Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2018/19


Ros

Recommended Posts

  • Replies 6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    467

  • harper

    412

  • Apollo Creed

    292

  • Shaq

    280

Top Posters In This Topic

Posted Images

Бруталну кошарку играмо. Надам се да се Добрић није озбиљније повриједио, сјајан је био данас.

Link to comment
Suci za kamenovanje.
 
 
+1, pokazna vežba šta nas čeka u PO. Gotovo savršeno raspoređeni poeni, Cedekita probala sa dosta grubom igrom da pokažu da nisu ipak toliki raspad od tima ali nije to njihov tm.
Raduje što nemamo u timu košarkaša koji ima nivo beskorisnosti jednog Novice Veličkovića, na primer, svako zna svoju ulogu i zaista deluju da su ok sa njom, primetio sam dobro raspoloženje čak i kod Davidovca i Nenadića koji su bili u civilu pored klupe.
Sve lepo deluje za sad i imamo razloga da se nadamo najboljem i povratku tamo gde jedino mi pripadamo, u elitu.
Link to comment
On 2.11.2018. at 11:18, assignment said:

 

Ajde za Buducnost da se slozimo jer su doveli neke igrace koji bi trebalo isporucivati vise od sadasnjeg, ali Dzikic mi ne deluje kao trener koji ce moci da iznese taj poduhvat.  Ovo za Partizan mi nije nikako jasno, pa oni nemaju vise od 2 krstena igraca i nije mi jasno kako je njihov limit veci. Dolazak Trankjerija meni deluje kao da na karoseriju fice ubacis motor bmw-a i pokazes navijacima da eto, sve cinis da vratis uspeh. On jeste ozbiljan trener, ali sta ima na raspolaganju (bar u ovom momentu)? 

 

Ne vraca se iz sportske rupe u kojoj se nalazi Partizan u roku od jedne sezone. Ali, videcemo na kraju...

 

 

Bilo lose sudjenje, pogotovo u Moraci, na stetu Zvezde.

 

Ali nismo zbog toga izvisili za titulu, tim nam je bio u losem stanju kada je trebalo da bude najjaci, lose je bio vodjen, bila je slaba hemija, nekoliko igraca se sasvim raspalo (Bjelica, Feldin) neki nisu doprineli kako je bilo zamisljeno (Antic, Lazic), Dangubic se povredio, Covic je bio previse nervozan jer je video da pre svega sportski skrpi, ocigledno je falilo para pa smo zamenili Enisa sa tatinim sinom ih ih ih, sve jaci razlozi za neuspeh od domacinskog sudjenja u 2-3 utakmice...

 

 

+1 na sve.

 

Uzgred, da je ABA bila neregularna, ne bi je nikad onaj FMP, onaj Hemofarm i ona Cibona uzeli.

Link to comment

To nije nikakav argument. Postoji veliki prostor izmedju potpuno regularne lige i lige ciji se pobednik unaped zna i nemoguce je da je osvoji neko drugi.

 

Zapravo je ABA medju neregularnijim ligama u Evropi. Podvodjenje maloletnica sudijama i slicne gadosti nisu specificne samo za ABA mada je i  to vise nego dovoljno da se liga smatra neregularnom, a ono po cemu se ABA izdvaja je cinjenica da dva tima imaju istog vlasnika i da je vlasnik jednog kluba ujedno i agent velikog broja igraca i trenera drugih klubova.

 

Pa Zvezda za koju navijam svake sezone ima unapred upisane dve pobede. Potpuno je neverovatno da neko moze da tvrdi da je takva liga regularna. 

Edited by Heaviside
Link to comment
46 minutes ago, Heaviside said:

To nije nikakav argument. Postoji veliki prostor izmedju potpuno regularne lige i lige ciji se pobednik unaped zna i nemoguce je da je osvoji neko drugi.

 

Zapravo je ABA medju neregularnijim ligama u Evropi. Podvodjenje maloletnica sudijama i slicne gadosti nisu specificne samo za ABA mada je i  to vise nego dovoljno da se liga smatra neregularnom, a ono po cemu se ABA izdvaja je cinjenica da dva tima imaju istog vlasnika i da je vlasnik jednog kluba ujedno i agent velikog broja igraca i trenera drugih klubova.

 

Pa Zvezda za koju navijam svake sezone ima unapred upisane dve pobede. Potpuno je neverovatno da neko moze da tvrdi da je takva liga regularna. 

 

нас су првенствено добили пиком гордић-ивановић који су вртили у сваком нападу. углавном нас је убијао гордић продором пошто ивановић има солидан шут и може да остане извана па је празан рекет. најједноставнија кошарка. питање је зашто алимпијевић није нашао решење за то пошто смо и у регуларном делу од њих два пута изгубили. (једном у железнику у најружнијој утакмици коју сам икад гледао)

 

суђење јесте било проблематично и пристрасно, али нисмо изгубили због судија. било је ту и организационих проблема, спонзор нам на пола сезоне престане исплаћивати кинту. све то стоји. али основни разлог за пораз је лоша одбрана пика.

Link to comment
1 hour ago, nautilus said:

нас су првенствено добили пиком гордић-ивановић који су вртили у сваком нападу. углавном нас је убијао гордић продором пошто ивановић има солидан шут и може да остане извана па је празан рекет. најједноставнија кошарка. питање је зашто алимпијевић није нашао решење за то пошто смо и у регуларном делу од њих два пута изгубили. (једном у железнику у најружнијој утакмици коју сам икад гледао)

сђење јесте било проблематично и пристрасно, али нисмо изгубили због судија. било је ту и организационих проблема, спонзор нам на пола сезоне престане исплаћивати кинту. све то стоји. али основни разлог за пораз је лоша одбрана пика.

Od tolikih postova koji se bave tom serijom ti citiras mene koji je jednom recju nisam pomenuo :D

 

Zasto? Nisi u stanju da shvatis da je moguce da najbolji tim osvoji neregularnu ligu ili je nesto drugo u pitanju? 

 

Aj kad forsiras to finale da se osvrnem. Jeste Buducnost bila bolja, jeste Zvezda cele sezone imala problem sa odbranom pika i Buducnost je to odlicno igrala. Mada ne bih bas ja toliko potcenjivao pnr napad i cudio se kako Alimpije to nije resio. Napad zasnovan na piku je glavno oruzije u evropskoj kosarci sa razlogom i tesko ga je braniti kada ga protivnik igra na visokom nivou, a ako ti je prvi centar onaj degenerik onda to postaje skoro pa nemoguca misija. Bilo je bezobrazno domacinsko sudjenje u trecoj utakmici ali u okvirima ocekivanog za Podgoricu. Prava ekipa bi ih dobila 3 puta u beogradu i cao. Nije mi se dopala uopste zvezda prosle godine i nije mi krivo sto nisu uzeli titulu, mada nisu morali ni ovi. Retko odvratan klub. 

 

 

Link to comment

Omic degenerik? Alempijevic je celu seriju branio pik preuzimanjem gde su mu centri spori i nema sanse da isprate ovu dvojicu. I to se videlo u prvoj utakmici a on je to forsirao do kraja. Na primeru Tomica se vidi koliko je Alempijevic bio katastrofalan izbor.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment

gordic/ivanovic su "razbijali" jer je svako priblizavanje nasih igraca na metar od njih vec svirano kao faul. 

na primer, u prvoj u podgorici je takav faul sviran dva puta, iako je ivanovic tek krenuo na prvi korak- to je dva puta 2+1, a mi izgubili 2 razlike

Edited by Ros
Link to comment
2 hours ago, Moća said:

Omic degenerik? Alempijevic je celu seriju branio pik preuzimanjem gde su mu centri spori i nema sanse da isprate ovu dvojicu. I to se videlo u prvoj utakmici a on je to forsirao do kraja. Na primeru Tomica se vidi koliko je Alempijevic bio katastrofalan izbor.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

 

Mislio sam na Lesora, ali se slazem da je Alimpijevic bio los. U toj seriji je branio preuzimanjem, u toku sezone cesce visokim iskakanjem ali ni to nije dobro funkcionisalo. Ne kazem da je to sad ne znam kakva nauka ali nije ni da je za cudjenje sto trener njegovog  rejtinga nije uspeo to da resi. Trener pocetnik, Lesor debil, Omic nepokretan, a Rocesti defanzivna nula. Nije bas da je ostalo otvoreno pitanje otkud da smo bili toliko u losi u tom segmentu. 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...