Jump to content
IGNORED

linda, srbinov prozor u svet egzotike...


gospa buba

Recommended Posts

Silvaner je sorta vinove loze, od njega se prave lagana, sveža bela vina. Kad je jeftin, onda i potpuno bezlična i često gorkasta. 

Ima ga u Alzasu i u Nemačkoj najviše u Frankenu i uglavnom je tamo dobar (zelene pljosnate boce, oblik kao nekadašnji Navipov pinot noir). 

Ima ga u Hrvatskoj, solidnog (zeleni silvanac) a u Mađarskoj (zsoldsylvany) je uglavnom sirovina za jeftina, masovna bela. 

Kod nas ga nema ili retko. 

Link to comment

ma ja ovaj nisam ni pio, samo sam ga otvorio da kao zalijem neku ćuretinu koja se propržila i kad me udari kiselina u sinuse samo sam ga preusmerio u sudoperu :D

Edited by aram
  • Haha 1
Link to comment

juče sam ispraznio nikad dosad tako nakrcan auto. i ono kupljeno u međuvremenu u lindi. kumovu lančanu testeru za odneti u krćevac i za ovde garnituru šrafcigera, brze ključeve i rende. heftalica/zakivalica i oštrač za burgije, kupljeni u prošloj turi pokazali su se dobro. čekam pojavu tračne brusilice.

Edited by djordje geprat
Link to comment

sad tek primetih da je "linda" deo podforuma o kuvanju i hranjenju a ja kuckao o gvožđuriji i plastici pomešanoj u jedno.

Edited by djordje geprat
Link to comment
9 hours ago, Jumanji said:

Vredi li? Skepticna sam prema ovim premazima...

 

Isto, tiganj od inox-a, a onda mu lupiš teflon premaz - čemu? Zbog toga nisam kupio one realno dobre i lepe tučane pekače - emajlirali ih iznutra. Pa zašto bre?

 

Mene zanima da li ovo može na standardni šporet:

 

Screenshot-2021-04-22-Gril-tiganj-od-gvo

Link to comment

Ma emajl je skroz ok, ovi nelepljivi premazi, namazi, tefloni, zazirem od toga.

Ovaj bi trebalo da je odlican, ali ne pise za koje je podoge pored otvorene vatre.






Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...