Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Pazi druze, ne znam o kakvom klonu pricas, ja na ovom forumu nikada nisam bio do sada. Ta paranoja da je neko neciji klon me ne zanima.
Admin ili ne nije bitno, bitno je kako ko sa kime razgovara. Ako je neko admin ima prava da me vredja? Ne bih rekao, uzvraticu isto. Sve je kul dok lepo razgovaramo.

  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, alpiner said:

Cyril juče pričao kako smo najviše performansi izvukli iz setapovanja. Rićijev inženjer Karel Loos je najodgovorniji za ovaj napredak

Belgijanac, oridžinal Enston kadar u timu deset godina, umalo postao profi fudbaler...

spacer.png

Bravo momčino!! 

 

Rosberg je rekao da su ovo rezultati velikog napretka koje su pronasli u vazdusnom tunelu, sto je omogucilo da "otkljucaju" performanse bolida. Kada su u Silverstonu doneli nove delove, sve je funkcionisalo "right out of the box". Najvaznije je da su Fry i ekipa shvatili u kom pravcu je potrebno razvijati bolid, pa se mogu ocekivati jos bolje performanse..

Link to comment
1 hour ago, Alukard said:

Kad je brake test-ovao fetela kurvinski to je bas bio kul i super potez i ni malo sumaherski. Lol

Lupetas gluposti samo tako, titulu 2007 nije izgubio jer se krljao sa kolegama, i sam je rekao da je izgubio titulu kad se dilea zaglavio u pesku pri ulasku u box msm u maleziji. I to su njegove reci. Ali eto,ti znas da je izgubio titulu jer se krljao sa kolegama jer ti je to rekao sinoc dok ste bili na pivu.
 

 

Da, verovatno je bilo šumaherski. Nigde nisam ni rekao da je anđeo svetac, ima on gorih poteza od toga. Ali barem nije dva puta u poslednjoj trci savio volan tako da se zabije u direktnog protivnika koji ga obilazi da bi uzeo titulu. Potpuno se slažem s karakterizacijom "šumaherski potez" :D


To što je on rekao da je titulu izgubio jer je napravio glupu grešku u jednoj trci (Kina) ne menja činjenicu da se cele godine krljao sa timskim suvozačem, i da su jedan drugome oduzeli toliko bodova da je na kraju titulu uzeo - Kimi. On sasvim lepo može da smatra da je to jedna greška koja ga je koštala titule to kada je izgubio kontrolu, jer je to zavisilo isključivo zbog njega. To nimalo ne negira činjenicu da mu je cele sezone najveći konkurent bio upravo suvozač, u istom nadmoćnom bolidu, u istom timu, što se ponovilo u još dve sezone. Šumaher cele svoje karijere nije imao sličnu situaciju, uvek je ceo tim obigravao oko njega, a suvozači mu bili kučkice.

 

Možda se osećaš da sam te uzeo na zub, ne znam, sve je počelo od ovoga

 

Nije ni rozberg mogao, dobijao je i on naredbe da ne sme da napadne Luisa itd. Ali je na svoj inat isterao sezonu, izeo titulu i rekao dovidjenja jer je znao da nakon toga za njega vise tu nema mesta.

 

Ako kažeš nešto glupo i neozbiljno, bez ikakvog utemeljenja u bilo kakvoj realnosti, nešto što nije sugerisano u bilo kom intervjuu, izjavi, insajderskom anonimnoj dojavi, u bilo kojoj analitičkoj kolumni, već je zapravo Rozberg na sva zvona drndao svoje, potpuno validne IMHO, razloge zašto se odmah povukao iz sporta, već kažeš "da je on znao da tu više nema za njega mesta", onda očekuj da ti ljudi kažu da su te reči glupe i neozbiljne, i postavljene tendenciozno u nepostojeći, izmaštani okvir da opravda iskazani stav.

Link to comment

Ajde mi reci ,da je Rozberg ostao nakon te titule u mercu, kakva bi situacija u ekipi bila i kakav bi bio sam odnos izmedju njega,luisa i ekipe?
Nisam rekao da je to fakt, moje misljenje je takvo da je on znao da nakon toga ne moze tu da ostane.

Link to comment
44 minutes ago, renne said:

Još kad se uskurčiš tako administratoru, nije ti to pametno nikako

 

Kakvi administrator, ništa ja ne adminujem već 8 godina.

 

Osim toga i nije bitno da li čovek ima 15 ili 20000 postova. Kad neko kaže neku nebulozu, treba mu reći da je to izrečeno jednostavno - glupo. Završiće se i ovaj razgovor i onda idemo dalje, doći će novi razgovori, a vremenom će svi formirati svoj utisak da li je neko vredan trošenja vremena za razgovor ili samo govori gluposti.

  • +1 1
Link to comment
32 minutes ago, Alukard said:

Ajde mi reci ,da je Rozberg ostao nakon te titule u mercu, kakva bi situacija u ekipi bila i kakav bi bio sam odnos izmedju njega,luisa i ekipe?
Nisam rekao da je to fakt, moje misljenje je takvo da je on znao da nakon toga ne moze tu da ostane.

 

Nemam blage veze, sve što bih rekao bi bilo čisto moj šta-bi-bilo-kad-bi-bilo scenario koji je formiran sa 0.00001% činjeničnog znanja, to jest to moje mišljenje bi bio jedan prdež u izmaglicu. Ali ako baš želiš taj prdež, pretpostavljam da se može reći da, pošto se Rozberg svom silinom trudio da u prethodnoj godini učini to isto kao i 2016, identičnu stvar, i da je doterao sve do poslednje trke, te da nije dobio otkaz iz Mercedesa, tima koji po tvojoj sugestiji žestoko favorizuje Hamiltona, nemam nekih velikih, čak nikakvih rezona da tvrdim da bi njegova pozicija u timu bila poljuljana.

 

Dakle, već je 2015. radio upravo to što mu po tebi tim nikako nije dozvoljavao da radi, trkao se sa Hamiltonom cele sezone, pobeđivao Luisa, koštao Luisa drugih bodova, oduzimali su bodove jedan drugome kada su bili u opasnosti od suparnika koji su tada bili mnogo kompetentniji nego što su to u poslednje dve sezone, i šta se onda dogodilo? Sledeće sezone, 2016. Mercedes, tim koji po tvojoj sugestiji žestoko favorizuje Hamiltona je očigledno lupio packe Rozbergu i stavio mu do znanja da se to prosto ne sme raditi, da se zna ko je prvi vozač Mercedes tima, tako što je obadvojici vozača potpuno dopušteno cele sezone da se ravnopravno trkaju, što je, gle, rezultovalo Rozbergovom titulom koju je obezbedio u poslednjoj trci te sezone.

 

Pi jebem mu lebac, to sabotiranje Rozberga od strane Mercedesa i timska naređenja da se sklanja Hamiltonu su izgleda stvarno davala toliko jake rezultate da je Rozberg bio u situaciji da može uzeti dve od dve titule u te dve sezone. Stvarno su nemilosrdni ti iz Mercedesa do kojih mera su spremni da idu ne bi li njihov miljenik Hamilton uzeo titulu. Em naređuju Rozbergu da ne napada Hamiltona, em mu naređuju da se sklanja Hamiltonu i da ga propušta da ga ovaj obiđe, kad ono Rozberg ipak u dve sezone dođe do same poslednje, odlučujuće trke, i u jednoj od njih uzme titulu. Brilijantno, zaista. Logičko zaključivanje par ekselans.

 

 

Dakle, moje laičko mišljenje formirano sa 0.00001% činjeničnog znanja, to jest to moje mišljenje koje ima vrednost jednog prdeža u izmaglicu, bi bilo da bi Rozberg mogao nastaviti i sledeću sezonu sa potpuno istim statusom u timu koji je imao i prošlih godina - jer nije radio ništa što ni inače nije radio u timu od kad su on i Hamilton bili suvozači. Mišljenje bazirano na potpuno ogoljenom kontekstu, no rekog sam, prdež, izmaglica.

 

No, umesto da prdimo u maglu, ja uopšte ne znam zbog čega bi uopšte to radili kad ništa od ovoga nije podložno bilo kakvom razmišljanju ili debatovanju, zapravo sve je kristalno jasno oko Rozbergove odluke da se povuče, sve je dokumentovano, sve je ispričao sam Rozberg. Pogledajmo genezu i razvoj odluke da se povuče, nije ona doneta baš tako iznenada, osim ako nemamo pojma o materiji, i pravimo ofrlje i pogrešne zaključke:

 

Rosberg, who had signed a two-year contract extension with Mercedes to 2018 in mid-2016, began to contemplate retirement from motor racing when he considered the possibility of a championship win after the 2016 Japanese Grand Prix. He discussed it twice with his wife Vivian before the Abu Dhabi Grand Prix and decided to commit to retiring before the race commenced. Afterwards, Rosberg told Vivian and manager Georg Noite that he would retire before telephoning the Mercedes team principal Toto Wolff about it. He did not tell Wolff in person because he was apprehensive about Wolff's reaction. At a FIA Prize Giving Ceremony in Vienna on 2 December 2016, five days after winning the championship, he made public his decision to retire.

 

Članak je sa wikija, gotovo svaka rečenica je referencovana Rozbergovim intervjuima tj "kako" se povukao. O samim motivima "zašto" je Rozberg želeo da se povuče, takođe ništa nije krio:

 

“I am not a daredevil, the rest are,” Rosberg told ZDF. “There are times when I watch Formula 1 and think: ‘I’m glad I’m not in that car now’. In Baku, for example, when they race through the streets of a city at a depth of 360 kilometres per hour, millimetres away from a wall. Unlike the other racers, I am not a real daredevil.”
 

It took Rosberg several attempts to beat rival and team-mate, Lewis Hamilton. Now, he works as a pundit for Sky Sports, but unlike the other pundits, he claims he does not miss the racing.

 

“And I do not miss it at all. I am very happy with that since it is a big guess. You stop what at that moment occupies your entire life and you have no idea what it will look like next. Luckily I found new things to do and I could count on my family to keep me busy. It is the best choice I have ever made,” he concluded.

 

Čini mi se dosta crno-belo. Nakon toga, dao je još tušta i tma intervjua gde je ponavljao za sve koji imaju oči da vide da mu se smučio život organizovan oko sporta i treninga, i da jednostavno nije želeo toliki pritisak. Učinio je ono što je smatrao ciljem svoje karijere i povukao se da uživa u svom bogatstvu.

 

 

Drugim rečima, imamo sve. Ne postoji nikakva zavera sa obezbeđenim ćutanjem svih koji su bili prisutni, niko ne preti Rozbergu da mora da govori javno ove laži zašto se penzionisao, ne postoji nikakva omerta u timu Mercedesa koji bi ćebovali Rozberga sledeće sezone i stavljali mu smrdljiv ubuđali sir u vozačku kabinu jer ga mrze što je njihovom ljubimcu oduzeo titulu. Rozberg je imao ugovor na još dve godine. Pomišljao je na povlačenje nekoliko trka pre kraja sezone. Javno je i jasno govorio o razlozima te odluke.

 

 

Prema tome, sva druga tumačenja te odluke su gomila gluposti.

 

Link to comment
23 minutes ago, Alukard said:

Ajde mi reci ,da je Rozberg ostao nakon te titule u mercu, kakva bi situacija u ekipi bila i kakav bi bio sam odnos izmedju njega,luisa i ekipe?
Nisam rekao da je to fakt, moje misljenje je takvo da je on znao da nakon toga ne moze tu da ostane.

 

Mercedes je ocekivao da ce Rozberg ostati, oni su totalno bili iznenadjeni njegovom odlukom da se penzionise i nisu imali spremljenu zamenu, zato je Botas ni kriv ni duzan sad tu gde je.

Rozberg je puno puta pricao o razlozima za odlazak u penziju i nijednom nije pominjao da je u Mercedesu imao neravnopravan tretman (da je to bio slucaj verovatno bi samo promenio tim, kao aktuelni svetski sampion bio je u situaciji da bira, mogao je u RBR, Ferari, gdegod - svi bi napravili mesta za njega da bi imali broj 1 na bolidu). On i Hamilton su prakticno odrastali zajedno takmiceci se kroz nize kategorije i bili su najbolji prijatelji dok se nisu nasli u istom timu. Rozberg kaze da je titulu zeleo vise od svega a da je shvatio da u fer borbi ne moze da se nosi sa Hamiltonom i da je jedini nacin da ga pobedi da mu se "uvuce pod kozu" psiholoskim igrama i prljavim trikovima. Na kraju je osvojio titulu ali je smatrao da je cena koju je platio za nju bila prevelika i nije vise zeleo da bude onakva osoba kakva je morao da bude da bi se mogao nositi sa Hamiltonom. Zato je odlucio da potpuno batali trkanje.

A da je ostao, situacija u Mercedesu ne bi bila bitno drugacija nego sto je bila izmedju 2014 (prvi ozbiljniji sukobi na stazi i van nje izmedju ROS i HAM) i 2016 (penzija ROS). Toto bi sigurno pocupao vise svoje kose kad bi mu se puleni pocukali na stazi ali sto se tice generalno dominacije Mercedesa u oba sampionata tu se ne bi mnogo toga promenilo.

Link to comment
9 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Dakle, već je 2015. 2014. radio...

 

 

2015. je Hamilton uz'o titulu par trka pre kraja, nije bilo neke bitne frke te godine medju njima dvojicom. 2014. su se krljali do kraja, Rozberg parkirao u Monaku da spreci Hamiltona da uzme pol, cukanje u Belgiji...

Link to comment
3 minutes ago, Radoye said:

 

2015. je Hamilton uz'o titulu par trka pre kraja, nije bilo neke bitne frke te godine medju njima dvojicom. 2014. su se krljali do kraja, Rozberg parkirao u Monaku da spreci Hamiltona da uzme pol, cukanje u Belgiji...

 

Mea culpa. Zahvaljujem.

Link to comment

Bilo bi mnogo zanimljivo 2017. i 2018. sa Rozbergom u mixu sa Hamiltonom i Vetelom..šampionat bi sigurno išao opet do poslednje trke. Niko je bio mnogo potcenjen, a sjajan vozač...2014.g. je imao više polova od Hamiltona, par baksuza pri kraju, ali ga je i Luis na stazi često na mišiće izbacivao iz takta (čak je Luis jednom izjavio da je razlika između Nika i njega u nivou želje i agresije koja potiče od toga što je on odrastao u bedi, a Niko u Monte Karlu). Negde tokom one serije krajem 2015.g. i početkom 2016.g. Rozberg se malo oslobodio tog Luisovog intimidating faktora i zasluženo uzeo titulu. Njegove reči na konferenciji posle Abu Dabija najbolje pokazuju zašto se povukao - rekao je bukvalno da se nada da ovakav stres neće više nikada morati da preživljava...svila i kadifa jbg :)

 

Kad smo kod Nika, ne znam da li ste ga slušali na Skaju? Ne pamtim da sam ikada slušao boljeg komentatora u bilo kom sportu. Svaka rečenica precizna, puno informacija, vozačkih i tehničkih, minimum bulšita, ne libi se da proziva kolege. Impresioniran sam.

Edited by Ivo Petović
  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Renne, nije ti bas pametno da protivurecis administratoru/moderatoru.

 

Samo kazem..

to mu vraćam za ono što mi se nije javljao u Maxiju

  • Haha 1
Link to comment
Just now, Ivo Petović said:

Kad smo kod Nika, ne znam da li ste ga slušali na Skaju? Ne pamtim da sam ikada slušao boljeg komentatora u bilo kom sportu. Svaka rečenica precizna, puno informacija, vozačkih i tehničkih, minimum bulšita, ne libi se da proziva kolege. Impresioniran sam.

 

+1

 

Prosto se vidi koliko je opušteniji kada sve posmatra iz lože. Ona ekspertiza Hamilton Vs Vettel nedavno mu je bila fantastična.

 

Mislim se, ako se Martin Brandl (ili Krofti) penzioniše, eto Nika u njihovim cipelama. Bilo ko drugi bi bila čudna odluka.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...