Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

12 minutes ago, Mil@n said:

Hajlajtski vs Napoli su trajali 2 minuta, kačio sam i jasno pokazao da oni nisu imali bukvalni nijednu stopostotnu šansu, kao što je imao npr Mane? ono levom kada je promašio ceo gol sa 3 metra doduše levom.

 

Ali svakako nam se isplatio hrabriji nastup, tu nema priče. 

 

Staridz.

Link to comment
  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper lee

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

Apropo price da Milojevicu mora da igra ovaj ili onaj, mislim da samo desetak trenera u evropi ne trpi takav pritisak od uprave. Ostali su tu da prodaju igrace i zarade pare tako da uvek ima prica da se gura ovaj ili onaj.

Link to comment

Sjajno je harper napisao, i meni je drago što su ovaj njegov epski post ishejlovali isti oni koji su jedva čekali da mene stalkuju kada sam iznosio neke slične stavove kao harper, samo naravno napisano na mnogo siromašniji način. Kao što je zvezda evoluirala od napolija u prvom kolu do liverpula u četvrtom, valjda isto tako evoluira i svest navijača zvezde i to je dobro. Od zadovoljavanja osvojenim bodom uz prejadnu i bednu igru, sada smo došli do toga da želimo da igramo fudbal, i da ljudi razumeju razliku između "igram fudbal" i "ne igram fudbal" nevezano za sam rezultat

Link to comment

...pa ako miloju opet padne na pamet da nekim antifudbalom nešto proba da ućari ljudi će valjda sada reći "hej ali zašto opet to sranje, video si da može da se igra fudbal" umesto da ga obožavaju do imbecilnosti šta god da postavi na teren

Link to comment

U odnosu na napoli igrali su srnić i jovančić umesto jovičića i čaušića (pavkov - boaći je iznuđeno povredom), što je promena zbog prilagođavanja protivniku i guranjem bržeg igrača u centar (napoli- Jovičić) odnosno bok (srnić- Liverpul). U obe utakmice Miloje se oslanja na domaće igrače za koje ceni da su bolji defanzivci i daje im prednost u odnosu na kafua i ebesilija. 

U obe utakmice zvezda je pokušala da pritisne visoko, napoli je to lako rešavao kroz pas i lagano ispadanje zvezdinih napadača zato se i veći deo utakmice ekipa povukla i stala u blok (prva utakmica u lš, inferiornost, gubitak samopouzdanja). Protiv Liverpula je izgledalo bolje jjer su igrači bili opušteniji, a i Liverpul igra drugačije u odnosu na italijane (milojevic je malo modifikovao način kako napadamo loptu, odnosno ko i kada započinje pritisak). Igra u drugom poluvremenu se ne razlikuje u odnosu na napoli i to jeste realan odnos. Zvezda može da pobedi ili odigra nerešeno jedino uz puno sreće i dobru disciplinovanu odbranu, golovi pavkova/nekog drugog će se povremeno dešavati ali sigurno nisu nešto što se može očekivati kao izvesno u sledeća dva kola. 

Postava ebesilio, kafu, ben, marin nikada neće zaigrati u lš jer je milojevic trener (makar i čukaričkog), a ne igrač fudbal menadžera. 

Link to comment

Nije Harper govorio o smeni trenera, ja sam napisao pre meča da nam možda treba mladi stranac ili neko kao Touchel, Buvač, etc, koji će imati smelosti da se odupre batadjorizmu.

 

Slazem se da smo nakon utorka ne samo dobili trenera, već i Zvezdu. Dobili smo je nazad. Vredelo je one muke i deset golova i više se niko neće sprdati sa nama.

Link to comment
4 minutes ago, dragance said:

Nije Harper govorio o smeni trenera, ja sam napisao pre meča da nam možda treba mladi stranac ili neko kao Touchel, Buvač, etc, koji će imati smelosti da se odupre batadjorizmu.

 

Slazem se da smo nakon utorka ne samo dobili trenera, već i Zvezdu. Dobili smo je nazad. Vredelo je one muke i deset golova i više se niko neće sprdati sa nama.

 

Hvala Dragance, ziv bio. Kako je krenulo ocekujem da neko bupne kako sam napisao da Milojevica treba skinuti snajperom.:D

Link to comment
11 minutes ago, lazni said:

U odnosu na napoli igrali su srnić i jovančić umesto jovičića i čaušića (pavkov - boaći je iznuđeno povredom), što je promena zbog prilagođavanja protivniku i guranjem bržeg igrača u centar (napoli- Jovičić) odnosno bok (srnić- Liverpul). U obe utakmice Miloje se oslanja na domaće igrače za koje ceni da su bolji defanzivci i daje im prednost u odnosu na kafua i ebesilija. 

U obe utakmice zvezda je pokušala da pritisne visoko, napoli je to lako rešavao kroz pas i lagano ispadanje zvezdinih napadača zato se i veći deo utakmice ekipa povukla i stala u blok (prva utakmica u lš, inferiornost, gubitak samopouzdanja). Protiv Liverpula je izgledalo bolje jjer su igrači bili opušteniji, a i Liverpul igra drugačije u odnosu na italijane (milojevic je malo modifikovao način kako napadamo loptu, odnosno ko i kada započinje pritisak). Igra u drugom poluvremenu se ne razlikuje u odnosu na napoli i to jeste realan odnos. Zvezda može da pobedi ili odigra nerešeno jedino uz puno sreće i dobru disciplinovanu odbranu, golovi pavkova/nekog drugog će se povremeno dešavati ali sigurno nisu nešto što se može očekivati kao izvesno u sledeća dva kola. 

Postava ebesilio, kafu, ben, marin nikada neće zaigrati u lš jer je milojevic trener (makar i čukaričkog), a ne igrač fudbal menadžera. 

Odlicno.  Bez lirike, epike, zanosa i isticanja sebe u prvi plan. 

Link to comment
17 minutes ago, lazni said:

U odnosu na napoli igrali su srnić i jovančić umesto jovičića i čaušića (pavkov - boaći je iznuđeno povredom), što je promena zbog prilagođavanja protivniku i guranjem bržeg igrača u centar (napoli- Jovičić) odnosno bok (srnić- Liverpul). U obe utakmice Miloje se oslanja na domaće igrače za koje ceni da su bolji defanzivci i daje im prednost u odnosu na kafua i ebesilija. 

 

 

Samo toliko. Krilni igrac i box-to-box veznjak umesto dva zadnja vezna. Milojevic naravno da vise veruje domacim igracima, bas kao i svaki drugi nepismeni srbijanski seljo koji ne zna kada se kaze "jer" a kada "je l'". No dobro, bar fudbala zna, ne mora jos i pismen da bude.

 

Uzgred, Napoli igra neuporedivo rezervisanije i povucenije od Liverpula. Klopove ekipe su generalno uvek bile paradigma tempo fudbala, a ova trenutna igra neobicno agresivan presing u stintovima od po 20-25 minuta cak i za standarde Premijer lige. Napoli je igrao opreznije protiv Zvezde jer je i njima to bila prva utakmica, Liverpul je dosao da s pola gasa odradi gostovanje protiv ekipe koju su smatrali neuporedivo slabijom i naleteli na minu.

 

S ovim ostalim se slazem.

Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

Jovančić je matić za jovičića i čaušića. Više dobrih pasova i fudbalskih stvari je napravio za jedno poluvreme nego ova dvojica u karijeri. 

 

Problem sa Causicem je to sto je odigrao tu utakmicu jedva nekoliko dana nakon sto je dosao i jedne utakmice u prvenstvu u kojoj su igraci Dinama izginuli kako bi nam se brze sklanjali. On i inace nije neki igrac ali je posebnu stetu napravio na toj utakmici jer je bio totalno neuigran sa ekipom i razvalio nam je vezni red. Ali, jebi ga, da ne remetim Profina tankocuta osecanja necu ponavljati zasto je on imao prednost u odnosu na igrace koji su prosli pripreme sa Milojevicem.

Link to comment

možda  se na potoku nije videlo da je Čaušić veći deo vremena statirao povređen jer nije više bilo izmena

 

mada  u ovom paralelnom univrzumu i onako ništa nije onako kako izgleda. Miloje  se zapravo odrekao svog dosadašnjeg   neuspešnog sistema i odigrao  na potpuo drugačiji način od svega što je do sada igrala Zvezda sa njim, i dobio Liverpul. svaka čast vama koji ste ukazivali, po ko zna koji put se pokazalo da ste bili u pravu, i sa pravom ste sada ponosni na to što ste pisali pre utakmice koja vas uopšte nije demantovala

Link to comment
20 minutes ago, levi said:

možda  se na potoku nije videlo da je Čaušić veći deo vremena statirao povređen jer nije više bilo izmena

 

mada  u ovom paralelnom univrzumu i onako ništa nije onako kako izgleda. Miloje  se zapravo odrekao svog dosadašnjeg   neuspešnog sistema i odigrao  na potpuo drugačiji način od svega što je do sada igrala Zvezda sa njim, i dobio Liverpul. svaka čast vama koji ste ukazivali, po ko zna koji put se pokazalo da ste bili u pravu, i sa pravom ste sada ponosni na to što ste pisali pre utakmice koja vas uopšte nije demantovala

 

Milojevic se prosto vratio fudbalu koji je prosle godine igrao sa Zvezdom a koji je bio atomski za ono sto smo igrali do pre nekoliko dana. Nama je prosle godine vezni red na najjacim utakmicama bio sastavljen od Krsticica, Donalda i Kange od kojih nijedan nije bio primarno defanzivan veznjak, protiv Napolija su izasli Krsticic, Causic i Jovicic. Protiv Liverpula su igrali Krsticic, Jovancic i Marin, trojka koja po fizionomiji neuporedivo vise podseca na trojku iz prosle godine. Ne znam razloge zasto je odustao od proslogodisnje kombinacije, imam neko svoje misljenje, ali je cinjenica da taj eksperiment jednostavno nije uspeo. Zato je i vratio Srnica u tim, od gomile krilnih igraca koje smo doveli nijednog nije uspeo da uklopi tako da se primarno posveti zadacima u odbrani kako bi manevar mogao da izadje malo vise i osigura posed u duzim intervalima.

 

U redu je sarkazam, postujem, ali ima nesto i u gledanju utakmica. Nije stvar samo u tome sta igramo u LS, za sada igramo losije i u domacoj ligi u odnosu na isti period prosle godine a imamo poprilicno jaci tim.

Link to comment

13/14 igraca koji su igrali protiv Liverpula su bili domaci. Hocemo li i dalje kukati za Ebisilijom, Kafuom, Kangom i ostalima?

 

Nama je najveci problem kako da oporavimo Jovancica i Stojkovica za Napoli.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...