Jump to content
IGNORED

FK Radnički Niš 2018/2019


Rumpelstiltskin

Recommended Posts

6 minutes ago, nautilus said:

 

tu vec imamo problem licemerstva. bugarske doskocice su odvratne i trebalo bi da svako ko se potegne toga bude banovan. medjutim, ista stvar stoji i sa ciganskim doskocicama koje velika vecina vas redovno ponavlja po ovom forumu. jedini razlog zasto nije bilo bana zbog bugarske budalastine je to sto bi primenom istog principa morali i vas svaki put banovati zbog ciganskih budalastina.

 

dakle aj da se dogovorimo, ban za bugarske doskocice ali i ban za ciganske doskocice? ili nijedan.

Nema šta da se dogovaramo. Kažnjivo ili nije i tačka. Mada mislim da trpaš u isti koš dve različite stvari....ali, ako nema, onda nema ni za koga OK ?

P.S. Evo čitam još jednom, još pažljivije. Pa cenim da si se baš iznervirao. Vidi ovako...ja znam da se ne može na forum biti 24/7 i sam učestvujem u jednom kao moderator na fudbalu, ali nemoj ovde sad da nam prodaješ fore oko "ciganskih doskočica"....nije valjda da nisi savladao pravila foruma.

OK...je dugo ste tu, mi vas ponešto nerviramo, jasno nam je....ali nemoj da me praviš budalom. Ja sam malko više icepao cipelke od tebe...

Edited by Constantin
Link to comment
1 minute ago, nautilus said:

 

tu vec imamo problem licemerstva. bugarske doskocice su odvratne i trebalo bi da svako ko se potegne toga bude banovan. medjutim, ista stvar stoji i sa ciganskim doskocicama koje velika vecina vas redovno ponavlja po ovom forumu. jedini razlog zasto nije bilo bana zbog bugarske budalastine je to sto bi primenom istog principa morali i vas svaki put banovati zbog ciganskih budalastina.

 

dakle aj da se dogovorimo, ban za bugarske doskocice ali i ban za ciganske doskocice? ili nijedan.

Cigani, iliti Romi nisu klali po juznoj Srbiji, za pocetak...

Link to comment
3 minutes ago, Boki Nis said:

Ma cisto ko suza....Covek je mislio da to nije njegov gol   :lol:

Odigrali su oni na stotine ovakvih namestaljki ,al o tome se ne prica....

Licemerje je jedna od osobina koju najvise mrzim kod ljudi.

Link to comment
1 minute ago, nautilus said:

 

tu vec imamo problem licemerstva. bugarske doskocice su odvratne i trebalo bi da svako ko se potegne toga bude banovan. medjutim, ista stvar stoji i sa ciganskim doskocicama koje velika vecina vas redovno ponavlja po ovom forumu. jedini razlog zasto nije bilo bana zbog bugarske budalastine je to sto bi primenom istog principa morali i vas svaki put banovati zbog ciganskih budalastina.

 

dakle aj da se dogovorimo, ban za bugarske doskocice ali i ban za ciganske doskocice? ili nijedan.

Podseti me kad su to "cigani"klali po Srbiji?  Navijaci zvezde se sami nazivaju ciganima...kako to mozes da stavljas u ravan?
Sto se mene tice ja licno nikad nikad nisam pisao takve postove ...al porediti to je :puke:

Link to comment
19 minutes ago, Constantin said:

Znači li to da su "doskočice" na bugarskoj osnovi nekažnjive ? Koliko vidim, osim brisanja, nisu.....

 

Ovog puta ostaje na brisanju. Ovaj topik treba značajno da evoluira pre nego što bude moguća striktna primena forumskih pravila u svakoj situaciji. Za tu evoluciju prvenstveno su odgovorni oni koji se na topiku oglašavaju a mod tim će da pomogne koliko može.

Link to comment
2 minutes ago, Dali_man said:

Licemerje je jedna od osobina koju najvise mrzim kod ljudi.

Bas tako....Ja ovde ne pisem mnogo , ni cesto ...al nepravda i licemerstvo je nesto sto ne mogu da podnesem...

Link to comment

U taj spin uopste ne ulazim. Nazvati vas Bugarima je jednako uvredljivo kao i nazvati mene Hrvatom, ali ovde nije poenta u tome nego da se uopste ne koriste pejorativni nazivi kao sto su gurbeti (uzgred stradavali isto kao i Srbi u Jasenovcu i na drugim mestima), Bugari i slicno. Meni je uvreda kada me neko nazove Delija, sa Ciganinom se ponosim.  

 

Dakle jednostavno, od danas nema nazivanja juznjaka Bugarima ali ni nema nikakvih drugih naziva za navijace Zvezde osim Cigani ili Romi. I tu se prica zavrsava sto se mene tice.

Link to comment
5 minutes ago, nautilus said:

U taj spin uopste ne ulazim. Nazvati vas Bugarima je jednako uvredljivo kao i nazvati mene Hrvatom, ali ovde nije poenta u tome nego da se uopste ne koriste pejorativni nazivi kao sto su gurbeti (uzgred stradavali isto kao i Srbi u Jasenovcu i na drugim mestima), Bugari i slicno. Meni je uvreda kada me neko nazove Delija, sa Ciganinom se ponosim.  

 

Dakle jednostavno, od danas nema nazivanja juznjaka Bugarima ali ni nema nikakvih drugih naziva za navijace Zvezde osim Cigani ili Romi. I tu se prica zavrsava sto se mene tice.

Ako te dobro razumem....ako navijače Zvezde nazovem Delijama to je kažnjivo, a Ciganima ili Romima nije ? 

Link to comment
11 minutes ago, nautilus said:

U taj spin uopste ne ulazim. Nazvati vas Bugarima je jednako uvredljivo kao i nazvati mene Hrvatom, ali ovde nije poenta u tome nego da se uopste ne koriste pejorativni nazivi kao sto su gurbeti (uzgred stradavali isto kao i Srbi u Jasenovcu i na drugim mestima), Bugari i slicno. Meni je uvreda kada me neko nazove Delija, sa Ciganinom se ponosim.  

 

Dakle jednostavno, od danas nema nazivanja juznjaka Bugarima ali ni nema nikakvih drugih naziva za navijace Zvezde osim Cigani ili Romi. I tu se prica zavrsava sto se mene tice.

 

pa nije isto kada rasista kaže crncu niger, i kad oni sami za sebe kažu

 

postoji suptilna razlika  kada se koristi ceo narod pežorativno da bi se neko uvredio, i kad mi to kažemo za sebe, da bi pokazali da nam ne smeta poređenje sa braćom ciganima

 

 

Edited by levi
Link to comment

Ne razumes ali dobro. Moderacija ima slobodu da banuje bilo koga ukoliko se proceni da se izraz koristi na uvredljiv nacin. To moze biti bilo koji izraz, zavisi od konteksta u kom je izrecen. Listu ne pravimo jer je to lako izvrdati. Stvar je u nasoj proceni. Naravno da necu banovati za izraz Delije, to bi bila glupost, medjutim, ako bude stavljen u uvredljiv kontekst bicete banovani zbog tog konteksta.

 

 

@levi

 

Opet zavisi od konteksta, ako se upotrebi bilo kakva paralela sa Romima u smislu "ciganjenje" ili "ciganska posla" a to procenimo kao uvredljivo po Rome kao narod, kaznjavacemo. Ako, na primer, kazu da su dobili Cigane, nemam problem sa tim (osim rezultatski), jer je jasno da se izraz ne odnosi na Rome kao narod vec na FKCZ.

Link to comment
7 minutes ago, nautilus said:

Ne razumes ali dobro. Moderacija ima slobodu da banuje bilo koga ukoliko se proceni da se izraz koristi na uvredljiv nacin. To moze biti bilo koji izraz, zavisi od konteksta u kom je izrecen. Listu ne pravimo jer je to lako izvrdati. Stvar je u nasoj proceni. Naravno da necu banovati za izraz Delije, to bi bila glupost, medjutim, ako bude stavljen u uvredljiv kontekst bicete banovani zbog tog konteksta.

Radite kako hoćete, samo budite objektivni. Kad je prema svima aršin isti, sami ćemo svi da se uvedemo u red. Najprostije.

Link to comment
1 minute ago, Redoran said:

Urađeno je dodatno čišćenje a sada se stvarno i definitivno manite daljeg grudvanja sa gramatikom i skoncentrišite se na temu odnosno na FKRN.

 

Nije, direktore novi, nama potrebno ciscenje vec egalitet. Ja sam zaprepascen cinjenicom da je ovaj Nautilus mod. Ej, on covek moderira ppp a u istu ravan stavlja kad nekog ovde nazovu bugarinom i tamo navijaca zvezde ciganinom. Jos jednom dokazano da pravda nije univerzalna vrednost vec je pitanje perspektive ...

Kako je samo meni odvratno ovo snishodljivo lizanje i zakopavanje ratnih sekira navijaca velikana srpskog fudbala kada se pojavi neko ko ih, ono bar privremeno, moze skinuti sa pijadestala i strpnuti deo  drzavnog kolaca kada smo mi u pitanju ... Da, mi navijaci Radnickog ... Grupa, eeeeej. Zamisli, delujemo kao grupa ... I o tome pise mod. 

Nadam se druze Redorane da ce se tvojim dolaskom nesto promeniti, ali iskreno mislim da imas Sizifov posao pred sobom i bezbroj vetrenjaca sa kojima ces se boriti, ali ako ti je sablja iskovana od najprefinjenijeg celika i ne libis se da je izvuces iz korica i casno je vratis u iste,  imas istancan osecaj pravde i nisi progutao zabu koja se kuva u srpskom sportu evo vise od sedam decenija, mozda se mogu se i nadati da ce se nesto promeniti ovde ...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...