Jump to content
IGNORED

Avstralijan open 2019


Cash

Recommended Posts

jel se samo meni  cini da je nadal promenio nacin na koji igra u odnosu nono sto je igrao pre povrede? skracuje poene, ne ulazi u duge razmene, agresivniji je, cesce izlazi na mrezu, vise ulazi u teren. ok, kontam da to u ovoj izvedbi unistava 90% tenisera na turu ali ta igra je cist poklon za djokovica. to je odlucilo mec.
Mnogo je toga promenio
Pogotovo način na koji servira
Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    175

  • renne

    109

  • Arkadija

    99

  • Jumanji

    85

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minutes ago, nautilus said:

jel se samo meni  cini da je nadal promenio nacin na koji igra u odnosu nono sto je igrao pre povrede? skracuje poene, ne ulazi u duge razmene, agresivniji je, cesce izlazi na mrezu, vise ulazi u teren. ok, kontam da to u ovoj izvedbi unistava 90% tenisera na turu ali ta igra je cist poklon za djokovica. to je odlucilo mec.

 

Praktično si nabrojao sve što je rekao Moja kada je opisivao šta je Nadal promenio u igri... Kada sam pročitao kako priča da Nadal ima psihološku prednost protiv svakoga ali ne i Noleta, znao sam da će ga ovaj odvaliti. To je po meni nešto što se ne govori za svog igrača, jednostavno odaje strah. 

Link to comment

15 and counting.

 

Jos od 2015. godine o Novaku se vise nista ne moze reci jer je potrosio sve atribute i prideve koji se uopste mogu napisati da bi se opisala besprekornost i savrsenost, ne samo njegove igre, vec uopste teniske filozofije koja ga je izdigla iznad svih velikih sampiona koji su ikada igrali tenis. Jednostavno treba uzeti ova njegova dva meca iz polufinala i finala i koristiti ih na svim teniskim akademijama kao demonstraciju kako se igra apsolutno besprekoran tenis. 14 gresaka ukupno u polufinalu i finalu GS turnira, to je podatak za nevericu. Bolje od toga moze da se igra ali u laboratorijskim uslovima i teoretski, na terenu tako nesto za sada nije vidjeno.

 

Na kraju se dogodio antiklimaks kojeg sam se malo pribojavao i koji je mogao da se predvidi, jednostavno ljudi zaboravljaju da Rafa nije dobio Novaka na betonu od 2013. godine i da je on toga svestan vise nego bilo ko drugi. Novak je pobediv u finalu ali ne za Rodzera i Rafu, preko njega oni vise nece bildovati svoju GS statistiku. Cak i ako dodje do istog ovog finala u Parizu za mene se zna ko je favorit.

 

2011., 2015., 2019,... valja ocekivati svasta od Novaka ove godine do kraja. He is man on the mission.

Edited by harper
Link to comment
12 minutes ago, nautilus said:

jel se samo meni  cini da je nadal promenio nacin na koji igra u odnosu nono sto je igrao pre povrede? skracuje poene, ne ulazi u duge razmene, agresivniji je, cesce izlazi na mrezu, vise ulazi u teren. ok, kontam da to u ovoj izvedbi unistava 90% tenisera na turu ali ta igra je cist poklon za djokovica. to je odlucilo mec.

 

Tako Rafa igra vecina par godina. Tj. tezi da igra tako. Nema on kolena da igra kao sto je igrao u većem delu karijere.. a da nije to uradio, sad bi sa Endijem pio caj negde.

Edited by Timmy
Link to comment
6 minutes ago, Mil@n said:

 

Praktično si nabrojao sve što je rekao Moja kada je opisivao šta je Nadal promenio u igri... Kada sam pročitao kako priča da Nadal ima psihološku prednost protiv svakoga ali ne i Noleta, znao sam da će ga ovaj odvaliti. To je po meni nešto što se ne govori za svog igrača, jednostavno odaje strah. 

 

Jbga, zna verovatno Moja vise nego mi. Bilo mu je jasno sta se sprema i bio dovoljno iskren da to kaze.

Link to comment
6 minutes ago, Mil@n said:

 

Praktično si nabrojao sve što je rekao Moja kada je opisivao šta je Nadal promenio u igri... Kada sam pročitao kako priča da Nadal ima psihološku prednost protiv svakoga ali ne i Noleta, znao sam da će ga ovaj odvaliti. To je po meni nešto što se ne govori za svog igrača, jednostavno odaje strah. 

 

nisam gledao moju :D

 

nema to veze sa strahom, djokovicev ritern je ubistvo za takav nacin igre. kad igrac uskoci korak u teren nakon servisa i dobije loptu pod noge. kontam i da rafa, zbog povreda, mora da igra tako, ali to nije njegova igra, ne oseca se najudobnije dok to radi.

 

@Timmy

 

Tacno, ali ovo danas je bilo jos ekstremnije nego na vimbldonu, na primer.

Link to comment
7 minutes ago, Mil@n said:

 

Praktično si nabrojao sve što je rekao Moja kada je opisivao šta je Nadal promenio u igri... Kada sam pročitao kako priča da Nadal ima psihološku prednost protiv svakoga ali ne i Noleta, znao sam da će ga ovaj odvaliti. To je po meni nešto što se ne govori za svog igrača, jednostavno odaje strah. 

I mene iznenadila ta izjava. Isto mislim i da je onakva igra Noleta u polufinalu uticala na pristup Nadala danas. Nema tenisera koji se ne bi uplasio.

Link to comment
2 minutes ago, Timmy said:

I sve ce vise ici u tom smeru. Nije mu to stvar izbora, jednostavno mora tako.

 

onda ce, ako ga zdravlje posluzi, nastupiti ozbiljna zetva slemova za djokovica

Link to comment
11 minutes ago, harper said:

14 gresaka ukupno u polufinalu i finalu GS turnira, to je podatak za nevericu. Bolje od toga moze da se igra ali u laboratorijskim uslovima i teoretski, na terenu tako nesto za sada nije vidjeno.

 

Ovo mi je glavni utisak. Neverovatan podatak. Dosta se poredila Novakova forma sa onom iz 2011 i 2015 i mislim da je u polufinalu i finalu ne samo to mečovao već podigao iznad barem za jedan promil. Gledao sam polufinale celo, i ovo danas na momente, on je prosto igrao kao mašina. Mogao je ovako da igra u bilo kom momentu turnira, verujem, ali kada je tu motivacija i kada ulog postane zaista veliki, bukvalno ubaci u višu brzinu iako je i ta u kojoj je praktično nedostižna za sve ostale. Manjka mu motivacije u prvim kolima što je najnormalnija stvar na svetu za nekoga ko je toliko dominantan i od čega se očekuje da počisti bilo koga ko je preko mreže uvek i bez izuzetka, ali kada treba, dobijemo ovakvog terminatora. 

 

Ludačka dominacija u poslednja dva meča, za nevericu i istoriju. 

 

Edit: @nautilus znam da nisi, samo sam hteo da kažem da imaš dobra zapažanja :)

 

Edited by Mil@n
Link to comment
5 minutes ago, nautilus said:

 

nisam gledao moju :D

 

nema to veze sa strahom, djokovicev ritern je ubistvo za takav nacin igre. kad igrac uskoci korak u teren nakon servisa i dobije loptu pod noge. kontam i da rafa, zbog povreda, mora da igra tako, ali to nije njegova igra, ne oseca se najudobnije dok to radi.

 

@Timmy

 

Tacno, ali ovo danas je bilo jos ekstremnije nego na vimbldonu, na primer.

U pravu si ti. Puj je izjavio da je mnogo tesko igrati protiv takvog riterna tri sata, jednostavno pod pritiskom si celo vreme i moras da pogresis, plus ne mozes da sprovedes svoju taktiku.

Link to comment
  • Hamlet Strašni unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...