Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Hasu treba novac - Mika gura Ferari i verovatno tu ima neki dil za povoljnije motore + mu Ferari placa platu, Mazepin direktno donosi pare. I Grozan i KMag su bili na platnom spisku Hasa (dakle dobijali vise novca nego sto su sponzorstvom donosili) a tim to vise nije u stanju da priusti i zato su obojica dobili otkaz. Ovo je cisto prezivljavanje do novih pravila i ogranicenja potrosnje pa ce da se preracunaju i vide koliko mogu da priuste.


Mick će pretpostavljam doneti i neke sponzore iz Švabije, pored dila sa Ferarijem i nemanja troška plate, malo li je na ovu krizu. Doneće i marketinški spotlight timu koji osim psovanja Steinera nikakav drugi vid uzbudjenja nije donosio. Takodje Magnusen i posebno Grozan su vozili iz sezone u sezonu lošije, meni je čudo da su i ove dobili šansu, daleko im lepa kuća nek idu negde drugde da prave sranja.
Link to comment

Da, obojica dosadasnjih Hasovih vozaca su zesce podbacili ali i sam Hasov bolid je iz sezonu u sezonu sve losiji, cini mi se da su trenutno i od Vilijamsa slabiji, Rasel ih obojicu redovno dere u kvalama a Latifi je tutumrak zalutao u F1.

Link to comment

Navodno su Botasu obrisali najbrzi krug zbog secenja staze inace bi on bio P1.

Ne znam ko prica da se Botas sklanja Hamiltonu, taj bolje da se obrati strucnjaku sad da li ocnom da li psihijatru neka sam odabere koji je prikladniji. Mozda sveukupno 2-3 vozaca mogu u isti rang s Hamiltonom, Botas nije jedan od njih ali nije ni truba kakvim ga mnogi drugi smatraju - on je tu negde Baton-Veber scena, s puno srece u dominantnom bolidu i bez jake konkurencije u timu moze do titule ali samo tako i nikako drugacije. Ipak, ima mnogo vozaca danas na gridu koji ni toliko ne bi uspeli da postignu.

A danas bih samo na Maksa smeo da stavim lovu da bi u identicnoj opremi sigurno tukao Hamiltona. Jos mozda 1-2 bi dobacili do egala i to je to. Hamilton je jebeni vanzemaljac, voleo ga neko ili ne, u rangu sa najvecima koji su ikada seli u F1 bolid.

Edited by Radoye
Link to comment
Quote

 

George Russell says the lap times are deceiving and that he is actually slower than his Mercedes teammate Valtteri Bottas, despite topping both Friday practice sessions at the Sakhir Grand Prix.

 

In his first official practice sessions for Mercedes as he fills in for Lewis Hamilton — who has COVID-19 — Russell was quickest in FP1 and FP2, edging out Max Verstappen on both occasions. Bottas ended up 11th in the second session after seeing the fastest time of the day deleted for exceeding track limits, and Russell says he can see a clear gap that he needs to close.

 

“It’s tricky — not an easy track to say the least,” Russell said. “It’s going to be very tight in qualifying; in the race it’s going to be carnage. The next two days are important.

“I’m working with the best in the business. I’m learning every lap in the car. I do think the lap times are a little bit deceiving at the moment and aren’t a true representation of the pace. FP2 was not a great session for me — I struggled, especially in the high fuel and ultimately that’s going to be key on Sunday. Still got a lot of work to do to get comfortable in the car, comfortable in the setup, make some improvements because I think tomorrow is going to be a different story.

 

“Just because I was quickest today, doesn’t mean that’s where I’m going to be tomorrow. Verstappen was incredibly quick in the long runs, Valtteri was quickest in P2 but he got his lap deleted — he probably only gained half a tenth in all honesty. So I’m a good tenth and a half behind Valtteri in the low fuel. But we’ll see, we’re getting better.”

 

Russell says there are a number of areas he needs to simply get more comfortable in the car, as he is taking part in the race weekend wearing race boots a size smaller than his feet in order to help him fit, given the fact he is significantly taller than Hamilton.

 

“I’m pretty battered and bruised already, to be honest. We’ve already gone through what needs to be changed. It’s not the work of a moment, sort of changing the seat here and there. So, working hard with the guys to try and improve for Sunday but I’m sure it will be fine.

 

“There’s so much to take in and to learn. Lap after lap I’m learning more and more. I’m doing my absolute best to be as prepared as possible but jumping in the car with a day and a half, two days’ notice, it’s tricky. I’m doing my best, it was a good first day, but there’s definitely more to come.”

 

It wasn’t just Russell who didn’t feel comfortable at Mercedes on Friday, with Bottas struggling with his car throughout the day.

 

“For me it was quite a tricky day,” Bottas said. “In the first session I broke the floor of the car in the first run, after I went over the curbs in Turn 8, so there was a big piece missing. Then, the rest of FP1 was a bit of a waste.

 

“FP2 felt quite OK; obviously I didn’t get any laps on the soft tires, I had one half decent lap but that got deleted, as I went over the track limits, so not really the best day. But at least, the long runs were pretty consistent, although Red Bull, on the medium tire, looked pretty quick.

 

“It’s been good (working with Russell). Obviously it has been only one day but it has been good. He’s been giving good feedback of the car, and, obviously, if you look at the times, he looks quick.”

 

 

Link to comment
1 hour ago, Radoye said:

Navodno su Botasu obrisali najbrzi krug zbog secenja staze inace bi on bio P1.

Ne znam ko prica da se Botas sklanja Hamiltonu, taj bolje da se obrati strucnjaku sad da li ocnom da li psihijatru neka sam odabere koji je prikladniji. Mozda sveukupno 2-3 vozaca mogu u isti rang s Hamiltonom, Botas nije jedan od njih ali nije ni truba kakvim ga mnogi drugi smatraju - on je tu negde Baton-Veber scena, s puno srece u dominantnom bolidu i bez jake konkurencije u timu moze do titule ali samo tako i nikako drugacije. Ipak, ima mnogo vozaca danas na gridu koji ni toliko ne bi uspeli da postignu.

A danas bih samo na Maksa smeo da stavim lovu da bi u identicnoj opremi sigurno tukao Hamiltona. Jos mozda 1-2 bi dobacili do egala i to je to. Hamilton je jebeni vanzemaljac, voleo ga neko ili ne, u rangu sa najvecima koji su ikada seli u F1 bolid.

 

Ako mogu da uskocim pitanjem jer ste mi par vas enciklopedija F1 :)

 

Kakvo je misljenje o Daniju, Lekleru i Landou?

Oni su mi najsimpaticniji uz Russella

Maxa isto gotivim

 

Mom burazeru se iz nekog razloga dopada Grosjean i smatra da nije toliko los koliko mu se neverovatne stvari dogadjaju i vuce baksuz.

Sad jbm li ga.. cini mi se da sam negde uhvatio text da je dobar sto se tice unapredjenja bolida, jer ga dobro oseca pa je tim imao benefit tu bar, ako je vec u trkama bio losiji.

A bilo mi je bas krivo kad je rekao da nakon sto mu nisu produzili ugovor, niko od kolega ga nije kontaktirao osim malog Russella... i nakon toga dozivi onakav udes :/

Link to comment

Lekler je po mom skromnom misljenju uz Hamiltona i Maksa danas top 3 u F1. Deni Rik i Sains su tu korak iza, tu bih stavio i Landa i Rasela ali momci treba jos da se dokazuju. Tu negde su i Ceko Perez i Botas, mozda samo za nijansu iza ovih, i to bi uglavnom bilo to sto se tice vozaca sa realnom sansom za osvajanje titule naravno pod uslovom da dobiju alat za to. Fetel je nepoznanica, od sjaja do ocaja - cetiri titule govore same za sebe ali zadnjih par sezona jako malo ima za pohvaliti. Kime je vec odavno u penziji, on se danas bavi F1 kao hobijem. Dalje iza ovoga dolaze Gasli, Okon, Albon itd - solidni vozaci koji ce skupiti poneku pobedu i podijum ali za titulu bi im trebalo bas jako puno srece.

 

Sto se tice Grozana, momak ima talenta i sirove brzine ali cini mi se da je njegov glavni problem to sto za njega kao da ne postoji nista iza linije koja prolasi negde kroz njegove usi. Ne jednom je sebi i drugima napravio nevolju jer nije znao da se pored njega nalazi neko drugi - to se i sada u Bahreinu dogodilo, namotao je na Kvjata kao da ovaj ne postoji, kontakt tocak na tocak i tu vise sanse za ispravku nije bilo.

  • +1 2
Link to comment

Mazepin opet ludovao u F2. Kao otkaceno djule na brodu, predstavlja opasnost za sve na stazi.

 

Drago vam je sto Grosjean odlazi, e pa stize adekvatna zamena..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...