Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

- Mirno! Ko ima vozačku za C? 

 

Petorica ponosno istupaju iz stroja.

 

- Odlično, stigao je ugalj za komandu, lopate su iza kotlovnice. Pokret, idemo.

 

-------

 

Ako je dilema i dalje kompatibilnost RAM memorije za PC, idealno bi bilo naći neku sa istim specifikacijama. Svakako mora biti DDR3, samo da nije serverska ili za laptop. Trebalo bi da radi i neka koja je drugačijeg takta, a automataki bi trebalo da se upare i funkcionišu na nižoj vrijednosti. Ja sam tako više puta dodavao DDR2 starijim mašinama iako nisu bili isti proizvođači i sve je bilo u redu. 

 

Programčić CPU-Z može da očita vrijednosti komponenti, pa i RAM-a, tako da ne mora da se čupa pločica i nosi u radnju.

 

Uzimao sam DDR2 sa oglasa i nije bilo problema, može malo da se uštedi spram radnje. Vidim da je velika ponuda i za DDR3.

 

Znači nisam dobrovoljac i ne preuzimam odgovornost za eventualnu eksploziju kućišta 🐰

 

 

 

Link to comment

Memory Specification

Po ovome nema problema, samo sam ubacio jos u prazan slot jos 1 memory stick od 4GB sve radi ok. U BIOSu sam podesio umesto AUTO na 1066Mhz, ne znam jel treba jos nesto da podesim?

 

Instalirao sam u CPU-Z i ovo mi ocitava, pa ne znam da li je ovo OK ili treba jos nesto da odradim da bude bolje?

 

cpu.jpg

Link to comment

Sve je ovdje u redu, potvrda je to što već sve radi OK.

 

DDR je skraćeno od double data rate, a CPU-Z prikazuje jediničnu stopu prenosa podataka (single data rate). Jezikom DDR-a, tvoj RAM radi na 1064,2MHz, što je vrlo blizu deklarisanog maksimuma. Gas do daske opušteno

Link to comment
  • 2 weeks later...

Pitah već na internet šopingu. 

 

Drugar nevičan plaćanju preko neta hoće da uzme Adobov paket na Black Friday (bunduru), pošto je nešto povoljno. Uglavnom, ponudim se ja da mu platim karticom/Paypalom, ali ne ide. Tj. ti direct download/direc buy popusti važe samo za USA, Mehiko i Kanadu. Traži US billing address, valjda po tome obračunava porez. Nas redirektuje na naše resellere koji su do jaja neažurni i naravno im ne pada na pamet da daju 40% popusta. Uglavnom, sad mene zanima (i ja sam imao neke momente vezano za Xbox) kako to zaobići, ima li način da se odavde otvori neki brzinski račun u SAD, ići preko nekog VPN, kako kupiti nešto kao da si u SAD, ionako će ići digital download, koji savjet imate?

Link to comment
42 minutes ago, Milosh76 said:

Koje su sanse da uz Morava2 paket kod MTS se dobije vise od 512MB koliko je u ponusi? Ugovor istice u decembru

 

Ja sam zbog neta presao sa M2 na M3, ali mi je i 1GB malo, uvek iscuri pred kraj meseca.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...