Jump to content
IGNORED

Amazon Prime Video


Mil@n

Recommended Posts

On 15. 10. 2023. at 11:07, goofs said:

Kentaur mi je i dalje gotivan lik, ali ne znam šta radi i čemu služi.

 

Pretpostavljam da misliš na Loiala :D On predstavlja usta Jordanova suštinski, kao da rolaš intelligence ili lore check pa ti on dopuni šta treba da znaš o ovome ili onome tokom worldbuildinga. U knjigama isto nema nekog značaja osim tog (on im u startu otkrije Puteve koji se nalaze izmedju Ogier Steddinga), pa ga posle ima sve manje ako se dobro sećam. Ovde baš štrči jer dobijamo lore info sa svih strana pa ispada neki lik sa grivom koji riče da bi drveće raslo. 

 

 

 

Edited by Amos
  • +1 1
Link to comment

Posto nisam citala knjige za razliku od mog dragog, ja sam prvu sezonu maltene potpuno i zaboravila. Ili je to malo cega se secam zapravo - to, jer nije bas da je bilo puno desavanja? :riba: No dobro, kada budemo gledali drugu sezonu, imam koga da mi ponovi i ubaci koji detalj iz knjiga.

Link to comment
10 minutes ago, I*m with the pilots said:

Posto nisam citala knjige za razliku od mog dragog, ja sam prvu sezonu maltene potpuno i zaboravila. Ili je to malo cega se secam zapravo - to, jer nije bas da je bilo puno desavanja? :riba: No dobro, kada budemo gledali drugu sezonu, imam koga da mi ponovi i ubaci koji detalj iz knjiga.

 

Prve 4 knjige mogu da se predstave kao mostly walking and waking up baddies. Prvu su zbrzali dobrano + su imali problema sa tim glumcem koji je napustio seriju. Nije ovo loše za taj obim knjiga.

 

Gledamo mi i ja prepričavam - vidiš ovo nije Selena nego Lanfear, ona ti je prva ljubavnica Lewsa Therina Telamona, think Lillith i Adam, a ovaj rog to će im trebati za Tarmon Gaidon i zato sada Betrayer of Hope hoće da ih spotplete i Black Ajah mu pomaže. Kaže ona - gibberish. :lolol:

Link to comment

E da, šta bi sa rogom, Met ga je ispucao i šta sad?

 

Inače Amose, drago mi da se nekome ko je čitao knjige svidja progres u drugoj sezoni, onda ima nade i za onaj drugi fantasy serijal koji će besomučno da mužu :D 

  • +1 1
Link to comment
On 23. 10. 2023. at 21:41, precog said:

nosata je super, svidjala mi se i u peaky blindersima, mada bi eva green bila pun pogodak za lanfear.

 

A tek za Yennefer of Vengerberg, al jeb'ga. Doduše, šta rade od Witchera, možda i bolje što nije tamo.

 

Btw, ja nisam čitao WoT, ali mi se serija sviđa. Nije remek-delo, ali je sasvim zanimljiva za gledanje, jasno mi je i šta se događa i šta hoće likovi, i kuda cela priča ide. Verovatno bi mi bila bulja da sam čitao knjige, pa zato neću ni počinjati pre nego što odgledam seriju.

Link to comment
17 minutes ago, Ayatollah said:

Btw, ja nisam čitao WoT, ali mi se serija sviđa. Nije remek-delo, ali je sasvim zanimljiva za gledanje, jasno mi je i šta se događa i šta hoće likovi, i kuda cela priča ide. Verovatno bi mi bila bulja da sam čitao knjige, pa zato neću ni počinjati pre nego što odgledam seriju.

 

 

Ja ne volim mnogo knjige, ali baš volim Metov arc. Jordan je pristojan world builder i to su sve već poznati motivi (Aes Sedai kao verzija Bene Geserit i sl.), ne bi trebalo seriji mnogo da bude na nivou knjiga. Drugoj sezoni pomaže što je sporija, a loši delovi postoje i u knjigama pa ne može niko da im kenja kako su izbacili najbolje delove. Poglavlja i poglavlja oni peru podove i čiste sudove dok ih matore Aes Sedai ukoravaju da ne budu raspuštenice. 

 

Inače, nema najboljeg dela na kraju druge knjige. Kad Rand proživi desetak what might have been stvarnosti. Nešto slično su ubacili u prvoj sezoni kada je u braku sa Egwen ali ovoga se sećam upečatljivo. Tako da ipak... kenjam im što su izbacili najbolji deo. :lolol:

 

 

 

Edited by Amos
Link to comment
5 hours ago, Ayatollah said:

 

A tek za Yennefer of Vengerberg, al jeb'ga. Doduše, šta rade od Witchera, možda i bolje što nije tamo.

 

Btw, ja nisam čitao WoT, ali mi se serija sviđa. Nije remek-delo, ali je sasvim zanimljiva za gledanje, jasno mi je i šta se događa i šta hoće likovi, i kuda cela priča ide. Verovatno bi mi bila bulja da sam čitao knjige, pa zato neću ni počinjati pre nego što odgledam seriju.

Ja sam krenuo da citam onomad kad je Laguna krenula da objavljuje serijal, ali sam zaglavio na otprilike 6toj knjizi. Nije mi se dalo da zavrsim, sto kaze Nemos, nista sto nije vec vidjeno u drugim delima + su mi likovi bili bez veze. Uglavnom sam sve zaboravio, pa mi je ok da gledam seriju, neinvestiran, kao laganu zabavu.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Mislim da će Amazon morati da napravi pivot ka WoT. Verovatno su očekivali da im Lotr bude novi GoT ali deluje da je WoT safer bet. Ako ništa drugo makar je manja i manje osetljiva publika u pitanju :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...