Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

1 hour ago, James Marshall said:

Trenutno djeluje da je jedina iole ozbiljna dilema apropo izbora hoće li Demokrate i kako dohvatiti Senat i da li će ulaziti u priču oko proširenja suda, tj. šta će uraditi Donald, Mič i ekipa, da li da rizikuju total war sa razumom zarad tog mjesta u Vrhovnom sudu koje bi ovi triplom pobjedom mogli razjebati. A djeluje da je za Donalda kasno. 

 

Donald Mič i ekipa će sigurno progurati ACB, to im je šansa jednom u milion, ako im je nešto bitno, to im je bitno. U stvari Donaldu verovatno seva paja, ali ovima je to najbitnija stvar u životu bukvalno. Izašao je skandal neki sa demokratskim kandidatom za senatora u NC, a to je užasno bitno mesto za kontrolu senata, valjda je slao nekoj konsultatkinji kako bi je ljubkao, oženjen čovek razume se. Mislim, trenutno pollovi ako ostanu ovako, onda će Bajden da uzme 400 EC i demokrate lagano senat, ali neće biti tako u novembru mada se Tramp svojski trudi. Ako se vrati tamo negde na 6-8% nacionalno, onda će ipak uzeti verovatno države kao Teksas, Džordžiju itd a republikanci možda zadrže tu NC, vidim i da je panika čak i za Greemovo mesto u SC, ali otom potom, treba sačekati da se malo stvari slegnu oko Trampa i ovog ludila pa da vidimo malo bolje gde stoje pollovi. 

 

To da pollovi greše i da neko lično zapažanje u državi od 330 miliona stanovnika znači neki naučni podatak je otprilike poslednja slamka spasa za mustang i slične. Više liče na onog iračkog ministra informisanja

Edited by theanswer
Link to comment

@Gandalfkod mene su pola-pola. ja da se druzim samo levima ili desnima, tacno bih odlepila. polovina od tih sto ce da glasaju za trampa uopste nisu republikanci (kao ni ja) i pojedini su me potpuno iznenadili..tipa jedan gej brak, jedna transrodna osoba. svi troje zive u west hollywood. u centru najgej najliberalnijeg dela LA. 

 

prekljuce sam upoznala nekog glumca. sto do stola...mi smo na kraju pola sata razgledali njegovo naoruzanje, sa njegovog telefona, sto ima kod kuce, a onda mi covek izvadio, ja u soku, nisam ni znala da postoji: zlatnu tramp karticu za republikance (a koja ce drugo :laugh:), nra membership, nra osiguranje kartica na 2.5mil dolara (ako nekog van svoje kuce rani ili ubije), karticu za nosenje oruzja, dozvolu za oruzje. 

 

mislim da sam svaki put pogodila po atmosferi u narodu ko ce da pobedi. 

Link to comment
6 minutes ago, mustang said:

@Gandalfkod mene su pola-pola. ja da se druzim samo levima ili desnima, tacno bih odlepila. polovina od tih sto ce da glasaju za trampa uopste nisu republikanci (kao ni ja) i pojedini su me potpuno iznenadili..tipa jedan gej brak, jedna transrodna osoba. svi troje zive u west hollywood. u centru najgej najliberalnijeg dela LA. 

 

prekljuce sam upoznala nekog glumca. sto do stola...mi smo na kraju pola sata razgledali njegovo naoruzanje, sa njegovog telefona, sto ima kod kuce, a onda mi covek izvadio, ja u soku, nisam ni znala da postoji: zlatnu tramp karticu za republikance (a koja ce drugo :laugh:), nra membership, nra osiguranje kartica na 2.5mil dolara (ako nekog van svoje kuce rani ili ubije), karticu za nosenje oruzja, dozvolu za oruzje. 

 

mislim da sam svaki put pogodila po atmosferi u narodu ko ce da pobedi. 

Da pogodim: James Woods? 😄 Video sam ga par puta kod Dan Tane, kad nije imao rezervaciju, a Miljenko ga smestio pored mene za šankom!

Link to comment
11 minutes ago, mustang said:

@Gandalfkod mene su pola-pola. ja da se druzim samo levima ili desnima, tacno bih odlepila. polovina od tih sto ce da glasaju za trampa uopste nisu republikanci (kao ni ja) i pojedini su me potpuno iznenadili..tipa jedan gej brak, jedna transrodna osoba. svi troje zive u west hollywood. u centru najgej najliberalnijeg dela LA.

obrati pažnju, nisam napisao da se družim isključivo sa levima/demokratama. već da će svi koje znam glasati za Bajdena.

 

 

npr. par rođaka u NY/NJ su (bili?) republikanci. sitni i dobrostojeći preduzetnici, pa im je iznad svega stalo do niskih poreza i inih đakonija koje nude republikanci. ali im je više stalo do toga da predsednik bude neko sa tri čiste u glavi, jer je lud i glup na vlasti jako loše za poslovanje.

 

ranije smo se redovno svađali oko politike. inšala ćemo opet.

Link to comment

@dragance

 

he he nije james woods ... za njega svi znamo da je hard core trampovac

 

miljenko bese umro ove godine? bio je bas faca

 

jebala ga sljivovica. jednom je izvukao ispod sanka, majko mila   koliko smo se svi napili. jadan moj muz sta sve trpi od zene svoje. em pijem, em pusim, dovlacim raznorazne ljude...

 

gandalf, ne pricam za tebe za leve i desne nego si ti pretpostavio da su moji poznanici slicni meni i glasace za trampa. citaj pazljivije

Edited by mustang
Link to comment

Umro od covida, baš sam ga obožavao. Kad se očinski zadere na mene “ma ne naručuj to sranje, ne valja ništa. Uzmi ovo” 🤣

I onda neizbežni pelinkovac. 

Edited by dragance
  • Wub 1
Link to comment
17 minutes ago, mustang said:

gandalf, ne pricam za tebe za leve i desne nego si ti pretpostavio da su moji poznanici slicni meni i glasace za trampa. citaj pazljivije

tvoji poznanici su na ovaj ili onaj način slični tebi...


rečeno drugačije... ako si lekar, verovatno su ti neki prijatelji/poznanici lekari. obzirom da si poreklom iz ex-YU, neki drugi prijatelji/poznanici su takođe ex-YU. ako se baviš borilačkim sportom, neki prijatelj/poznanik je karatista. i tako dalje.

 

sličnog ste profila, imate slična interesovanja, zajedničke teme... ne mora da znači da će tvoji poznanici glasati za Trampa time što su slični tebi, ali je verovatnoća veća nego u mom slučaju.

Edited by Gandalf
Link to comment
52 minutes ago, Gandalf said:

tvoji poznanici su na ovaj ili onaj način slični tebi...


rečeno drugačije... ako si lekar, verovatno su ti neki prijatelji/poznanici lekari. obzirom da si poreklom iz ex-YU, neki drugi prijatelji/poznanici su takođe ex-YU. ako se baviš borilačkim sportom, neki prijatelj/poznanik je karatista. i tako dalje.

 

sličnog ste profila, imate slična interesovanja, zajedničke teme... ne mora da znači da će tvoji poznanici glasati za Trampa time što su slični tebi, ali je verovatnoća veća nego u mom slučaju.

 

bacio si me sad u razmisljanje. ne mogu da nadjem nista tako da smo slicni svi. svako je bas razlicit od profesija do hobija i pomalo vrckast/ekcentricni. 

 

jedino sto ih krasi su sto su bottom line dobri ljudi bez trunke zla i ja. 

 

moje zurke u srednjoj i kasnije su bile poznate sto su dolaze razlicite ekipe ljudi. pisala sam ovde prvi put koliko je bilo napeto (oruzje sam oduzimala na vratima)....imala sam ekipu iz zemuna, padavicare sa akademija i skc-a, iz skole, komsiluk, iz detinjstva....posle me vukli za rukav kad ce opet. bila tradicija. kad sam otisla za usa, mnogi su ostali u kontaktu medjusobno. 

 

priroda mi je takva da moram da se dusevno hranim različitošću. 

valjda zato ovde mogu da sedim sa she/male kurvom sa ulice ali i milionerom. 

Edited by mustang
Link to comment

na kraju krajeva uopste nije bitno ko ce da pobedi. niti je bitna politika.

 

bitno je kako mi odredjujemo sami kako cemo ziveti. da li zelimo da se potrudimo da koliko toliko zivimo po nasem, punim plucima sto vise ili cemo dozvoliti da svako moze da nam se pokenja na glavu kako stigne. 

Edited by mustang
Link to comment

Postoji više razloga zašto 2020. i 2016. nisu iste što se tiče pollinga. Za početak, Hilari nikada nije imala ovakve brojke kao Bajden, proseci su bili mnogo bliži. Ove godine većina pollstera weightuje po obrazovanju gde se smatra da je bila ključna greška 2016. Nejt Kon iz NYT posebno insistira na tome, njihovi pollovi sa Siena koledžom su 2018. bili najtačniji. Oni danas pokazuju tmurnu sliku za Trampa. I konačno, u dosta država midwesta koje nisu bile smatrane za battleground 2016. i nije bilo mnogo kvalitetnih pollova, fokus je bio na nekim drugim državama. Tako da ove godine postoji mnogo više istraživanja u pomenutim državama i gotovo bez izuzetka svi sada pokazuju ubedljive pobede Bajdena u Pensilvaniji, Viskonsinu, Mičigenu a tesnu trku u Ohaju i Ajovi. 

Link to comment

Očigledno su Ameri shvatili da su se zeznuli pre 4 godine glasajući za Trampa. I srušio mu se taj neki imidž antiestablišment kandidata koji je furao na prethodnim izborima.

Plus sranje sa epidemijom i padom ekonomske aktivnosti.

Kada je poslednji put predsednik USA izgurao samo 1 mandat?

Link to comment
×
×
  • Create New...