Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

11 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Važi, nisu stopirali brojanje nego prebrojavanje, kapitalna razlika. 

 

Jeste. Ono kako si ti napisao ispalo je da su rekli "sto smo prebrojali prebrojali smo, a one sto nismo stigli do sad da obradimo necemo ni da brojimo". To je jako bitno u svetlu onoga u cemu mi sada pricamo: da se republikanci spremaju da proglase sve glasove koji stignu postom n-e-v-a-z-e-c-i-m. Sve. 

 

U Floridi je sve prebrojano. Problem su bili nevazeci listici koji su nastali zbog defektnih glasackih masina, tzv "hanging chads".

 

 

11 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Jesi li bio da držiš sveću rahmetli RBG? Jesi retvitovao Rezu Arslana™ kad se zaklinjao na fedajinsko mučeništvo kako bi sprečio da Trump imenuje naslednicu?

 

 

Jos te boli sto sam te prijavio da si bio bezobrazan prema trustno1 pa si zbog toga dobio 15 dana? Pati. 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Potpuno ste poludeli sa tim da će republikanci da SVEEEE glasove koje stignu poštom proglase nevažećim. Uopšte ne postoji nikakav dokaz za takvu tvrdnju. U rangu su 8chana samo što dolaze sa druge strane i sa tvitera i od nekih ljudi koji kao nisu ludi a u stvari su isti kurac samo se to ne vidi jer su na pravoj strani gorućih pitanja. 

Link to comment
17 minutes ago, Roger Sanchez said:

Ma tako je, ne postoji nikakav dokaz. To što već sada dižu tužbe protiv toga da se unaprijed dani glasački listići prebrojavaju i prije samog dana izbora, to je samo zato što žele da se administracija ne prenapregne

https://www.politico.com/states/new-jersey/story/2020/09/16/trump-campaign-seeks-halt-early-vote-counting-while-lawsuit-against-new-jersey-is-decided-1317146

 

Je l' čitaš šta se piše ili ćemo da se pravimo ludi ovako do prekosutra? Pričamo o svim mail listićima kao nevažećim. Ko uopšte to tvrdi? Ako svi mail listići budu zabranjeni imam vest za tebe, Tramp će da pobedi 538:0. Kakvo je ovo ludilo uopšte? Drugo su tužbe koje idu po državama i sudovima kao recimo u Viskonsinu trenutno gde se traži da se prime mail listići samo ako stignu do dana izbora. Isto tako si se smejao na odluku da se Zelenima zabrani pristup na listiću u nekim državama, to je tad bilo smešno, a ovo je sad borba za pravdu da neko ko ne želi da glasa in person na biračkom mestu, a ne želi ni da listić koji može da dobije na kućnu adresu već sada ovog momenta 40 dana pre izbora preda sada nego čeka zadnji dan pred izbore dobije to pravo, pa da cela država upadne u konstitucionalnu krizu jer je tako nešto dozvoljeno ko u Kalifroniji gde se mesec i po dana posle izbornog dana ne znaju jebeni rezultati u 21. veku. To ti je normalno? To je ta demokratija nasuprot putinove džamahirije kojoj se teži? 

Link to comment

kako bi to trump mesec dana pre izbora zabranio mail in glasanje?

sta bi to trebalo da se desi, morao bi prvo da postavi novog sudiju i SCOTUS izglasa da su mail in listici nevazeci?

 

 

 

Link to comment

Da zaključim samo ovo činjenicama. Ako neko želi da pročita kako stvarno stoje stvari a ne ovo luđenje. Sporovi koji se vode po sudovima ili koji su se vodili za sada a tiču se mail listića su se uglavnom odnosili na tri stvari:

 

- prvo, da li država pojedinačna ima pravo da pošalju svim registrovanim glasačima listiće a ne samo onima koji to traže. tzv unsolicited ballots Recimo Tramp tužio Nevadu zbog te prakse i izgubio za sad

 

- drugo, da li se dopušta glasanje tzv naked ballots, o tome sam već pisao kada se listić ne stavi u drugu kovertu gde je jasno precizirano da bi se sačuvala tajnost da treba tu da se ubaci, a ljudi ne ubace nego ubace u tu veliku kovertu.. ni severna karolina ni pensilvanija gde vladaju demokrate ne dozvoljavaju to. jedino je razlika što ti severna karolina daje šansu da to ispraviš, a pensilvanija ne daje. i što severna karolina ima manji procenat takvih glasova jer ima dugu istoriju velikog broja glasova koji stiže poštom inače. gop je tužio za ovo u pensilvaniji i dobio na vrhovnom sudu pensilvanije koji je ponavljam 5:2 demokratski 

 

- treće, odnosi se na ovaj primer iz viskonsina gde se traži da dok god su listići poslati poštom na dan izbora, da se oni računaju kad god stignu.. 

 

Uz to se vode prepirke i tužbe oko toga kada ovi glasovi mogu da počnu da se prebrojavaju, kao i tužbe oko zelenih koje su uglavnom podnele demokrate jer goveda smatraju da njima pripadaju ti glasovi.

 

E sad, možemo se sporiti oko ovih teza ili gledati u pasulj šta će biti u budućnosti ali ako je ovo epska prevara veka ja ne znam. Zamisli jebote pošalju ti listić kući mesec i po dana pred izbore i to kao ne valja. Ogromna većina država i sve bitne države u suštini dozvoljavaju glasanje poštom ili na glasačkom mestu early bez izgovora. U NC je već zavedeno 170.000 listića od kojih je 55% demokrata a 16% republikanaca. Sude se ljudi oko toga da li kada dobiješ kovertu u koverti i tebi jasno piše uabci listić u ovaj manji koverat u kome je inače i bio, pa taj manji koverat u veći gde je inače i bio i pošalji poštom isto ko što si ga dobio i to ne uradiš taj glas treba da važi. Ludilo, zavera. 

  • Hvala 1
Link to comment
7 minutes ago, 3opge said:

kako bi to trump mesec dana pre izbora zabranio mail in glasanje?

sta bi to trebalo da se desi, morao bi prvo da postavi novog sudiju i SCOTUS izglasa da su mail in listici nevazeci?

 

 

 

 

Nikako. Ne može da se desi niti je u planu da se desi. Niti iko to tvrdi u suštini osim ove dvojice ovde. 

Link to comment
6 minutes ago, theanswer said:

 

Je l' čitaš šta se piše ili ćemo da se pravimo ludi ovako do prekosutra? Pričamo o svim mail listićima kao nevažećim. Ko uopšte to tvrdi? Ako svi mail listići budu zabranjeni imam vest za tebe, Tramp će da pobedi 538:0. Kakvo je ovo ludilo uopšte? Drugo su tužbe koje idu po državama i sudovima kao recimo u Viskonsinu trenutno gde se traži da se prime mail listići samo ako stignu do dana izbora. Isto tako si se smejao na odluku da se Zelenima zabrani pristup na listiću u nekim državama, to je tad bilo smešno, a ovo je sad borba za pravdu da neko ko ne želi da glasa in person na biračkom mestu, a ne želi ni da listić koji može da dobije na kućnu adresu već sada ovog momenta 40 dana pre izbora preda sada nego čeka zadnji dan pred izbore dobije to pravo, pa da cela država upadne u konstitucionalnu krizu jer je tako nešto dozvoljeno ko u Kalifroniji gde se mesec i po dana posle izbornog dana ne znaju jebeni rezultati u 21. veku. To ti je normalno? To je ta demokratija nasuprot putinove džamahirije kojoj se teži? 

Ne znam, što ti misliš zašto je nekad inauguracija bila u martu, a sad u januaru, a izbori u novembru. Da se ostavi dovoljno vremena da se organiziraju inauguracijska parada i balovi?

 

Zašto bi se rezultati izbora u kojima glasa hrpa recimo vojske po raznoraznim Kaiserslauternima morala finalizirati u tri dana? Zašto se konačni rezultati ne bi smjeli  čekati ako treba i mjesec i po dana? Jel neka žurba?

 

Mora da si me pomiješao s Trumpom i njegovom kampanjom, samo oni govore o milijunima fraudulent glasova koji ne vrijede ništa. Naravno da ih neće poništiti sve, igra je sasvim jasna. Trump će u izbornoj noći proglasiti pobjedu na djelomičnim rezultatima, kakvi god bili. Onda je na filovanom sudstvu da se sve što tome ne ide u prilog ili poništi ili otegne unedogled. Ishod svih akcija je da se osigura 90% vjerojatnosti da elektori, kako god se do njih došlo, na kraju izaberu njega ili da izbori odu u House.

Link to comment
1 minute ago, Roger Sanchez said:

Ne znam, što ti misliš zašto je nekad inauguracija bila u martu, a sad u januaru, a izbori u novembru. Da se ostavi dovoljno vremena da se organiziraju inauguracijska parada i balovi?

 

Zašto bi se rezultati izbora u kojima glasa hrpa recimo vojske po raznoraznim Kaiserslauternima morala finalizirati u tri dana? Zašto se konačni rezultati ne bi smjeli  čekati ako treba i mjesec i po dana? Jel neka žurba?

 

Mora da si me pomiješao s Trumpom i njegovom kampanjom, samo oni govore o milijunima fraudulent glasova koji ne vrijede ništa. Naravno da ih neće poništiti sve, igra je sasvim jasna. Trump će u izbornoj noći proglasiti pobjedu na djelomičnim rezultatima, kakvi god bili. Onda je na filovanom sudstvu da se sve što tome ne ide u prilog ili poništi ili otegne unedogled. Ishod svih akcija je da se osigura 90% vjerojatnosti da elektori, kako god se do njih došlo, na kraju izaberu njega ili da izbori odu u House.

 

Vremena se menjaju jebiga, ne voze se više ni kočije niti Grant i Lee ratuju na Potomaku. Izborni proces u Americi traje 24/7 i ovako, ako ne misliš da je mesec i po dana ranog glasanja i glasanje na dan izbora dovoljno i ako ne misliš da u toj najvećoj svetskoj demokratiji pogotovo u ovakvoj situaciji kakva jeste nije bitno da se dobije jasan pobednik najkasnije dan, dva posle izbora onda jebiga. 

 

Nisam te pomešao, ti si ovde sam napisao tu tezu, tj nisi je ti napisao, ti si je podržao. To što Trampova kampanja priča naravno da je glupost, lepo sam naveo primere. Gomila ljudi se nonstop hvata za Trampove reči po raznim pitanjima, ista ta gomila koja ga 4 godine razvlači kako je neviđena lažovčina. Pa jbg, odlučite se. To što on kaže nema nikakav uticaj, treba gledati konkretnu praksu i šta se dešava na terenu. A dešava se ono što sam naveo u prethodnom postu. Rekao je Tramp i da će da stavi Njujork in play, evo koliko sinoć, pa niko živ ne misli da će to stvarno da se desi niti se očekuje da će da ide u kampanju tamo. 

 

To o elektorima je isto nategnuto ali neću da kažem da je i nemoguće, samo opet u 2016. se svašta pričalo o priznavanju rezultata a na kraju faithless electori išli kontra Trampa koliko se sećam. I pozivi da se ne priznaju rezultati samo sa leva. A postoji velika verovatnoća da će Tramp da vodi u Pensilvaniji na izbornu noć, i ne samo u Pensilvaniji. Jbg, kad demokrate hoće ovako da glasaju. A može Bajden i da dobije Floridu na izbornu noć gde će se brzo znati rezultati i biće ćao zdravo. Što je u ovom momentu mnogo realnija opcija od ovog vašeg naricanja. A može Bajden ko što su i počeli da plate koji oglas i da iscimaju malo i edukuju te svoje glasače u koji jebeni koverat od 2 treba da ubace u listić i biće no problem. Ali, avaj teška li posla.  Jebiga, kad se kriješ u podrumu celu kampanju i čitaš sa telepromptera odgovore teško da ćeš da energizuješ nekoga ko ti nije direktno u bazi da se iscima malo više. 

Link to comment
17 minutes ago, theanswer said:

- drugo, da li se dopušta glasanje tzv naked ballots, o tome sam već pisao kada se listić ne stavi u drugu kovertu gde je jasno precizirano da bi se sačuvala tajnost da treba tu da se ubaci, a ljudi ne ubace nego ubace u tu veliku kovertu.. ni severna karolina ni pensilvanija gde vladaju demokrate ne dozvoljavaju to. jedino je razlika što ti severna karolina daje šansu da to ispraviš, a pensilvanija ne daje. i što severna karolina ima manji procenat takvih glasova jer ima dugu istoriju velikog broja glasova koji stiže poštom inače. gop je tužio za ovo u pensilvaniji i dobio na vrhovnom sudu pensilvanije koji je ponavljam 5:2 demokratski

 

Naravno da je demokratski sud potvrdio da važeći zakon kaže to što kaže, nije republikanski pa da gleda ''jel to njima odgovara''. Zanimljivo da je Republikancima tek sad bitno da se ti glasovi ponište, do sad im nije bilo preša svih ovih godina dok se gledalo kroz prste i te glasove ipak brojalo.

 

Eic3USDWoAMrYF2.png

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Just now, Roger Sanchez said:

 

Naravno da je demokratski sud potvrdio da važeći zakon kaže to što kaže, nije republikanski pa da gleda ''jel to njima odgovara''. Zanimljivo da je Republikancima tek sad bitno da se ti glasovi ponište, do sad im nije bilo preša vsih ovih godina dok se gledalo kroz prste i te glasove ipak brojalo.

https://twitter.com/hollyotterbein/status/1308076165614231552/photo/2

 

Ako ćemo da se sporimo oko licemerstva u politici onda ne znam stvarno. A skroz je logično da se ove godine više cimaju jer će ova godina da obori sve rekorde glasova poštom, pogotovo u državama kao što su Pensilvanija koje nemaju istoriju takvog glasanja i gde će prvi put bili masovnog glasanja poštom. 

Link to comment
5 minutes ago, theanswer said:

Jebiga, kad se kriješ u podrumu celu kampanju i čitaš sa telepromptera odgovore teško da ćeš da energizuješ nekoga ko ti nije direktno u bazi da se iscima malo više. 

Aha, ali MI uzimamo ozbiljno Trumpove budalaštine i sranja njegove kampanje. Ne ti

Link to comment

Liberalno kolektivno ludilo (tu sad ne mislim na ovaj forum) je uzelo toliko maha da se bukvalno pretvaraju u ovu drugu stranu iz mračnih delova weba. Demokrate aktivisti žive u nekom svom svetu, to se znalo, ali ovo je već novi nivo ludila. Oni su ubeđeni da je Hilari u stvari dobila izbore 2016. ali su joj ukrali ruski botovi sa fejsbuka, Džim Komi i njegovo pismo, Njujork Tajms od svih novina koji je forsirao e mail priču, seksizam, rasizam i svi ostali izmovi. I sada su ubeđeni da svet radi protiv njih, da će i ovo da ukradu jednom takvom kandidatu kao što je Joe. A od silnog Trampovog totalitarizma Demokrate u sred njegovog mandata ostvarile najbolji rezultat u midterm izborima u istoriji. 

Link to comment

Ja ne znam zasto je potrebno da se pravimo veverice.

 

Zasto se ceka poslednji dan da se glasa? Iz istog razloga zbog kog ne glasaju svi pre izbornog dana, iako je recimo early voting kod mene 2 nedelje.

 

E sad: 

 

Ako vecina ceka taj poslednji dan da posalje glas postom (oni koji mogu, kod mene ne mozes da trazis da glasas postom just because, moras da budes gluh nijem slijep i kljast).

 

+

 

Ako je predsednik (iako se ocekuje veliki postanski promet ove godine bas zbog glasanja postom) odlucio da krese budzet USPSa

 

=

 

Sasvim je jasno da velika vecina tih glasova nece stici do odredista 7-10 dana posle izbora.

 

I onda ce da krene zajebavanje u mozak: to je poslato dan kasnije, to ne treba da vazi, i tako dalje.

 

I eto, nece SVEEEE glasove postom da odjebe, ali je napravio plodan teren da napravi pritisak na drzave da odjebe vecinu tih glasova. 

 

Edited by ObiW
Link to comment
2 minutes ago, Roger Sanchez said:

Aha, ali MI uzimamo ozbiljno Trumpove budalaštine i sranja njegove kampanje. Ne ti

 

Ti meni navedi primer kampanje gde od sedam dana u nedelji jedno 3,4 u proseku se medijski lid sazove u 9 ujutru i priznaću da sam pogrešio. 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...