Jump to content
IGNORED

NFL


renne

Recommended Posts

Kanzas je nepodnošljivo dobar u napadu, bukvalno koliko god vremena ostalo, šta god je potrebno imaju rešenje. Ali Kelce koji i završnici ima par hvatanja gde je potpuno sam, ne znam šta se desilo sa odbranom Billsa da ovako brainfartuju u završnici, legendaran raspad, morali su da ispoštuju Allena kako su znali i umeli.

Šteta što bar u playoffu nema uzvratnog poseda u OT za ekipu koja primi TD, preveliki je ulog da bi novčić bio presudan.

  • +1 3
Link to comment
TB prosto "nema resurse".
Mislim svakakvih obrta smo se nagledali, ali LAR moraju sami sebe da pobede da bi izgubili...

... Shiit has hit the fan


Drago mi je da me još drži moć jinx-a (al zamalo).
Nadam se da su oni moji debili gledali ove tekme...
Realno za ljubitelje[emoji769] je BUF-KC bio SB, šteta je što se to neće nikad dogoditi...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Moraju za PO da promene pravilo da TD u prvom posedu znači pobedu. Mora se dozvoliti posed i ekipi koja nije imala sreće pri bacanju novčića. Jbg kad je Kanzas u pitanju može odmah nakon bacanja da se proglasi pobednikom jer su nenormalni u napadu

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Link to comment
Moraju za PO da promene pravilo da TD u prvom posedu znači pobedu. Mora se dozvoliti posed i ekipi koja nije imala sreće pri bacanju novčića. Jbg kad je Kanzas u pitanju može odmah nakon bacanja da se proglasi pobednikom jer su nenormalni u napadu

Sent from my M2002J9G using Tapatalk


To je stalna rasprava... Moguće da i brodkasteri imaju uticaja, da se ne rasteže...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Utakmica :smiley_hail: Ali, dozvolite™, potpuno neozbiljne odbrane. Kako su onako očajno branili svaki dugačak pas, Chiefs pogotovo.

Isto i Bucsi, dozvole na kraju onakvu bombu đe je to realno i jedina opcija na koju protivnik može da ide u tom trenutku.

Link to comment

Evo Staffordovog pasa za Kuppa.
 



 @omiljeni može li analiza na brzinu? Ovo je blitz od 6 ljudi, od kojih je jedan slot CB. To u principu znači da ostatak odbrane igra 1 na 1? Na Kuppu ostaje jedan od safetya (31 Winfield), i on ga jednostavno pretrčava.

Ne volim da rezultat akcije govori o tome je li odluka bila dobra ili loša, pa me samo zanima koja je logika Bucsa ovđe bila. Mislim da je bio 1st and 10, 30ak sekundi do kraja, Ramsima realno treba 20-30 jardi za FG. Ako Tampa igra neku konzervativnu odbranu đe su oba safetya duboko i ostavlja im sredinu, vjerovatno Ramsi to lako rješavaju. Pretpostavljam da je zato pozvana neka ovakva "dža-bu" varijanta, sack bi značio gubitak jardi, vremena i downa. U tom smislu, je li odluka ispravna, a onda je jbg egzekucija™ zakazala? Može li se objektivno zamjeriti neudvajanje Kuppa koji ih je cijepao cijelu utakmicu, a i bukvalno play prije ovoga uhvatio 20 jardi?

Link to comment
1 hour ago, pojmaš said:

Evo Staffordovog pasa za Kuppa.
 



 @omiljeni može li analiza na brzinu? Ovo je blitz od 6 ljudi, od kojih je jedan slot CB. To u principu znači da ostatak odbrane igra 1 na 1? Na Kuppu ostaje jedan od safetya (31 Winfield), i on ga jednostavno pretrčava.

Ne volim da rezultat akcije govori o tome je li odluka bila dobra ili loša, pa me samo zanima koja je logika Bucsa ovđe bila. Mislim da je bio 1st and 10, 30ak sekundi do kraja, Ramsima realno treba 20-30 jardi za FG. Ako Tampa igra neku konzervativnu odbranu đe su oba safetya duboko i ostavlja im sredinu, vjerovatno Ramsi to lako rješavaju. Pretpostavljam da je zato pozvana neka ovakva "dža-bu" varijanta, sack bi značio gubitak jardi, vremena i downa. U tom smislu, je li odluka ispravna, a onda je jbg egzekucija™ zakazala? Može li se objektivno zamjeriti neudvajanje Kuppa koji ih je cijepao cijelu utakmicu, a i bukvalno play prije ovoga uhvatio 20 jardi?

 

pa da, prethodni play su igrali cover i rushovali su samo sa četvoricom i Ramsi su im uzeli 20 yarda jer nisu uspeli ni da priđu Staffordu.

Bowles je onda odlučio da igra pressure. Logika ja da ćeš biti tanak u coveru ali ćeš imati free rushera i napad neće imati vremena da baca duži pass. A lopta je na 44, Bucsi tu mogu da dopuste pass, ali mora biti kraći od 20 yarda.

Winfield jeste safety, ali je on brži od Kuppa. Kupp nije burner i odbrana nije očekivala da će on da trči 40 yardi dugu rutu u situaciji kad im je cilj da uzmu 20. Očekuješ da će da trče rute od 10-15 yarda. Plus Winfield zna da oni igraju blitz i da to dodatno skraćuje opcije napada. 

Greška Winfielda je u tome da je on gledao u backfield da bi video šta radi Stafford i to baš dok je Kupp prolazio pored njega. I kad je shvatio šta se dešava već je bilo kasno, Kupp je imao par koraka prednosti. Kad igraš man to man cover onda ne smeš da gledaš u backfield, moraš da gledaš svog čoveka.

Link to comment

I meni je izgledalo da "gvirkao" napred ka skrimidžu.
To je ono:
WR zna gde će, CB može da pretpostavi.
Mislim, naravno da nije toliko prosto, ali otprilike.

Ovde će biti zanimljivo kako će ovi kiksovi da se odraze na Akersa.
Staford će u jednom trenutku da "uzme pauzu" u toku utakmice.
Takođe, nisam baš gledao da li su se LAR zakopali sa capom. Tj. da li je ova sezona sve ili ništa?







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...