Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

10 minutes ago, MiddleClass said:

13/14 igraca koji su igrali protiv Liverpula su bili domaci. Hocemo li i dalje kukati za Ebisilijom, Kafuom, Kangom i ostalima?

 

Nama je najveci problem kako da oporavimo Jovancica i Stojkovica za Napoli.

 

Meni su kafu i ebisilio prilične misterije. Na papiru najbolji igrači koje imamo, uz marina, ali očigledno neki problem postoji. I jeste za "kukanje" ako dva najbolja igrača nismo u stanju da stavimo u funkciju.

Link to comment
  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, levi said:

možda  se na potoku nije videlo da je Čaušić veći deo vremena statirao povređen jer nije više bilo izmena

 

 

 

Kontra koju je usrao je bila u prva dva minuta od njegovog ulaska. Čak mislim i da se nakon te akcije i povredio.

 

nisam do sada na njega kukao, ali lik jednostavno ništa nije pokazao od kada se vratio.

Link to comment
33 minutes ago, Nikodije said:

 

Meni su kafu i ebisilio prilične misterije. Na papiru najbolji igrači koje imamo, uz marina, ali očigledno neki problem postoji. I jeste za "kukanje" ako dva najbolja igrača nismo u stanju da stavimo u funkciju.

 

Ebesilio odlicno igra u kontinuitetu i jedan je od nasih najboljih igraca sve vreme od pocetka sezone, ne postoji nikakav problem sa njim osim sto je prodata prica naivnima da se steka u defanzivi pa drugi igraci imaju prioritet. Kafu je izgleda bivsi.

Link to comment
52 minutes ago, MiddleClass said:

13/14 igraca koji su igrali protiv Liverpula su bili domaci. Hocemo li i dalje kukati za Ebisilijom, Kafuom, Kangom i ostalima?

 

Nama je najveci problem kako da oporavimo Jovancica i Stojkovica za Napoli.

 

Kako? Borjan, Degenek, Marin i Ben su stranci a sva cetvorica su pocela utakmicu u utorak. Ili cemo sad da pocnemo da sortiramo strance na crne i bele? Kad mogu u klubu sto ne bismo i mi na forumu.

Link to comment

prava smo parapsihopatologija, na sta nam lici topik par dana nakon najvece pobede u 30 godina :D

 

ja cak mislim da mi i nismo presli neki ogroman put u ove cetiri utakmice, vec su rezultati skup nekoliko faktora

podrazumeva se da je ovo pre neko vece i pariz nebo i zemlja, ali kazem ovo gore u smislu da igraci nisu preko noci naucili igrati fudbal, niti je miloje "progledao" i te veceri postao trener

 

mi smo protiv liverpula zapravo igali ono sto igramo protiv protivnika jacih od nas od kad je miloje trener

 

u prvoj utakmici smo to tek delimicno postigli

ekipa je tek sastavljena i imala onu jednu utakmicu protiv radnika sa 10 igraca, koja ne da nije priprema za ls, vec je moguce donekle i bila kontraproduktivna u tom smislu, kad se doda pritisak prve utakmice ("istorijske u ls"), pa jos pred domacim navijacima, dobili smo ono sto smo dobili. rezultat nas je tu cak i "usrao". daleko od toga da zvezda tad nije zasluzila taj bod, ali je bilo ocigledno da mora bolje

 

onda dolazi pariz. ekipa koja nam verovatno i najmanje odgovara (najveca razlika u tehnickom znanju njihovog pogotovo ofanzivnog dela i zvezdinih igraca), koja je izgubila prvu utakmicu i bila maksimalno "nabrijana". tu smo opet jako lose odgovorili na pritisak, a rani golovi, neodbranjiv slobodnjak neimara je tek odveo utakmicu u ono sto je odveo

 

u liverpulu je vec bilo bolje. ok i oni su drugaciji od psz, ali je po samom stavu na terenu bilo jasno da bolje stojimo. tu smo svakako mogli proci bolje rezultatski

 

i onda dolazi ova utakmica od pre neko vece. koja je na prvu, rezultatski potpno druga prica, a sustinski mozda i nije bas tolika +/- 6 golova. domaci teren i stav sa kojim su igraci izasli na teren je tu presudan

 

 

ja sam i ranije pisao da mi se cini da je tu miloje najvise zakazao (psiholoska priprema ekipe), sam je covek o tome govorio, a izmedju ostalih i klop je o tome pricao

 

i naravno da ova utakmica i pobeda nisu apsolutno niakakv garant za preostale dve utakmice

napoli je cini mi se negde izmedju psz i liverpula (ne po kvalitetu, vec po stilu igre koji nama "odgovara"), apsolutni su favoriti. verujem i da ce pobediti, samo sumnjam da ce to biti sa 4 ili 5 golova kao prva dva gostovanja, osim u slucaju nekakvog potpunog sumraka karakteristicnog za srpski fudbal (igranje odbojke u 16, crveni karton ili tako nesto)

 

 

licitiranje imenima mozda jeste zabavno, ali se ponovo pokazalo kao potpuni promasaj.

pristup utakmici je odlucujuci faktor

 

 

 

Link to comment
3 hours ago, harper said:

 

Kako? Borjan, Degenek, Marin i Ben su stranci a sva cetvorica su pocela utakmicu u utorak. Ili cemo sad da pocnemo da sortiramo strance na crne i bele? Kad mogu u klubu sto ne bismo i mi na forumu.

Осим Бена нијдан од ових момака није странац. То што уместо српског дреса носе неки други није њихова срамота већ српског фудбалског савеза.

Link to comment
2 hours ago, dragance said:

Naravno. Svi su rodjeni ovde (ili u BiH kao Marin), trebamo biti veoma ponosni i mislim da smo izuzetak sto se tiče domaćih igrača u LŠ.

gde ovde?

pola zvezdine ekipe je rodjeno zapadno od drine

kazem to jer si naveo marina kao izuzetak iz bih, a imamo 10 igraca rodjenih u hrvatskoj i bih

Link to comment

Ja bih u ovom kontekstu kao domaćeg igrača smatrao igrača koji je fudbalski odavde. Mada je sve to nebitno, 11 domaćih ili 11 stranaca, kako god.

 

Pogledavši utakmicu opet, Miloe je odlično pripremio sve. Natrpao je sredinu, mi smo na momente igrali neku formaciju otprilike 3-6-1, oni nisu mogli ništa da naprave na sredini terena, gurali smo ih na krila a centarsuteve lako rjesavali. U suštini, liverpul je bio opasniji prije našeg gola nego posle, iako su držali loptu i vršili pritisak. Ali nisu napravili puno šansi, uglavnom su to bile polušanse.

 

Sve u svemu, bili smo o motivisani i pametni. Nije prvi put u ove dvije godine da budemo bolji od objektivno jače ekipe, ali ovo je miloevo remek djelo. Nisam siguran da možemo očekivati nešto preko toga, mada se svakako nadam da možemo namučiti i napoli i psg.

 

Na dva kola do kraja mi smo teorijski u igri za prvo mjesto. Naravno da se neće desiti na kraju, i završićemo skoro sigurno zadnji, ali svejedno. Da mi je ovo neko pričao prije 2 godine...

 

 

 

 

Link to comment

Danas u 15h povratak u srpsku realnost, Dinamo Vranje u Surdulici

.

Moguc tim po mozzartu

 

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Popović - Gobeljić, Sumaila, Degenek, Hajdin - Jovičić, Milijaš - Simić, Ebisilio Jevtović - Stojiljković.

 

 

Link to comment
5 minutes ago, gervasius twinkleminkleson said:

Ja bih u ovom kontekstu kao domaćeg igrača smatrao igrača koji je fudbalski odavde. Mada je sve to nebitno, 11 domaćih ili 11 stranaca, kako god.

Pogledavši utakmicu opet, Miloe je odlično pripremio sve. Natrpao je sredinu, mi smo na momente igrali neku formaciju otprilike 3-6-1, oni nisu mogli ništa da naprave na sredini terena, gurali smo ih na krila a centarsuteve lako rjesavali. U suštini, liverpul je bio opasniji prije našeg gola nego posle, iako su držali loptu i vršili pritisak. Ali nisu napravili puno šansi, uglavnom su to bile polušanse.

Sve u svemu, bili smo o motivisani i pametni. Nije prvi put u ove dvije godine da budemo bolji od objektivno jače ekipe, ali ovo je miloevo remek djelo. Nisam siguran da možemo očekivati nešto preko toga, mada se svakako nadam da možemo naučiti i napoli i psg.

Na dva kola do kraja mi smo teorijski u igri za prvo mjesto. Naravno da se neće desiti na kraju, i završićemo skoro sigurno zadnji, ali svejedno. Da mi je ovo neko pričao prije 2 godine...
 

ma da, sustinski je nebitno, a kako cemo posmatrati odredjene igrace, zavisi od konteksta

 

degenek npr se rodio u hrvatskoj (zapravo krajini) kao dete otisao sa prodicom u australiju i tamo zapoceo sa fudbalom, onda kao vrlo mlad igrac otisao u nemacku

o srpski fudbal se ocesao toliko sto je odigrao par utakmica za cini mi se kadetsku reprezentaciju, dok neki "talenti" nisu dobili prednost i on definitivno prelomio da (ponovo) igra za australiju

u tom nekom smislu covek je stranac koliko i ben ili boaci

sa druge strane jasno je da njemu zvezda, puna marakana itd ipak ima neku drugu vrednost nego nekom ko je juce prvi put cuo za zvezdu

 

ali uopste ta podela na domace i strane je izlisna, bitno je samo sta pokazuju na terenu

 

inace, +1 na post

Link to comment
4 minutes ago, Milosh76 said:

Danas u 15h povratak u srpsku realnost, Dinamo Vranje u Surdulici

.

Moguc tim po mozzartu

 

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Popović - Gobeljić, Sumaila, Degenek, Hajdin - Jovičić, Milijaš - Simić, Ebisilio Jevtović - Stojiljković.

 

 

dobro je sto dolazi najslabija ekipa lige, ipak verujem da su se ispraznili protiv liverpula i da ce em njima prijati pauza, em ovim momcima da odigraju zvanicnu utakmicu

jel babic povredjen, kad degenek mora i protiv dinama igrati?

 

milijas u 11 mi nije jasan, osim ako nije oprostajna

hvala mu na svemu, ali on je penzioner i bzvz uzima mesto u ekipi

Link to comment

Balerina lupeta! Ebisilio je povredjen, Milijas verovatno ni ne trenira sa ekipom, Babic je zdrav i nema razloga da ne igra.... Ali oni su jedini izasli sa mogucim sastavom za danas

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...