Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

3 minutes ago, Ivo Petović said:

Bilo bi mnogo zanimljivo 2017. i 2018. sa Rozbergom u mixu sa Hamiltonom i Vetelom..šampionat bi sigurno išao opet do poslednje trke. Niko je bio mnogo potcenjen, a sjajan vozač...2014.g. je imao više polova od Hamiltona, par baksuza pri kraju, ali ga je i Luis na stazi često na mišiće izbacivao iz takta (čak je Luis jednom izjavio da je razlika između Nika i njega u nivou želje i agresije koja potiče od toga što je on odrastao u bedi, a Niko u Monte Karlu). Negde tokom one serije krajem 2015.g. i početkom 2016.g. Rozberg se malo oslobodio tog Luisovog intimidating faktora i zasluženo uzeo titulu. Njegove reči na konferenciji posle Abu Dabija najbolje pokazuju zašto se povukao - rekao je bukvalno da se nada da ovakav stres neće više nikada morati da preživljava...svila i kadifa jbg :)

 

Kad smo kod Nika, ne znam da li ste ga slušali na Skaju? Ne pamtim da sam ikada slušao boljeg komentatora u bilo kom sportu. Svaka rečenica precizna, puno informacija, vozačkih i tehničkih, minimum bulšita, ne libi se da proziva kolege. Impresioniran sam.

 

Bolji je komentator nego sto je bio trkac..

Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

 

Rosberg je rekao da su ovo rezultati velikog napretka koje su pronasli u vazdusnom tunelu, sto je omogucilo da "otkljucaju" performanse bolida. Kada su u Silverstonu doneli nove delove, sve je funkcionisalo "right out of the box". Najvaznije je da su Fry i ekipa shvatili u kom pravcu je potrebno razvijati bolid, pa se mogu ocekivati jos bolje performanse..

 

Na drugom Silverstonu počeli su da koriste neko drugačije prednje ogibljenje, tada je i Deni Rik prvi put rekao da je nešto kliknulo sa setapom. Posle toga je Španija bila razočarenje, da bi u Mudjelu i Sočiju uveli neke aero apgrejdove - pod, bargeboards i još ponešto, što im je omogućilo konkurentnost svuda. Šta god da je, najzad sam optimista.

 

Siril je rekao da će pravi efekti Peta Fraja biti viđeni tek sledeće godine. Samo da Nando nije izgubio oštrinu...:)

Edited by Ivo Petović
Link to comment

btw kad smo kod Renaulta tj Alpiiiin...ako neko nije video, čisto da se zna da novo ime možemo izgovarati uzdignuta čela :D

 

 

Edited by Ivo Petović
  • +1 1
Link to comment

Ma gde, Nando ima da naostri samo tako. Mogu da zamislim koliko je nestrpljiv da ponovo uskoci u bolid kada vidi da bi sledece godine mogao da uzme i koji podijum.

 

Ove nedelje ce odraditi filming day u Barseloni..

Link to comment
16 minutes ago, Have_Fun said:

Meni sad zao Ricca sto ide iz Renoa :D

 

I meni je delimicno, prirastao mi je srcu. Kada su ga potpisali, imali su dugorocne planove u Renou s njim, da bude lider ekipe u godinama koje dolaze kao sto je ove sezone. Da li bi situacija ispala drugacije da je sezona normalno startovala u martu necemo nikad saznati, tek kod njega je ocigledno prevladao osecaj da se Rendza nece u skorije vreme pribliziti vrhu, vrlo moguce da je sumnjao i da ce ostati u F1, Zack Brown ga ponovo zvao u McLaren i on pristao.

 

Ne mislim da je nuzno ucinio pogresan potez, ali ne mislim da ce biti u boljoj poziciji da se od 2022. bori za titulu nego da je ostao u Rendzi. Ironija je da ce ga zameniti Nando koji bas nije imao srece sa tajmingom prilikom promena ekipa, a sada izgleda da je konacno potrefio..

Link to comment
1 hour ago, Ivo Petović said:

btw kad smo kod Renaulta tj Alpiiiin...ako neko nije video, čisto da se zna da novo ime možemo izgovarati uzdignuta čela :D

 

 

Alpine, živio sam sa tim kolima 4 godine kada je zena pocela da radi na projektu (kada su raskinuli sa caterham). Lotus im je sluzio za testiranje nekih djelova za Alpinu. Zeni uvjek skoro pa suza krene kada ih vidi na ulici (a vozila se sa probnim pilotom). 

Upravo pravim sto od točka koji je dobila na poklon kada je odlazila.

Tako da iduce godine "Forza Alpine"

 

  • +1 2
Link to comment
48 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Rosberg je rekao da su ovo rezultati velikog napretka koje su pronasli u vazdusnom tunelu, sto je omogucilo da "otkljucaju" performanse bolida. Kada su u Silverstonu doneli nove delove, sve je funkcionisalo "right out of the box". Najvaznije je da su Fry i ekipa shvatili u kom pravcu je potrebno razvijati bolid, pa se mogu ocekivati jos bolje performanse..

Ceo ovaj auto su uradili Chester i Machin, a koliko sam razumeo James Rodgers, do prošle godine Machinov zamenik, je odgovoran za izvlačenje aerodinamičkih performansi. Ne znam koliko su Fry i De Beer radili na ovome, ali stvari definitivno izgledaju bolje. 

Kako ti izgleda Ocon? Mislim da nam to ništa nije trebalo. Sigurno ne izgleda mnogo bolje od Hulka kojem ako dozvole još jednu trku možda skupi više bodova od Vettela ove sezone.

Holanđani juče uveče snimili u Rendžinom motorhomu kako Horni dodaje Marku telefon da bi ga fotkao sa De Meom. Došli da čestitaju.. Dear Dietrich, Everything was fine... Even his ass smells great. Cya Horny

 

Neverovatno kako Albon ne može da se sastavi u RB-u. Max je po meni najbolji vozač generacije i jedan od najboljih kojeg sam gledao za ovih 40 godina, ali ovolika razlika... Šta se tu dešava? Da li je Albon toliko nesiguran u sebe i auto ili je potreban pravi par ruku/muda da bi se vozio? Jako jako bledo cele sezone 

 

Mercedes vija rekorde sa Hamiltonom pa angažman super talentovanog Russela stoji na ledu što je velika šteta. On je već trebao da bude na Botasovom mestu

 

 

 

Link to comment

Ocon mi je ono nit smrdi nit mirise. Pauza je sigurno ostavila traga, potrebno je vreme da se vrati u pravi trkacki ritam, da podigne samopouzdanje. Njegovi zaostaci za Ricom u kvalifikacijama su zato logicni, fali mu ostrina. Sada na Nirburgringu samo 2 stotinke, to je pozitivno. Malo nema ni srece, dva odustajanja na trkama gde je mogao da sakupi 10-12 bodova, vec bi bili treci u sampionatu. Sledeca sezona uz Alonsa bice presudna za njegovu dalju karijeru. Ako bude ravnopravan, onda vredi polagati nade u njega, ako ne, onda ga pustamo.

Link to comment

Okon se u kvalifikacijama približava Riku, njegov zaostatak na početku je bio očekivan, sada je već tamo gde bi i trebalo da bude (0,1-0,2 sec). Mnogo je problematičniji njegov racecraft..ne može da prestigne sporije bolide na stazi, život da mu od toga zavisi. Na prvoj Austriji je pola trke vozio iza Gaslija i, umesto 6-ti (sa Perezovom kaznom), završio osmi....na prvom Silverstonu 10 krugova nije mogao da obidje Strola koji se mučio (doduše, tu bi bio šesti, pa šesti), u SPA je osam krugova bio iza Albona, koji je bio sporiji preko sekunde i tek u poslednjem krugu ga obišao (napravio 2 sekunde za manje od kruga), dok su problemi iz Sočija još sveži...Ono gde je dobar je kiša i promenljivi uslovi..ja sam pre Nirburgringa očekivao njega na podijumu, obzirom da se predviđala kiša.

 

Nando je svakako naoštren, samo se nadam da nije izgubio jednu desetinku na godine, veštinu u trkama sigurno nije, ali je konkurencija takva da 1 desetinka može da pravi razliku između četvrtog i osmog mesta na startu. Ne verujem da bi Nando ove godine bio mnogo bolji od Rika - u kvalama sigurno ne, u trkama je Rik bio skoro pa bez greške - možda bi Nando u drugoj Austriji ostavio Strola i Norisa iza sebe ili bi u Mudjelu izbacio laktove i izgurao Albona sa staze, pre nego dozvoli da mu ovaj uzme podijum...

 

Biće teško nadmašiti Rika sledeće godine, mada stvarno očekujem još konkurentniji bolid. Doduše, očekujem i Ferari u mixu...Biće baš zanimljivo Alo-Ric-Lec-Vet...

Link to comment

Alonso sigurno naredne godine nece biti na 100%, ocekujem ga u top formi tek za 2022.
Riki je stasao u ozbiljnog vozaca koji je odlican i u kvalama i u trci. Jeste Reno mnogo napredovao ali ni Mcl nije daleko od njih, plus naredne godine idu na mercedesove motore, ako taj motor legne lepo na njihovu sasiju i menjac, možemo ih ocekivati u borbi sa Rb-om cak.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...