Jump to content
IGNORED

Parkiranje po trotoarima, nezaustavljanje na pesackim prelazima i sl.


Venom

Recommended Posts

Ti stvarno misliš da će Pauk da pokreće postupak na sudu za svakog pametnjakovića koji ne plaća parking, jer misli da mu se može?
 
Zamisli da svi prestanu da plaćaju, jer su pročitali ovo što ti pišeš. Misliš da bi pauk pokretao tolike postupke?
 
Što bi neko napisao zakon koji mu direktno isteruje pare iz budžeta?
 
I neka je odneo bahato govedo.
 
Sigurna sam da su našli neki osnov.
Na sudu gubi, kao ništa. Ako ne ugrožava nikog, apropo bezbednosti saobraćaja, nisu se ispunili uslovi za uklanjanje.
Ako ne plaćaš vodu, u zgradi gde živiš, doći če da ti demontiraju i odnesu slavine?

Zakonski osnov bi mogao da se zaobidje, tipa, da je parking zatvorenog tipa, sa jasno istaknutim ograničenjem maksimalnog zadržavanja, a i to je nategnuto.

Šta ako svi prestanu da plaćaju? Šta ako svi prestanemo da plaćamo struju, odneće Đerdap...

Vidiš koliko se natežu oko zakona o bezb. saobraćaja, da nadju modalitet oduzimanja vozila, izvršilaca teških dela u saobraćaju ili višestrukih povratnika u težim prekršajima.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока


Link to comment

pa ne bi smeli da ti otuđe vozilo, odakle bilo kome pravo da uzmu moje vozilo, ne činim nikakav saobraćajni prekršaj, ne ugrožavam nikome bezbednost u saobraćaju i sl

 

postoji blokada vozila tzv lisice to je ok

 

https://www.parking-servis.co.rs/blokada-vozila

 

 

ovde je vrv neko kreativno tumacenje pravila od strane parking servisa

 

 

 

jel ima ovaj forum nekog pravnika majku mu poljubim il sve moramo sami

:dry:

Link to comment
2 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

pa i kad ne platiš tv pretplatu ne odnesu ti televizor, ili mobilni ako ne platiš račun

 

 

 

 

+1 

na poslednje dve rečenice

Al' ti isključe mobilni, pa ti vidi.

 

Ne volem bahatost. U ovom slučaju, a i u slučaju moje ulice, gde stalno moram da idem po kolovozu, jer su sve zauzeli bahatići, sam team pauk.

 

Nekad ne možemo u zgradu da udjemo od nepropisno parkiranih.

 

Ne daj bože da treba Hitna, ili vatrogasci.

 

 

 

Link to comment

Generalno, gomila neznalica pokušava da doaka bahatim i ništa boljim, selcima.

Zna se šta je red...slažemo se.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
6 minutes ago, Ptica trkacica said:

Ti verovatno govoriš o nepropisnom parkiranju, ili saobraćajnom prekršaju. Za to znam. Ne obaveste te, pa na granici npr. kad ideš na more saznaš da si dužnik, sve sa kamatama.

 

Ali ovo je zbog visemesečnog neplaćanja nečega što koristiš, a ne plaćaš.

 

Ispada da su oni koji plaćaju veverice. Ne podržavam to.

 

Nemoguće je da nisu predvideli način da doakaju onima koji ne plaćaju parking, a koriste ga.

 

Ne, mislim da ako ne placas kazne za zone parking servisu da ti u roku od godinu dana stize utuzenje kod izvrsitelja. I da je taj sistem ušemljen tako da dužnik ne može da se izbori sa njim, osim ako ima stručnog pravnika na raspolaganju.

 

Ne govorim ja da je problem naplata onoga što se duguje, problem je što to rade dužniku iza ledja i ne opomenu ga. Svako bi radije platio 3000din kazne nego 12000 kazne i nekih troškova.

 

Uglavnom, udaljismo se od teme a to je da ne bi smeli da uzimaju vozilo iako nije placao parking, za tu prinudnu naplatu postoje drugi instrumenti :)

Link to comment

Razlikuju se i situacije od grada do grada...kod nas u Nišu 95% mesta predvidjenih i obeleženih za parkiranje su ustvari ulice i trotoari. JKP Parking Servis je dobio "mandat" od grada da uredi parkiranje i onu su nabavili farbu, iscrtali i to je to. Tamo gde je "do juče" bilo zabranjeno parkiranje i bivao si, kao vozač, kažnjen ako se tu zatekneš, sada je to nije prekršaj i možeš da se parkiraš, ako platiš. Efektno....

Link to comment

Tablice na ovim kolima su bile ruske, dakle, osoba je stranac, ko zna da li je prijavio boravak i gde, pa verovatno nemaju gde da mu uruče kazne (mnogi stranci se ne prijave). A s obzirom na aktielnu situaciju, vrlo moguće da nije turista i da neće skoro nazad, pa da ga savataju kada bude prelazio granicu.

Link to comment

Juče sam pokupio kola koja mi je pauk odneo i ispred mene je bio stranac kome su pokupili kola sa trotoarske površine. Pored standardnog plaćanja prenosa vozila do Starog sajmišta tražili su mu da odmah plati i mandatnu kaznu MUP-u koju mi državljani Srbije plaćamo upola ako se plati u roku od osam dana (a i stranci) da bi mogao da preuzme vozilo.
Ja sam mogao da preuzmem vozilo i da ne platim odmah tu kaznu.

Link to comment
On 7.7.2022. at 23:03, Ptica trkacica said:

Što ne bi smeo?

 

Pa ako ne bi smeo, onda niko ne bi plaćao parking, kao taj pametnjaković.

 

Pricate o razlicitim stvarima. Ne znam kako je sad, ali pre desetak i vise godina je bilo tako regulisano da policija ne moze da izdaje nalog da se vozilo nosi, ukoliko nema saobracajnog prekrsaja. Parkiranje na trotoaru, tamo gde je zabranjeno znakom, blokiranje pesackog prelaza itsl. da, ostalo ne. Cak su i za parkiranje na zelenim povrsinama bili zaduzeni komunalni inspektori (sad verovatno komunalna policija ili kako se vec zovu) i vozila parking servisa (makar u Beogradu) su imala posebne oznake ako su bila zaduzena za to.

 

Ali to sve ne znaci da pauk ne moze da odnese vozilo s parking mesta. Samo nije zbog toga sto je u tom jednom slucaju bio parkiran, a da nije platio. Verovatno je neko negde na neki nacin (drugim recim nemam pojma kako) dao nalog da se nosi.

 

Da zakljucimo, automobili su bolest.

  • +1 2
Link to comment

Ja sam jednom davno (nevidevsi dobro u mraku a u zurbi) parkirala na žuto parking mesto u zoni ispred Tanjuga, kada sam se vratila - auta nije bilo. Pauk za je odneo na parking kod Zoo-vrta, morala sam da platim koliko već. Verujem da je neko zvao i naredio to, mora da sam ubola necije mesto.

 

//Poredjenja radi, jednom me je neko zagradio u onoj ulici od Moskve ka Zelenom vencu dole, stao mi mozak kako se zove, bila sam na parkingu preko puta taksi stajališta. Verovatno je mislio da je ostavio dosta mesta da se izvučem, medjutim ni dvojica taksista koje sam zamolila da mi pomognu nisu uspeli. Posle neusoesne potrage za vozačem, pozvala sam koji već službu, cekala oko 45 minuta da neko - pauk - dodje, da bi me vozac pauka vredjao da sam glupo zensko koje ne zna da vozi, dok ga jedan od taksista nije oterao u pm. Paučari su bili vidno besni zato sto su morali da dignu taj auto (neka Skoda ili korsa, nista besno) koji je inače i ometao saobraćaj..

Link to comment
1 hour ago, Ptica trkacica said:

 

Ne, bar ne ovo poslednjih dana sto sam pisao, ali cini mi se da sam pisao o ovome ranije. Jos jedna u nizu besramnih kradja naroda, a sve na konto imbecilnog sistema koji to dozvoljava, i srpske postanske ustanove koja dostavlja brat-bratu 40% zvanicne prepiske. 

Link to comment
25 minutes ago, goofs said:

 

Ne, bar ne ovo poslednjih dana sto sam pisao, ali cini mi se da sam pisao o ovome ranije. Jos jedna u nizu besramnih kradja naroda, a sve na konto imbecilnog sistema koji to dozvoljava, i srpske postanske ustanove koja dostavlja brat-bratu 40% zvanicne prepiske. 

Izgleda imaju dil sa Poštom i izvršiteljima. 

 

Čitala sam o devojci koja je zaboravila da vrati knjigu u biblioteku, počela pandemija, vanredno stanje, nikakava opomena ni od biblioteke, niti od bilo koga i odjednom izvršitelji potražuju neku ludačku cifru. Valjda su joj blokirali račun, pa je tako primetila.

 

Eto i to može.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...