Jump to content
IGNORED

Amazon Prime Video


Mil@n

Recommended Posts

kupio sam nešto preko amazona de i oni me pitali da li hoćete da aktivirate prime i ajd da vidim šta tamo ima da se gleda.

Nije veliki katalog ali sam se zezno ,aktivirao  u sred svetskog prvenstva malo šta stigao da pogledam 

Sada sam napravio nalog na glavnom amazonu i uspeo da aktiviram trial sa istom kred karticom :)

Taman da završim što sam započeo 

Preporučujem Darkest hour kao dobru misteriju .Konfuzna većim delom ali odlična poslednja epizoda gde imamo relativno uverljiv rasplet 

Link to comment
  • 1 month later...

Preporucujem fr seriju Coeurs Noirs. Upravo gledam i ne mogu se odlijepiti. 

Scenaristi iz série "Bureaux des légendes".

 

E sada ne znam kako se zovu te série n'a srpskom ili engleskom 

Link to comment
  • 7 months later...
On 5. 2. 2023. at 11:26, borris_ said:

Preporucujem fr seriju Coeurs Noirs. Upravo gledam i ne mogu se odlijepiti. 

Scenaristi iz série "Bureaux des légendes".

 

E sada ne znam kako se zovu te série n'a srpskom ili engleskom 

nasao sam samo na francuskom amazonu samo sa francuskim titlovima,morace izgleda da se saceka...

Link to comment
7 hours ago, goofs said:

Gleda li iko drugu sezonu WoT? Jel se popravilo malo?

 

Moja devojka je tražila da ugasimo u drugoj ep., sada gledamo samo disparuov (ponekad jako teški i ne uvek dobar - i u smislu kako ga isporučuje i u smislu ne slaganja sa lore) komentar. Meni je samo dosadnjikavo, u smislu serije i zabave, pošto nisam čitao, ali ona jeste obnovila je svih 14 knjiga izmedju sezona i ne može da pređe preko brda stvari, što totalno razumem.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
On 20. 9. 2023. at 7:36, Vapad said:

Meni je samo dosadnjikavo, u smislu serije i zabave, pošto nisam čitao

 

Isti utisak, evo 20 dana mi je trebalo da prevalim 4 epizode, tek poslednjih 5 minuta 4te mi dize neki hajp. Nista se ne desava, a likovi sami po sebi mi nisu dovoljno zabavni, one dve u belom tornju jedva svarim (sto je najgore, sad ih ima tri).

I jako mrzim zaplete u kojima se pravi vestacka drama jer dva lika nisu mogla da iskomuniciraju nesto kako treba. Ovde je to Morejn 1/1.

Link to comment
28 minutes ago, goofs said:

 

Isti utisak, evo 20 dana mi je trebalo da prevalim 4 epizode, tek poslednjih 5 minuta 4te mi dize neki hajp. Nista se ne desava, a likovi sami po sebi mi nisu dovoljno zabavni, one dve u belom tornju jedva svarim (sto je najgore, sad ih ima tri).

I jako mrzim zaplete u kojima se pravi vestacka drama jer dva lika nisu mogla da iskomuniciraju nesto kako treba. Ovde je to Morejn 1/1.


I knjige su često patile od ovoga, a ta druga je jedna od dosadnijih koliko se sećam. Pravo zezanje kreće tek u četvrtoj kad Mat u onoj pustinjetini dobije medaljon sa sećanjem svih vojskovodja iz istorije. 
 

Nisam gledao još drugu sezonu, samo me je ovo napisano dosta podsetilo na Jordanovo epsko otezanje.

 

 

Edited by Amos
  • +1 1
Link to comment

Doterao sam Wheel of Time do kraja, ajoj. Spojlerčići u nastavku.

 

Sezona u celini mi se čini boljom od prve, najviše zbog dva badass lika (Išmajela Serž Tankana i Lanifer Lizi Peaky fokin Blinders), odlični su i vizuelno i kao karakteri u priči. Takođe, lakše je bilo pratiti radnju i zaplete, valjda jer se ima već neko predznanje iz lorea. No, problemi i dalje postoje i nisu mali...

 

...prva polovina sezone je dosadna i ništa nigde ne ide, druga značajno bolja. Od glavne petorke niko, osim Egvejn, nije napravio značajan iskorak kao lik, ona nadrkana je i dalje ista, Perin imao kao neko otkrovenje u sebi koje ničemu ne vodi, a ova dvojica - budzašto protraćeno vreme na ekranu, da bi tek na kraju imali neki ad-hoc momenat prosvetljenja (posebno važi za Randa koji sedam epizoda ne zna da čeneluje, a onda pobije tamo one aristokrate za sekund i po).

Kentaur mi je i dalje gotivan lik, ali ne znam šta radi i čemu služi.

 

Poslednja epizoda je vrlo trapava, sa previše "how conveniant" momenata. Imamo i neku bitku dostojnu onog sramnog izroda od bitke s kraja prve sezone. Neke stvari su toliko glupe da je baš teško zažmureti (Weeniee da ne čita dalje, zarad sopstvene dobrobiti).

 

Spoiler

Prvo, beli plaštovi jašu i konjima napadaju utvrđeni grad i zidine. A grad ima jednu jedinu kapiju koju čuvaju dva lika i ne stižu da je zatvore. 

Pominje se cifra od 40,000 zlih vojnika, a sve što vidimo je neka gerilska borba po ulicama Falmea, gde, gle sasvim slučajno, prvo na koga nalete naši junaci su stari dobri prijatelji (I onda tako još jednom minut kasnije).

Razrešenje sa Egvejn je bez veze, kao svi jure da je spasu, a spasi je kamen koji pobije baš sve one žene gore osim nje i njene gospodarice. How conveniant.

Ona scena sa Morejn, leptejbo :lolol: šetaju plažom i odjednom tu, u sred ničega, se pojavljuje 20 nindža stopala koji jure ka njima...PEŠKE. 

Zmaj opet skrajnut, osim te jedne scene koja traje 6 sekundi, nismo videli ništa od njega što bi nam dočaralo koliko je jak i što ga se svi pribojavaju.

 

I dalje 6/10. 

  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

Dobra druga sezona. Mnogo bolja od prve. 
 

Novi Mat je pravi Mat. Good riddance za kovrdžavog Pakistanca iz prve sezone. Kostimi ludilo, samim tim što sam uopšte primetio i hvalim je pohvala za sebe :D Nisam očekivao ovoliko Liandrin po epizodi, ali vredi. Ima je više od Moiraine ali glumica opravdava svoje prisustvo specifičnom facom. Zloća kakve zloće treba da budu, a ne još jedan random mustache twirling dude. Ishamael dobar. Nisu mi smetale scene u Tar Valonu jer zaista ribaju te podove i peru sudove pola knjige. Nynaeve se ponaša kao mentol, ali je i u knjigama tvrdoglava ko jarac. Perrin dosadna ciplina, ko u knjigama. Generalno imam utisak da su pogodili ton ponašanja iz knjiga. Egwenino zarobljeništvo i potčinjavanje bombona. Aviendha slatka. 
 

Nije mi se dopalo što i dalje smaraju opštim mish-mashom rasa i klasa, koje iz nekog razloga ne vide medju sobom nikakav problem. Svaki lik ima drugačiji akcenat pa crnci pričaju sa afričkim a belkinje british :isuse: kao da su direktno iz našeg sveta sa sve kolonizacijom. Lanove scene bolje da ne postoje, dosadna patetika ali on je i u knjigama prilično besmislen kad nije Warden (a i tada je meh unbeatable bla bla). Lanfear ima nosinu ali ume da bude tu i tamo zavodljiva. Svaka scena borbe je u mraku, jebalo ih štekanje, pola nisam video jer sam ćorav.

 

Još ne verujem da mi se nešto Amazonovo zapravo dopalo :thumbup: to znači da gase seriju dok si rekao ta'veren.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...