Jump to content
IGNORED

NFL


renne

Recommended Posts

sejfti ramsa se nije lineupovao ispravno, trebao da bude levo on ostao desno, al džabe sve kad je Džimigula zalutao u playoff
bolje Lance da im je igrao

Teško da bi bio gori. Ali sve to ide na dušu Shanahana, Jimmy je to što jeste i KS to zna godinama i opet se drži njega kao pijan plota, za godinu dana nije uspeo klinca da razvije do nivoa da može da startuje i izvršava makar najjednostavnije akcije plus iskoristi brzinu da pobegne iz džepa koji put. Koji si kurac potrošio 3 pika prve runde ako dečko ne može da ti odigra ni par snepova. Samoproklamovani ofanzivni mastermind koji nije sposoban da razvije QB-a kroz čitavu karijeru (dalje od Cousinsa nije dobacio), koji u svakoj velikoj utakmici chokuje prednost u Q4 svojim ultra konzervativnim i jajarskim game planom, puntuje na 4th & 2 na protivničkoj polovini i slično, to je početak i kraj problema. Ništa nije naučio za sve ove godine otkad je HC, čak je sad i lošiji playcaller nego pre par godina. Do ovog conf. finala su ga doveli odbrana i specijalni tim al morao je biti razotkriven pre ili kasnije, on i njegov QB.

Ramsi realno bolji tim od starta na oba dela terena, realan odnos snaga sinoć bio je +10 za LA, nestvarno je da je utakmica uopšte došla do faze da zadnji drive rešava ishod. I zadnji INT koji slikovito opisuje karijeru Jimmija u SF-u nije ključni momenat ruku na srce, i bez toga je bilo gotovo, sledio je 4th & 10 razbijenog tima, nemoguća misija.

Ramsi ovo ako ne osvoje kući protiv Bengalsa nisam siguran da će ponovo imati šansu ova generacija kojoj ističe rok.
  • +1 1
Link to comment

Sve ovo što ti pišeš je tačno, ali ništa ne bi bilo bitno da je safety 49ersa uhvatio INT koji mu je išao pravo u grudi na 5 minuta do kraja. Odbrana 49ersa >> odbrana Ramsa do poslednja dva napada 49ersa kada se odbrana Ramsa konačno probudila. 

  • +1 1
Link to comment

To je bilo na 10 min do kraja i 3 razlike, napad SF je već zakucao i sumnjam da bi tu uradili nešto više od 3&out ili eventualno uzeli jedan prvi down, promenio se momentum i dovoljno je bilo vremena da Ramsi preokrenu do kraja. Nikad nećemo saznati, ali ima i ona fraza Ball don’t lie. Jednostavno nije se mogla svaka situacija koja se ukaže iskoristiti kao prethodnih nedelja, jedan drop i nema popravnog. Tart je i pre dropa curio u sekondariju, nije vrv ni zaslužio da bude meč winner.

Link to comment

@ducca

šta znam, Shanahan za mene jeste ofanzivni mastermind i stvarno vrhunski trener. 

a mi zapravo i ne znamo ko je kriv što je već godinama zaglavljen sa Džimijem i zašto su dali gomilu pickova za backup QB. Obično to ima neke veze i sa GM.

a ako se za nekog može reći da je samoproklamovani genije, to je Lynch.

On je lud ko zvono. Koliko često se dešava da GM odmah posle drafta ima ispade "ahahaaaaaaaa kako sam samo zajebao ove, bidovali su sami protiv sebe, pa ja sam genije, a onda sam uzeo te extra pickove pa ipak uzeo najboljeg igrača na draftu". pa onda još fora iste te večeri samo malo kasnije kad je bilo "aaaaaa koji sam genije jebote Rueben Foster sa #31 pa ja sam stvarno genije". Tako se ja ponašam kad imamo draft za fantasy ligu, baš svi moji pikovi su genijalni, svi ostali pickovi su sranje, ja sam kralj i alfa u ovoj ligi a vi ostali se dogovorite ko je beta i sve ostalo. a Lynch je isto to radio kad je dobio priliku da vodi organizaciju vrednu par milijardi. :lolol:

Osim pitanja pristojnosti, kolegijalnosti ili toga šta će biti ako se ispostavi da i nije baš toliki genije (jer se npr ispostavi da je Solomon Thomas bio najgori pick na celom tom draftu i kad je Reuben Fostera morao dropovati manje od godinu dana posle drafta), nego je to glupo i sa ovih praktičnijih strana. Ko će u budućnosti da trejduje sa tobom ako zna da će ga već sutradan polivati po medijima da je ispao samo još jedan u nizu bolida koje je Lynch preveslao? Ljudi imaju na raspolaganju ostalih 30 timova i trejdovaće sa njima, a tebe će bojkotovati osim ako ne kreneš da preplaćuješ.

Sad je sve u Ninersima super i lepo, pre dve godine Super Bowl, sad za malo Super Bowl, ali moglo bi tu biti vrlo zeznuto kad kola krenu malo nizbrdo :D

 

Just now, ObiW said:

Sve ovo što ti pišeš je tačno, ali ništa ne bi bilo bitno da je safety 49ersa uhvatio INT koji mu je išao pravo u grudi na 5 minuta do kraja. Odbrana 49ersa >> odbrana Ramsa do poslednja dva napada 49ersa kada se odbrana Ramsa konačno probudila. 

 

a šta bi prethodno bilo da su Kupp i Skowronek uhvatili passove? :D

ili da su Ramsi na samo par playeva samo malo bolje tackleovali Samuela onda bi Ninersi završili utakmicu sa 0 poena i manje od 150 total yards u napadu.

Rams su bili bolji tim i skroz zasluženo su dobili.

 

 

Link to comment

Trojka u sastavu mlf,senahan i mekvej je poprilicno samozaljubljena u svoj PC koji cesto bude potpuno idiotski,takodje cim povedu postaju konzervativni u napadu i ekipe im kad krene nizbrdo nisu bas mentalno nastimovane.Dosta slicnosti.

 

Ono sinoc sto je Mekvej radio sa TO i celendzima je za posmatranje u nekoj ustanovi.

Link to comment

 

1 hour ago, omiljeni said:

 

a šta bi prethodno bilo da su Kupp i Skowronek uhvatili passove? :D

ili da su Ramsi na samo par playeva samo malo bolje tackleovali Samuela onda bi Ninersi završili utakmicu sa 0 poena i manje od 150 total yards u napadu.

Rams su bili bolji tim i skroz zasluženo su dobili.

 

 

 

Kupp i Skowronek su bile 50-50 situacija, ono sa INT je 100% sto bi Amerikanci rekli, "a play that professional football player has to make". Sam si, oko tebe nema nikog, lopta pada sa neba pravo u tvoje ruke, ti si DB i INT ti je u opisu posla. I... nista. 

 

Link to comment

Skowronekov drop je kriminal:

 

 

 

visoka lopta koja mu preko ramena mu se spušta tačno u ruke. to receiver mora da uhvati

umesto 7 poena ovde, oni promašili fg i ostavili odličan field position ninersima da oni postignu fg pre poluvremena.

7-10 pts swing na samo jednom dropu

Link to comment
23 minutes ago, omiljeni said:

Skowronekov drop je kriminal:

 

 

 

visoka lopta koja mu preko ramena mu se spušta tačno u ruke. to receiver mora da uhvati

umesto 7 poena ovde, oni promašili fg i ostavili odličan field position ninersima da oni postignu fg pre poluvremena.

7-10 pts swing na samo jednom dropu

Pa ne, vidi se da je morao u punom trku da promeni pravac kretanja u poslednjem momentu da bi se prilagodio putanji lopte. Onaj 49ers DB shaban je stajao u mestu i cekao da mu lopta padne u narucje. Nidje veze.

Link to comment

dve stvari...

 

prvo..... kad DB ima neki gadan drop, oni što prenose obično kažu "postoji razlog zašto igra odbranu". Jbg...očigledno postoji razlog zašto Tart igra odbranu. 

 

drugo...kad dođe do rasprave da li je nešto drop ili nije, uvek se setim jedne priče koju je pričao Šenon Šarp. Potrudiću se da budem što kraći. 

Naime, u njegovim danima u Denveru, igrali su neki bitan meč, nebitno protiv koga, i HC ga izvodi iz igre ( pretpostavljam matori Šanahan )  i kaže mu kako bi ih njegov drop u prethodnom pleju mogao skupo koštati. Šenon se pobuni "stani malo, nije ono bio drop, jesi video kako mi je bilo bačeno". Na to mu matori odgovara "Vidiš onog momka tamo" pokazuje na QB-a ( pretpostavljam Elwey ) . "Njega plaćamo da baca fudbal GENERALNO U TVOM PRAVCU, ne da ti ubacuje fudbal u ruke, a tebe plaćamo da te lopte koje su bačene GENERALNO U TVOM PRAVCU hvataš."

Zato Šarp ima običaj da kaže da ako postoji dilema jel nešto drop ili nije drop, onda sigurno jeste drop.  

Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment

da li nisi uhvatio zbog ball trackinga ili zbog loše tehnike ruku ili si samo bio dekocentrisan? to su sve različite stvari ali ishod je isti.

Skowronek je gledao loptu kako leti sa polovine terena i on je hvata u endzone, ako je iko ikad imao dovoljno vremena da se prilagodi lopti onda je to on.

Tartt je isto tako morao da uhvati onu loptu, nema tu šta da se priča. Kad bi ulazili u analizu njegovog dropa onda se može reći da je je prerano skočio, pa još probao da uradi body-catch, tj da ne hvata rukama nego da koristi i grudi za hvatanje lopte, a to je uvek nepoželjna tehnika.

zbog toga mladi igrači treniraju da hvataju teniske loptice, da bi naučili da hvataju prstima i da izgube naviku da pri hvatanju koriste podlakticama, nadlkaticama i posebno grudima.

to često rade i NFL igrači na zagrevanju. Mislim da su na divisional round prenosu prikazali Chasea kako to radi pa je komentator sa SK rekao da tako vežba hand-eye koordinaciju. Ono, vežbaš i to. to vežbaš kad god nešto pokušvaš da uhvatiš, vežbaš i koncentraciju i sve ostalo, ali poenta te vežbe je da hvataš prstima. Teniska loptica je mala i ako ne hvataš prstima nećeš je nikad uvatiti.

ali nema potrebe da smišljamo objašnjenja i opravdanja za svaki pojedinačni drop, obojica su morala uhvatiti, obojica nisu i onda se na neki način greške potiru.

Kupp je isto dropovao loptu koju uhvati 95% puta i uzeo bi još gomilu yarda posle tog hvatanja.

 

Link to comment
1 hour ago, omiljeni said:

da li nisi uhvatio zbog ball trackinga ili zbog loše tehnike ruku ili si samo bio dekocentrisan? to su sve različite stvari ali ishod je isti.

Skowronek je gledao loptu kako leti sa polovine terena i on je hvata u endzone, ako je iko ikad imao dovoljno vremena da se prilagodi lopti onda je to on.

 

Ti nisi video iza Skowroneka (pogledaj snimak iz EZ) DBa 49ersa koji takodje ima problema da vidi gde je lopta? Nije bio jedini koji je imao problem da je vidi.

 

1 hour ago, omiljeni said:

Tartt je isto tako morao da uhvati onu loptu, nema tu šta da se priča. Kad bi ulazili u analizu njegovog dropa onda se može reći da je je prerano skočio, pa još probao da uradi body-catch, tj da ne hvata rukama nego da koristi i grudi za hvatanje lopte, a to je uvek nepoželjna tehnika.

 

I plus je sve to uradio stojeci u mestu. Ma kompletan cirkus, za onakav play se u predsezoni gubi mesto na final 53.

 

1 hour ago, omiljeni said:

zbog toga mladi igrači treniraju da hvataju teniske loptice, da bi naučili da hvataju prstima i da izgube naviku da pri hvatanju koriste podlakticama, nadlkaticama i posebno grudima.

to često rade i NFL igrači na zagrevanju. Mislim da su na divisional round prenosu prikazali Chasea kako to radi pa je komentator sa SK rekao da tako vežba hand-eye koordinaciju. Ono, vežbaš i to. to vežbaš kad god nešto pokušvaš da uhvatiš, vežbaš i koncentraciju i sve ostalo, ali poenta te vežbe je da hvataš prstima. Teniska loptica je mala i ako ne hvataš prstima nećeš je nikad uvatiti.

ali nema potrebe da smišljamo objašnjenja i opravdanja za svaki pojedinačni drop, obojica su morala uhvatiti, obojica nisu i onda se na neki način greške potiru.

Kupp je isto dropovao loptu koju uhvati 95% puta i uzeo bi još gomilu yarda posle tog hvatanja.

 

Opet, kazem, nije isto kada pokusavas da je uhvatis u trku, kada si vec pretrcao 30+ jardi (Skowronek) i kada stojis u mestu, gledas i razmisljas da li da skocis ili ne (Tartt). 

 

Link to comment
2 hours ago, Jean-Luc Picard said:

dve stvari...

 

prvo..... kad DB ima neki gadan drop, oni što prenose obično kažu "postoji razlog zašto igra odbranu". Jbg...očigledno postoji razlog zašto Tart igra odbranu. 

 

drugo...kad dođe do rasprave da li je nešto drop ili nije, uvek se setim jedne priče koju je pričao Šenon Šarp. Potrudiću se da budem što kraći. 

Naime, u njegovim danima u Denveru, igrali su neki bitan meč, nebitno protiv koga, i HC ga izvodi iz igre ( pretpostavljam matori Šanahan )  i kaže mu kako bi ih njegov drop u prethodnom pleju mogao skupo koštati. Šenon se pobuni "stani malo, nije ono bio drop, jesi video kako mi je bilo bačeno". Na to mu matori odgovara "Vidiš onog momka tamo" pokazuje na QB-a ( pretpostavljam Elwey ) . "Njega plaćamo da baca fudbal GENERALNO U TVOM PRAVCU, ne da ti ubacuje fudbal u ruke, a tebe plaćamo da te lopte koje su bačene GENERALNO U TVOM PRAVCU hvataš."

Zato Šarp ima običaj da kaže da ako postoji dilema jel nešto drop ili nije drop, onda sigurno jeste drop.  

 

Šarp i Šanahan Sr su imali veoma interesantnu love-hate istoriju...

 

Kada je Šanahan Sr dosao po drugi put u Broncose, Šarp je bio Elvejev omiljeni hvatac. Šarp je bio alergican na run-block zadatke, a i nije bas voleo da trenira. Kad dodje sreda i obavezni trening, Šarp ima bolove u zglobovima, koji su, jel te hronicni pa trazi postedu. Kas dodje nedelja, Šarp zaboravi na bolove i trci po terenu kao lane po poljani, a kad treba da se radi run-block, uradi ga traljavo i lose jer nije trenirao. Šanahanu je to dosadilo, i kaze lokalnom reporteru da razmisljaju da trejduju Šarpa za nekog igraca odbrane 49ers koga je Šanahan znao iz vremena kada je bio OC tamo - ne mogu sada da se setim kako se zvao, ali je bio zvezda u 49ersima, i igrao je na poziciji DL.

 

Kako se to proculo Šarp je naprasno ozdravio i resio da nauci kako se radi taj famozni run block. Nikad to nije naučio skroz kako valja - u SB32 je zbog njega dosudjen holding kada je lopta umesto na 1yd GB pomerena na 18yd, na dva minuta i nesto pred kraj. Srecom, ta OL i Davis su bili cudo, pa je vec u sledecem trcanju Davis istrcao 17 jardi i vratio loptu gde je bila, taman pred 2 minute warning. Da u tom napadu kasnije nisu uterali TD, mislim da bi trener otkinuo Šarpu glavu.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...