Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
On ‎06‎.‎08‎.‎2018 at 20:11, Ras said:

Pouzdan servis(er) u Bgd da proveri šta je sa grafičkom kartom (mrtva mrtva, ili je moguć oporavak)?

Kako kažu mladi stručnjaci: (više) ne baca sliku. :frust: 

Nisam do sada imao potrebe za ovom vrstom usluge.

 

Opravio Čika Pera.

Videćemo dokle će...

Pozitivna stvar je da uslugu naplaćuje samo za popravljene delove.

 

 

Link to comment
On 17.8.2018. at 13:08, Timmy said:

Rikno mi laptop. Kad se upali samo sekundu pravi zvuk i odmah stane, na ekranu nista. Jel ima jednostavnog leka? Hvala :)

 

Jednostavnog nema, npr. možda je memorija, ali ako nemaš drugu memoriju da isprobaš, džabe. Vidi neki servis u blizini.

Link to comment

Hvala svima. 

 

Provalio sam da taj zvuk od sekundu sto se cuje dolazi sa mesta gde se ubacuje disk. Kad otvorim vratanca nista se ne cuje kad upalim. 

 

Kontam da memorija nije mnogo skupa i da moze laptop da gura jos neko vreme, nije mi vreme za kupovinu novog. 

Link to comment

Treba mi preporuka za slusalice za mobilni do 10 eura, idem busom na neki put pa da malo prekratim vreme... Mikrofon na kablu i prekidac za pozive mi nije neophodan ali da su basovi bar normalni, neka punoca zvuka da postoji...

Ima u prodavnici E**I Philips raznih ali ne znam valja li...

Link to comment
  • 3 weeks later...

Imao problem sa pregrevanjem kompa, pa rešio da ga očistim lepo i zamenim termalnu pastu na procesoru i grafičkoj.

Odradim to pažljivo, nemam baš puno iskustva sa skidanjem procesora, na ovom kompu nisam nikad.

Kad sam hteo da ga upalim, ne reaguje, skontam da nešto nisam lepo namestio, rešim i to, pali iz drugog puta.

Pritom prijavi kao novi procesor, bilo tu nekih par opcija, nisam detaljno ni obratio pažnju, ali pritisnem 4 što je bila jedna od opcija, startuje se Win klasično, i zatim ga ugasim da dotegnem i ostale šrafove, zatvorim.

Prlikom sledećeg paljenja neće da butuje. Izlazi oznaka matčne ploče (koja pre nije izlazila), piše da su aktivirana 4 jezgra, i ponudi mi neke opcije.

Ako klasično udjem u bios na DEL, u Boot meniju ne pokazuje Kingston SSD na kom mi je sistem i sa kog inače butuje, već removable device, sata hard i opticki uredjaj.

Taj removable device je predpostavljam KIngston, i već je po difoltu izabran, ali neće da botuje sa njega, kao da ga ne prepoznaje.

Imam i opciju da idem na F8 u boot meni i tu mi prikaže sva 3 uredjaja, sata hard, optiku i Kingston ssd koji odaberem i onda se startuje Windows normalno.

Problem je što ne zapamti i što svaki put moram to iznova da odradim.

Šta sam naparvio i kako da ispravim?

 

Temperatura je mnogo niža nego što je bila... :happy:

 

Edited by mraki
Link to comment

Kontam da sam otključao sva 4 jezgra procesora, i da valjda mogu to da vratim u biosu, ali šta dobijam tim, mogu li nekako znati koliko ih je bilo otključano pre?

I uopšte, koja je poenta imati 4 jezgra ako su otključana recimo samo 2?

Edited by mraki
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...