Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

26 minutes ago, adasevic said:

Kafu je suspendovan jer je malo lomio inventar posle Rada. 

 

Simic je danas bio odlican. Videlo se koliko tek njemu koji ima brzinu znaci da u istoj postoje 2+ igraca koji imaju dobar pregled i znaju da dele lopte. 

 

U drugom poluvremenu sredinu nam igrali Milijas, Marin i Ebi :hail:

 

Neverovatno kako je pustio prvi gol. Cak i da je bio zaklonjen, mogao je pomocnik da mu mase. NIje da bi bitnije promenio ishod meca, ali bas zato... S druge strane, ponistili su bar 2 ako ne i 3 gola Joveljica. Kod prvog je bio metar iza igraca odbrane, tu je greska u rangu sa priznavanjem prvog gola. Kod drugog takodje nema ofsajda. Jedino treca situacija je za analizu, mada meni deluje da je u liniji sa 2 igraca odbrane...  Bas steta, Joveljic je dosta napredovao. Nije vise onoliko slabasan, lepo se par puta rvao sa stoperima, cak mi deluje i nekako brze nego ranije...

 

golman se nije bunio. doduse nije se ni joveljic bunio a prvi put sigurno nije bio u ofsajdu, dok su druga dva puta bas diskutabilna. 

Link to comment
  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 hours ago, fandorin said:

    Ja i dalje ne mislim da Milojević nije hteo da igra fudbal u Parizu, uostalom prvih 20 minuta smo se smisleno i dobro branili i par puta doneli loptu pred njihov gol, čak smo je jednom i uputili prema njemu. Jednostavno tok utakmice je bio takav da bilo koji trener teško može da utiče na ono što se dešava na terenu. PSG je jedna od onih vrhunskih ekipa koje ako te rano otvore i nanjuše psihološku slabost (koja je neminovna) onda sledi krajnje neprijatan nastavak. Siti je isti takav. 

 

   I ne možemo porediti tu utakmicu sa ovom u utorak. Da bi desilo čudo mnogo toga mora da se složi. Ambijent, psiha, taktički perfektan meč, činjenica da te mnogostruko jači protivnik malo potceni i puna torba srećnih okolnosti. Sve to se sklapa 1 u 20 mečeva. Staridžovu šansu ne možemo da ignorišemo, to je bio zicer ravan onim iz Pariza, možda i veći. I umesto viđenih 0:1 u 17. minutu imamo gol iz prekida u 21. (protiv Napolija smo imali 8 kornera) i posle 8 minuta potez Pavkova koji je veći od života, dakle ne neka uigrana, filigranska akcija, nego prijem lopte na 50 metara od gola, nošenje Vajnalduma na leđima i projektil od 94 km/h. Jbg, dečko je zaslužio sve što mu se dešava ovih dana i neizmerno mi je drago zbog njega, ali će i posle svega ostati Pavkov jer kad bi ovo ponavljao stalno zvao bi se drugačije. E sad, posle takvih 12 minuta u "neprijateljskoj atmosferi" treba da budeš mentalno mnogo moćan da se izdigneš i okreneš meč. A Zvezda u 2. poluvremenu nije bila ništa bolja nego u Kelnu u nastavku ili protiv Napolija.

 

   Srnić. Užasno limitiran, bolno ofanzivno sterilan (čim je stigao pokazao je skoro neverovatan procenat realizacije, ali se brzo ugasio), međutim Milojević je jednom rekao da bi Salvoljub bez razmišljanja tresnuo glavom u stativu kad bi mu on to rekao. Ja mogu da razumem da se trener u nekim kritičnim situacijama oslanja na igrača za koga je siguran da ga nikad neće izdati. Uostalom Salah je bio na desnom boku u prvom poluvremeni i znamo kako je to izgledalo, Mane je dva puta sa druge strane pretrčao Vujadina i Žuleta da ovi nisu stigli ni da uzdahnu. Kad im je Klop zamenio mesta (zapravo je Firmino nakon ulaska otišao levo, a Mo u sredinu), Srnić je pomogao Rodiću i udvojio svaki jbni put i Mane je igrao u prazno. 

 

  Jovančić jeste iznenadjenje, veliko. Svi su sve napisali. Osim jedne stvari, ne može da igra na istom nivou 90 minuta. Gledao sam sve Zvezdine utakmice, kad je bio starter obavezno je drastično padao posle sat vremena. Ne verujem da nije spreman, jednostavno je takve konstitucije. Sa druge strane imamo Jovičića koji ima samo jednu vrlinu na evropskom nivou, a tu je i onih Čaušićevih 12 km. Zato igraju. Ne zbog menadžera. Kao i Simić koji je već sada neuporedivo ofanzivno bolji igrač od Srnića, ima nekakav dribling, sasvim solidan pas unapred i konkretan je, uvek napada gol. O plafonu da ne pričamo. Dao je 3 gola i ima 5 asistencija, eto tek da se pomene. Samo je taktički još uvek nedovoljno pismen. Zato je izašao u Salcburgu u 25. minutu i ponoviću, da je piksla u pitanju nijedan trener mu ne bi tako nešto uradio, To je krater u CV-ju. 

 

   Harper ponovo naglašava da je Čaušić zaigrao čim je došao i da je to zbog piksle, a ja moram još jednom da istaknem da je identična situacija bila sa Kafuom, zaigrao je protiv Salcburga u 11 par dana nakon što je kročio na Surčin. Zašto je, umesto piksle, nemoguće objašnjenje da je Kafu jedan od onih Brazilaca, Rusa, Srba...koji kad potpišu prvi veći ugovor nestanu sa mape? Protasov, Alejnjikov, Belanov, Mihailjičenko, Zavarov. Igrali su atomski fudbal krajem osamdesetih u Kijevu i repki SSSR-a, otišli u Italiju pokupovali Mercedese, fotkali se u njima, poslali u zavičaj 2000 kopija tih slika i svet više nije čuo za njih. A bilo je milion takvih primera.

 

   I samo još ovo, zabluda je da u JSL igramo lošije nego prošle godine. Prošle godine u ovo vreme smo imali 2 remija i poraz, uz porođajne muke protiv Lučana i Spartaka na Marakani i Zemuna i Čukaričkog na strani. Te utakmice su bile užasne za gledanje. Naravno, ove sezone imamo bolju ekipu i širu rotaciju, ali lakše i dolazimo do pobeda. Utisak da se igra lošije je samo i isključivo zbog derbija i to je jedini Milojevićev kiks iz mog ugla. Taj meč je odigran nedopustivo loše. A na toj utakmici je istrčao tim koji bi potpisao svaki prosečni navijač ( ajde da izuzmemo Čaušića). Valjda i to nešto govori.

 

+1

 

Прва права анализа на ппп након Ливерпула. :hail:

Link to comment
8 hours ago, fandorin said:

    Ja i dalje ne mislim da Milojević nije hteo da igra fudbal u Parizu, uostalom prvih 20 minuta smo se smisleno i dobro branili i par puta doneli loptu pred njihov gol, čak smo je jednom i uputili prema njemu. Jednostavno tok utakmice je bio takav da bilo koji trener teško može da utiče na ono što se dešava na terenu. PSG je jedna od onih vrhunskih ekipa koje ako te rano otvore i nanjuše psihološku slabost (koja je neminovna) onda sledi krajnje neprijatan nastavak. Siti je isti takav. 

 

   I ne možemo porediti tu utakmicu sa ovom u utorak. Da bi desilo čudo mnogo toga mora da se složi. Ambijent, psiha, taktički perfektan meč, činjenica da te mnogostruko jači protivnik malo potceni i puna torba srećnih okolnosti. Sve to se sklapa 1 u 20 mečeva. Staridžovu šansu ne možemo da ignorišemo, to je bio zicer ravan onim iz Pariza, možda i veći. I umesto viđenih 0:1 u 17. minutu imamo gol iz prekida u 21. (protiv Napolija smo imali 8 kornera) i posle 8 minuta potez Pavkova koji je veći od života, dakle ne neka uigrana, filigranska akcija, nego prijem lopte na 50 metara od gola, nošenje Vajnalduma na leđima i projektil od 94 km/h. Jbg, dečko je zaslužio sve što mu se dešava ovih dana i neizmerno mi je drago zbog njega, ali će i posle svega ostati Pavkov jer kad bi ovo ponavljao stalno zvao bi se drugačije. E sad, posle takvih 12 minuta u "neprijateljskoj atmosferi" treba da budeš mentalno mnogo moćan da se izdigneš i okreneš meč. A Zvezda u 2. poluvremenu nije bila ništa bolja nego u Kelnu u nastavku ili protiv Napolija.

 

   Srnić. Užasno limitiran, bolno ofanzivno sterilan (čim je stigao pokazao je skoro neverovatan procenat realizacije, ali se brzo ugasio), međutim Milojević je jednom rekao da bi Salvoljub bez razmišljanja tresnuo glavom u stativu kad bi mu on to rekao. Ja mogu da razumem da se trener u nekim kritičnim situacijama oslanja na igrača za koga je siguran da ga nikad neće izdati. Uostalom Salah je bio na desnom boku u prvom poluvremeni i znamo kako je to izgledalo, Mane je dva puta sa druge strane pretrčao Vujadina i Žuleta da ovi nisu stigli ni da uzdahnu. Kad im je Klop zamenio mesta (zapravo je Firmino nakon ulaska otišao levo, a Mo u sredinu), Srnić je pomogao Rodiću i udvojio svaki jbni put i Mane je igrao u prazno. 

 

  Jovančić jeste iznenadjenje, veliko. Svi su sve napisali. Osim jedne stvari, ne može da igra na istom nivou 90 minuta. Gledao sam sve Zvezdine utakmice, kad je bio starter obavezno je drastično padao posle sat vremena. Ne verujem da nije spreman, jednostavno je takve konstitucije. Sa druge strane imamo Jovičića koji ima samo jednu vrlinu na evropskom nivou, a tu je i onih Čaušićevih 12 km. Zato igraju. Ne zbog menadžera. Kao i Simić koji je već sada neuporedivo ofanzivno bolji igrač od Srnića, ima nekakav dribling, sasvim solidan pas unapred i konkretan je, uvek napada gol. O plafonu da ne pričamo. Dao je 3 gola i ima 5 asistencija, eto tek da se pomene. Samo je taktički još uvek nedovoljno pismen. Zato je izašao u Salcburgu u 25. minutu i ponoviću, da je piksla u pitanju nijedan trener mu ne bi tako nešto uradio, To je krater u CV-ju. 

 

   Harper ponovo naglašava da je Čaušić zaigrao čim je došao i da je to zbog piksle, a ja moram još jednom da istaknem da je identična situacija bila sa Kafuom, zaigrao je protiv Salcburga u 11 par dana nakon što je kročio na Surčin. Zašto je, umesto piksle, nemoguće objašnjenje da je Kafu jedan od onih Brazilaca, Rusa, Srba...koji kad potpišu prvi veći ugovor nestanu sa mape? Protasov, Alejnjikov, Belanov, Mihailjičenko, Zavarov. Igrali su atomski fudbal krajem osamdesetih u Kijevu i repki SSSR-a, otišli u Italiju pokupovali Mercedese, fotkali se u njima, poslali u zavičaj 2000 kopija tih slika i svet više nije čuo za njih. A bilo je milion takvih primera.

 

   I samo još ovo, zabluda je da u JSL igramo lošije nego prošle godine. Prošle godine u ovo vreme smo imali 2 remija i poraz, uz porođajne muke protiv Lučana i Spartaka na Marakani i Zemuna i Čukaričkog na strani. Te utakmice su bile užasne za gledanje. Naravno, ove sezone imamo bolju ekipu i širu rotaciju, ali lakše i dolazimo do pobeda. Utisak da se igra lošije je samo i isključivo zbog derbija i to je jedini Milojevićev kiks iz mog ugla. Taj meč je odigran nedopustivo loše. A na toj utakmici je istrčao tim koji bi potpisao svaki prosečni navijač ( ajde da izuzmemo Čaušića). Valjda i to nešto govori.

 

8 hours ago, Nemanja Posrbica said:

 

Bravo majstore.

 

 

Антологијски текст.

Link to comment

U danasnjoj utakmici, pored Marina, impresionirao je Joveljic.  Momak se za manje od 30 min nasao u 3-4 izgledne prilike za gol, koje su na zalost anulirane zbog navodbnih ofsajda.  Ne secam se da je neki Zvezdin junosa jos od vremena Zorana Filipovica imao takav "njuh" za gol.

 

Simic danas nije igrao lose, ali je sebicnjak.  Kada je jednom prilikom izbio sam ispred pred golmana i imao levo od sebe Marina, nije posluzio Marina koji bi sigurno dao gol, vec je kao sivonja sutirao u istrcalog giolmana koji mu je vec "usao u sut" i prilika za gol ode u nepovrat.

Link to comment
7 hours ago, Milosh76 said:

Mozda iz zezanja proba Krsticic-Ebisilio-Marin-Ben-Kafu/Boaci i Joveljic...

To je verovatno najjaci napad koji mozemo napraviti

 

Ne moze, to je pet stranaca. Moze u LS ali nema sansi da to uradi. Plus ova ekipa nikada nije igrala u formaciji 3-5-2.

Link to comment
16 hours ago, pbg12345 said:

ma da, sustinski je nebitno, a kako cemo posmatrati odredjene igrace, zavisi od konteksta

 

degenek npr se rodio u hrvatskoj (zapravo krajini) kao dete otisao sa prodicom u australiju i tamo zapoceo sa fudbalom, onda kao vrlo mlad igrac otisao u nemacku

o srpski fudbal se ocesao toliko sto je odigrao par utakmica za cini mi se kadetsku reprezentaciju, dok neki "talenti" nisu dobili prednost i on definitivno prelomio da (ponovo) igra za australiju

u tom nekom smislu covek je stranac koliko i ben ili boaci

sa druge strane jasno je da njemu zvezda, puna marakana itd ipak ima neku drugu vrednost nego nekom ko je juce prvi put cuo za zvezdu

 

ali uopste ta podela na domace i strane je izlisna, bitno je samo sta pokazuju na terenu

 

inace, +1 na post

Једно са другим је у колизији.

Момци су Срби. И треба тода буде модел нашег пословања. Да купимо нашу талентовану децу по свету и да их афирмишемо.

Link to comment
4 hours ago, tsva said:

Luka Jovic

Pomislio sam na Jovica, ali on je zaigrao i zablistao tek kada je dosao u Nemacku.  Njegove igre u Zvezdinom seniorskom timu bile su u najboljem slucaju prosecne i tesko da ih se bilo ko da seca.  U to vreme, glavni golgeter i miljenik zvezdasa bio je Hugo Vieira, dok je Jovic bio u drugom planu i nije se nametao kao alternativa Hugu.  Joveljic se s druge strane, u to malo minuta sto dobija u seniorskom timu, namece i igrom i drskoscu kojom napada protivnicki gol.

Link to comment
 
Ne moze, to je pet stranaca. Moze u LS ali nema sansi da to uradi. Plus ova ekipa nikada nije igrala u formaciji 3-5-2.
Moze, jer pise Kafu ili Boaci :) S tim sto bi Boaci igrao polulevo iza Joveljica, a Ben poludesno.
Link to comment
6 hours ago, porucnik vasic said:

Једно са другим је у колизији.

Момци су Срби. И треба тода буде модел нашег пословања. Да купимо нашу талентовану децу по свету и да их афирмишемо.

sta je u koliziji?

da se neko rodi u jednoj drzavi, a odraste u drugoj?

ili da je neko po nacionalnosti srbin, a ima drzavljanstvo druge drzave?

Link to comment
7 hours ago, porucnik vasic said:

Једно са другим је у колизији.

Момци су Срби. И треба тода буде модел нашег пословања. Да купимо нашу талентовану децу по свету и да их афирмишемо.

 

Zvezda je svuda gde su nasa deca :s_c:

 

Koga zabole za nacionalnost kad sutra svakako nece postici nista u repki.

Link to comment
9 hours ago, porucnik vasic said:

Једно са другим је у колизији.

Момци су Срби. И треба тода буде модел нашег пословања. Да купимо нашу талентовану децу по свету и да их афирмишемо.

 

Nije u koliziji jer ovo drugo nije tacno, puna Marakana, Arena ili Pionir ne znace nista vise domacim i "domacim" igracima nego strancima. Ko ne veruje ili misli da gresim neka pogleda ponasanje Reglanda i Berona za vreme i njihove izjave posle utakmice protiv Galatasaraja.

 

Ne mogu da verujem da se ponovo prodaje ta nebuloza o "nasoj deci", glupava fraza bez znacenja i smisla ciji je koren u tupavom nacionalizmu.

Link to comment
15 minutes ago, harper said:

 

Nije u koliziji jer ovo drugo nije tacno, puna Marakana, Arena ili Pionir ne znace nista vise domacim i "domacim" igracima nego strancima. Ko ne veruje ili misli da gresim neka pogleda ponasanje Reglanda i Berona za vreme i njihove izjave posle utakmice protiv Galatasaraja.

 

Ne mogu da verujem da se ponovo prodaje ta nebuloza o "nasoj deci", glupava fraza bez znacenja i smisla ciji je koren u tupavom nacionalizmu.

samo ako moze bez ovakvog podmetanja

 

ne bih te kvotovao, ali sustinski odgovaras na nesto sto sam i ja napisao, a to ne, nema apsolutno niakakv koren u nacionalizmu i "nasoj deci". makar ne onako kako ja shvatam taj drugi izraz (kao nesto sto koriste tupavi burek novinari da bi gurali razne domace antitalente u prvi plan, obicno preko ledja stranaca)

po mom shvatanju trebaju igrati igraci koji su u tom trenutku po oceni trenera naspremniji da odgovore njegovim zamislima. tu nacionalna, verska, rasna ili bilo kakva druga slicna pripadnost naravno ne igra nikakvu ulogu

iluzorno je to i pisati

 

i da, smatram da u vecini slucajeva ipak ima veze kad je atmosfera u pitanju da li je igrac odrastao uz taj klub ili je za njega cuo onogo dana kad je potpisao. naravno da postoje i drugaciji primeri, ali me tesko neko moze ubediti da bi neko "ko nema zvezdu u krvi" reagovao kao npr degenek kad smo okretali u austriji

to takodje moze imati i kontraefekat, ono poznato da "igrac sagori od prevelike zelje" i naravno da to nije stavka koja treba da odredi da li ce neko biti u 11 ili ne, ali je naprosto tu, a na treneru je da proceni da li to kod odredjenog igraca u datom momentu moze pretvoriti u nsto pozitivno ili ne

Edited by pbg12345
Link to comment
1 minute ago, pbg12345 said:

samo ako moze bez ovakvog podmetanja

 

ne bih te kvotovao, ali sustinski odgovaras na nesto sto sam i ja napisao, a to ne, nema apsolutno niakakv koren u nacionalizmu i "nasoj deci". makar ne onako kako ja shvatam taj drugi izraz (kao nesto sto koriste tupavi burek novinari da bi gurali razne domace antitalente u prvi plan, obicno preko ledja stranaca)

po mom shvatanju trebaju igrati igraci koji su u tom trenutku po oceni trenera naspremniji da odgovore njegovim zamislima. tu nacionalna, verska, rasna ili bilo kakva druga slicna pripadnost naravno ne igra nikakvu ulogu

iluzorno je to i pisati

 

i da, smatram da u vecini slucajeva ipak ima veze kad je atmosfera u pitanju da li je igrac odrastao uz taj klub ili je za njega cuo onogo dana kad je potpisao. naravno da postoje i drugaciji primeri, ali me tesko neko moze ubediti da bi neko "ko nema zvezdu u krvi" reagovao kao npr degenek kad smo okretali u austriji

to takodje moze imati i kontraefekat, ono poznato da "igrac sagori od prevelike zelje" i naravno da to nije stavka koja treba da odredi da li ce neko biti u 11 ili ne, ali je naprosto tu, a na treneru je da proceni da li to kod odredjenog igraca u datom momentu moze pretvoriti u nsto pozitivno ili ne

 

Uopste nisam mislio na tvoj post nego na celu tu pricu o znacaju igraca s nasim pasosem i srpskog porekla koja se ponovo podvaljuje, samo prvi pasus se odnosi na tvoj post. To kako klub oseca Degenek je individualna stvar. On crpi motivaciju iz toga sto je navijac Zvezde, neko drugi ce iz neceg drugog. Dao sam pre par strana uporedni primer Dzenkinsa i Stefana Jankovica koji dokazuje upravo suprotno, da poreklo samo po sebi ne znaci ama bas nista i da je do integriteta igraca kako ce se poneti prema klubu za koji igra i njegovoj tradiciji. To je prvi primer koji mi je pao na pamet jer je vrlo slikovit i iz skorijeg vremena, slicnih primera mogu da navedem bezbroj.

 

Inace mi je prilicno odurna ta novokomponovana "srbizacija" Zvezde i pokusaji da se izmisli i podmetne cista laz kako je taj klub uvek bio nekakav paragon i legitimacija srpstva, za razliku od "hrvatskog" Partizana i tamosnjeg "jugoslovenskog sportskog drustva", o cemu se pise s podsmehom. Ta bljuvotina je uzela velikog maha kod dobrog dela mladjih navijaca. Zato se i patimo s brojanjem krvnih zrnaca ko moze a ko ne moze da dodje u klub, zato se "pregovaralo" s mladjim navijacima da jedan Robert Prosinecki uopste dodje u klub, zato su organizovane navijacke bande napustale halu kad je potpisivan Alen Omic, zato se preventivno dize dzeva na sam nagovestaj da bi sin jednog Refika Sabanadzovica mogao da dodje u omladinske kategorije Zvezde. Tu bolesnu pricu treba likvidirati sada i odmah kako bi se sprecilo da se klub poseljaci i postane igracka najgoroj sorti Srba - zadrglim i priglupim nacionalistima i sovinistima.

Link to comment

ok, onda se izvinjavam

 

a upravo zbog ovog drugog pasusa (koji stoji od slova do slova i opet je jel nesto sto ne bi ni trebalo da se dovodi u pitanje u nekom normalnom drustvu) i imam potrebu da se ogradim od navedenog

 

tu ne znam da li je gore kad zbog toga peckaju navijaci drugih klubova (partizana pre svega) ili kad to cujem/procitam od nasih

zapravo gore je ovo drugo, sto se to uopste "zapatilo" i to u velikom obimu, ali jbg tu smo gde smo

 

e: msm jbt zovemo se crvena zvezda i imamo petokraku preko celog grba (hvala alahu sto nismo imali nekog naseg tudjmana da nam menja ime ili grb, a ovo drugo se desilo 90% klubova ex yu koji su imali petokraku na grbu) i to bi valjda samo po sebi trebalo biti dovoljno da sasece svaku pricu u tom smeru

 

i to cak i nema veze sa politikom/ideologijom, vec jednostavno sa tradicijom ovog kluba. odricati se zvezde i jugoslovenstva je zapravo odricanje od istorije kluba, a naprosto ne vidim razlog zasto bi to radio bilo koji navijac zvezde

Edited by pbg12345
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...