Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2018/19


Ros

Recommended Posts

9 minutes ago, Banjo said:

Harper, nama je vazno da uzmemo ABA ligu.

 

Verujem da bi uz ovo blamiranje Buducnosti u EL i eventualnog neuspeha da odbrane ABA ligu ubilo volju Milu i Bokanu da nastave sa ulaganjima. Niko nije lud da prosipa milione u bunar. Ako ih dobijemo u ABA, vracamo ih na fabricka podesavanja. Bice to opet dobra,  stara i nebitna Buducnost.

 

Ako ih ove godine ne skinemo,  sledece nema sta da trazimo. Dovesce neko ozbiljnije trenersko ime i uspece da se konsoliduju.

 

A ako uspemo da da se plasiramo dogodine u EL, mislim da ce nam biti mnogo lakse da branimo ABA ligu kao evroligas i od Partizana i od Buducnosti.

 

Zvezdino je na neko vreme proslo, kada ce i da li ce ponovo doci to cemo videti u nekoj daljoj buducnosti. U sportu je, naravno, sve moguce ali ono sto je verovatno je da ce finale ABA lige igrati dva projekta iza kojih su zalegle dve politicke partije na vlasti u Srbiji i Crnoj Gori. Pare se u sport ne ulazu da se ne bi dobilo nista a kad politicari ulazu te pare oni imaju vise nacina da obezbede svoju investiciju. Ono sto me nimalo ne brine je dugorocnost oba ta projekta jer se Milo obicno brzo zasiti i nadje drugu igracku a, sto se Partizana tice, naprdnjaci su poznati po tome da sve sto naprave na kraju obicno ispadne na sprdnju.

Link to comment
  • Replies 6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    467

  • harper

    412

  • Apollo Creed

    292

  • Shaq

    280

Top Posters In This Topic

Posted Images

18 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Šta ih bole kita za ulaganje tuđih para? Ko da daju svoje.

 

Ispali su budale sa ovom trojicom i sad ne znaju sta da rade sa njima. Dali su  2m samo za 3 igraca a ne zna se koji je od kojeg gori :)

Nisam bas siguran da ce da ponove tako nesto. Mislim da ce se u sledecem ciklusu ulaganja vise osloniti na domace snage.

Mali su klub i ne mogu da animiraju strance da se bore i da daju svoj maksimum, a njima ce dosaditi da gledaju strance zasticene ugovorom koji lade jaja po terenu i cascavaju prisustvom.

Ovaj Tiodor im je odgovorio da mu ne odgovara geografska lokacija Podgorice :) hahahaha

Edited by Banjo
Link to comment
4 minutes ago, Nikodije said:

 

procitao sam negde da ce dovesti pleja koji je vec igrao u aba ligi, i jakog centra. i neka dovedu sto se mene tice, da bude zanimljivije.

 

Ma, to u krajnjoj liniji nije nas problem, neka svako dovodi koga moze, samo konstatujem ocigledno.

 

Dobra stvar je sto cemo bar prestati da citamo bajke o aparthejdu i grobarskoj opoziciji Vucicu na tribinama. Bilo je smorilo opasno.

Link to comment
8 minutes ago, harper said:

 

Ma, to u krajnjoj liniji nije nas problem, neka svako dovodi koga moze, samo konstatujem ocigledno.

 

Dobra stvar je sto cemo bar prestati da citamo bajke o aparthejdu i grobarskoj opoziciji Vucicu na tribinama. Bilo je smorilo opasno.

cini mi se da ti je strepnja dublja od nade

nece oni nikada s tim prestati

 

a sto se nas tice, samo neka mi njih dobijemo pa neka kukaju i narednih 5 godina ako hoce 

Link to comment
2 minutes ago, darkonet said:

cini mi se da ti je strepnja dublja od nade

nece oni nikada s tim prestati

 

a sto se nas tice, samo neka mi njih dobijemo pa neka kukaju i narednih 5 godina ako hoce 

 

Govcorim o normalnim forumasima koji imaju obraza, ovi likovi koji su se dovukli i infiltrirali na forum u retkim trencuima kad je pustan bas svako da dodje su mi ionako na ignore listi, pa nije ni bitno sta pisu.

Link to comment
30 minutes ago, harper said:

Igracki, ne vidim na kojoj poziciji je Zvezda jaca od Partizana (pod pretpostavkom da dodju Reding i Bircevic, sto je izgleda done deal)

 

Nisam siguran da bi ovo bilo tacno ni da su u pitanju Vestbruk i Jokic, a sa mediokritetom Redingom i ludim Bircom ne verujem da ce uopste biti bolji nego sto bi bili bez njih.

 

Buducnost vec jeste veliki znak pitanja, ne bi me cudilo da zamene sve strance i trenera, boga pitaj kako ce izgledati u martu/aprilu.

Ali Partizan me zaista ni najmanje ne plasi. Ljudi gube od Trenta, Krke i Zadra, preveliko je tamo rasulo, a Trinkijeri je simpatican lik ali ne i madjionicar.

Bice sigurno nesto konkurentniji i verovatno izboriti plejof (sto bi s Cankom bilo vrlo neizvesno), ali nista preko toga.

Link to comment
24 minutes ago, theanswer said:

Jedino što je smorilo opasno jeste tvoje upinjanje da izazoveš nekakav sukob na forumu povodom ove teme. Epski fejl, bole nas kurci. 

+1

ziv nije da ne isprovocira neciji ban. 

zvezda jadna i nista od nje ove godine. nije vise drzavni projekat. smrc. a igra vrv najbolju kosarku u abi.

kad jednog dana padne vucic pricace opet da su mu bili opozicija kao slobi ili titu :puke:

 

 

Link to comment
40 minutes ago, Joe D said:

Zato sto zezda ima i odlicne igrace, koji su pritom stare kajle i znaju kako treba da se pobedjuje. A znaju i da ne pokazu sve odjednom, ali kad se to utegne izgleda dve brzine iznad ove konkurencije. Nece to dva neka pojacanja tek tako promeniti.

 

Ali zvezda ima i veliku falinku u rosteru koja treba da se resi da ne bi bilo problema.

 

Ne zajebavaj. Da te je neko pitao pre pocetka sezone da li bi radije Erla Klarka i Edvina Dzeksona ili Fajea i Berona, pa cak i Koti Klarka ili Perperoglua sta bi mu odgovorio? Faje se celu karijeru vukao po nizerazrednim grckim klubovima a Berona se secam samo zato sto je jedne godine igrao u nekom ozbiljnijem ruskom timu pa nestao negde u Turskoj. Perperoglu ima 33 godine a Cirbes otkako je otisao iz Zvezde nigde nije odigrao nista. Tu je jedino Reglend dosta dobar igrac, da kazemo granicni evroligaski igrac koji se uglavnom smucao po Evrokupu. Sve ostalo je FMP + Lazic.

 

Druga je stvar to sto Tomic ocigledno nije dangubio na mestu pomocnog trenera u jednoj od najjacih i najprepoznatljivijih evropskih kosarkaskih fransiza pa je za kratko vreme pokazao umisljenim lokalnim trenerskim velicinama + Situ Alonsu kakva je trenerska skola sedenje na klupi Olimpijakosa. Ali da Zvezda ima neki superioran tim koji je "na jednog rezervnog pleja daleko od toga da bude nedodirljiva u ABA ligi" objektivno nije tacno. Buducnost i Cedevita su usli u ligu sa nominalno jacim igrackim imenima u rosteru a i Partizan ce sada sa Trinkijerijem sigurno raditi dodatnu selekciju jer ne placas takvog trenera da bi igrao sa Gegicem i Gavrilovicem. Sto se nas tice, ne verujem da smo od pocetka sezone podelili dve plate bilo kome osim strancima, mada ni za Cirbesa nije sigurno.

Link to comment
40 minutes ago, harper said:

 

Ma, to u krajnjoj liniji nije nas problem, neka svako dovodi koga moze, samo konstatujem ocigledno.

 

Dobra stvar je sto cemo bar prestati da citamo bajke o aparthejdu i grobarskoj opoziciji Vucicu na tribinama. Bilo je smorilo opasno.

 

meni je bitno da kosarka i aba liga ostanu u domenu sporta (da se ne izvitopere kao nas fudbal koji nema veze sa sportom), da se na terenu odlucuje o prvaku, da nema sudijskog ili bilo kakvog drugog proteziranja, a nije toliko bitno ko je ulozio 100k vise ili manje, mi u sustini u aba ligi sada imamo 4 kluba sa manje-vise podjednakim finansijskim mogucnostima, niciji budzet sam po sebi tu ne garantuje titulu. i to je sport, kada imas 4 ravnopravna rivala koji se bore za titulu, a pobedice onaj ko bude najbolje radio, imao najboljeg trenera, vrsio najbolju selekciju igraca... kao ljubitelja kosarke i sporta to me  zanima da gledam

Edited by Nikodije
Link to comment
16 minutes ago, FPLS said:

 

Nisam siguran da bi ovo bilo tacno ni da su u pitanju Vestbruk i Jokic, a sa mediokritetom Redingom i ludim Bircom ne verujem da ce uopste biti bolji nego sto bi bili bez njih.

 

Buducnost vec jeste veliki znak pitanja, ne bi me cudilo da zamene sve strance i trenera, boga pitaj kako ce izgledati u martu/aprilu.

Ali Partizan me zaista ni najmanje ne plasi. Ljudi gube od Trenta, Krke i Zadra, preveliko je tamo rasulo, a Trinkijeri je simpatican lik ali ne i madjionicar.

Bice sigurno nesto konkurentniji i verovatno izboriti plejof (sto bi s Cankom bilo vrlo neizvesno), ali nista preko toga.

 

Samo uporedi rostere pa sam zakljuci. Njima je rezervni plej prosle godine igrao Evroligu a nama igra Filip Covic. Na dvojci ce sa Redingom imati tri igraca (Marinkovic, Reding i ovaj crnac sto je dosao pre par dana) a nama su rezervne dvojke zapravo igraci sa pozicije tri iz FMP-a, na cetvorci imaju Bircevica, Jankovica i Velickovica a mi iskopinu iz Senegala od 33 godine i vecitog talenta Simanica. Zagorac na trojci je veci talenat od svih Zvezdinih klinaca koji pokrivaju tu poziciju ali hade da kazemo da smo tu jaci jer imamo Perperoglua. Na petici smo za sada ako ne jaci onda makar brojniji.

 

O Buducnosti ne vredi pricati i ne vredi se uporedjivati, to je pravljeno za Evroligu i samo je do neznanja mnogo hvaljenog Dzikica sto se trenutno raspadaju.

Link to comment
3 minutes ago, Nikodije said:

 

meni je bitno da kosarka i aba liga ostanu u domenu sporta (da se ne izvitopere kao nas fudbal koji nema veze sa sportom), da se na terenu odlucuje o prvaku, da nema sudijskog ili bilo kakvog drugog proteziranja, a nije toliko bitno ko je ulozio 100k vise ili manje, mi u sustini u aba ligi sada imamo 4 kluba sa manje-vise podjednakim finansijskim mogucnostima, niciji budzet sam po sebi tu ne garantuje titulu. i to je sport, kada imas 4 ravnopravna rivala koji se bore za titulu, a pobedice onaj ko bude najbolje radio, imao najboljeg trenera, vrsio najbolju selekciju igraca... kao ljubitelja kosarke i sporta to me  zanima da gledam

 

Da, kosarka i ABA liga su inace bile u domenu sporta pa ce tako i ostati. Ne sprdaj se.

Link to comment
Just now, harper said:

 

Da, kosarka i ABA liga su inace bile u domenu sporta pa ce tako i ostati. Ne sprdaj se.

 

a ti si siguran da znas ko ce osvojiti aba titulu ove sezone, i mislis da zvezda tu nema nikakve sanse zbog vanterenskih aktivnosti njenih rivala i ogromnoj nesrazmeri u potrosenim parama?

Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

 

a ti si siguran da znas ko ce osvojiti aba titulu ove sezone, i mislis da zvezda tu nema nikakve sanse zbog vanterenskih aktivnosti njenih rivala i ogromnoj nesrazmeri u potrosenim parama?

 

Naravno da nisam siguran, sport je to, ali sam uveren da ce drzavni projekti iz Podgorice i Humske najverovatnije igrati finale i medju sobom odluciti ko ce osvojiti ligu. Tipujem na Buducnost ako neko tamo ima makar malo mozga, jer imaju para koliko hoce i mogu da istrpe finansijski da isprave greske u selekciji. Po meni su se oni zajebali samo sa vecim Klarkom, mada kapiram zasto su se zajebali imajuci u vidu njegovu reputaciju. Dzekson, Koti Klark i Rumenko na pleju su vrlo upotrebljivi igraci, odlicni defanzivci i veliki radnici. Sve sto treba Buducnosti je jedan "go to" igrac u reketu umesto Klarka koji nece bas svaku loptu koju dobije da baci ka kosu gde god da je trenutno na parketu.

 

To je sto se kadra tice, u odnose medju igracima i u klubu ne ulazim. Psihologija tima se ionako brzo promeni kad se udje u neku seriju pobeda.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...