Jump to content
IGNORED

NFL


renne

Recommended Posts

KuXfy1s.gif

 

cUsjfgZ.png

 

Eye discipline. uzrok većine blown coverage playeva.

ovaj trenutak na screenshotu, tu je Winfield već morao da trči pun gas niz teren da ne bi dopustio taj pas, a on i dalje gleda u backfield i kreće se bočno.

da je na vreme uradio šta je treba da uradi verovatno bi Stafford morao da okleva sa tim passom bar par trenutaka ili bi morao da odustane skroz od tog passa i probao bi da baci nekom drugom igraču, a sve to bi dovelo do sacka i kraja utakmice.

Link to comment

@omiljeni, koja je svrha igrača sa 54 na leđima (mislim da je 54, vidi se na snimku da stoji iza defansivne linije, sam kao duh i ne radi ništa)...

 

Izgleda kao Travolta u onom mimu,  izgublljeno, niti blica, niti nekog pokriva? Šta je on trebao da radi?

Link to comment
14 minutes ago, radisa said:

@omiljeni, koja je svrha igrača sa 54 na leđima (mislim d aje 54, vidie se na snimku da stoji iza defansivne linije, sam kao duh i ne radi nošta)...

 

Izgleda kao Travolta u onom mimu,  izgublljeno, niti blica, niti nekog pokriva? Šta j eon trebao da radi?

primarno zaduženje mu je bilo da pokriva runningbacka ako on bude trčao rutu.

RB je najpre krenuo na inside kao da će da blokira ali onda je se počeo izvlačiti napolje ka levom sideline valjda da bude checkdown opcija, ali #54 to nije mnogo zanimalo jer on vidi da Stafford baca nešto deep preko njegove glave. A i da se kompletira taj checkdown pass to bi značilo da je RB uhvatio pass tipa 10 yarda u backfieldu. i to bi verovatno završilo loše po Ramse. u najboljem slučaju bi jedva uzeli nekoliko yarda i izažli u aut, pritom bi skinuli sa sata bar 10 sekundi. Obaranje u terenu je faktički kraj utakmice.

RB bi tu trebao (u idealnom scenariju) da uradi tzv scan. Najpre gleda šta radi #54, ako on ne dolazi onda gleda šta radi #23. Ali pretpostavljam da mu Stafford nije dao instrukcije za to ili se dogodila greška u komunikaciji ili prosto nije ni video da dolazi #23, pa je on odlučio da trči rutu čim je video da #54 ne dolazi.

Link to comment
15 hours ago, ducca said:

Spektakl ziga.gif
Šteta za Billse, ovo su morali bolje da brane, 13 jebenih sekundi.

 

da ovo neko uradi Jetsima ja bih se pozdravio sa ženom i dijecom, izašao napolje u mrak, šetao malo dok mi sneg škripi ispod čizama, sipao čašu nekog dobrog vina, pustio neki sentiš verovatno uzalud vam trud svirači od prljavog kazališta, prebacio štrik preko grane i dokurca.

sreća pa se to desilo Billsima pa

 

college pravila za produžetke bi bila mnogo poštenija sa tog aspekta da daju 50-50 šanse za obe ekipe

pretpostavljam da ne žele to da rade jer bi se mnogo poremetili statsi, svi rekordi lige bi bili oboreni već na polovini prve sezone, nastala bi velika zbrka i u fantasy industriji.

sad gleda, brojeve, zanimljivo je da ova overtime pravila daju fer šanse za obe ekipe u regularnom delu sezone. npr pobednik u coin tossu dobije cca 53% utakmica, ali u playoffu je skor 10-1

dosta je manji playoff uzorak (preko 150 utakmica vs 11) ali ovo je baš ogromna disproporcija. 7 od tih 10 pobeda je bilo zbog TD na prvom posedu.

Link to comment
On 23.1.2022. at 18:19, omiljeni said:

Rodgers nije igrač koji može da baca svakome. Njegova sposobnost da čita odbranu je jedna od najprecenjenijih stvari na svetu

 

 

miVQDlI.gif

 

Qb njegovog kalbra mora da vidi ovo. Prosto mora.

Ninersi igraju nekakav zone blitz. Dva igrača blitzaju sa trećeg nivoa odbrane, udaljeni su 20 yarda od Rodgersa u trenutku kada je lopta snapovana. Suludo.

Pozadi igraju cover 3. Trojica igraju deep zone. Igrači #4, #29 i #27 i njih trojica će biti sve što Ninersi imaju da pokriju 3 vertikalne rute

Centerfielder #29 (minut ranije postigao TD kod onog blockiranog punta) bukvalno odmah ide levo da pomogne corneru oko Adamsa. njega ništa osim toga ne zanima.

Rodgers bi morao istog trena znati da na suprotnoj strani ima 2 vertikalne rute koje nekako treba da pokrije 1 cornerback. Taj corner pokriva ovog outside što trči fade, a inside receiver trči dig rutu i ne pokriva ga niko. Rodgers to ne gleda, ne vidi i to ga ne zanima. On je izgleda odlučio još pre snapa ili možda još u huddle da baca loptu Adamsu, pa kud puklo.

Poslednji pass u sezoni. Verovatno poslednji pass u dresu Packersa.

Link to comment

Kako je ovde Lazard bio sam, to se videlo i u prenosu, amogu da zamislim tek na All22 snimku...

Nego nešto mi u glavi da su BUF mogli da bolje pojedu vreme da ostave cirka 5-6 sekundi Mahomiju?







... Shiit has hit the fan

Link to comment
Kako je ovde Lazard bio sam, to se videlo i u prenosu, amogu da zamislim tek na All22 snimku...

Nego nešto mi u glavi da su BUF mogli da bolje pojedu vreme da ostave cirka 5-6 sekundi Mahomiju?







... Shiit has hit the fan


Pa ja juče kažem , išao bih na 2p konverziju i pojeo 5 sekundi barem... postigao 2p ili ne. Za 7-8 sekundi ako dođu u poziciju za FG onda neka pobede

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, arheolog1981 said:

Pa ja juče kažem , išao bih na 2p konverziju i pojeo 5 sekundi barem... postigao 2p ili ne. Za 7-8 sekundi ako dođu u poziciju za FG onda neka pobede

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 

na 2PT ne ide vreme...

  • +1 1
Link to comment

game clock je ugašen dok traje 2pt conversion. ne možeš tu trošiti vreme

ostavio si 13 sekundi. ako to je nije dovoljno trošenje vremena onda jbg. tim koji ne može da brani 40-50 yardi terena 13 sekundi ne treba ni da prismrdi playoffu a kamoli super bowlu.

jedino što su možda mogli drugačije da urade je da šutnu squib kick umesto da je kicker pukne za touchback, pa bi tu potrošili bar neki sekund. ali verovatno su računali da je mnogo veći rizik da ovi urade dobar kick return nego da urade nešto za 13 sec

Link to comment

što se tiče Rodgersa, on je uvek bio čudan igrač, skroz drugačiji od svih ostalih. Defanzivni koordinatori kad pomisle na njega misle o fade i o flat. To je ono gde te Rodgers napada.

U flat vole da bacaju svi jer je to lako, ali niko ne baca flat koliko Rodgers. A fade je tek posebna priča. On baca u fade mnogo više od drugoplasiranog na listi Qb kad ih sortiraš po tome. A ti njegovi passovi su mnogo efikasniji od prvog sledećeg najefikasnijeg. Obično je taj drugoplasirani Russell Wilson.

To njegovo sa fadeom je kao Steph Curry i šutiranje trojaka. Radi to mnogo više od svih. Ali ovo je još tako da nema Inglesa ili Joe Harrisa i ostalih koji su efikasniji na manjem uzorku. On je neprikosnoven i u volume i u efikasnosti.

Analogija sa NBA i tricama nije baš skroz potrefljena jer su trice nešto što svi rade, bilo bi bolje da sam koristio midrange jumpere kao nešto što svi izbegavaju. i 1 npr DeRozan da bude taj što je Rodgers u NFL.

Bacati loptu u fade su najteži passovi. Tu svi uništavaju svoje statse i užasno je neefikasno. Analytics department to mrzi, svi u ligi to otvoreno izbegavaju, svi osim Rodgersa koji uprkos tome na kraju svake sezone ima MVP-ish statse.

Doduše forsiranje passova u fade i flat zone ima jednu ozbiljnu prednost u odnosu na ostale delove terena. To su turnover friendly passovi. Rodgers maltene da nema sezonu sa više od 5-6 interceptiona. Njegov % interceptiona u odnosu na ukupan broj passova je uvek ispod 1%

Kod drugih Qbs to je veoma volatilna kategorija, nekad im se desi i sezona sa 5-6 int a onda sledeće godine imaju 12 ili 15. Posledica bacanje passova između brojeva. Nekad uspeš da provučeš pass između 2 defendera, sledeći put ne. Nekad se lopta od ruku hvatača odbije u vis pa je preseče odbrana a nekad padne na teren. Svaka mala nepreciznost te gura u potencijalnu nevolju. Kad si Rodgers i bacaš stalno u fade onda se interceptions ne dešavaju jer lopta, ako je ne baciš idealno, uglavnom ide van terena.

Ukratko, velika je razlika bacati tamo gde je jedan cornerback i tamo gde je uvek gomila slot cornera, sejftija i linebackera. 

Rodgers je uvek izbegavao sredinu terena. To se može videti dok gledaš jednu random utakmicu ako počneš bar malo da razmišljaš na tu temu. A još kad nerdovi to stave na chartove i grafikone onda se tek vidi koliki je on outlier u odnosu na sve druge QBs.

 

I dobra stvar kod tog njegovog stila igre je što su to sve uglavnom tzv easy reads. Kad bacaš na sideline 25 yarda niz teren onda te boli uvo šta rade linebackeri, šta rade sejftiji. Zanima te samo da li će Jordy Nelson da sprži cornera ili ćeš ipak morati da baciš checkdown u flat. I kad imaš tako abnormalno dobru ruku da dobijaš 70% onda se javljaju i razvijaju loše navike. To ti onda nekad dođe glave.

Došlo je do paradoksa da njegov neverovatno raskošan talenat radi protiv njega. Toliko je bio dobar uprkos tom svom rudimentarnom quarterbackingu da nikad nije morao da se zamara stvarima od kojih svi ostali QBs jedu leba. Prosečan Qb gleda film 8 sati dnevno 365 dana godišnje, Rodgersu je dovoljno da sa Nelsonom, Adamsom ili Jenningsom vežba dobacivanja lopte dok ne usavrše tajming i sve ostalo za tih par ruta na sideline. Dovoljno da odvoje pola sata u petak pred utakmicu da vide kako igraju protivnički corneri, šta bi moglo da promene i prilagode i to je to, cepaj.

Da je Rodgers uspeo da razvije i te konvencionalne aspekte Qb igre bar na neki iole visok nivo, onda bi on bio doslovno nepobediv. 90% completion rate sezone, 600-700 yards utakmice i drugi bolesni brojevi, sve bi to bilo kao dobar dan. 

 

Zanimljivo je da je u prvom posedu protiv 49ersa imali 3 passa na Adamsa, sva 3 za prvi down i sve su bile rute na inside i passovi unutar hashova. zaokružio sam te passove:

 

3xxGuBe.jpg

 

do kraja utakmice to više nisu uradili niti jednom i za sledećih 55 minuta su postigli još 3 poena.

ova ruta sa leve strane mi je odmah još u live prenosu izgledala kao option ruta, tj play je dizajniran tako da Adams bira da li ide inside ili outside, ali 2 rute sa desne strane su verovatno tako dizajnirani playevi i Packers stuff je odmah hteo da stavi do znanja ovima iz SF da će morati da brane i taj deo terena. I sigurno su na treninzima cele nedelje potencirali to. ali izgleda je Rodgers odmah posle tog prvog poseda nekako napustio sve to i vratio se u svoje staro & uobičajeno ja.

Da bi sve kulmirilano tim poslednjim passom. To nominalno jeste pass unutar brojeva i na hashmark, ali je suštinski gledano bio pass bačen u fade. Da nije bio sneg, vetar i minus 20 celzijusa sigurno bi i sama izvedba bila takva da lopta ide na sideline, ali po ovakvom (ne)vremenu su morali da pomere malo ka sredini i tako skrate potrebu distancu.

  • +1 1
Link to comment

I ja kad sam video na početku to bockanje po sredini, rekoh:
Dobro, ovo je MLF, to su oni scripted plays to se izvodi svakako (mooožda u PO ne toliko, veći je ulog) i bilo mi je ok da se "da do znanja" da može i to.
Reko, preuzeli su dizgine, bacaj što ti se kaže, da imamo fast start, posle divljaj ono što znaš.
Ne znam koliko utiče da bacanjem kroz sredinu izlažeš WR ozbiljnim teklovima, da li je to u glavi i QB-WR-a...

Moguće i da fantaziram...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

u teoriji je naravno opasnije tamo gde ima više defendera i tamo gde su ti defenderi veći, snažnije i jače štemaju.

ali u praksi je to manje-više svejedno jer ne stvara problem sam deo terena gde se baca pass nego način na koji se taj pass baca. visoke lopte sa visokim lukom, samim tim i spore lopte koje hvatač mora da highpointuje, kasno bačene lopte, telegrafisane lopte i slične stvari. prosečan nfl sejfti stiže na takvu žurku i na sideline i na hashmarks.

loš Qb koji baca hospital balls to radi pa radi, gde god bacao.

kod passova na sredini terena je ball placement kritičan faktor jer od toga zavisi i efikasnost. velika je razlika da li li je lopta bačena 10-15cm levo ili desno i tu su Qbs uvežbani da bacaju nisko, nikako iznad visine ramena i slično, da bi što više kompletirali i da bi imali što više YAC, pa to usput i doprinosi i povećanju bezbodnosti na radu.

igrači odbrane su već naučeni da ne udaraju ako ne moraju i već godinama se teži udarci događaju uglavnom kao slučajni sudari koji nikako nisu mogli biti izbegnuti, a ne kao posledica toga što likovi udaraju da te razvale jer im je to u opisu posla. ta vremena su prošla.

nema više tih staaarih mršavih a dugačkih 6-4 i 6-5 receivera što trče isključivo fade rute kao što je to bio npr Randy Moss, koji imaju averziju od inside cut ruta jer je tamo tvrdo.

sad su WRs tela dosta kompaktnija i svi trče crossere, slantova i sve ostale rute i niko od njih ne razmišlja o tome.

Devonta Smith, Jaylen Waddle, Hollywood Brown, Tutu Atwell, Isaiah McKenzie, Darnell Mooney, Dede Westbrook, KJ Hamler i slični igrači koji izgledaju kao da su zalutali na teren, sad igraju najnormalnije. Počeli su da ih opušteno draftuju u prvoj rundi, pa čak i sa top10 pickovima, što je pre bilo nezamislivo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...