponizili i ne znam sta pokazali. Znas li ti sta znaci ne biti konkurentan na jednoj utakmici? Ako ne znas samo pogledaj vecinu nasih utakmica u Ligi Sampiona pa ce ti biti jasno.

 

Hajde, ne blesavite se i ne idite na ruku budalama iz susednog tabora i njihovim debilnim teorijama zavere. Mi smo prosto u slobodnom padu s kvalitetom vec neko vreme a umislili smo svasta o sebi zbog jedne slucajne pobede protiv neopreznog Liverpula i jos slucajnije protiv Olimpijakosa. Jebeni Pavkov koji ne zna da ustopuje loptu nece da potpise za milion dolara po sezoni jer zbog dva slucajna gola Liverpulu misli da je Ibrahimovic licno, a navijaci su sto puta gori od njega po tom pitanju. Onda udjemo u derbi sa ocekivanjima da cemo ne znam sta uraditi Partizanu koji ima sasvim solidan tim i jak motiv da pokaze da je zadnja rupa na svirali ne zbog toga sto im je klub jos vece sranje od naseg nego zato sto ih jebe Vucic.

 

Pustite te gluposti. Igramo lose dosta dugo, otislo nam je brdo vaznih igraca a nismo pronasli adekvatne zamene ili nismo umeli da ih inkorporiramo u tim. Za nasu ligu je dovoljno da bismo u kontinuitetu pravili neke drljave pobede od jednog ili dva gola razlike, na jacim utakmicama se taj nedostatak u kvalitetu jasno vidi. Pred Stankovicem je ozbiljan posao da selekcijom i formiranjem bolje igre zaustavi taj slobodan pad koji je nasledio i preokrene situaciju, tek je poceo i treba ga pustiti da radi.

 

Eh harperu, kažeš još slučajnija pobeda protiv Olimpijakosa a ja sam sa tobom tada razmenio tipa 20 postova gde sam ja praktično jedini na topiku govorio kako je ta pobeda kurac, da dok nismo imali igrača više nismo šansu imali, i još golove dali iz prekida, bez nekih preteranih šansi iz akcija tj igre - dok je manje više ostatak topika bio u ekstazi kako smo odrali 1 Olimpijakos. Naravno da je svaka pobeda vredna slavlja, ali ta je bila više posledica okolnosti. Tada si mi jako protivurečio, no to nije ni bitno sada, samo sam se iznenadio da sam pročitao to.

 

Derbi juče nisam gledao, odmah da se ogradim. Međutim gledao sam sve pre ovog juče. 


Kažem nismo bili konkurentni mislim da su oni pravili šansu za šansom dok smo mi bili jalovi do zla boga. Uglavnom smo izlazili kukavički da ne izgubimo, negde smo uspevali, a negde smo trebali da izgubimo 2, 3 razlike u odnosu na ono što se dešavalo na terenu. Ne sećam se jednog derbija da smo ih muški pocepali, a sećam se jedno pet da me bilo blam kako igramo. 

Da podsetim, sve se to dešava u eri procvata uspeha  FK CZV gde igramo ligu evrope i LŠ 3 godine za redom, prodajemo igrače, dobijamo enormne pare od tv prava pa i od sponzora se nešto slije i sl dok smo u praksi igrali sve gore i gore, pare su sklanjane ko zna gde i kome (tj znamo kome), što je i jedan od glavnih razloga (uz navedeno gore) zašto me trenutno zabole ona stvar za FK CZV. Naravno, derbi je uvek lepo pobediti, pa zato se valjda i pamte ti porazi i ne toliko porazi koliko naša nemoć na velikoj većini utakmica u poslednjih 10ak derbija ako ne i jače. Kontam ja da su njima motivi veći jer smo mi uzimali titule i igrali LŠ čemu je sasvim normalna posledica manjak motivacije, ali zato se oni zovu profesionalni fudbaleri a ne amateri.

Link to comment
18 minutes ago, Mil@n said:

 

 

Eh harperu, kažeš još slučajnija pobeda protiv Olimpijakosa a ja sam sa tobom tada razmenio tipa 20 postova gde sam ja praktično jedini na topiku govorio kako je ta pobeda kurac, da dok nismo imali igrača više nismo šansu imali, i još golove dali iz prekida, bez nekih preteranih šansi iz akcija tj igre - dok je manje više ostatak topika bio u ekstazi kako smo odrali 1 Olimpijakos. Naravno da je svaka pobeda vredna slavlja, ali ta je bila više posledica okolnosti. Tada si mi jako protivurečio, no to nije ni bitno sada, samo sam se iznenadio da sam pročitao to.

 

Derbi juče nisam gledao, odmah da se ogradim. Međutim gledao sam sve pre ovog juče. 


Kažem nismo bili konkurentni mislim da su oni pravili šansu za šansom dok smo mi bili jalovi do zla boga. Uglavnom smo izlazili kukavički da ne izgubimo, negde smo uspevali, a negde smo trebali da izgubimo 2, 3 razlike u odnosu na ono što se dešavalo na terenu. Ne sećam se jednog derbija da smo ih muški pocepali, a sećam se jedno pet da me bilo blam kako igramo. 

Da podsetim, sve se to dešava u eri procvata uspeha  FK CZV gde igramo ligu evrope i LŠ 3 godine za redom, prodajemo igrače, dobijamo enormne pare od tv prava pa i od sponzora se nešto slije i sl dok smo u praksi igrali sve gore i gore, pare su sklanjane ko zna gde i kome (tj znamo kome), što je i jedan od glavnih razloga (uz navedeno gore) zašto me trenutno zabole ona stvar za FK CZV. Naravno, derbi je uvek lepo pobediti, pa zato se valjda i pamte ti porazi i ne toliko porazi koliko naša nemoć na velikoj većini utakmica u poslednjih 10ak derbija ako ne i jače. Kontam ja da su njima motivi veći jer smo mi uzimali titule i igrali LŠ čemu je sasvim normalna posledica manjak motivacije, ali zato se oni zovu profesionalni fudbaleri a ne amateri.

 

Ne secam se te rasprave ali nije ni bitno. I slucajne pobede protiv favorita su velike i ne treba ih ignorisati ili im traziti dlaku u jajetu. Kad autsajder pobedi favorita, slabiji jaceg, to vrlo cesto bude posledica spleta okolnosti i srece jer ono sto najcesce dobija, kvalitet i nadmoc, se nalazi na drugoj strani.

 

Posto nisi gledao jucerasnji derbi ne bih se dalje zadrzavao na tvom stavu da mi uvek odigramo ovako ili onako jer je taj stav tim priznanjem izgubio svaku vrednost i nema vise potrebe raspravljati s njim. Ali, nije ni to bitno. Moja poenta je da je uvek malo predugo vreme, dovoljno predugo da ne znaci nista, i da ne treba izvlaciti prenagljene zakljucke o Stankovicu i njegovoj Zvezdi u situaciji u kojoj je tek poceo da radi sa timom i do sada odigrao dva derbija u kojima, istina, nismo nadigrali Partizan ali nije ni on nas. Kontinuitet je u sportu veoma vazan a ne vidim kako je Stankovic jucerasnjim porazom izgubio pravo na taj kontinuitet. Dakle, manje kuknjave i panike, vise rada i povlacenja pametnih poteza, nema ama bas nikakve potrebe da navijaci Zvezde opterecuju tim za koji navijaju nekakvim svojim patologijama. Pri cemu niti branim niti napadam Stankovica, samo kazem da treba biti razuman i pustiti coveka da radi neko vreme. pa kad pokaze sta moze imacemo vremena koliko hoces da analiziramo da li to sto radi vredi ili ne. Za sada je uzorak toliko mali i specifican (nije njegova selekcija, nasledio tim na pola sezone, itd) da ne daje prostora za bilo kakav valjan zakljucak. To sto smo mi navikli na forumima da zakljucujemo a priori pa da te "zakljucke" stavimo pod kljuc u sef iz kojeg cemo ih ili vaditi ako pogodimo ili cemo "jesti govna kasikom" ili se nadati da su ih svi u medjuvremenu zaboravili ako promasimo, nije i ne treba da bude Stankovicev problem.

Link to comment

Ok, kao što rekoh, gledao sam proteklih - sve, pa eto nek bude da mislim na njih. 

Inače, za Stankovića se apsolutno slažem, ništa o njemu ne bih sudio na osnovu dosadašnjih dešavanja baš zbog tog kako si rekao malog i specifičnog uzorka. Ja više govorim o nekoj daljoj istoriji. 

 

Ipak, moram da priznam da sam pesimista. I dalje verujem da će se dovoditi poluigrači za koje ćemo se nadati da će nekim čudom proigrati, pa da se omastimo kao i to da je prioritet da se napune neki džepovi a ne tim kvalitetom. 

 

 

Link to comment
1 minute ago, Mil@n said:

Ok, kao što rekoh, gledao sam proteklih - sve, pa eto nek bude da mislim na njih. 

Inače, za Stankovića se apsolutno slažem, ništa o njemu ne bih sudio na osnovu dosadašnjih dešavanja baš zbog tog kako si rekao malog i specifičnog uzorka. Ja više govorim o nekoj daljoj istoriji. 

 

Ipak, moram da priznam da sam pesimista. I dalje verujem da će se dovoditi poluigrači za koje ćemo se nadati da će nekim čudom proigrati, pa da se omastimo kao i to da je prioritet da se napune neki džepovi a ne tim kvalitetom. 

 

 

 

Navijati za Zvezdu i biti optimista da ce taj klub povlaciti dobre i za klub korisne poteze granici se sa deluzijom. Tu nemamo nikakav spor i slazemo se. Mi smo odanvo svikli da cenimo i vrednujemo rad pojedinih sportskih struktura u klubu unutar ogranicavajucih parametara koji dolaze od uprava. Isto vazi i za moral kluba, sportsko postenje, profesionalno ponasanje i slicno. Da nemamo taj ogranicavajuci faktor u glavi kao relevantnu informaciju odavno bismo prestali i da gledamo fudbal i da navijamo za Zvezdu.

Link to comment

Kažem nismo bili konkurentni mislim da su oni pravili šansu za šansom dok smo mi bili jalovi do zla boga. Uglavnom smo izlazili kukavički da ne izgubimo, negde smo uspevali, a negde smo trebali da izgubimo 2, 3 razlike u odnosu na ono što se dešavalo na terenu. Ne sećam se jednog derbija da smo ih muški pocepali, a sećam se jedno pet da me bilo blam kako igramo.

Prvi Milojevic, zavrsilo 0-0, nisu nam sutnuli na gol, mi imali precku i par zicera. Treci, rutinirali ih za potvrdu titule, mogli napuniti ali stali na 2-0.
Naredne sezone na Marakani nas pokrali, ponistili cist gol Bena a njima priznali iz ofsajda, zavrsilo 1-1 uprkos 2-0 u regularnim golovima. U sledecem ih rutinirali za potvrdu titule, vodili 2-0 pa oni smanjili na kraju.
I na kraju prosli derbi na Marakani kad su oni krali vreme iako im remi nije odgovarao (a sad smatraju da zasluzuju titulu).
To je 5 derbija gde mislim da smo bili bolji u poslednje 3 sezone.

  • Haha 2
Link to comment
2 hours ago, samo_opusteno said:

(a sad smatraju da zasluzuju titulu).

 


To je već za neku ozbiljniju dijagnozu, ne treba obraćati pažnju na to. Veliki su to kompleksi. A sami smo krivi što nismo igrali kako treba protiv njih. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...