Jump to content
IGNORED

NFL


renne

Recommended Posts

Giantsi posle postignutog TD na 12:20 i 4:47 do kraja idu na dva poena, umesto suta za ekstra poen. Na kraju im verovatno ne bi pomoglo ni da su isli na ekstra poen i pogodili, ali opet...Vrabel izgleda siri "zarazu". :D

Edited by Nesh
Link to comment

drugačije je to od Vrabelovog pokušaja za 2 poena. Vrabelov pokušaj je, onako, hazarderski.

Ako prođe dobili smo, ako ne prođe pukli smo. Iz nekog razloga izbegava produžetke.

 

Shurmur ima pokriće u analitici jer tako povećava šanse za pobedu. Na prvom 2 pts pokušaju ima 50-50 i ako prođe on dobija utakmicu (pod uslovom da se odbrane i ponovo postignu TD, jelte) a ako ne uspe na prvom onda posle drugog TD ima 50% šanse da sa uspešnim 2pts izjednači i onda dobije u overtime gde je 50-50.  PraktičnoTM je uvećao šansu za pobedu za 12.5% u odnosu na scenario da oba puta šutira extra poene.

Tako stoje stvari bar što se tiče matematike.

Mislim da je baš isto to (2 pts posle TD na -14) uradio i Pedersen protiv Vikingsa pre par nedelja.

Link to comment

I treba da se širi "zaraza", pogledaj ovu analizu. Iako konverzija za dva u prosjeku nije 50% nego 46%, nije ni uspješan XP svemogućih 100%, pa se dođe na isto, objašnjeno je u tekstu.

 

Screen-Shot-2017-11-26-at-9.24.18-PM.png

 

Ako me je išta oduvijek pizdilo u NFL, to je nevjerovatno jajaranje trenera na kratke četvrte downe ili odbijanje da se proba za konverzija za dva. Da ne pričamo o tome kad neki uslovno lošiji tim igra protiv favorita ili se desi utakmica đe se mučiš da se primakneš endzoni, valjda ti je logičnije da probaš to malo šansi koje imaš da maksimalno iskoristiš. Zamisli da si Cleveland i igraš protiv New Englanda, i imaš šansu da dobiješ ako pretvoriš konverziju za dva sa dva jarda ili ćeš da gataš produžetak, u kojem opet treba da se osvaja teren i opet da se brani od Bradyja. Dobro poređenje je Barnwell napravio, bi li radije igrao sa Stephom Curryem košarke do 1 ili do 11?

Link to comment
4 minutes ago, pojmaš said:

Zamisli da si Cleveland i igraš protiv New Englanda, i imaš šansu da dobiješ ako pretvoriš konverziju za dva sa dva jarda ili ćeš da gataš produžetak, u kojem opet treba da se osvaja teren i opet da se brani od Bradyja.

 

OK. Ovo ima smisla. Tu sam ZA!

 

Ali, nisu se bas Giantsi pretrgli od uspesnosti napada i postizanja TD na utakmici do 5 minuta pre kraja, pa bih zato ja isao na ekstra poen. Posle su imali jedno uspesno pretvaranje za dva (dakle, stvarno 50:50 :D), tako da realno nije ni zavisilo nista posebno od tog nepokusanog ekstrapoena, nego ja malo teoretisem iz tople fotelje. :D

 

Link to comment

liga se menja, a koriste se principi iz 70ih godina kada si u odbrani smeo igracu otkinuti glavu samo ako ga stignes... 

 

ove sezone Atlanta, Chiefsi i Coltsi su na 50% third down conversion. Bucsi sa Winstonom i preko toga... a samo pre tri godine ko je bio na 40 bio je bog. pre 10 godina je TMQ svake nedelje pisao o 4th down conversion i izbacivao statistiku zasto treba ici, pa danas svaki tim ide na 4th na protivnickih 35-50 ako treba manje od 5yds. Saintsi su u nedelju u prvom driveu na 4th and 1 isli fake punt, pa oma iza na novom 4th and 1 QB sneak, oba na svojoj polovini, oba uspesna. pa onda trcanje na 4th and 2 na Baltimorovih 30 nesto, i to prosli. na kraju su pokusali cetvrti 4th and 1 i imali fumble :lol: 

 

igrace se sve vise i vise high tempo offense sa vise rizika. ici ce se na 4-5 TD po tekmi i po cenu 2-3 turnovera, jer ce uzasno tesko biti napraviti def stop i bice im prihvatljivije da rizikuju turnover na svojih 40, nego da puntuju i prime TD iz drivea od 85yds...

Link to comment

Postoji tu mnogo teoretisanja kada se puntuje, kada ide na 4th down a kada šutira FG, kada se ide na 1 a kada na 2, kada onside kick itd itd i ja sam o tome dosta čitao pogotovo kada je to bilo nova i popularna stvar u fudbalu, tj kada je Chip Kelly sa Oregonom to uvodio.

 

Ono što uvek bode oči je da treneri selektivno primenuju analitiku. Pedersen i Shurmur će da idu za 2 posle TD na -14 i to je Ok, ali će već posle 5 min da urade nešto skroz suprotno od onog što ta logika nalaže. Znači kad je voda do grla onda daj neke analitike da se čupamo, a kad vodimo onda ćemo biti old school.

Kada su uveli ovo da se extra poen šutira iz veće daljine Steelersi su počeli posle svakog TD nevezano za rezultat (verovatno zato što je njihov stadion najteži za šutiranje FGs) i sve bilo super dok jednom nisu posle 2 TD failovali i onda gubili npr 21-12 i utakmica se primakla kraju a oni gube 2 poseda i od tad više ne idu na 2 pts osim kad baš moraju.

Kelly je tu bio ubedljivo najdosledniji. On kickere i puntere maltene nije ni koristio jer se po njegovoj računici skoro uvek išlo za 2pts i na 4th down. A onda su igrali protiv Stanforda utakmicu koja je odlučivala da li će igrati nacionalno finale, i tu je Kelly odlučio da šutira FGs i kicker sve ispromašivao i izgube.

 

Ni deo koji se tiče samo matematike se ne dopada skroz jer npr kada uzimaš koji je % uspešnih 2pts conversion, tu se zaboravlja 1 veoma bitna činjenica: ogromna većina tih pokušaja je išla kada se moralo ići i pritisak na odbranu i napad je bio dosta drugačije raspoređen nego kada ti odlučiš da ideš na 2pts kada povedeš npr 13-0

Drugo je kada napad mora da ide na 2 i rasterećen je sa te strane, a skroz je druga psihologija kada se sekund pre snapa igrač zapita da li su možda ipak trebali ići na šutiranje za 1 jer mu se ne dopadaju formacije ili cover ili već šta. I odbrana će drugačije da igra kada ne sme da primi 2 pts a skroz drugačije ako su imali +14.

 

Vrabelov pokušaj mi se isto ne dopada. Ako to radiš protiv Riversa onda treba i protiv Breesa, ali i protiv Beatharda.

Ali u suštini kada god to da radiš, šalješ svom timu 1 poruku. A tiče se poverenja i nepoverenja. Zato ja, da sam head coach, ne bi to nikad radio.

Osim ako baš nisam head coach na npr Old Dominionu i igramo u gostima protiv Auburna pred i onda kažem momcima jebo produžetke tu će nas nagnati aj da probamo sad ukrasti pobedu pa kud puklo, ali ovde se priča o pro fudbalu, a ne o utakmici 2- divizije protiv najboljih koledža.

Link to comment

TMQ analitika je na otprilike nivou "Trenutno najgori u ligi po yards per attempt je Luck. On ima 6.25 yards po passu. Ako baca pass na svakom downu i uvek idu na 4th down on će u proseku imati 4x6.25= 25 yarda, 25 je mnogo više od 10, znači trebalo bi....ukinuti trčanje"

 

 

 

 

Link to comment

Ja sam OK sa tim pokušajem 2 pts konverzije. Ok sam i sa onim pokušajem na 4th&goal. Autsajder si, u gostima, pokušavaš da ukradeš pobedu. Nema tu šta mnogo da se zameri Šurmuru. 

 

Nego...Giantsi trejdovali Eli-ja izgleda. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...