Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

12 hours ago, Roger Sanchez said:
On 13.10.2020. at 22:50, ObiW said:
Ovde kod mene su raspalili iz svih kalibra po neprijatelju. Upravo sam iz reklame saznao da D kandidat za Senatora hoce da:
 
- Uvede socijalisticko zdravstevno osiguranje, koje ce em da upropasti Medicare, em ce da razbije prisan, topao odnos koji silni osiguranici imaju sa svojim lekarima (19% neosiguranih u Teksasu, najveci procenat u Americi)
- Defund the PO-LICE. Oh, the humanity!
- Legalizuje prostituciju 
 
Kako se ne setise da joj dodaju i legalizaciju droge?
 
Interesantno je da je do pre nedelju dana bilo Trampa na reklamama, al ga sada vise nema. Bajdenara i dalje sipa pare u reklame ovde.
 
Prvi dan glasanja. Kaze teve da je oko 130 hiljada glasalo danas u mom okrugu, ali to i nije mnogo kad se uzme u obzir populacija (4.7 miliona). Lepa stvar je sto su napravili interaktivnu mapu glasackih mesta sa odokativnom procenom koliko se ceka u redu (i koliko je veliki red), pa znas sta te ceka pre nego se uputis na glasacko mesto.

Kod tebe nema problema s one drop box per county republikanskom smicalicom?

Eh, to je prošlost, Vrhovni sud Teksasa rekao da imamo taj jedan drop box u celom gradu pa nek se snadjemo, ali....

 

.... R su našli drugu igračku. Tužili su Harris county što je napravio desetak drive-in glasačkih mesta za sve koji to hoće. Ne, kažu oni, svako ko nije gluh, nijem, slijep i kljast ima si doći pješke na dvije noge na glasovanje. Tužbu je okružni sudija odbio, a R pohitaše k Vrhovnom sudu Teksasa da im učini plezir. Čekamo presudu.

 

Danas sam saznao da Harris county, iako ima 4.7 miliona stanovnika (kaže Wiki), ima samo 2.4 miliona registrovanih glasača. Za ova dva dana je glasalo 230 hiljada, što je jedno 5x više nego 2016.

 

Glasanje poštom... prijavio se, dobio listić i video da moram da se potpišem na spoljnoj koverti, i da taj potpis mora da bude isti kao na prijavi za glasanje poštom koju sam poslao pre par meseci. Ako potpis nije identičan, glas se ne broji. OK, vidim da je tu prostor za zajebanciju veliki, i rešim da glasam lično. Morao sam da odnesem tamo sve te koverte i glasački listić, pa da pred dežurnim organom glasačke komisije (uz legitimisanje) potpišem da sam se predomislio, vratim listić, pa onda u red za glasanje na mašini. Deluje gore nego što zvuči, 15 min ukupnog čekanja u oba reda.

 

Ali, ali... R su se setili još jedne igrice. Više nema opcije “vote down the party line”. Moraš da vrtiš onaj joystick za svakog kandidata ponaosob i da stiskaš enter. Zašto je to bitno? Zato što sudija koji idu na reizbor ima kao kusih pasa, ceo glasački list ima oko 30 ljudi koje treba izabrati. A što više vremena provedeš glasajući, to se duže čeka na red. Jebaćemo ih ružno za sve ovo kad TX poplavi jednog dana, we’re gonna go medieval on their asses.

 

Bonus: u mom hudu ove godine skoro uopšte nema Bajden/Trump reklama ispred kuća. Ali ima “I am so gonna vote - November 3,  2020”. Ko zna zašto je to dobro.

Edited by ObiW
  • +1 1
Link to comment

Još jedna stvar... putokazi ka glasačkim mestima su na tri jezika... treći je Vijetnamski. Oduvek je tako bilo al se ja uvek iznenadim da su oni treća najbrojnija etnička grupa u ovom gradu. 

Link to comment
13 minutes ago, ObiW said:

Reko mi filozof manijak da moram da se borim za promene tu gde živim. :cool:

 

 

javi jel tvoj cul de sac dobio :laugh:

 

htedoh neki tvit da ostavim, al digla bi vam se kosa na glavi....i setih no mas from me after election

Edited by mustang
Link to comment
10 hours ago, theanswer said:

Teško mi je da poverujem da stvarno veruješ u ovo. 

 

Mene od RS ništa nije iznenadilo još od kako se ovde deklarisao kao Sanders supporter. (Jedno mesec-dva pre South Carolina i potopa koji je usledio.)

 

Zašto bi ti bilo teško da poveruješ da brani ovu mumiju i njene sumanute optužbe (da CNN radi za Trampa).

 

 

Ko ne prati, spor je bio oko toga što demokrate neće da podrže stimulus package od $1.8 triliona koji je Trump admin predložila, insistiraju da mora da bude $2.2 triliona. Klasična predizborna budalaština, neće da daju Trampu da upiše pobedu i koliko-toliko se opere pred kužnim pučanstvom. Republikanci, naravno, neće da dozvole da ovi predstave kako je pobeda njihova jer su izboksovali tih ključnih 20%. Kužno pučanstvo, meanwhile, mora da sedi i čeka da se gazde dogovore ko će ih nahraniti.

 

Meni je najodvratnije ovo kako Nancy svojata siromahe. "We represent them. We represent them. Have you fed them? We feed them." :isuse: 

 

Let 'em eat icecream gospođa zauzima moral high ground i kenja po najservilnijem mogućem predstavniku medija kako je secret Trump supporter...

 

 

 

Edited by Weenie Pooh
  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, Roger Sanchez said:


Postoje mediji koje su zaposjela nacifašistička i diktatorska govna, i postoje mediji gdje to nije slučaj. Postoji, istina, i korumpirana kakofonijska štampa kao Tory press u Britaniji, ali tu barem nema pretvaranja. Ono što ne postoji su "MSM" teoretičara zavjere, stormfrontovaca, antivaksera i sličnih FB i Rupert Murdoch krasota koje su se sad nakotile preko svake mjere.

 

Jebote. 

 

Nego, čoveče gde je ta prevremena Trampova smrt od covida koji su najavljivao kao izvesnu?

 

Ljudi su ovde stvarno neki mislili da će američki predsednik da umre od virusa koji ubija 0, nešto zaraženih. 

Edited by theanswer
  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Ko ne prati, spor je bio oko toga što demokrate neće da podrže stimulus package od $1.8 triliona koji je Trump admin predložila, insistiraju da mora da bude $2.2 triliona. Klasična predizborna budalaština, neće da daju Trampu da upiše pobedu i koliko-toliko se opere pred kužnim pučanstvom. Republikanci, naravno, neće da dozvole da ovi predstave kako je pobeda njihova jer su izboksovali tih ključnih 20%. Kužno pučanstvo, meanwhile, mora da sedi i čeka da se gazde dogovore ko će ih nahraniti.

 

Ti ne pratiš, tipično za dead-end Sandersovce i Greenwaldovce.

 

Nije spor (samo) u headline sum, nego u politici, naprimjer oduzimanje prava na sigurnost na radu. To je ona čini mi se i rekla, ne da mi se opet vrtiti klip.

 

Quote

[Mnuchin] again stressed the need for liability protection from pandemic-related lawsuits for small businesses and schools that reopen. Democrats have stressed the need to protect workers who risk their health by returning to job sites.

"Having that immunity from prosecution or for taking responsibility, if that's a deal breaker for them, not having it in there, I think that it should be a deal breaker for us to leave it in there," Rep. Jan Schakowsky, D-Ill., said on a press call Wednesday. "We have to make sure that there is some ability for safety of workers. And right now, that's not where they are.”  

 

Naravno da te boli racku za probleme koji znače život i smrt za radničku klasu, tipično za salonskog socijalističkog parolaša.  Bjesomučno pljuvanje heretika na ljevici (koje je najveći ćeif Republikancima) je jedino što je bitno!

 

Bijedno, vini, bijedno i plitko. You suck as a champion of the working class, you suck big time. SAD!

Edited by Roger Sanchez
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Sjajno, znači demokrate blokiraju stimulus zbog interesa radničke klase, ne zbog standardno ciničnog predizbornog cinculiranja :lolol:

 

Ti bi poverovao Kween Nancy i da ti radnim danom kaže da je nedelja ujutro. 

  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, Weenie Pooh said:

Sjajno, znači demokrate blokiraju stimulus zbog interesa radničke klase, ne zbog standardno ciničnog predizbornog cinculiranja :lolol:

 

Ti bi poverovao Kween Nancy i da ti radnim danom kaže da je nedelja ujutro. 


I opet glupi fundamentalizam. Razlozi mogu biti kompleksni - i predizborna taktika i zato sto DNC ima levo krilo btw. Smaras nevidjeno.

Link to comment

Nancy Pelosi, levokrilni napadač. 

 

Nancy Pelosi, zaštitnica obespravljenog američkog radnika. 

 

Nancy Pelosi, hraniteljica gladne dece. 

 

Nancy Pelosi, kente cloth aficionado. 

 

Pa ne, zabavniji ste od otporaškog Tvitera, majke mi. 

  • Haha 1
Link to comment
11 minutes ago, Weenie Pooh said:

Nancy Pelosi, levokrilni napadač. 

 

Nancy Pelosi, zaštitnica obespravljenog američkog radnika. 

 

Nancy Pelosi, hraniteljica gladne dece. 

 

Nancy Pelosi, kente cloth aficionado. 

 

Pa ne, zabavniji ste od otporaškog Tvitera, majke mi. 

Nu eto, ako jedini PRAVI socijalist kaže da je jedina PRAVA socijalistička vjera u datoj situaciji baciti se pod čizmu eksploatatorima bezuvjetno, bespogovorno i bez suvišnih pitanja, onda je to jedini PRAVI potez. Ko kaže a ček malo, ispao je na zaokretu revolucije, a ako nedajbože odlučuje i snosi i nekakvu odgovornost za svoje odluke, za razliku od salonskog socijalista koji filozofira iz fotelje, tim gore po njega!

 

(Nije ni čudo da nikad ne dospijete u situaciju da vaša glava bude na panju)

 

Jel bi u tom tvojem socijalizmu i štrajk završio čim ti reknu e ne damo veće plaće i idi vrit i ostave te bez para tri tjedna?

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
×
×
  • Create New...