Jump to content
IGNORED

linda, srbinov prozor u svet egzotike...


gospa buba

Recommended Posts

nisam bio siguran kako se sprema, pa sam guglao, kažu da je potrebna termička obrada
na kraju sam presekao uzduž (izvadiio kičmu), sunuo maslinovog ulja i kratko propržio sa obe strane sa grančicom ruzmarina
ispade mnogo bolje nego što sam očekivao

Link to comment

Uzmem ja to i ok je. Ono senzorno organoleptički. Misim meso pomalo kuburi sa strukturom. 

A sa aspekta kvaliteta ribe, tečnog dima i procesa uopšte strepnja I nada su mi ko bobi i čobi. 

Link to comment

ma kakva termička obrada. raskomadaš je rukama na sitno, pomešaš sa nekim bejbi lišćem pa na crni lebac, poprskaš limunom il napraviš neki dresing. može umesto hleba sa krompirom u zdjeli, bejbi lišće, lukac. može sa krompirom na lebac. dobar je kombo sa krastavcem. sad mi pade na pamet cvekla. brokoli. prokelj. kuvana jaja. aaaaaa sad sam gladan

Link to comment
2 hours ago, nisam ja said:

Ja je nisam termički obrađivao. Može biti da sam retardiran potpuno. 

 

Mislim da Frile piše o onim većim, celim bez glave. Ove manje, fileti, su spremni za klopu odmah. Valjda nismo retosi. :D 

Link to comment

dimljena riba se ne pece, bila u filetu, bila ucelo. msm, moze ko oce, al ne mora, ko prsut sto moze, ali steta.

Edited by darling
Link to comment

Ma ta ucelo, nisam filete jeo. E sad moram ovih dana jesti ponovo. Neću pržiti. Odrgovara mi koncept bez da trošim struju pa čak i sudove. Dobro vinsku čašu zaprljam. 

Link to comment
25 minutes ago, Yzerman said:

Kakav je Blue Moon sirac iz Linde? Probao neko? Vidim da je na popustu...

sasvim pristojan buđavi sir, ima plavi, beli i crveni (beli je najslabije buđav, crveni je kremastiji, plavi pikantan). nije spektakl, ali može da prođe, naročito za kuvanje.

Link to comment
42 minutes ago, nisam ja said:

Ma ta ucelo, nisam filete jeo. E sad moram ovih dana jesti ponovo. Neću pržiti. Odrgovara mi koncept bez da trošim struju pa čak i sudove. Dobro vinsku čašu zaprljam. 

Daj letnjih recepata da se ne pali sporet. Mislim da ta tema zasluzuje poseban topik: Šporeta bez

Link to comment
Daj letnjih recepata da se ne pali sporet. Mislim da ta tema zasluzuje poseban topik: Šporeta bez
Bogami, na ove vrućine ima smisla...





...shiit has hit the fan...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...