Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

5 hours ago, Redoran said:

Gosn Poručniče, imate ručak ili večeru kada nam se putanje ukrste negde u belom svetu. Biće ispoštovano kako je dogovoreno.

Биће ми задовољство. Иначе, ових дана је баш тачно три године откада смо се последњи пут видели. 

Link to comment
  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

Quote

 

nije me bilo par dana, sta se desilo sa topikom?

gde su one silne analize? doskocice kako miloje nije dorastao zadatku?

 :laugh:

 

A šta da ti čovek kaže. Pratio sam pisanja i ovde i na drugim mestima i svi su mnoogo ranije govorili kako trio Jovičić, Krstičić, Čaušić ne funkcioniše i sad ti Miloju pripisuješ sve zasluge što je on to tek sad shvatio ili primenio. Ostaju oni porazi u dve utakmice sa 10 golova u svojoj mreži i antifudbalom. Njih se ne sme zaboraviti jer je upravo Miloje zbog pritisaka sa svih strana konačno i izbacio Jovičića i Čaušića iz startne postave i ubacio bolje za igru. E te bolje su i ovde mnogi spominjali, tako da je tvoj komentar kratkovid i nerealan.

Link to comment

I jasno je da su svi govorili da mora da stavi Pavkova u napad, a Jovancica u sredinu. Mislim, crtaju mu ljudi kako da postane trener, a on ni nacrtano ne zna da primeni. Trebale mu 4 utakmice. Dunster... :Jova:

 

 

Link to comment
25 minutes ago, adasevic said:

I jasno je da su svi govorili da mora da stavi Pavkova u napad, a Jovancica u sredinu. Mislim, crtaju mu ljudi kako da postane trener, a on ni nacrtano ne zna da primeni. Trebale mu 4 utakmice. Dunster... :Jova:

 

 

+1

a posebno za srnica svi odreda izlizasmo tastature kako mora da igra :fantom:

 

 

Link to comment
49 minutes ago, Filozof manijak said:

Komšije, kakve su vam prognoze i nadanja za sledeća dva kola?

 

Moramo dobiti jos jednu utakmicu ii igrati obe nereseno ako hocemo da prodjemo dalje.

 

Sa ovim i proslogodisnjim timom Zvezde je jedino sigurno da je nemoguce predvideti sta ce biti.

 

E sad, ko se cemu nada, to je druga prica. Ja se nadam prolasku u LE

Link to comment
32 minutes ago, Draganče 79 said:

Ako bi kojim slučajem Zvezda uzela bod od Napolija biće treća u grupi

 

Liverpul 6

Napoli 6

PSG 5

Zvezda 4

 

Racunas da svakako dobijamo PSG u poslednjem kolu pa nam je bod u Napulju dovoljan? :D

 

49 minutes ago, Filozof manijak said:

Komšije, kakve su vam prognoze i nadanja za sledeća dva kola?

 

Kao i na pocetku grupe. Da uzivamo u tome sto smo tu gde jesmo pa nek bude sta bude. Nadacemo se da ce da bude ko protiv LIverpula u Bg, a nece biti kukanja ako bude i ko u Parizu (u stvari bice, al to nema veze sa ocekivanjima). 

 

Uzeli smo bod, pa smo dali gol, pa smo pobedili aktuelnog vicesmpiona Evrope... to je vec preko svih ocekivanja.

 

Jos je ostalo da srusimo napolitansku mafiju i izbacimo bogate Arape iz LS i to je to za ovu godinu :lol:

 

 

 

 

Link to comment

ja bih voleo da prodjemo gomora i mi, da englezi zavrse gde im je i mesto :fantom:, a da nejmar ode uplakan iz rupe

 

sad sto je to realno koliko i da srbija osvoji sp je druga prica :D

 

Link to comment
Quote

 

Liverpul 6

Napoli 6

PSG 5

Zvezda 4

 

Racunas da svakako dobijamo PSG u poslednjem kolu pa nam je bod u Napulju dovoljan? :D

 

Heh, ne znam kako s quotuje

Pa računam da psg neće protiv nas imati imperativ pobede ako pobede liverpul  a liverpul napoli ako mi remiziramo (mada će se u zadnjem kolu sigurno igrati utakmice u isto vreme pa je to problem moje želje i računice).

U svakom slučaju  4 boda su sasvim dosta :D

 

Edited by Draganče 79
Link to comment
On 8.11.2018. at 1:21, dragance said:

Ajde @harper vrati se/javi se. Zajebi sto ce te neki prozivati.

 

Ma, znas koliko mi zapinje sto ce me prozivati isti oni forumasi koji posle poraza pljuju naveliko a posle pobeda pisu bajke o istom timu i istim igracima. Valjda je sada jasno da nijedan istorijski rezultat, bio on 2:0 ili 1:6, sam po sebi ne znaci nista u nekom opstijem poretku stvari. Neka to bude nesto o cemu ce se voditi racuna kad/ako nas napuni Napoli na svom terenu, sto nije nista manje realno da se desi nego sto je bilo pre ove neverovatne pobede protiv Liverpula.

 

Mi smo u prva dva kola imali jedan katastrofalan poraz i jednu znacajnu malu pobedu, katastrofalan poraz od Napolija u Beogradu i znacajnu pobedu u Parizu protiv PSG. Nisam se nadao da ce bivsi trener Cukarickog koji je pre par dana postao trener Zvezde to da shvati ovoliko brzo a trebalo je. Vec u Liverpulu se videlo da se iluzija o tome kako se iskljucivo opstrukcijom i neigrom moze u ovakvoj grupi postici rezultat, koja je nastala zbog uzimanja boda Napoliju, rasprsila kao mehur od sapunice i naterala Milojevica da od nje odustane. Koliko god je nerealan bio onaj rezultat od utorka toliko je sticaj okolnosti doveo do teskog poraza od 4:0 protiv istog tima, koji je bio debelo nezasluzen. Prvi gol primljen u najgorem mogucem trenutku i izmisljen penal za 2:0, psihicki su utukli ekipu koja je izasla da dobije nesto vise od te utakmice i rezultat je posledica tog osecaja frustracije i nemoci. Ali, neke stvari su se tada desile koje su udarile podlogu da istog protivnika, ocigledno nepripremljenog za utakmicu i umisljenog, za par nedelja iznenadimo, uhvatimo u masinu i za pola sata izbacimo iz utakmice. Ko zna, da je sudija bio toliko lake ruke za sviranje penala nama koliko je onaj dripac bio na Enfildu njima, mozda bi stun bio jos i veci. Mada, i ovako je ogroman.

 

Po meni se tek u revansu protiv Liverpula Milojevic kvalifikovao za trenera Zvezde, ne ovog kluba ciji tim vodi, vec prave pravcate Zvezde, onog legendarnog kluba koji i kada nije imao nista drugo imao je ambiciju da izadje i satre boljeg od sebe. Svaka cast svima ali jedino Zvezda od regionalnih klubova ima tu karmicku snagu da preokrece istoriju, salje poruku i menja odavno uspostavljena pravila velikih igraca. Vibrantna utakmica u utorak u Beogradu koja je pruzila skoro sve sto tradicionalni sport moze da pruzi, hrabrost i gotovo animalnu zelju autsajdera da pobedi, pune tribine velikog starinskog stadiona iz nekih drugih vremena koje disu jednim plucima sa ne igracima vec saigracima na terenu i heroizam anonimnog dunstera sa dve leve noge koji izrasta u giganta za kojeg ce cela Evropa cuti u ciglo 90 minuta, desila se upravo u vreme promocije korporativnih budalastina o nekakvoj superligi bogatih klubova u kojoj bi se valjda igrao neki nedodirljiv fudbal koji nije dostupan nikome ko ne prodaje milione dresova ili zavlaci ruke u dzepove arapskih despota, americkih berzanskih spekulanata i ruskih tajkuna. I to je taj karmicki deo koji je cekao Zvezdu da joj se desi, izvesni Milan Pavkov je sredinom prvog poluvremena skinuo sorc i posrao se na tu korporativnu budalastinu obilato i nemilosrdno. To nije mogao biti Boaci, nije mogao Marin, nije mogao Borjan, nije mogao niko ko bi pod nekim uslovima i u nekim okolnostima mogao da pruzi vise od svog maksimuma i zablista, to je morao biti neko kao Pavkov, igrac sa dna kvalitetne lestvice, anoniman, neprepoznat i do tog trenutka nemoguc. Facijalni grc Klopa koji je izgledao kao osmeh, posle drugog gola Pavkova, rekao je sve sto ima da se kaze o tom momentu. Shok, neverica, zaprepascenje i nemoc pred istorijom koja je morala da se desi bas njegovom klubu. Sorry Jurgen, tako ti se namestilo.

 

Zasto je to moralo da pocne protiv Napolija a ne tek sada od cetvrtog kola valjda je sada svima jasno. OK, vecina tih ljudi tamo u Zvezdi kad prica o velicini kluba u kojem se nalaze zapravo i ne zna o cemu prica vec ispaljuje odavno naucene fraze prenosene kroz vreme koje su te recenice sa smislom i pretvorile u fraze za podsmeh i sprdnju. Moralo se nauciti na tezi nacin, morala se istorija poceti pisati ispocetka, morali su i oni sami da osete disanje te zveri koja je predugo spavala ispod terena Marakane i da shvate da mogu iako ne mogu, da je realno iako nije realno, da ce ih noge nositi i kad je po svim zakonima fizike odavno trebalo da prestanu da ih nose. Dok to nisu shvatili bili smo klub za nakantavanje o kojem se govorkalo da namesta i prodaje utakmice, onog trenutka kad se desilo i evropska sportska stampa se podsetila na to na ciji stadion je Liverpul dosao da se proseta i dobio po labrnji. Platili smo pravedni medijski ceh i jednog i drugog pristupa. Da su u klubu na vreme shvatili u kojem klubu rade platili bismo samo ovaj drugi ali to je sada vec proslost i ne vredi se baviti time. Kao i u Bariju, uskocili smo u poslednji vagon poslednjeg voza i vratili sebi ime po kojem smo toliko dugo bili poznati i prepoznati.

 

U poslednja dva kola nece biti lakse ali ce biti drugacije. Pavkov nece postati ni Jan Rash, ni Horst Hrubes, ni Alan Sirer, igraci ce opet centrirati na treci red tribina, gubiti lopte kao na traci i sami sebe povredjivati pokusajima da primire loptu. Takvi smo kakvi smo i to smo sto smo. Mozda vec u Napoliju dozivimo novu katastrofu. Ako se to desi setite se onog osecaja od utorka kada se utakmica zavrsila i ne zaboravite za koji klub navijate, iako su svi, igraci, treneri, uprave zaboravili. Sport je prepun uspona i padova ali nisu ni svi usponi i padovi isti. Zvezdini usponi su, prigodno i kako ime kaze, stelarni, od tih povremenih uspona u moru padova sastavljena je cela istorija tog kluba. Zato cena nase kozhe mora biti velika, zato moramo da izlazimo na teren i igramo kao da sutra ne postoji, ne takticke smicalice malih klubova i bednu opstrukciju vec svoju igru. Mi smo veliki klub iako objektivno nema u njemu niceg opipljivog sto je veliko. Ali nista opipljivo ionako nije moglo da pobedi Liverpul i posalje ga kuci ponizenog, to je moglo samo ono sto mi nazivamo svojim identitetom a konkurencija iluzijom i praznom sujetom. E, zato sto je to Milojevic tek u utorak shvatio tek je u utorak i postao trener Zvezde. Neka mu je od tog utorka sa srecom, trebace mu.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...