Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Ima neka tajna veza izmedju Hungaroringa i Renoa. Ponavljao Nando juce vise puta, njegova prva pobeda u karijeri 2003 (i prva za Rendzu od kako je preuzeo Enston), sada Estebanova za Alpinu. Svi znamo sta je bilo 2005, pa ne bih se bunio da se isto ponovi 2023.. :D

  • +1 1
Link to comment

Za mene će Hungaroring uvek biti posebno mesto. Moja prva trka uživo je bila i prva trka na Hungaroringu 1986.

Blizu 200.000 ljudi iz istočnog bloka se sjatilo u Peštu tog vikenda. Svi željni, svima prvi put... Senna u crnom Lotus-Rendži:heart:

 

  • +1 3
Link to comment

alonso je stvarno jebena legenda

 

ovo sa vetelom je debilana skroz. meni sad nije jasno jel onda sad hamilton drugi umesto njega? ako je tako, to je tek uzas

stvarno cu pomisliti svasta o mercedesu

 

ja bih uveo obavezno pravilo da vozac nakon par godina u ekstremno dobrom bolidu mora isto toliko godina da vozi u krs bolidu. da vidimo ko je ko. 

 

jedva cekam trenutak kad vise necu morati da gledam hamiltona u mercedesu. ekstremno smaraju

 

Link to comment
1 minute ago, sherman said:

alonso je stvarno jebena legenda

 

ovo sa vetelom je debilana skroz. meni sad nije jasno jel onda sad hamilton drugi umesto njega? ako je tako, to je tek uzas

stvarno cu pomisliti svasta o mercedesu

 

ja bih uveo obavezno pravilo da vozac nakon par godina u ekstremno dobrom bolidu mora isto toliko godina da vozi u krs bolidu. da vidimo ko je ko. 

 

jedva cekam trenutak kad vise necu morati da gledam hamiltona u mercedesu. ekstremno smaraju

 


Svi su pomereni za 1 poziciju
Tako da da, Hamilton je #2

Link to comment

  

2 minutes ago, Have_Fun said:


Svi su pomereni za 1 poziciju
Tako da da, Hamilton je #2

 

prejadno

nije mi bas jasan ratio legis pravila, mora da ima jebeni litar  i sta menja cinjenica da ima 0,3

uzas

Edited by sherman
Link to comment
12 minutes ago, sherman said:

  

 

prejadno

nije mi bas jasan ratio legis pravila, mora da ima jebeni litar  i sta menja cinjenica da ima 0,3

uzas

Ne znam sta je ratio legis, ali menja to da je celu trku vozio sa 0.7l manje i za toliko je bio laksi bolid, sto znaci da je imao 0.0000000001 milisekundu prednosti u svakom krugu...  Generalno deluje kao besmisleno pravilo, ako su uspeli da ga utegnu u toliko - svaka im cast. Ali jebiga, pravilo postoji i logicno je da sprovedu.

Link to comment
59 minutes ago, Lezilebovich said:

Ne znam sta je ratio legis, ali menja to da je celu trku vozio sa 0.7l manje i za toliko je bio laksi bolid, sto znaci da je imao 0.0000000001 milisekundu prednosti u svakom krugu...  Generalno deluje kao besmisleno pravilo, ako su uspeli da ga utegnu u toliko - svaka im cast. Ali jebiga, pravilo postoji i logicno je da sprovedu.

ma nek jedu govna, da izvines

 

mrzi me da mnozim ove tvoje milisekunde, ali ne deluje mi kao neka prednost kad ima pola litara manje od dozvoljenog. 

 

mnogo mi je gotivno sto je alonso rekao da je drzao hamitlona i zbog maxa. deda cuva jagnjad od velikog zlog vuka 

Edited by sherman
Link to comment

Ima ovde sve lepo objasnjeno oko pravila za uzorak goriva, zasto bas litra i tako dalje. Nemaju svi motori istu potrosnju, pa ni ne startuju svi sa istom kolicinom goriva. Razumem potrebu da se proverava da timovi nesto ne muckaju i sipaju nesto nedozvoljeno, ali ovo je tesko sviranje kurcu. Kao sto rekoh juce, za eventualne propuste ekipe kazniti tim, ne vozaca..

Link to comment
2 hours ago, Lezilebovich said:

...to da je celu trku vozio sa 0.7l manje i za toliko je bio laksi bolid, sto znaci da je imao 0.0000000001 milisekundu prednosti u svakom krugu... 

 

1 kg goriva se racuna 0.1 s po krugu. 1 kg je u zavisnosti od temperature oko 1,2 - 1,4 l sto bi mu znacilo da je otprilike pola kila bio laksi / 5 stotih po krugu brzi x 70 krugova = 3,5 s na duzinu trke. Taman da se zarotiraju on i Hamilton na kraju.

S tim sto Aston Martin tvrdi da je u Fetelovom bolidu po njihovim podacima ostalo 1,76 l goriva nego da FIA nume dizvadi.

  • +1 1
Link to comment

Mislim da je ovde manje reč o tome da je Vetel konstantno imao manje goriva, već što tokom trke nije štedeo gorivo, tj tim mu nije ništa sugerisao povodom toga. Koliko sam pročitao, Okonu su više puta rekli da mora da čuva gorivo, jedan od razloga zašto nikad nije otišao iznad 2 sekunde ispred Vetela. Sainza su isto upozoravali da mora da štedi, dok je Vetel nastavio da vozi i nakon što je prošao cilj, umesto da odmah parkira i uštedi taman taj litar što fali.  Čista nesposobnost tima, jbg, pravila su jasna, penal ko kuća.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...