Jump to content
IGNORED

NFL


renne

Recommended Posts

2 hours ago, freakns said:

Lenny Moore je avangrda. covek je u onom vremenu imao preko 40TD trcanjem i hvatanjem. to ni Faulk koji je bio epitaf RB koji trci i hvata nema. realno i Moore i Gale Sayers su stavljeni vise kao kompletni igraci, nego kao RBs. za Campbella, bem li ga, moze se postaviti pitanje da li je bolji on ili LT. personal preferences rekao bih. ipak je Campbell trcao u vreme kada je RB bio sve i svja. pitanje je da li bi LT imao te statse da je trcao kraje 70ih, pocetkom 80h. ali da su i njega stavili, ne bi pogresili.

 

mislim da su top 5 Jim Brown, Walter Payton, Emmitt Smith, Eric Dickerson i Barry Sanders. narednih 20-25 mozes staviti kako hoces, neces puno pogresiti.

Top 5 nije sporan, jos I OJ (jebi ga) kao sesti.     

 

Inace Lamar i Ravensi sabijaju. Nisam siguran da ce se naci neki 2019/2020 Gus Bradley da ih zaustavi. Nije samo defensive scheme u pitanju, Lamar je znacajno popravio passing game, Hollywood mu je legao ko budali samar... 

Link to comment



Lenny Moore je avangrda. covek je u onom vremenu imao preko 40TD trcanjem i hvatanjem. to ni Faulk koji je bio epitaf RB koji trci i hvata nema.


Igrao u vreme kad je bio maltene jedini crnac na terenu.
Faulk bi protiv 11 belaca postizao 40+40 TDs u sezoni, realno.

Link to comment
1 hour ago, mandingo said:

Lamar je znacajno popravio passing game, Hollywood mu je legao ko budali samar... 

Jel imas pri ruci njegov completion% u koledzu i sada? Zanima me da li je popravio % u odnosu na koledz.

 

Meni je najimpresivnije sto QB koji ima Wonderlic score 13 ume onako da prepoznaje bliceve i pošalje precizno loptu gde treba. Neverovatan fudbalski instinkt koji očigledno nema mnogo veze sa inteligencijom.

Link to comment
40 minutes ago, ObiW said:

Jel imas pri ruci njegov completion% u koledzu i sada? Zanima me da li je popravio % u odnosu na koledz.

 

Meni je najimpresivnije sto QB koji ima Wonderlic score 13 ume onako da prepoznaje bliceve i pošalje precizno loptu gde treba. Neverovatan fudbalski instinkt koji očigledno nema mnogo veze sa inteligencijom.

Ovo su college brojevi: 

2066919425_lamarcollege.png.988474fbbf65c25b5f81766f04e19f16.png 

 

Prvu NFL sezonu je bio ispod 60%, ove vec daleko bolji.  

 

430126821_lamarNFL.png.ed050cb7fab4853c87e3438d1d01c3ca.png

Link to comment
2 minutes ago, ObiW said:

On je sa 54% u prvoj godini koledža došao na skoro 67% u NFL. :blink:

 

Je-bo-te. 

uz skoro duplo bolji TD/INT ratio u odnosu na najbolju sezonu... i dodao jos 6TD trcanjem

 

koledz na stranu, mislim da se nikada nije desio ovakav kvalitativni skok nakon rookie sezone. jedva cekam sledecu tekmu protiv Ninersa, to ce biti veci test nego Patriotsi

 

 

Link to comment
2 minutes ago, freakns said:

uz skoro duplo bolji TD/INT ratio u odnosu na najbolju sezonu... i dodao jos 6TD trcanjem

 

koledz na stranu, mislim da se nikada nije desio ovakav kvalitativni skok nakon rookie sezone. jedva cekam sledecu tekmu protiv Ninersa, to ce biti veci test nego Patriotsi

 

 

Verovatno da ste u pravu ja sam njega gledao nesto "usput" na pocetku sezone i mislio, vidi ovi doveli novog QB digli ruke od Lamara...

Link to comment
43 minutes ago, freakns said:

uz skoro duplo bolji TD/INT ratio u odnosu na najbolju sezonu... i dodao jos 6TD trcanjem

 

koledz na stranu, mislim da se nikada nije desio ovakav kvalitativni skok nakon rookie sezone. jedva cekam sledecu tekmu protiv Ninersa, to ce biti veci test nego Patriotsi

 

 

Ne pa nema "koledz na stranu", bukvalno svima je % isti ili losiji nego u koledzu, a ovom je skocio i to ne malo.

Link to comment

Juce su izasli novi college football playoff rankings. Ohio State je preskocio LSU pa je sad top 10: OSU, LSU, Clemson, Georgia, Alabama, Utah, Oklahoma, Minnesota, Baylor, Penn State. Na SEC twitteru se juce pisalo kako se namesta Oklahomi za playoff, pa je zato Baylor sada u top 10. Naravno, ostatak NCAAF sveta smatra da je Ohio State pomeren na 1 da ne bi LSU igrao sa Alabamom u 1/2 finalu. Nadajmo da ce Auburn dobiti iron bowl i da konacno imamo playoff bez Alabame. Ili da Georgia dobije LSU u Atlanti.... 

Link to comment
On 26.11.2019. at 17:37, ObiW said:

On je sa 54% u prvoj godini koledža došao na skoro 67% u NFL. :blink:

 

Je-bo-te. 

Decko je odradio off season kao lud. Plus, mora se priznati da su Harbaugh i Roman postavili sistem koji potencira njegove prednosti. Super tight endovi koji su odlicni pass i rush blokeri i solidni hvataci. To je bitno, posto Lamar odlicno baca between the numbers pasove. Hollywood, pa i Boykin kao spidsteri koji odvlace DBe od linije napada i ostavljaju Andrewsa i drustvo sa LB, maltene 100%, Usput, Lamar je uvek imao solidan deep ball.  

 

Jos jedna drasticna transformacija u completion percentage je Joe Burrow, koji je od 3rd day prospekt stikao do pika broj 1. Dosao im je passing koordinator iz Saintsa (Joe Brady) i covek je potpuno odvalio sezonu. Cak i nije neka razlika u broju bacanja ali procent je nenormalan. 

 

joe.png.bf0e0586c3350c2cfe4abdb31674c971.png

Link to comment

Kod Lamara se napredak u igri može pratiti maltene iz utakmice u utakmicu. Nedavno sam to spominjao ovde na topiću.

Ove godine Lamar je najviše sredio footwork. Njegov najveći problem je bio narrow base. Pri izbačaju su mu noge bile maltene spojene. Pišem sad procente otprilike čisto kao ilustraciju...kod pravilnog izbačaja 45% snage kojom bacaš loptu dolazi iz nogu, 35% iz kukova i samo taj ostatak od 20% od same ruke. Kod Lamara je, dok je igrao sam tako narrow base, je procenat bio 90% ruka i 10% ostalo. Ruka treba da bude zadužena za ball placement, a ne za ono što se (pogrešno) zove arm strength. I kad se to tako kompenzuje onda to ide na uštrb preciznosti. On ima taj bolestan throwing motion i izgleda kao da loptu baca iz zgloba, flicka da wrist što kažu bratići, i to je super prolazili kad je čovek otvoren 3 yarda, ali kad se prozori smanje onda preciznost i ball velocity postaju kritične stvari od kojih sve zavisi i tu je Lamar imao najveće probleme.

On, Cam ili Dak nisu natural passeri. Još u jaslicama su bili brži i jači od svakoga i igrali su na to, high school coach je jašio na tome, ali kad takvi igrači dođu u konkurenciju gde to više nije baš tako jednostavno, onda počnu problemi. Ali postoje i takvi kod kojih se ipak ispostavi da nisu zakasnili, da su to imali u sebi sve vreme i da nemaju problema da naprave sledeći korak jer treniraju bar 5x više od sviju. Onda se za samo par sezona dođe iz situacije "ovaj je trebao biti defensive end ili wide out" do "ovaj je MVP"

a Wonderlic je bezveze. To možda može da pokaže da li će igrač nabubati terminologiju i playbook za 10 ili za 15 dana, ali Lamar sto puta bolje kapira igru i igra inteligentnije od Fitza i njegovih 49-50 na wonderlicu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...