Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Ovo je bila jedna od najboljih trka u poslednjih 10 godina. Samo Hamilton vs Alonso 10 krugova vredi sve pare za kartu koju je neko platio i vredi svih priča o F1 u narednih x godina. Neverovatne stvari. Glupo bi bilo da Seba diskvalifikuju u ovakvoj trci.

Link to comment

btw, Alonso sa samo dve titule je jedna od najvećih nepravdi u sportu. Seb ima 4, kul je, dobar vozač, ali Alonso je najbolji, jbt, a samo 2 titule.

  • +1 3
Link to comment

Mislim da je Alonso jedini primer vanvremenski vrhunskog vozača koji je kontinutirano imao na raspolaganju loše automobile. Negde pročitah da je zapravo, kada se gleda average pace advantage, najbolji auto koji je vozio u karijeri bio McLaren u 2007. (a tada je titulu uzeo Kimi, jer su se Luis i Alonso toliko klali da se treći proverbijalno okoristio). Objektivno, mislim da je Alonsov finest hour bila 2012, u onoj kanti od Ferrarija doći na par poena do titule je za panteon F1.

Link to comment
12 hours ago, renne said:

Botas i Strol kažnjeni pet mesta u Belgiji


Spominju nesto i da ce Perez mozda biti kaznjen o.O

WTF

Ako sam dobro skontao, zbog zamene motora o.O

Je l' to stvarno ili samo nalecem na gluposti po netu?

Koja je logika da neko bude kaznjen sto menja motor jer se u njega zakucala budaletina i sjebala mu auto? o.O

Link to comment

Ni ja ne videh za Perezovu kaznu, ali svaka zamena motora se tretira nezavisno od okolnosti koje su do nje dovele. Ako će biti kažnjen onda bi mu to bio kapiram 4. motor ove sezone. 

Edited by ducca
  • +1 1
Link to comment

Hvala
Spominje se da je koristio 2 od 3 motora, tako nesto.. onda je verovatno glupost u pitanju.

Jedno dodatno pitanje, kakvo je misljenje o Gasliju kao vozacu?

Znam da je ranije imao priliku da se pokaze u nesto jacem svetlu ali nije bas dobro to iskoristio, a lepo vozi u AT.
Cesto u kvalifikacijama bude umesan oko 5-6 mesta, desavalo se i par puta da nije imao srece tokom trke, ali je imao neke fine rezultate.

Link to comment

Gasly je dosta solidan vozač, mada ne vrhunska klasa. Red Bullov bolid mu nikako nije odgovarao, mada možda bi ga i savladao da mu je bilo dato više vremena, mislim da tu psihološki pritisak nije bio presudan za osrednje rezultate koliko nerazumevanje samog bolida. Tauri mu je pak po meri i iz njega više-manje izvlači maksimum. Uostalom koliko je dobar pod pritiskom govori i pobeda prošle godinu u Monzi kada je držao Sainza iza sebe dobar deo trke i nije napravio jednu jedinu grešku.

 

Dobre startne pozicije, makar ove sezone, ako me sećanje služi gotovo svaki put je gubio kao žrtva nekih karambola, uglavnom se ništa tu nije pitao. Juče je npr. i on jedno vreme držao Luisa iza sebe sa uspehom u prvom stintu na srednje tvrdim gumama. Za RBR možda i idealan vozač za lidera drugog tima. Naravno njega to ne zadovoljava, pričalo se o sedištu u Renou/Alpini prethodne godine, ali za sada su ta vrata zatvorena posle ove pobede, i prethodno novog ugovora, Ocona. Ne vidim druge opcije za njega u naredne 2 godine od ostanka u AT. 

  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, Have_Fun said:

Hvala
Spominje se da je koristio 2 od 3 motora, tako nesto.. onda je verovatno glupost u pitanju.

Jedno dodatno pitanje, kakvo je misljenje o Gasliju kao vozacu?

Znam da je ranije imao priliku da se pokaze u nesto jacem svetlu ali nije bas dobro to iskoristio, a lepo vozi u AT.
Cesto u kvalifikacijama bude umesan oko 5-6 mesta, desavalo se i par puta da nije imao srece tokom trke, ali je imao neke fine rezultate.

ako je 2 od tri onda nikako ne može biti kazne, kazna ide od četvrtog

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...