Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

51 minutes ago, ravena said:

 

hoces da kazes da oni samo gledaju kako ostali glasaju, pa ce tako i oni? druge drzave su u pitanju, zasto bi im glasanje odredjivalo ko je pobedio u ajovi ili nevadi? ili da ukidamo elektoral koledz i da imamo princip kao i u svim ostalim zemljama na svetu.

 

Citirao si post u kome piše odgovor na ovo tvoje pitanje. 

Link to comment
1 hour ago, ObiW said:

55+ redovno izlaze na izbore. Ovim mladjim od 25 je samo gangsteraj na pameti, a izbora ako se sete, sete.

 

Pa poenta revolucije je da ljudi ustanu i da glasaju, sa ovima što redovno izlaze nema leba. 

 

PS post ti je rasistički 

Link to comment
39 minutes ago, theanswer said:

 

Pa poenta revolucije je da ljudi ustanu i da glasaju, sa ovima što redovno izlaze nema leba. 

 

PS post ti je rasistički 

A što rasistički? Pogledaj malo lica na Bernijevim i Bajdenovim skupovima... nema tu <25 crnaca skoro uopste. Sad dal su zauzeti komponovanjem rep pesama, treniranjem sportova, planiranjem kako da osvoje srce neke starlete ili je nesto cetvrto u pitanju, to ne znam. Ovo Bernijevo Fight the Power svakako nije bilo upuceno njima, pojma oni nemaju ko je Chuck D. To je za 55+ generaciju, i što je najgore to je za belu 55+ generaciju jer je Public Enemy u medjuvremenu postao simbol kulture te generacije sa kraja osamdesetih.

Link to comment
4 hours ago, theanswer said:

Citirao si post u kome piše odgovor na ovo tvoje pitanje. 

 

pa ne slazem se sa odgovorom. potpuno je van konteksta glasanja u americi. elektori i postoje jer svaka od 50 drzava ima neku svoju specificnost. za sve ostale zemlje na svetu koje bastine visestranacje postoje ankete i one postoje i u slucaju americkih izbora. sve i da je sanders ili bilo ko drugi pobedio ubedljivo u ajovi i nju hempsiru, sta to znaci za birace u kaliforniji? pa nista. sta znaci za njih sto je bajden dobio u karolini? naravno da je dobio, drugacije je biracko telo. zasto bi blumberg sad i izlazio na izbore? nije se pojavio u cetiri drzave, nema vise sansi jer ga biraci u mejnu i nekoj tamo oklahomi vise ne smatraju elektabiliti.

Link to comment

Menja moje stanje svesti, daleko manje ću se nervirati oko Bidena i Warren. Pacovčina je ubedljivo najiritantnija pojava u ovom ciklusu.

Ali kako je uredno odjebao po komandi, šta ti je vojna disciplina...

Kako li se sad oseća Easy Chinedu? :sad:

Link to comment
22 minutes ago, dragance said:

@ObiW post ti jeste rasistički. Sramno.

Pa momci, to vam je tako ovde. Ja bih voleo da ta generacija,  <25 crnci, razmišlja o nečemu drugom, ali prosto  njih 85-90% razmišljaju o ove 4 stvari koje sam nabrojao. Kasnije se to promeni. Zašto je to tako je na Dem stranci da otkrije, nije da je to od juče.

Link to comment

Krajem prošle godine New York Times mi je dao ponudu koju nisam mogao da odbijem pa se sad tokom kampanje ubijam od čitanja komentara tamo. Dva utiska želim da podelim ovde.

 

Komentari očekivano i ravnomerno pokrivaju ceo opseg demokrata, ali jednog jedinog nema od strane republikanaca. Razumem da su novine načelno plave, ali očekivao sam bar po neki komentar u stilu da komšiji crkne krava, ako ne nešto konstruktivnije. To mi je baš negativan utisak, potpuno odsustvo crvenih. Možda se situacija promeni kada krene glavni fajt, ipak su ovo samo stranački izbori.

 

Navijam za Bernija, ali generalno me najviše nerviraju mnogobrojni komentari njegovih sledbenika koji ne planiraju da izađu na glasanje ako on ne bude kandidat. Takvu isključivost nisam primetio na pozicijama desno od dede. Ljudi misle i ovo i ono, ali ogromna većina se ipak izjašnjava da će glasati za njega, makar i zapušenog nosa.

Link to comment
×
×
  • Create New...