Jump to content
IGNORED

MLB 2018


freakns

Recommended Posts

  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    126

  • Miljenko

    113

  • Strahan

    95

  • Grandilof

    48

Top Posters In This Topic

Posted Images

e jbg... imali smo preksinoc sansu, nismo iskoristili. nocas opet, opet nismo iskoristili. tako to ide nekada.

 

ovo danas se nisam iznervirao. nije se Madden izivljlavao, igrali smo sta smo mogli. na kraju je Hendricks primio run na 2 outa sa tri uzastopna single-a, gde su sva tri pitcha bila odlicna, ali su ljudi pogodili. mi takve igrace nismo imali tokoom cele sezone i to je to. cele sezone je Baez vukao tim, posle prva dva meseca, nakon kolikog tolikog izlecenja ledja se pridruzio Rizzo, i to su bili Cubsi. par puta Bote, par puta Zobrist, par puta Schwarber, par puta cak i Heyward, ali niko osim Baeza i Rizza nikakvu konstantu. to je bilo doduse dovoljno za prvo mesto do septembra. onda je dosao Murphy, oma se osetilo, i odigrali smo generalno odlilcan septembar do poslednjih nedelju dana. tu se Murphy potpuno ohladio, i izgubili smo 3 od 7 dok su Brewersi kompletnoo poludeli i na kraju uzeli i diviziju i konferenciju. 

Cubsi su inace tim koji je do sinoc 39 puta tokom sezone drzan na 0 ili 1 runu. najvise u ligi posle Oriolesa(40 puta). to je bio problem i prosle sezone u playoffu. i morace nesto da menjaju. Russell je sjeban bio vise od pola sezone, usput je kaznjen jer ga je bivsa zena tuzila za nasilje i realno posle 3 pune sezone nije ni blizu onoga sto se ocekivalo. Zobrista su stigle godine i dok je OBP i dalje odlican covek vise nema powera. Contreras je nestao, Geovany Soto sindrom. Schwarber mnogo vise walkluje, popravio je i AVG, ali sve je to minorno, jer power nije ni blizu onoga sto je bio i ne moze da pogodi leftija da mu ovaj zmureci baca. Happ je isto najavljivao da bi mogao lagano preko 20 a mozda i preko 30HR, ali dosao do toga da igra platoon sa Almorom. Heyward je... Heyward. Popravio je malo avg, ali covek je u lineupu samo zbog svog DEF.

Tako da, spala knjiga na 3 slova. Rizzo koji je pojam konzistentnosti. Iako prvi put ispod 30HR, covek je dva meseca igrao u bolovima i opet je napenalio 100RBI. Bryant koji se mucio vise od pola sezone, potpuno sjebao levo rame i na kraju morao da promeni swing. Videcemo naredne sezone, nadam se da ce se power vratiti. I naravno Javi koji je bog. 

Tu je i Murphy, ali on je UFA, tako da ko zna di ce...

 

u pitchingu Lester je bio standardno odlican, Hamels se pokazao kao pun pogodak i ima jos jednu godinu ugovora taman. Hendricks je izgubio na brzini, i to ce morati da popravi, jer covek ide nazad umesto napred. Q je tu jos dve godine. Morrow, Strop,Montgomery,  Cishek, Rosario su tu...  mozda produzimo Chaveza... uglavnom, pitching je radio svoje. treba videti sta ce biti sa Darvishom, ali to je otprilike jedina briga koju imamo za sada. batting je problem!!!

 

3 hours ago, theanswer said:

Zamrzeo sam Kabse ove sezone. Bye

kako mozes da zamrzis tim za koji igra Javy Baez?! razumeo bih da su Yankees ili Cardinals, njima ni Javy ne bi pomogao, ali ovako...

 

plus nije sve tako crno. 4 godine u nizu playoff, rekord fransize, malo li je?! prethodne tri svaki put finale confe... osim Maddenovih proseravanja protiv Brewersa, nije ovo bila bas sezona za mrzeti :)

 

 

Link to comment

Zamrzeo vas je zbog kladionice sigurno. Jeste vam napad bio neubedljiv, no vecina je ocekivala da nekako izboksujete ulazak. Delis najbolji skor u konferenciji i ispusis u WC, jeste prilicno neocekivano, ma koliko da Colorado ima opasne udarace.

Link to comment

Na papiru imaju opasan lineup, ovde to nije odlucilo definitvno. No kod vas taj problem u ofanzivnom delu postoji tokom cele sezone. Nijanse su presudile. Ocekivao sam da moze da ode na bilo koju stranu.

I one sezone pred osvajanje vas je nosila rotacija (secam se nekog nenormalnog ERA za svakog clana iste). Ove to ipak nije bilo dovoljno, mozda i nezasluzeno, posto ste i takvi bili medju dve najbolje ekipe u NL.

Link to comment

Zbog kladze naravno, gomila tekmi sa 0 ili 1r, teska frustracija od tima koji na papiru ima odlican lineup za udaranje. 

 

I ne znam bas koliko je onaj treci singl bio odlican pitch al nebitno, zasluzeno kolorado

Link to comment
27 minutes ago, theanswer said:

Zbog kladze naravno, gomila tekmi sa 0 ili 1r, teska frustracija od tima koji na papiru ima odlican lineup za udaranje. 

 

I ne znam bas koliko je onaj treci singl bio odlican pitch al nebitno, zasluzeno kolorado

breaking ball van strike zone, covek udari relativno weak grounder izmedju 2B i SS... da je Zobrist staja blize 2B to je lagani out. naravno da nije bio savrsen pitch, trebala je lopta jos nize da ide, ali jbg, nemos svaki baciti savrseno i moras imati i malo srece. ovaj put je islo na njihovu stranu, jbg :)

 

1 hour ago, Miljenko said:

Na papiru imaju opasan lineup, ovde to nije odlucilo definitvno. No kod vas taj problem u ofanzivnom delu postoji tokom cele sezone. Nijanse su presudile. Ocekivao sam da moze da ode na bilo koju stranu.

I one sezone pred osvajanje vas je nosila rotacija (secam se nekog nenormalnog ERA za svakog clana iste). Ove to ipak nije bilo dovoljno, mozda i nezasluzeno, posto ste i takvi bili medju dve najbolje ekipe u NL.

Hendricks je tada imao valja NL leading tek nesto iznad 2, Lester je bio ispod 2.5 a Arrieta na 3. cak su i Lackey i Hammel bili ispod 4.

 

29 minutes ago, mandingo said:

Deluje nestvarno da su Cubsi odigrali 39 sa manje od 2 runa. 

a imali smo treci batting avg u ligi... to je taj nedostatak powera koji je bio osetan. samo tri coveka preko 15HR, Javy, Rizzo i Schwarber. dodas Bryanta i Zobrista i to je pet igraca sa SLG preko 400, niko nije preko 500... kada smo bili prvaci Bryant i Rizzo su imali SLG 550 i imao si jos makar 6-7 igraca sa 450. ja sam na pocetku sezone oceivao makar tri coveka sa 30HR i jos 4-5 sa 20HR. jer imamo taj potencijal(Rizzo, Bryant, Schwarber po 30, Contreras, Happ, Zobrist, Javy, Russell po 20)

Link to comment

u 11 Rockeis@Brewers... za Rockeis ce startovati Senzatela dok ce Brewersi da idu sa... bullpenom? jucerasnje punjenje Athleticsa nije bilo dovoljno da idioti od menadzera zaborave na ovakve gluposti? kolicina kompletnih idiota koja je zasela na klupe MLB timova je neopisiva...

 

u pola 3 su Braves@Dodgers. strangely enough, oba tima startuju sa starterima.

Link to comment

I ja ne kapiram te eksperimente. Tampa je to uglavnom uspesno radila, u regularnom toku sezone, no nema nista bolje od sigurnog startera. Jedan covek, bez prekida, auti se nizu, gde ces lepse. Ovako samo cekas da ti uleti neko ko nece biti raspolozen.

Plus me zeznuse na kladionici, posto sam hteo odigrati over. Meca nece ni biti u ponudi (eventualno pred pocetak).

Edited by Miljenko
Link to comment

pa naravno. menjati pitchera svaki inning ili svaka dva inninga je disaster waiting to happen.

ali to ti je Bochy/Madden filozofija. nakon 7 tekme 2014 brujalo je kako je Bochy genijalno koristio bullpen i zatvorio sa Bumbumom. i onda kada je Maddon zamalo izgubio WS sa svojim glupiranjem, opet se pricalo o njemu... 

 

ako se secas prosle sezone, division series. Cubsi dobijaju prvi mec, Hendricks baca 7 inninga. nakon toga Lester ostavlja 3-1 nakon 6 iako je imao jos dva inninga u sebi, bullpen sjebava tekmu. Onda bullpen Natsa sjebava tekmu Scherzeru koji izlazi na 1-0 i man on base dok je bacio manje od 100 pitcheva i oma Cubsi postizu run. onda je Strasburg izdominirao, i na kraju svinjarija od game 5... i to ti je sada standard, jer se nakon tekme prica o menadzerima i njihovom uticaju na igru i slicnim glupostima. ko da je Maddon lupio 40 homera kada smo bili prvaci a ne Bryant

Link to comment

To za Scherzera je bilo skroz retardirano. Ako ima nekog kome bih dao sansu da zavrsi tekmu, to je on. Cak i da upropasti istu, ne mozes mu nista prigovoriti. Ovako starter baca 7 ininga maksimalno, a onda udje lik koji ne moze potrefiti zonu, da mu zivot zavisi od toga, walk tamo, walk ovamo i kolaps je neminovan.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...