Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

Just now, ObiW said:

Ja ne znam zasto je potrebno da se pravimo veverice.

 

Zasto se ceka poslednji dan da se glasa? Iz istog razloga zbog kog ne glasaju svi pre izbornog dana, iako je recimo early voting kod mene 2 nedelje.

 

E sad: 

 

Ako vecina ceka taj poslednji dan da posalje glas postom (oni koji mogu, kod mene ne mozes da trazis da glasas postom just because, moras da budes gluh nijem slep i kljast).

 

+

 

Ako je predsednik (iako se ocekuje veliki postanski promet ove godine bas zbog glasanja postom), odlucio da krese budzet USPSa

 

=

 

Sasvim je jasno da velika vecina tih glasova nece stici do odredista 7-10 dana posle izbora.

 

I onda ce da krene zajebavanje u mozak: to je poslato dan kasnije, to ne treba da vazi, i tako dalje.

 

I eto, nece SVEEEE glasove postom da odjebe, ali je napravio plodan teren da napravi pritisak na drzave da odjebe vecinu tih glasova. 

 

 

Počeo si sa sve, pa si prešao na većinu a ni to nije istina. Znači, uopšte nije tačno da većina čeka da pošalje te glasove na dan izbora, taj podatak nigde nećeš naći. Obično se glasanje poštom uspori pred izbore a ne pojačava. I obično je najveći nalet bilo na glasanje poštom bilo na rano glasanje in person na početku tog perioda, a ne na kraju. 

Link to comment
1 minute ago, theanswer said:

 

Počeo si sa sve, pa si prešao na većinu a ni to nije istina. Znači, uopšte nije tačno da većina čeka da pošalje te glasove na dan izbora, taj podatak nigde nećeš naći. Obično se glasanje poštom uspori pred izbore a ne pojačava. I obično je najveći nalet bilo na glasanje poštom bilo na rano glasanje in person na početku tog perioda, a ne na kraju. 

To je biilo 2016 u recimo Oregonu gde svi glasaju postom pa se biracka mesta ni ne otvaraju. Ove godine zbog specificnih uslova (ne znam dal' si cuo, neki grip vlada)  je dosta drzava prosirilo glasanje postom, pa ce taj fenomen masovnog glasanja imati drugaciji pattern. 

Link to comment
2 minutes ago, theanswer said:

 

Ti meni navedi primer kampanje gde od sedam dana u nedelji jedno 3,4 u proseku se medijski lid sazove u 9 ujutru i priznaću da sam pogrešio. 

Aha, sad se u ovoj iteraciji answerove filozofije izbora postulira da se glasači energizuju time što ćakulaš s press poolom

 

hillary-clinton-on-campaign-plane-afp_65

Link to comment
Just now, Roger Sanchez said:

Aha, sad se u ovoj iteraciji answerove filozofije izbora postulira da se glasači energizuju time što ćakulaš s press poolom

 

 

 

Ne nego je Joe Biden pronašao sistem koji nikada niko do sad u istoriji nije primenjivao. Eto posla za istoričare. Nemoj da se praviš nevešt. Medijski lid znači ne da nema mitinga, ne da nema intervjua, ne da nema obilaska glasača nego nema apsolutno ničega, NIČEGA taj dan više. Osim ako se ne desi je li neka katastrofa pa probude Joea da da neki komentar. 

 

Elem, jasno vam je da su činjenice na mojoj strani ovde i tebi i Obiju pa se hvatate na neke trivijalnosti. 

 

Mada, Obi se i dalje hvata za netačne stvari. Dakle, ne postoji dokaz nikakav ni da će taj pattern da se promeni. Ne, nisam čuo da je većina država proširila glasanje poštom, samo sam jedno 18 puta to napisao valjda samo u poslednja 3 dana. 

Link to comment
Quote

Voting in the middle of a pandemic was always going to look different. For those who choose to vote in person, voters and poll workers will likely have to social distance and wear masks. A lot of people might forgo in-person voting altogether; the number of Americans voting by mail is expected to double compared to 2016.

 

Quote

As of now, over 198 million Americans who are eligible to vote would be able to cast a ballot by mail. Thirty-four states and the District of Columbia already allowed anyone to vote absentee. But many of these places are making the process easier.

 

California will start proactively mailing ballots to registered voters, joining universal vote-by-mail states such as Colorado. Many states will send every registered voter an absentee-ballot application.

 

These types of statewide expansions affect 62 million eligible voters. In Montana, Gov. Bullock has allowed counties to automatically send ballots to registered voters, but not all are electing to do so. Similarly, New Mexico passed legislation that lets county clerks proactively mail applications to vote absentee, but only some will. In some states, like Nebraska, individual counties are expanding access to mail-in voting in absence of a statewide directive.

 

Quote

Ne, nisam čuo da je većina država proširila glasanje poštom, samo sam jedno 18 puta to napisao valjda samo u poslednja 3 dana. 

 

Ove obojene zuto + ove dve navedene gore (MT, NM) koje nisu obelezene zuto na karti. To je ukupno 25. Promasio sam za 1 da bi bila vecina.

image.png

Edited by ObiW
Link to comment
4 hours ago, ObiW said:

Jeste. Ono kako si ti napisao ispalo je da su rekli "sto smo prebrojali prebrojali smo, a one sto nismo stigli do sad da obradimo necemo ni da brojimo". To je jako bitno u svetlu onoga u cemu mi sada pricamo: da se republikanci spremaju da proglase sve glasove koji stignu postom n-e-v-a-z-e-c-i-m. Sve

 

  Aha:

2 hours ago, ObiW said:

I eto, nece SVEEEE glasove postom da odjebe, ali

 

 

4 hours ago, ObiW said:

U Floridi je sve prebrojano. Problem su bili nevazeci listici koji su nastali zbog defektnih glasackih masina, tzv "hanging chads".

 

To što je tebi problem bio u nevažećim listićima i defektnim mašinama a ne u tome što je za pobednika proglašen čovek sa manje glasova, to je klasičan primer proceduralism budalaština. "Evo vidite, pošto Gore nije ni tražio recount u ostalih 18 okruga, to znači da problema tehnički nije ni bilo, SCOTUS ništa nije pogrešio, nema veze što su za tu odluku svi redom govore da je skandalozna, nema veze što su se odmah ogradili da je ne treba tretirati kao presedan..." :yawn2:

 

 

4 hours ago, ObiW said:

Jos te boli sto sam te prijavio da si bio bezobrazan prema trustno1 pa si zbog toga dobio 15 dana? Pati. 

 

Sjajno :lol: 

 

Nisam imao pojma da si me ti prijavio, ali kad već ponosno dižeš dva prsta - ispravno si uradio. Meni dve nedelje odmora, trustno1 uklonjena do daljnjeg. Pa ako me se sete na Dan bezbednosti sete se, ako ne nema veza...

Link to comment

Trump Declines To Promise Peaceful Transfer Of Power After Election

September 23, 20204:49 PM ET
 
 

Updated at 7:55 p.m. ET

President Trump on Wednesday suggested that he might not accept the election results if he is not declared the winner in November.

"We're going to have to see what happens. You know that. I've been complaining very strongly about the ballots. And the ballots are a disaster," Trump said, alluding to his unsubstantiated arguments about widespread mail-in ballot fraud.

"Get rid of the ballots and you'll have a very peaceful — there won't be a transfer, frankly, there'll be a continuation. The ballots are out of control. You know it. And you know who knows it better than anybody else? The Democrats know it better than anybody else."

PBS NewsHour via YouTube

The comments in a news conference Wednesday night followed earlier remarks that he expects this year's election results to end up before the high court.

"I think this [the election] will end up in the Supreme Court, and I think it's very important that we have nine justices," Trump said, defending his decision to seek the appointment of a new Supreme Court justice in the short time before the Nov. 3 election.

 

"I think it's better if you go before the election, because I think this scam that the Democrats are pulling — it's a scam — the scam will be before the United States Supreme Court," Trump said.

 

Trump's comments come a day after Senate Majority Leader Mitch McConnell, R-Ky., appeared to round up the votes needed to advance Trump's nominee, who is expected to be named on Saturday. The nominee would replace Associate Justice Ruth Bader Ginsburg, who died on Friday.

Trump had previously suggested the same in 2016, citing then that he predicted the election would be "rigged." He eventually won the White House despite losing the popular vote by some 3 million ballots.

 

 

Link to comment
5 hours ago, theanswer said:

Ne nego je Joe Biden pronašao sistem koji nikada niko do sad u istoriji nije primenjivao. Eto posla za istoričare. Nemoj da se praviš nevešt. Medijski lid znači ne da nema mitinga, ne da nema intervjua, ne da nema obilaska glasača nego nema apsolutno ničega, NIČEGA taj dan više.

ispravno. Bajden je odličan za sada. ignoriše senzacionalitičke teme, ignoriše pitanja koja mu ne odgovaraju, na besmislice odgovara kurcoboljom...

  • +1 1
Link to comment
16 hours ago, ObiW said:

To je biilo 2016 u recimo Oregonu gde svi glasaju postom pa se biracka mesta ni ne otvaraju. Ove godine zbog specificnih uslova (ne znam dal' si cuo, neki grip vlada)  je dosta drzava prosirilo glasanje postom, pa ce taj fenomen masovnog glasanja imati drugaciji pattern. 

 

Na svu srecu, drzave gde nema dileme imaju all postanske glasove.

 

Ne smem ni da zamislim koji bi to haos bio kada bi se vecina drzava na to odlucila.

 

US postal voting rules in different states

 

Inace, savet demokratama: Ne brani se institucionalizam tako sto siris teorije zavere u vezi samih institucija koje navodno branis.

Institucije se brane transparentnoscu. Na primer, dobro organizovanim caucus u Ajovi gde nema sumnje oko pobednika izbora.

Link to comment



GOP je na aparatima odavno. Ako projektuju neku moc - to je vise odbrambeni mehanizam. Trampara je bump on the road, vrlo brzo ce US of A biti jednopartiska drzava. Demografija ce ih pojesti.


Kad smo kod demografije, nju treba sagledati u relativističkom, četverodimenzionalnom prostor-vremenu. Treba pogledati, recimo, zadnji pasus ovoga



Naime, čini se da su socijaldemokratske politike umjerene i umivene ljevice globalno omogućile i bile poticaj srednjeslojnim starkeljama da tijekom ulaska u starost i boravka u njoj većinski postanu situirani dobrostojeći i dugoživući bastioni konzervativizma, religiozne zatucanosti, rasizma i/ili ksenofobije. Istu tranziciju bismo mogli očekivati i od većine današnjih srednjovječnjaka.
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...